Porod Kristýnky

Porod

Při porodu našeho syna jsem manželovi řekla, že když budu chtít druhé dítě, že si raději pořídíme pejska. Jak je vidět, názor jsem změnila a máme Kristýnku. :) A tím začalo i shánění nového bydlení.

5 dní před porodem

Kristýnka 3400g a 49 cm
4 komentářů

moji milovaní

zlatíčka milovaný
3 komentářů

Ve druhém deníčku jsem popisovala těhotenství a porod našeho syna. A teď chci popsat druhý porod. :-)

V srpnu loňského roku se nám narodila krásná holčička jménem Kristýnka. Těhotenství probíhalo dobře až na občasné motání hlavy a ke konci těhotenství se přidaly otoky nohou. Prostě klasika. :-) Jinak všechna vyšetření byla v pořádku, všichni jsme se těšili na malou, která měla přijít na svět 26.8.2014, a nejvíc asi syn Kubík. Dával hlavu k mému břichu a poslouchal, jak si tam Kristýnka krásně žbluňká.

Do toho přišlo shánění nového bydlení, protože 4 lidi v 1+1 na 26 m2 není žádný šlágr. :-/ Prohlídky bytů, obhlížení inzerátů… prošli jsme hodně bytů, až jsme narazili na ten, podle nás ideální. Sice 2+1, ale 61 m2. Což se nám zdálo jak „palác“ proti tomu, v čem jsme doposavadˇ bydleli. Sice se tam muselo hodně věcí předělat, ale vzali jsme ho.

Dostala mě tchyně, když jí manžel oznámil, že jsme sehnali byt (velikost a místo), tak mu vyčetla, že měl prodat chatu a koupit byt větší. Ale manžel ji řekl, že kdyby prodal chatu, tak by jsme si mohli sice pořídit větší byt, ale tvrdli bysme celý dni v bytě v Plzni. Takhle můžeme na víkendy a prázdniny vypadnout z města.

Taky jsme museli vybírat pár kousků nábytku a spotřebiče. Mezitím kontroly u doktora, které byly v pořádku. :-) Vše vycházelo dobře. Malá rejdila v břiše, Kubík se připravoval a těšil na sestřičku.

25.8. mi začalo bolet v podbřišku, k večeru se to začalo trochu stupňovat, tak jsem zkusila sprchu a bolesti nepolevily. Tak jsem manžela připravila na to, že dnes nebo zítra vyrazíme do porodnice. Večer si šel muž lehnout a já stopovala kontrakce. Nic moc se nedělo, byly po 10 minutách. :-) Kolem půlnoci se interval zkrátil na 7 minut. Mezitím jsem surfovala po netu a na Facebooku.

Když se interval zkrátil na 5 minut, tak jsem vzbudila manžela, to bylo asi v 0.30. Zavolali jsme horkou linkou tchána, který měl hlídat Kubíka, a my po 1 hodině jeli do porodnice.

Příjem proběhl v pohodě, ale na monitoru křivky prakticky žádné, takže muže poslali domů. Mně dali tabletky ať se prospím, ale stejně jsme zabrala jen na chvíli. Bolesti byly snesitelné až do rána do cca 12 hodin, ale nespala jsem. Nabízeli mi snídani, ale to jsem raději odmítla, abych jim na sále nehodila šavli. :-) Dali klystýr - super věc, když máte tolik měsíců zácpu. :-D

Potom mě prohlédli a hrozili, že když se to nerozjede, že mi píchnou oxytocin nebo něco takovýho. A to si Kristýnka řekla, že ne, a kontrakce se rozběhly co 2 minuty a pěkně ostrý. To už jsem byla otevřená asi na 8 cm. Šlo se na sál.

Ležela jsem a prodýchávala. Zavolala jsem manželovi ve 13 hodin, že jako že už. :-) Přijel do půl hodiny. Já jsem si vesele hekala, dřepěla jsem na balonu a když přicházela kontrakce, tak jsem si musela stoupnout a opřít se o lůžko a funět.

Při jedný takový hustý kontrakci jsem měla hrozný nutkání na tlačení. Přiběhla okamžitě sestra: „Rychle si vlezte nahoru“. Skvělý, když máte permanentní kontrakci. :-) Měla jsem strach, aby malá neměla náhodou hlavičku venku a já ji nepřisedla. Sotva jsem se položila, už jsem zase tlačila… a tentokrát na třetí zatlačení Kristýnka skutečně vykoukla, hned na to ramínka a byla venku celá.

Manželovi jsem celou dobu drtila ruku, takže ji měl chudák celou odkrvenou, ale byl strašně dojatý… stejně tak já, když mi malou hned položili na břicho a já cítila to úžasný malý stvoření.

Od začátku ji miluji strašně moc.

Pak ji odnesli na převážení a očištění a mně teprve teď začala muka. Ne tak porod placenty jako samotný šití. Hrozně jsem u toho brečela, jak to děsně bolelo. Nemít přivázaný nohy, tak má doktorka moji nohu v obličeji. Ještě když to zašívala doktorka, která se zaučovala. :-( Strašně dlouho to trvalo.

Ještě nám donesli na poňuchňání malou v zavinovačce a pak ji odnesli do inkubátoru zahřát. Pak následovaly dvě hodiny na sále po porodu a pak mě odvezli na pokoj. Byly tam už 2 maminky. Malou mi donesli asi až kolem 17-18. hodiny, přesně nevím. A od té doby byla už jen se mnou.

Tenhle porod byl lepší než ten první. Bez žádných podpůrných léků a žádného tlačení na břicho. Ale do třetího dítěte už nejdu. :-)))

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.02.15 06:33

Gratuluji k miminku, po osklivem zazitku chapu, zes vahala s druhym. Snad alespon castecne sis to opravila:)

Potrhala ses, nebo tě nastrihli? To odneseni holčičky bez důvodu je smutné.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 11.02.15 09:17

Gratuluji ke krásným dětem.
Já mám za sebou 2 porody. První horší díky zásahům, druhý kromě píchnutí vody na 8 cm naprosto přirozený. Já jen nechápu do odnášení dětí, já bych to nezvládla. Oba syny mi hned po narození položili na břicho. Pak na chvíli položili vedle mě do postýlky, aby jim dali plínku a náramky a pak hned zase na mě. Takto jsme byli celé 2 hodiny. Na pokoj mi je přivezli do půl hodiny. Chápu, když je problém. Ale odloučit miminko od maminky v prvních chvílích života mi přijde hrozně necitlivé, hlavně k miminku.
Prosím, neberte to jako nějakou výtku vůči Vám, to je chyba rutinních postupů určitých lékařů a nemocnic.

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 11.02.15 09:51

Gratuluji k holčičce, je krásná…Mimojiné moje jmenovkyně a kdyby se narodila už toho 25.8 narodila by se i ve stejný den jako já :-)
Ještě jednou moc gratuluju ke krásnému porodu..

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 11.02.15 11:19

Mno moje obě děti si po dvou hodinách se mnou na porodním sále taky odnesly a jako tak strašnou újmu to nevnímám. Rodila jsem vždycky v noci, tak jsem byla ráda, že mě nechali trochu dospat. Jinak to není rutina, ale měla jsem vždy smůlu na plnou porodnici, takže mě provizorně uložili na gynekologii a až po ranní vizitě propustili nějaké maminky domů, tak pro nás našli společné místečko. Nicméně musím říct, že bych negeneralizovala, jednou jsem měla na pokoji maminku prvorodičku, kterou po porodu přivezli rovnou s mimčem. Sestřičky se vždycky po porodu ptají, zda se na to maminka cítí a tahle se cítila. Ale musím řict, že mi jí bylo chuděry líto. Porod asi měla náročnější, mlíčko se samozřejmě také nevytvoří hned, a miminko ve dne v noci plakalo a plakalo, druhý den byla paní skoro na zhroucení, ten odpočinek by jí prospěl. Nechci tím říct, že odnesení miminka je ta nejúžasnější a nejsprávnější věc na světě, ale taky si nemyslím, že je to to úplně nejhorší, co se může stát, někdy to člověku i pomůže.

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.02.15 11:48

Koukám, že jsem si popletla datum. Malá je narozená 25.8, tudíž bolesti nastaly 24.8. No to jsem ale trouba :-/.
@Cristyna tak malá je rozená ve stejný den jako ty :-))
@Saroya byla jsem nastřihnutá :-/
s tím odnášením miminek mi to nepřijde až tak drastický, co pak mají říkat maminky po císaři? Těm mimčo hned na starost nedají, co vím tedy z porodnice kde jsem rodila. Tam paní po SC miminko nosili zhruba po třech hodinách na kojení a pomazlení a pak zase šup na novorozenecký.
Jinak děkuji vám za reakce. Malá je úžasný miminko, když vidí svýho staršího brášku už se na něj směje :-D :srdce: a on na ní :-)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 11.02.15 12:02

Přivazane nohy? 8o děs

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 34 inzerátů 11.02.15 12:37

@sovička
já jsem spíš myslela ty 2 hodiny a z mého pohledu. Třeba já šití po prvním porodu díky mazlením se s miminkem vůbec nevnímala :). Samozřejmě, že je důležité, aby si maminka odpočinula, když je unavená. V porodnicích by měla být na prvním místě komunikace a vyslyšení přání maminky :kytka:

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 11.02.15 13:02

@kufnerka Jéé tak to je super, má stejné jméno a ve stejný den narozeniny :-) Úžasné, ještě jednou gratuluji :kytka:

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 11.02.15 14:52

To je zvláštní, nám malého nechali právě na ty dvě hodiny, pak nás převáželi a asi do hodiny jsem ho měla u sebe…

 
Uživatel je onlineospalámyš
Závislačka 3796 příspěvků 11.02.15 17:12

Gratulace ;)…ale pro mě by ten závěr byl taky zklamání. Nejhezčí pro mě byly právě ty cca 2 hodiny s dcerou po porodu, přisála se, manžel u toho, fotili jsme se…pak byla jen krátká pauza a poté co jsem si ji vyzvedla na novorozeneckém už zas spolu.

Pokud se tě zeptali, jak si to s tím odnášením dítěte přeješ, tak ok, pokud ne, tak je to špatně. Ale to pak vadí maminkám, které si dítě přejí po bezproblémovém porodu pořád u sebe třeba jako já :) A ty přivázané nohy, to jsme myslela, že už se nikde nedělá :think:
Ale tak důležité je, že se porod líbil tobě :)

 
rustypipe
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 11.02.15 20:03

Gratuluju k miminku. A je důležité, jak se cítí s porodem spokojená maminka. Uvědomila jsem si to, když jsme to probíraly nedávno s bandou holek a každá to měla nastavené jinak. Například nejedna kamarádka porod ve velké fakultní nemocnici, bez soukromí a řízený doktorem považuje za nejlepší volbu pro pocit bezpečí sebe i miminka. A myslím, že je třeba to respektovat.
Nicméně taky mě napadalo, že když si tak pěkně prodýchávala zapřená o postel, proč bylo třeba lézt na porodní lůžko…Já to totiž měa podobně, celý porod jsem strávila zapřená o postel a jak došlo na porod, jen jsem prohlásila, že se nehnu, na zem hodily prostěradlo, porodní asistenka sedla na stoličku, doktor přidřepl a bylo to…a přestože měl syn hodně omotaný pupečník, šlo to krásně a tělo rodilo „samo“. A sám můj porodník mi pak říkal, že v takových případech téměř není potřeba nástřihu.

A i když byl synek fialový, byl okamžitě na břichu, jen jsme hodili přes něj čepku, deku..vážil se, otíral a balil až po těch dvou hodinách, před mýma očima za asistence manžela. A ani jsem si nevšimla, že nějaký steh proběhl, protože na to nebyl čas.

Každopádně mi tvůj porod přišel moc krásný a výsledek je vždycky ten nejhezší na světě;) Tohle už by byla jen třešinka na dortu:D

Příspěvek upraven 11.02.15 v 20:06

 
Misakkk
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 11.02.15 20:49

Gratuluji k miminku :kytka:.

Taky jsem měla přivazany nohy, při porodu mi to vůbec nevadilo a u sítí jsem byla ráda, že je mám přivazany, jinak bych tu doktorku taky kopla nebo někam utekla.

 
milinka
Kelišová 5117 příspěvků 2 inzeráty 11.02.15 21:34

Gratuluji a Kristýnce přeji vše nej :kytka:
Manžel po porodu prohlásil, že už druhé v žádném případě, že už nechce nic takového zažít :mrgreen: ale já už se otřepala :andel:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.02.15 22:19

@Cristyna :-)

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.02.15 22:25

@rustypipe určitě by to bylo lepší než vleže, ale z porodu si jinak odnáším dobrý pocit. Nebýt toho šití tak super :-) Ale stejně nejlepší na tom porodu je, že si domů odnesete to krásný stvořeníčko :-) :srdce: :srdce:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 11.02.15 22:26

@milinka díky, ten můj si při první porodu zavedl takovou slovní pomůcku „Nedívat se dolů, nedívat se dolů“ :mrgreen: :mrgreen: a tvůj manžel ji neměl viď? :-) Proto už nechce další porod podstoupit :lol: :lol:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš poklad Jakoubek

Naše snažení


Reklama