Nikdy nezapomenu na 2. porod

Porod

Byl bolestivý, malý nechtěl ven, chytla jsem mladého nekušeného doktora a ve finále jsem bojovala o život. Nechci nikoho strašit špatným porodem, ale chci Vám napsat, co se mi přihodilo a jak to nakonec vše dopadlo.

Tomáška jsem si jela porodit koncem listopadu. Ráno jsem se odvezla do porodnice a tam jsem dostala provokačku. Můj manžel byl se mnou. U porodu byl se mnou můj gynekolog, ale ten nakonec musel odjet k akutnímu porodu. Já jsem zatím měla nepravidelné kontrakce, tak to všechno vypadalo v pohodě.

Byl mi přidělen mladý gynekolog. Jmenoval se Čapek. Nikdy na jeho jméno nezapomenu. Po poledni mi začaly silné kontrakce a bolesti sílily. Sotva jsme se udržela na nohou.Měla jsem už zkušenosti z prvního porodu a věděla jsem, že když budu hodně chodit, tak to tím urychlím.
Mladý gynegolog mi šel natáčet malého, aby věděl, jak to se mnou vypadá a během kontrakcí mě také vyšetřil. Řekla jsem mu, že už mám velice silné kontrakce a chvílemi se mi chce tlačit.
Suše mi řekl, že takové bolesti mít nemohu, že nejsem ještě tolik otevřená.

Po pár minutách mi ještě praskla voda a začalo to být pěkně husté. Chvílemi jsem ztrácela i vědomí. Milý pan Čapek mi oznámil, že to asi nebude plodová voda, ale, že jsem se počůrala. Myslela jsem si, že si dělá legraci. Teď už se mi opravdu chtělo tlačit, ale pořád mi říkal, že to k porodu ještě není, ať to nechám na něm, že mi řekne. To už jsem nějak nezvládla a mezi stahy mu řekla, že on ví pěkné h…, že nejsem blbá a vím, co cítím. Začal se nadechovat a já mu honem řekla, že nerodím poprvé, tak že už chci konečně začít tlačit nebo že už budu křičet. Začal koulet očima a říkat něco o šílených ženských. Naštěstí tam byla jedna starší porodní asistentka a ta dala na moje slova, položila mě a já mohla konečně tlačit.

Po osmé hodině večerní se nám narodil Tomášek. Vážil 4,3 kg a měřil 54 cm. Už jsem chápala, proč jsem měla takové bolesti. Byl krásný, veliký, nožičky samý varhánek. Manžel si ho vzal a čekalo se na lůžko. Jenže to bohužel nešlo ven, tak úžasný pan doktor mi stále tahal za pupečníkovou šňůru a snažil se ho ze mě dostat, ale nakonec šňůru přetrhl a já začala silně krvácet. Zkameněle zůstal stát a pořád mi koukal do rozkroku, jak krvácím.

Naštěstí tam opět byla „moje“ porodní asistentka a ta mi přivolala „mého“ pana gynekologa.
Nebudu už to protahovat, ale ležela jsem 3 dny na JIP a první noc jsem bojovala o život. Dlouho jsem se z porodu dostávala nejen fyzicky, ale také psychicky. Kila nešla dolů a pořád jsem brečela. Dnes už je to něco málo přes sedm let a Tom je úžasné dítě, které mi vše vynahradilo a říkám si, že i přes to ten porod stál za to.

Nakonec Vám ještě musím napsat, že jsem pak rodila ještě jednou a porod byl ukázkový.
Už tam nebyl doktor Čapek, ale lékař, který dal na mé rady a nechal mě dělat, co jsem sama chtěla a malý se prodral ven během tří hodin. Byl to taky cvalík, ale díky pochopení a ohleduplnosti personálu to byla pohoda. Proto se milé ženy nebojte rodit vícekrát, protože nikdy to není stejné a ve finále můžete být mile překvapeny, že to jde i lehce…

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
janickamiami
Závislačka 4505 příspěvků 11.08.11 08:00

Krásný deníček…já budu rodit po třetí a je pravda že ty dva porody před tím, nic moc :nevim: .....ale jak píšeš, každý porod je jiný, takže třeba tento třetí bude v pohodě.
Jinak přeji hodně zdravíčka :huban:

 
liška
Echt Kelišová 7529 příspěvků 11.08.11 08:38

Panejo 8-o , tak byl debil :pocitac:
Romčo, a řešilo se to s ním nějak, byl za tebou?
Hlavně, že jste oba v pořádku :hug:
Pořád mě manžel nehlodává na třetí mimčo, ale druhé těhotenství a porod bylo těžké, přečtení deníčku mě trochu povzbudilo :huban:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 11.08.11 09:38

no to bylo ho*ado!! To si delas srandu! Jeste ze jsi byla pri smyslech, nebo te normalne zabil. Hlavne ze to dopadlo dobre a jsi v poradku a prcek - ted uz veliky - taky :-) :andel:

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 11.08.11 11:27

Někteří doktoři ze sebe dělají bohy :pocitac: Ženská dokáže porodit i bez lékaře a doktor by tam měl být jen jako odborný dohled a ne si to šéfovat. Šéfem je miminko to si udává jak rychle se mu chce na svět a maminka mu v tom pomáhá. Škoda, že je u nás stále tolik doktorů, kteří vidí jen sebe. Hlavně, že to dopadlo dobře :hug: Lékaře bych ale hnala k zodpovědnosti, tohle mu nemělo projít :cert:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 11.08.11 19:40

Teda, tak to je síla, tak jen halvně doufám, že takového doktora nepotkám jako prvorodička 8-o A že tam budou mnohem zkušenější, nevím že takové tam vůbec pouštějí :nevim:
Přeji hodně zdravíčka :hug:

 
Emilie
Generální žvanilka 20395 příspěvků 12.08.11 09:48

Ach jo. Proč sakra jde dělat porodníka, když nemá tolik empatie, aby se aspoň choval slušně? To se něco musí nutně stát ženě tohoto lékaře, aby - pochopil???

Své zkušenosti se svými porody jsem tu popisovala už mockrát. Jak jsem ležela na „riziku“, kontrakce po celý den po pěti minutách, a jak mi lékař tvrdil, že když mi „netvrdne břicho“, nemůžu rodit. A ať už s tím neotravuju, a že mi na ty „bolesti“ dají magnézium. A až když večer mně někdo milostivě vyšetřil a zjistil, že nekecám, že fakt celý den rodím, ale prostě neporodím, tak mně ale honem fofrem odvezli na sál … :zed: :zed: :zed: Blbý akorát bylo, že se to nějak podobně opakovalo jako při prvním porodu …

(Třetí dítě už mít zřejmě nemůžu.)

Příspěvek upraven 12.08.11 v 09:50

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 12.08.11 22:25

Tak toto prosim (Capek)nebyl doktor, ale HOVADO!! Zajimal by me jeho postih (verim ze zadny se nekonal). Jeste, ze to nakonec dopadlo dobre, ze jsi boj o zivot zvladla a Tomasek je v poradku. Preji vam uz jen to dobre a hlavne, at jste zdravi :hug:

Příspěvek upraven 12.08.11 v 22:28

 
Romka724  14.08.11 23:19

Samozřejmě, že nikdo nic neřešil, ale já jsem byla v takovém stavu, že jsem byla ráda, že to vše dobře dopadlo a hlavně jsem chtěla domů.
Mladý pan doktor dělal, že mě nevidí, když mě potkal.
Třetí porod byl fakt úžasný. Za 3 hodiny byl malý venku a vše proběhlo ukázkově.
Je fakt, že nikdy nevíš, jaký bude porod, ale ten výsledek stojí za to!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama