Růžové brýle III.

O životě

Procitnutí. Už jste někdy četly basmánské dopisy? Docela pecka na vaše těhotenské hormony, které na vás střílí jednu dávku za druhou. A ač mi všichni mluvili do duše, ať se na něj vykvajznu teď, když je čas, hormony promluvily a dávka lítosti zasáhla pravé místo.

Předlouhé dopisy psané kostrbatým písmem, krásné obrázky, o kterých jsem silně pochybovala, že kreslil on a také jsem se nemýlila, plné srdcervoucích a kajícných proseb, omluv. Pro toto období pro sebe nenacházím slušná slova, protože jsem mohla být ušetřena opravdu obrovských kop problémů. Já idiot samozřejmě podlehla a odpustila. Kdybych měla shrnout dopisy, tak byly hlavně o dvou věcech: 1. nebudu pít jako do teď 2. chci, abychom byli rodina. O tom jsem vždycky snila, bydlet spolu a být jako opravdová rodina. On půjde do práce a já se budu starat o domov a dítě… Časem možná přibude další mimi. No, pod vahou mých bláhových představ jsem začala chodit na návštěvy.

Nejdřív Valdice, tam byl asi měsíc, a pak ho přeřadili k nám do věznice, takže 15 minut svižné chůze a byla jsem tam. Na návštěvách to bylo to samé. Plánoval náš společný život a jak si hned najde práci a bla bla. Já věřila, on byl spokojený, že se mu podařilo mě uchlácholit. Byl tu květen, miminko mi dělalo radost. Žádné problémy, vše jsme snášely relativně dobře. Ale červen byl zlomový. Táta byl ten den v práci na ranní a mamka se sbalila i se sestrou a odešly. Dlouho se rozmýšlela udělat ten krok, ale nakročila a dokončila co začala. Říkala mi dlouhou dobu, co chce udělat, ale já tomu moc nevěřila. A najednou jsem seděla sama v obýváku a přemýšlela, co řeknu taťkovi.

Na jeho obličej snad v životě nezapomenu. Nejdřív zlost a pak už jen odevzdanost. Za pár dní se vzchopil a volal mamce, jestli si to nechce rozmyslet. Dál se spolu bavili normálně, občas mamka přišla, jak to zvládáme, ale o nějakém lepení rozbitého vztahu nechtěla ani slyšet. A byl tu červenec. První termín jsem měla 14. 7., ale nic se nedělo. Můj porod a strasti kolem něj je kapitola sama o sobě a je na další deníček, takže zkráceně: porodila jsem krásnou holčičku Aničku 17. 7. ve 21:14 v Českolipské nemocnici. Mamka byla se mnou. Radost, smích, ale i slzy štěstí. To všechno jsem prožívala a těšila se, až naši malou ukážu příteli.

Konečně přišla pozvánka na návštěvu. Jak já se těšila. Když jsme přicházely do jídelny, kde se obvykle návštěvy konaly, už tam seděl. Musím říct, že poprvé a naposledy jsem viděla v jeho očích radost z toho, že vidí malou. Dala jsem mu ji do ruky, aby si svoji dceru pochoval. Opravdu jsem mu viděla na očích, jak je dojatý. Bohužel naposled. Měsíce běžely. Nic zvláštního se nedělo. Anička byla zdravá, šikovná, takže jsem s ní neměla žádné strasti jako třeba prdíky nebo něco podobného. Táta s mamkou se už nescházeli. Táta věděl, že tuhle dlouhou životní etapu musí uzavřít, a tak taky udělal. Absolutně od všeho, co nějak souviselo s mamkou, se distancoval a zanevřel na ni. Nechtěl, aby k nám chodila, což platí dodnes.

Mezitím jsem já řešila, co budu dělat, přítel měl 12. května výstup. Přehoupl se Nový rok, leden, únor. Táta nechtěl ani slyšet o tom, že by s námi přítel bydlel, tak jsem se poohlídla na internetu po nějakém bytě. A světe div se, našla jsem hned při prvním hledání. Podnájem za 6000 Kč, 2+1 a v našem městě. Chvíli jsem přemýšlela, ale říkala jsem si, tak když vyjde, nechám příteli nějakou dobu na aklimatizaci a pak pošupajdí do práce. A já to zatím s těmi penězi a placením nějak zvládnu. No měla jsem zatemněný mozek opravdu solidně :( Táta mi nebránil, když jsem mu oznámila, že se chci stěhovat. Věděl, že to dělám kvůli němu a řekl mi jen jedno: „Vzpamatuj se, nebo narazíš. A těžce.“ Slova, která jsem si postupem času začala omílat stále dokola a musela uznat, že ti rodičové mají „občas“ pravdu.

Tak jsem se 15. března 2008 stěhovala do svého. Byla jsem nevýslovně šťastná. Konečně ve svém a za pár měsíců jako rodina. Spořádaná, kompletní. Musím říct, že s penězi jsem válčila. On mi posílal z vězení 1200 Kč plus to, co mi zbylo z mateřské – necelé 2000 Kč. Takže zhruba 3000 Kč a nějaké drobné na měsíc. Měla jsem peníze rozpočítané a běda, když přišlo nějaké placení navíc, viz třeba popelnice. Moje složité matematické výpočty se sesunuly rychlostí světla k zemi. Musím ale říct: ještě, že mám rodinu. Mamka dělá v Makru, takže přísun jídla, táta mi peníze půjčoval s tím, že až budu mít, vrátím. Nezapomenutelné babičky. Jsem jim šíleně vděčná, za to, co pro mě všichni udělali, i když to tak občas nevypadá.

Den výstupu byl tu a já s kočárkem letěla k věznici, jako bych měla osiny v ři.. Toho objímání a štěstí najednou. První zastávka byla u jeho kamaráda, se kterým ho policajti chytli. Hned se tam naléval. Už jsem byla naštvaná a připomínala mu, že na něj čeká jeho mamka se sestrami, které u něj mimichodem na návštěvě nebyly ani jednou. Zmátožil se a že tedy jdeme. U ségry další nalévání a sladká slova o rodině, jak se teď budou držet spolu a navštěvovat se atd. Limonáda hadr. Dalších 14 dní byl permanentně v lihu. A když píšu permanentně, myslím tím pořád. Doma se vůbec neobtěžoval zdržovat, viděla jsem ho jen ráno, když přitáhl se svými kamarády, zlitý jak zákon káže. Řešili ty nejdůležitější otázky bytí v půl páté ráno a děsně se u toho bavili.

Došla mi trpělivost a dala jsem mu nůž na krk, buď půjde do práce nebo konec. To už byla půlka června. On tedy, že jo a řekla bych, že docela neochotně nastoupil zpátky na montáže. Já byla ráda, že konečně něco dělá, tak jsem ty jeho výlevy nějak přešla. V půlce července se mě mamka zeptala, jestli bych s nimi nechtěla jet na Moravu za babi. Souhlasila jsem, ale neměla jsem žádné peníze, tak volám tomu svému, kdy hodlá přijet, že chci nějaké peníze k babi. A on, že teď určitě ne, že mají moc práce. Tak jsem mu oznámila, že si pro peníze dojedu. A on, že jo. Po opravdu strastiplné noční cestě republikou, jsme konečně dojeli na místo. Předali si peníze a zase zpátky.

Tu, s prominutím debilní jízdu přes půl republiky jsme ale absolvovali absolutně zbytečně. Druhý den v půl jedné se objevil před dveřmi, že všechny sklátila, z mého pohledu záhadná nemoc, a že celou partu rozpustili. Skřípala jsem zuby, ale ještě to ustála. Druhý den ráno jsme vstávaly s Andulkou už v šest hodin, protože byla velká vedra a mamka nechtěla jet bezmála 300 km za největšího sluníčka. Sbalily jsme se a šly. Já 3000 Kč v kapse plánovala, co koupím babi dodatečně k narozeninám. Zhruba 50 km od domova telefon a přítel, kde jako jsme. Říkám mu, že už na cestě a co je. Nenechala jsi mi tady žádné peníze. Odvětila jsem, že mi neříkal nic o penězích, že by neměl a kromě toho, že to jsou ty, co mi dal. Říká, dobrá, já si od někoho půjčím. Zavěsila jsem a těšila se na babičku.

Po 14 úžasných dnech bez stresu a alkoholu jsem se vrátila domů v dobré náladě, příjemně odpočatá. Babi mě nabalila masem, zeleninou, tak jsem si říkala, jak ta naše malá lednička bude zase jednou plná. První šok přišel hned po vstoupení do bytu. Kde je ta velká televize z pokojíčku? Jé, to jsem ti zapomněl říct, spadla mi na zem, tak jsem ji dal ke kamarádovi opravit. Za týden si ji mám vyzvednout. Druhý šok následoval hned druhý den ráno. Kde je vysavač? Půjčil jsem ho kamarádovi. Zítra mi ho donese. A do třetice všeho dobrého i zlého? Sousedi mi dali jasně najevo, že to, co se tady dělo během mé nepřítomnosti, jim ani trošku nevonělo. Každodenní „slety“ všech možných individuí, rámus, alkohol.

Hladina mého poháru trpělivosti přetekla, začala jsem se s ním hádat, co to má všechno znamenat. Že chci okamžitě ty věci vrátit a sousedům se půjde omluvit. Vysmál se mi do obličeje. Sbalil se a vypadl. Korunu tomu nasadila bába, která dorazila druhý den. Říkám: „Co si přejete?“ a ona: „Dobrej, je tady Roman? Vy jste jeho sestra, že? Jste si podobný, řekněte mu, ať sežene prachy na tu televizi nebo si ji v tý zastavárně nechaj. Díky.“ A byla pryč. Zůstala jsem stát jako přimrazená, neschopná pohybu. Do všech těhle šoků se přidal další, i když mírnější, a to, když mi volala babi z tátovy strany, že chce přijet, ale pokud ten můj bude doma, tak ať s ní nepočítám. Myslím, že tohle mě dokopalo udělat to jediné, co jsem mohla v dané situaci udělat. Skončit tenhle lží prolezlý vztah a začít konečně dýchat čistý vzduch.

Sbalila jsem mu těch pár věcí, které u mně měl, hodila je ke dveřím a čekala, až se uráčí domů. Stalo se tak po 3 dnech. Suveréně, jako by se nic nedělo, si chtěl nakráčet do bytu. Zahradila jsem mu cestu, hodila věci a řekla, že je konec. Nechápal. Šíleně jsem se klepala, co udělá. Zbije mě, dostane se do bytu a rozmlátí věci? Měl nějaké řeči, ale k mému údivu to vzal celkem dobře a odešel. Konečně jsem udělala rozhodnutí, i když po tak dlouhé době, ale vykopla jsem ho. Vztah jsem ukončila po třech letech, na konci srpna 2008. Tedy po třech měsících od jeho výstupu a falešných slov o rodině. A co se dělo potom? Opět chodil v noci otravovat, bušil na dveře, zvonil a měl i tolik drzosti přijít a ptát se, jestli bych ho nenechala jednu noc přespat.

Jednou jedinkrát jsem povolila, když přišel špinavý, smradlavý a že nic dva dny nejedl. Vykoupal se, dala jsem mu najíst, vyspal se a odešel. A s ním i moje dvě stovky, které mi vzal z peněženky. Za dobrotu na žebrotu. Teď si dovolím malé shrnutí. Po nějaké době mi kamarádi, které jsem potkávala, hlásili jedno překvapení za druhým. Samozřejmě, že ty věci, které odnesl, nebyly u kamarádů, ale po zastavárnách. Těch 14 dní, co jsem si lebedila u babičky se v MÉM (i když pronajatém) bytě scházeli feťáci. Chlastali, protočili neskutečné množství vody, a to nemluvím o sousedech.

A perlička navrch. Už dávno jsem pro něj nebyla jedinou. Ještě, že jsem v té době nebyla těhotná, bo bych jistě potratila. V blázinci jsem taky neskončila. Přešla jsem to s velkým nadhledem a ve finále zaplatila panu pronajímateli 10000 Kč za zmizelé věci a pár dalších rozbitých předmětů. Šla jsem zpátky k tátovi. Jak se říká, všude dobře doma nejlíp. Táta byl rád, že jsem zpátky a celá moje rodina doslova oslavovala moje úžasné rozhodnutí konečně toho blba kopnout do… A jak jsem na tom teď? Žiju v Anglii s milujícím manželem, zdravou holčičkou a bavíme se (a pracujeme :)) na miminku. Zprvu jsem k němu byla nedůvěřivá, to bylo těmi zahozenými RŮŽOVÝMI BRÝLEMI, ale teď můžu s jistotou říci, že ON je ten pravý.

Cením si toho, že jste dočetly můj „román“ celý. A všem přeji ta nejšťastnější partnerství, zdravé děti… A všem radím, sundejte RŮŽOVÉ BRÝLE zavčasu a prohlédněte do skutečné reality! Můj příběh byl jen slabý odvar a můžou se stát i horší věci…

Ještě jednou díky!

Hodnotilo 10 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 27.02.11 10:01

Klobouk dolů! A přeji tobě i tvé rodince už jen to nejlepší !!! :kytka:
Musím říct,že jsem tvé deníčky zhltala na jeden nádech :-) .

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 27.02.11 10:31

Nevim co na to říci,jen to že si užasná a silná a skvělá :potlesk:

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 27.02.11 13:30

Ahojky…tvoje deníčky jsou velmi zajímavé, poučné a ve finále brečím dojetím…jak krásně končí a jsi nakonec štastná…moc přeji do budoucna ,jen to dobré a zdravíčko pro celou tvou rodinku :palec:
Aby se podařilo další mimi :potlesk:

 
kotýsek
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 27.02.11 13:31

Ahojky…tvoje deníčky jsou velmi zajímavé, poučné a ve finále brečím dojetím…jak krásně končí a jsi nakonec štastná…moc přeji do budoucna ,jen to dobré a zdravíčko pro celou tvou rodinku :palec:
Aby se podařilo další mimi :potlesk:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28750 příspěvků 27.02.11 13:36

Skvělý závěr! :palec: Přeji už jen samá pozitiva v životě! :palec:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 27.02.11 15:57

No to bylo ale napínavé, na psaní máš opravdu talent :palec: a jsem ráda, že se ti teď už daří i v životě.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 27.02.11 16:46

Právě jsem úplně zažraná do vyprávění dočetla všechny tři Tvé deníčky. :palec:

Je to teda síla, to ti povim. 8-o Takhle „hustej“ biologickej otec mojí dcerušky nebyl, teda byl hustej taky dost, ale jinak. Obě jsme rády, že máme ty naše berušky, viď? Z něčeho tak hroznýho vzešlo něco tak krásnýho a hlavně to nejcennější, co žena může mít-dítě. :srdce:

Jsi strašně silná baba :-D :hug: a dovolim si říct, že hlavně díky tomu, co jsi musela prožít. Člověk si po tom všem váží všech maličkostí, viď. :wink:

Přeji další děťátko s mužem Tvého života a do budoucna už jen samou radost. :hug:

Příspěvek upraven 27.02.11 v 16:47

 
AliceP
Závislačka 3622 příspěvků 27.02.11 17:47

moc pekny pribeh…jeste ze konci happyendam..drzim palecky at se vam dobre dari a na dalsim mimi at se tez zadari:)

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 27.02.11 18:03

Tvé deníčky byly super :palec: ,přeju hodně štěstíčka

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 27.02.11 18:23
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 27.02.11 20:01

Už jsem se dočkala vytouženého HAPPY ENDU. Muselo to chtít hodně odvahy a odhodlání ho odkopnout, i když byl opravdu příšerný :cert: !!! Jsem ráda, že se teď s maličkou máte dobře a jste šťastné :srdce:

 
poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 27.02.11 20:03

konec jak má být … četla jsem všechny tvé deníčky na jeden nádech - super napsáno :palec:

Příspěvek upraven 27.02.11 v 20:03

 
Anik6
Závislačka 3702 příspěvků 27.02.11 20:13

Husty!! Preji Ti at si moc a moc stastna a ze milujici kolem tebe,ti vse vynahradi!! :kytka:

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 27.02.11 21:00

Nooo, zajímavý. Jsi úžasná, že jsi se ho zbavila.
A tak ještě prosím další díl. Co bylo dál a jak jsi se dostala do Anglie? :oops: :mrgreen:

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 27.02.11 23:29

Díky bohu, že to štastně dopadlo. Při společném soužití po jeho propuštění jsem se už začínala bát :mrgreen:
Přeju hodně štěstí a klidu v dalším životě.

PS: Teď při zpětném pohledu, myslíš že by tě něco od něj odradilo, kdyby se to stalo ve správnou chvíly a nebo s tím nešlo opravdu nic dělat? Mám dceru, tak abych když tak věděla jak na to :think:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 28.02.11 20:14

Taky jsem precetla vsechny 3 dily se zajmem a dost teda obdivuji tvoji trpelivost, ja bych to s nim uz davno vzdala… Uz ti preji jen to nejlepsi a stastny zivot! A kde presne jsi? Ja ziju taky v Anglii…

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 02.03.11 15:34

Navrhuji tvůj příběh zfilmovat :potlesk: Byl by to kasovní trhák.
Máš můj obdiv jak jsi z toho všeho dokázala vybruslit.

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 13.04.11 21:24

Tvé deníčky jsem přečetla jedním dechem! Moc krásně napsané a vážně působivé. Máš můj obdiv, jak jsi se z toho dostala, jsem ráda, že vše má dobrý konec :lol: a držím palečky na další mimi :wink: :lol:
Něco mi Tvůj příběh připomíná a říkám si, že pokud se nevzpamatuju…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Růžové brýle II.

Růžové brýle


Reklama