Příroda sama ví ...

O životě

My míníme a příroda mění a sama ví, co je pro nás a naše tělo to nejlepší.

Je tomu už 3 roky, co jsem nedostala svou pravidelnou menstruaci. Začala jsem tedy běhat k doktorovi a nepřišlo mi divné, když mi poprvé řekl: „To se může stát.“ Píchnu vám vyvolávačku a do 14 dnů menstruace dorazí. A měl pravdu. Opravdu přišla, ale další měsíc se vše opakovalo. Bohužel takto mě doktor „léčil“ rok, než mi došla trpělivost a já si našla jiného.

Vysvětlila jsem mu svůj problém a on mě v první řadě hned po ultrazvuku poslal na kompletní testy z krve. Kupodivu z krve nic nezjistil a všechny důležité hodnoty byly v normě. Mrzelo mě, že ani nový doktor nepřišel na to, co se s mým tělem děje.

Čas plynul a nic se neměnilo, jen nový doktor mi nasadil Proveru, aby mi pravidelně chodila menstruace. Prý moje tělo netvořilo nějaký hormon, který říká vaječníkům, co mají kdy dělat. Po tomto léku menstruace chodila pravidelně, ale neměla jsem ovulaci a nerostla mi sliznice v děloze.

Když jsem asi před rokem šla za doktorem a prosila jsem ho, že by jsme chtěli miminko, řekl: „Není problém.“ Nasadil Clostylbegit a chodila jsem na ultrazvuk, aby doktor kontroloval, zda roste folikul a zda mi má píchnout Pregnyl na jeho prasknutí. Bohužel 2 cykly moje tělo nereagovalo vůbec. :-( Byla jsem na dně a smutná.

Na další pokus tělo zareagovalo a narostl folikul. Doktor mi píchl Pregnyl a my se s manželem snažili. Bohužel to nevyšlo a další pokus už tělo zase nereagovalo na nic.
Rozhodli jsme se, že to vzdáme, já přestanu brát veškeré prášky a prostě budu bez menstruace a smíříme se s tím, že už máme 1 syna, který nám dělá radost.

Po půl roce od vysazení všech léků jsem byla v šoku. Dostala jsem menstruaci bez jakékoliv pomoci lékařů. Byla standardně silná i dlouhá, jak bývala, a mně to udělalo radost. Tělo začalo fungovat a teď jen doufám, že dostatečně správně a na dost dlouho.
Teď se třeba podaří i to druhé miminko a vše bude jak má být. Asi tehdy nebyl ten správný čas. Příroda sama ví, kdy je ten nejlepší okamžik a určitě si sama poradí.

Holky neztrácejte naději, ta umírá poslední, a když se tento malý zázrak stal mně, máte šanci i vy. Držím všem palečky, aby se vše plnilo a našli taky ten správný čas…

Hodnotilo 25 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 01.06.16 06:13

Ahoj, ja nemám co mluvit, ja v neměla žádné potíže ale přijde mi divné, ze tisíce ženských těl po staletích fungování, kdy neplodnost byla spíše výjimka, najednou neví co mají dělat. Leta nám cpou prášky proti početí, pak na menstruaci a početí a to ubohý tělo, vo vlastně fungovalo podle přírody jen pár let, vubec neví, co se po něm chce.Ach jo.

 
lucillee
Echt Kelišová 7968 příspěvků 10 inzerátů 01.06.16 06:59

Moc držím palce ať to vyjde a miminko si k vám najde cestu. :hug: Tahle hormonální smršť je cesta do pekel. Samozřejmě souhlasím, že na určitou poruchu lze najít vhodný lék, ale takhle simulovat zdravé ženě normální cyklus je masakr. Já věřím přírodní cestě a to nejen pokud jde o početí a mnohokrát se mi to už prokázalo.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 01.06.16 07:08

Hezky napsané, optimismus a radost ze života, přijetí věcí, jak jsou, super :palec: ale teda ta léčba, mazec.

 
petule1986
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 01.06.16 08:05

Určitě se druhého miminka brzy dočkáte :hug: my když jsme se začali snažit o druhé miminko po vysazení antikoncepce, tak jsem měla cyklus 50 dní a ovulaci až 37 den - měřila jsem bazální teplotu ;). Miminko se nám povedlo hned na třetí pokus snažení ;) takže můžeš mít delší cykly a vyvolávací injekce je k „prdu“ jen ti to vlastně ještě více rozhodí… přeji ať se brzy zadaří ;) :hug:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.06.16 08:08

Nooo :) Nevěřím úplně tomu, že „příroda ví“.. ale svým způsobem máš pravdu. :palec: Psychika je potvora a dokáže dělat divy i tam, kde je třeba fyzický problém. Každopádně je spousta žen, které by nikdy těhotné nebyly nebýt CARů, takže si myslím, že je to tak 50 na 50.
Držím palce ať se brzy zadaří :kytka:

 
Lusesítka
Závislačka 3139 příspěvků 01.06.16 08:38

Presne tohle se stalo i me!! Takze souhlas ;) necpat do sebe srajdy, telo vi, co dela. Preji hodne stesti :)

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 01.06.16 08:43

@Kalla1412 tak nějak…Mám stejný názor. Příroda je moudřejší než my, ale lidstvo to stále nechápe :think:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 01.06.16 08:59

Já bych řekla, že ženy dřív byly trpělivější. Dneska chce vědět, zda je těhotná nejlépe hned po.., po pár měsících už obchází doktory a po roce se jde na umělé. Nyní jsem četla o panovnicích, ale bylo jich tam dost, které nemohly otěhotnět, nebo dítě donosit. Že se dožilo jedno, dvě z deseti ani nemluvím Dnes ta možnost je, takže nezatracujme to, co nám může pomoci. My sami ženy jsme si vynutily takový přístup lékařů, chceme vše hned.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 01.06.16 09:06

Určite je fajn, ze spousta zen se snaží kvitovat alternativní řešení. Ale je spousta zen, co by bez CARU a podobne miminko nemela a těm potom se sluníčkem v duši mluvte o moudre přírodě.
Preji zakladatele, at ji její hezká vira nese tizene ovoce a brzo se dočkáme dalšího pozitivního deníčku :kytka:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 01.06.16 09:07

Blahopřeji :kytka:, že MS přišla sama, ale jinak s tou přírodou moc nesouhlasím. Já už jsem si s léky, hormony a prášky užila své. Nebudu se rozepisovat, jen ve zkratce. U mě prostě tělo a příroda neví a nevědělo si rady už od počátku první MS. Teď ani nevím, na jaký zázrak čekám a nevěřím, že si poradí samo, však už je to 81dní od poslední MS..Říkala jsem si minulý cyklus hurá, že bez hormonů mi to přišlo po 62dnech, že doby, kdy jsem měla cyklus 109dní, jsou pryč. A teď? 81 dní :? A co dál? Dál čekat a doufat? Náladu mám jak JOJO, nervy v háji a optimismus v nedohlednu..
Ale tobě přeji ať se tě optimismus drží.. :kytka:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 01.06.16 09:08

@jenika1 Né každá, chce vše hned..

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 01.06.16 09:30

@Jitusee tak já si za tou moudrou přírodou vcelku stojím, a zdaleka ne jen v otázce plození, ale v celkovém přístupu k životu…Vím, že je řada neplodných párů, které se obrací na reprodukční centra. Otázka je, proč jsou neplodní. A velmi často je to vlivem působení různých civilizačních změn a „pokroků“ - nechce se mi je vyjmenovávat, je to široké spektrum. Samozřejmě jsou i čistě mechanické důvody neplodnosti, kdy to asi bez CARů nepůjde.
Je mi jasné, že i dříve byly ženy (páry), které často z nevysvětlitelných důvodů dítě nemohli mít. Ale bylo jich podstatně méně než teď.

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 01.06.16 09:43

@pe-terka však si stůj, to je v poradku :) ja v boha a moudrou přírodu nevěřím, protoze jinak bych si nedokázala vysvětlit onkologicky nemocné děti, například. Ale každy by sám svoje názory mel prezentovat v takove pozici, ze je mu to příjemné. Pokud je to vira v přírodu, nemam nic proti :) pouze mam jiny nazor.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 01.06.16 09:54

@Jitusee vidíš, tak já si zrovna onkologicky nemocné děti vysvětlit umím - alespoň z velké části. Jako zdravotník o tom něco vím a jsou to trýznivé zkušenosti…A ty důvody PROČ jsou z mého pohledu pořád stejné, co jsem už jmenovala - mají stejnou podstatu. Můj životní přístup je pro mě důležitý, protože mi nabízí způsob možné prevence a obrany - a osvědčil se mi.
Ale tvůj názor samozřejmě respektuji :kytka:

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 01.06.16 10:23

Je fajn, že to bereš s nadhledem. :-) Jinak já jsem brala 12 let antikoncepci a pak jsem měla velké problémy s cyklem. No a doktorka? Ta se mě zeptala, jestli raději nechci zase tu antikoncepci. Bylo skoro 27 let a chtěla jsem dítě… Na doktorku jsem se nakonec vybodla, protože mi to přišlo na hlavu padlé. Teď mám dceru, antikoncepci neberu a letos zkusíme vyrobit další. :)

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 01.06.16 10:35

Taky si myslim, ze priroda vi co dela. Jen se do toho clovek moc plete, presne jak se pise v prvnim komentari, nejdrive delame vse proto, abysme nepocaly a bereme antiko a pak delame vse proto, abysme pocaly, pichame do sebe ruzny hormony a telo proste nechape co teda. Myslim, ze spousta problemu s pocetim souvisi i s temito civilizacnimi vydobytky a nekdy holt priroda vi co dela, i kdyz otehotnet nejde. Tim se ted nechci nikoho dotknout, ale nekdy, kdyz muz ci zena proste nemuzou, tak z prirodniho hlediska to ma nejaky duvod (sireni spatnych genu apod) a my to casto obchazime, nekdy se povede a nekdy ti holt nejde ani skrz nejmodernejsi medicinu.

 
nela812
Kecalka 441 příspěvků 01.06.16 10:38

Tak u nás po dva roky také nic a to jsem již 4 roky nebrala HA, podstoupila jsem i laparoskopické zprůchodnění vejcovodů s tím, že to půjde hned a prdlajs. Tak jsme si řekli, že ještě tak 3-4 roky počkáme, že nám nic neuteče, prášky jsem ale i nadále nebrala s tím, že to stejně nešlo tak proč se cpát hormony a jak jsme to přestali plánovat s tím, že to prostě nejde tak jednou asi po 4-5 měsících po osmidenním zpoždění což u mě byla normálka a docela silných příznacích chřipky mi na těhu testu, který jsem si udělala pro sichr vyskočila taková dálnice, že jsem v tu chvíli nevěděla která bije :D A teď už ta,,chřipka,, má rok a půl stojí tu vedle mě a prstíkem se šťourá miniaturním nosíku :mrgreen:
Takže věřím, že se druhého miminka dočkáte a přeji ať to je co nejdřív a hlavně hodně štěstí :kytka: :kytka:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 01.06.16 13:01

@pe-terka

souhlasím :potlesk: já bych taky vše nehledala v hormonech - někdy je ten důvod zcela jiný…Psychika je potvora, hlavně když není holka dostatečně rozhodlá do dítěte - to potom neotěhotní…

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 01.06.16 13:02

@PAN66

Podobný názor jsem napsala v jiné diskuzi/komentáři a málem mě zlynčovali zaživa :nevim: Jako někdo prostě nemá mít dítě z nějakýho důvodu :nevim:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 01.06.16 13:10

@ASAndrea no,ale ty si tenhle svůj nazor prezentovala pod denickem ženy ktera touží po dítěti a zoufale se o nej snaží -pokud se nepletu. To pak samozdrejme clovek musi mit tu soudnost kde je vhodne jeho názory prezentovat a kde se to zkratka nehodi.

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 01.06.16 13:16

@Jitusee

ježišikriste, už aby se člověk bál cokoliv upřímně napsat :nevim: jako 4R je dost dlouhá doba, aby někoho trklo, že takhle to dál nepůjde, a sorry, ale já na litování nejsem :nevim:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.06.16 13:20

@Jitusee Souhlasím s Tebou, napsat ženě, která má za sebou několik IVF a roky se snaží o dítě, že jsou prostě lidi, kteří dítě mít nemají je hnus :poblion:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 01.06.16 13:24

@Kikuška90

:nevim: a ty jsi to nemyslíš? ne několik ale 6, to je dost na to, aby se nad tím zamyslela a ty peníze dala za něco, co jí opravdu pomůže…viz moje bolesti zad a za svýma názorama si stojím, ať se ti to líbí ne.

Příspěvek upraven 01.06.16 v 13:25

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.06.16 13:25

@ASAndrea Né nemyslím, nejsem ředitelka zeměkoule, abych rozkřikovala, kdo dítě mít smí a kdo ne :roll:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 1 inzerát 01.06.16 13:26

@Kikuška90

a proto se mi líbí přístup autorky deníčku, neláme to přes koleno, nelítá po AR, zamýšlí se nad tím a jedná podle sebe. Příroda ví, co dělá a ona tou ředitelkou, bohužel…Děti přeju všem, jen někteří je prostě mít těžko mohou…

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 01.06.16 13:30

@ASAndrea Jenomže novinka pro Tebe - všichni nejsme stejní 8o Že se na to jedna vykašle a klapne jí to, neznamená, že to to takhle funguje u ostatních. Proto někdo otěhotní hned, někdo po první IVF, někdo po pátém.. a tvrdit, že některé ty děti nemají z určitého důvodu (můžeš být konkrétní?) je kravina…

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 01.06.16 13:33

@ASAndrea tak samozřejmě pokud nemáš natolik empatie aby ti ani zpětne došla nevhodnost tve poznámky pak je debata s tebou utopie. To ja tenkrát na tebe u toho deníčku reagovala a vzhledem k tomu, ze na profilu mas díte uvedené nemuzes ani soudit z vlastni zkusenosti co bys na jejim miste dělala nebo nedělala a tvoje přirovnání k bolavým zadum působí směšne. Napsat nazor na cokoliv kdekoliv mít strach nemusis, pokud mas dostatečnou argumentaci na ty, jez s tebou souhlasit nebudou a ani oni se nebudou bat napsat svůj nazor kdekoliv na cokoliv. Málokdo se umí s nastaveným zrcadlem popasovat, tolik ode me k tobe :kytka:

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 01.06.16 13:39

@ASAndrea Předpokládám, že když máš takový názor, tak tvá cesta k dítěti byla trnitá, ale ty jsi trpělivě čekala, až přijde samo a nebo děti nemáš a mít nemůžeš a smířila jsi se s tím..Jinak totiž tvůj názor o neplodnosti nemá váhu..Absolutně nemůžeš pochopit, co to je a jaké je slyšet, nebo číst názor, že někdo prostě dítě mít nemá!!A taková slova jsou pak od někoho, kdo děti má bez výrazných potíží, hnusná a bez špetky empatie k trápení druhé ženy.. ;) Proč se zachraňují lidé, když příroda ví? Proč tedy chodíme k lékaři, když je nám špatně, když to máme nechat na přírodě?

 
PAN66
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 01.06.16 14:19

Tak ono nekdy boli pravdu slyset. Kdyby to nebyl takovy byznys, lekari by to rekli sami. Ale nekdy opravdu pomuze to slyset a ne jen bezduchy psat jak to jednou vyjde. Je to tezke, to chapu, ale je to skori jako nemocnemu psat, ze se urcite uzdravi, i kdyz treba ne. Nastane doba, kdy je lepsi smirit se se situaci a jit dal. To neni mysleno nijak zle.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 01.06.16 14:34

@ASAndrea přidávám se k tvému chladnému názoru..bohužel v dnešní společnosti se ho málokdo bojí vyslovit nahlas (právě skrz množství neplodných lidí) ale myslím, že na tom zkrátka taky něco bude :think:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 01.06.16 15:02

Na to mám jen jedno… ano někteří lidé by opravdu mít děti neměli a to ti co se o něj nechtějí starat, protoze mají rádi jen sebe( narkomani, alkáči, socky, ti co se v páru nemají rádi, darebáci atd atd…) ale lidi co dítě chtějí, milují se a jsou proto schopni udělat cokoliv…ti opravdu by ho mít měli!!! Já vím o čem mluvím…my ho mít nemohli a nechali jsme si pomoci…a co se stalo? Máme ho a milujeme dceru nadevše a bude i brzo druhá :dance:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 01.06.16 15:53

@Narovnako
dle diskusí mě připadá, že i hned je pozdě

 
Narovnako
Kelišová 5141 příspěvků 01.06.16 15:57

@jenika1 To ti jen přijde, řekla bych, že více těch, co čekají i roky, než jdou do caru..

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 01.06.16 20:23

Je dobře, že jsi našla cestu ke změně a posloucháš svoje tělo. I já jsem si prošla dlouholetou hormonální léčbou, přes tři roky jsem neměla MS. Vystřídala jsem několik doktorů a každý mi akorát cpal další a další hormony, po kterých mi bylo akorát špatně a efekt žádný. I já jsem se na všechno vykašlala, začala jsem pravidelně cvičit podle Ludmily Mojžíšové, chodila jsem na břišní tance, na masáže, hýčkala jsem se po všech stránkách a přestala jsem MS a neplodnost brát jako problém. Za nedlouho se MS dostavila, postupně byla pravidelnější a do půl roku jsem otěhotněla.

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 01.06.16 20:46

@ASAndrea ke komentářům můžu přispět svou osobní zkušeností, protože si myslím, že jsi chtěla říct něco podobného. Já jsem třeba dlouho nemohla otěhotnět, protože jsem se vlastně uvnitř hrozně bála být matkou, pochybovala jsem o tom, že to zvládnu (pramenilo to s komplikovaného vztahu s vlastní mámou). Bylo mi 27, byla jsem 5 let ve stabilním vztahu, v mizerné práci a dítě jsme chtěli, ale mé vnitřní pocity jsem si přes to všechno snažení ani neuvědomovala a dál jsem je potlačovala. Až psycholožka mi je pomohla rozklíčovat a už i to mi moc pomohlo a mohla jsem na tom dál pracovat. Takových věcí co uvnitř sebe člověk nese a ani o tom pořádně neví je spousta, protože dnešní doba je hrozně hektická, neustále jsme obklopeni novými podněty a informacemi a nemáme ani čas se zastavit a být chvíli sami se sebou.
Nepochybuju o tom, že jsou problémy, kdy je IVF na místě, ale kdybych se já tenkrát nevydala jinou cestou, tak bych mohla chodit na IVF ještě teď.

 
neonka
Kecalka 185 příspěvků 01.06.16 20:55

@IvčaL @pe-terka velmi pekne receno, holky! Ja pracovala ve farmacii, takze nemohu nez jen souhlasit.

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 01.06.16 21:15

@neonka já jsem biochemik a dost se zajímám o výživu a nejen to, že bereme antikoncepci a jiné léky hodně ovlivňuje naši plodnost. Dnešní potraviny jsou nabušené vším možným, aniž bychom o tom věděli a vše se nám pak v těle hromadí. O tom co dýcháme nebo na sebe mažeme ani nemluvě. Nejsem žádný ekobio fanatik :), jen chci říct, že pokud má někdo zdravotní problémy nebo řeší například neplodnost, tak bych mu doporučila minimálně návrat k plotně a základním surovinám (minimum polotovarů a fastfoodů) a co největší pestrost jídelníčku (střídat různé značky a zdroje potravin, ať má tělo čas se s případnou zátěží vypořádat). Mluvím opět i s vlastní zkušenosti.

Příspěvek upraven 01.06.16 v 21:16

 
neonka
Kecalka 185 příspěvků 01.06.16 22:49

@IvčaL no presne tak!! Ale pripada mi, ze se lidi zacali hodne o tato temata zajimat. Kdyz jsem napriklad rekla kdysi na gynekologii, ze neberu antikoncepci a ani to neplanuji, tak na me dr ziral jako na blazna, a ted znam sama ze svyho okoli plno holek, co antikoncepci bud nikdy nebraly nebo brat prestaly. Tomu taky prisuzuji to, ze jsem za celej zivot nemela zadny gyn problem a s otehotnenim uz vubec. Klepu…Takze snazit se to co nejvice zkrouhnout, kdyz to jde- te chemie do tela. Fanatik taky zadnej nejsem, budu muset trochu zapracovat na jidle, protoze KFC a dalsi humusy mi bohuzel hodne chutnaji.. :roll:

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 02.06.16 05:31

@neonka taky man pocit, ze se to vse obraci k lepsimu a kdyz to lidi prestanou kupovat, tak to vyrobci prestanou vyrabet. Chute jsou hodne o zvyku a bohuzel ty fastfoodove veci jsou vylepsovany tak, aby nam chutnali a ve srovnani s tim je pak normalni jidlo nic moc.ale postupne krucek po krucku se da opet vsechno napravit. clovek si nemusi hned vsechno uplne odeprit, ale staci nad tim alespon trochu premyslet a to nezdrave zase vyvazit necim lepsim.

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 02.06.16 08:18

Tělo si samo řekne co potřebuje a co naopak mu škodí ;) Je důležité vše přijmout s pokorou neboli brát věci takové jaké jsou at už v dobrém nebo ve zlém ono všechno má svůj důvod a svojí příčinu :kytka:

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 02.06.16 14:38

Jen k tomu podotknu, že pravidelná menstruace není vůbec nutností - mě chodila jak se jí zachtělo, někdy i dvakrát do měsíce - a za 5 týdnů rodím :lol:
první dítko po pytlích tabletek a injekcí stejně z IVF a druhé bez lékařů a jakékoliv snahy nečekaně za 3,5 roku (sice ta doba je dlouhá, to ano, určitě bychom po roce spadli do tabulky neplodných, ale nechali jsme to být a hlavně jsem už do sebe nic umělého necpala, tělo je tak doblblé z těch hormonů, že už se pak možná i samo brání početí :think: - vezmu-li to obrazně, vy samy byste chtěli žít 3/4 roku v bytě, kde denně zvoní nějací řemeslníci a jednou nesou kýbl s barvou, podruhé jdou vyčistit odpad, další den zase jdou opravit plynoměr? :think: )
co takhle relax a vychutnání si nějakých bylinkových čajíků? :D

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 02.06.16 19:11

Za sebe se snazim uprednostnovat vzdy spis nenasilne a prirodni reseni, ale zase neodsuzuji konzervativni medicinu, kdyz se delsi dobu nedari.Ale tuhle hranici ma kazdy jinde a nikdo z nas nemuzeme rict, kde ma byt. Podle me nejlepsi je ridit se svym citem a selskym rozumem.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 02.06.16 19:15

@IvčaL Manzel je taky chemik, takze u nas nejlepsi kosmetika je domaci sadlo, nejlepsi strava domaci vajicka, zelenina a maso, nejlepsi leky nasbirane bylinky. A kupodivu - zijem :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama