Rychlý porod

Porod

Když se mi na testu objevily //, byla jsem ten nejšťastnější člověk na světě. Ihned jsem to volala mému příteli, který tomu nemohl uvěřit.

=) úsměv =)
2 komentáře


2 komentáře

49cm a 3120g

Počůraných testů bylo snad dvacet a všechny mi ukázaly // :) 19. července jsem byla objednána na potvrzení a ano, mé těhotenství bylo potvrzeno. Pan doktor mi pogratuloval a konstatoval 9. týden a jeden den. Přilož fotečku a poslal mě domů s tím, že za dva týdny se mám zastavit na kontrolu a pro těhotenskou průkazku. A tak uběhl první trimestr, druhý a následoval třetí.

V prvním trimestru jsem trpěla jeden měsíc jen slabými nevolnostmi, a díky nim zhubla 4 kg. Druhý trimestr byl krásný, užila jsem si ho. A třetí taktéž, až na častější chození na malou :D, více pojídání sladkých dobrůtek a větší a větší přibírání :D Během 5 měsíců jsem nabrala úžasných 14 kg :D a bříško bylo už krásně vidět. Cca v 19. týdnu mi bylo sděleno, že čekáme chlapečka. A tak plynuly týdny, až nám v 36. týdnu bylo zase sděleno pohlaví a tentokrát jiné. Čekáme holčičku, takže jsme 4 měsíce říkali bříšku Matyášek a nakonec z bříška vylezla Natálka :D

Abych se dostala k porodu. Termín porodu jsem měla 3. 2. a další 21. 2. Datum 3. 2. uběhlo a nic! Při prohlídce mi pan doktor řekl, že to vidí tak na víkend. Víkend uběhl a zase nic. Byla jsem objednaná na 20. 2. na prohlídku. Při prohlídce mi dr. udělal velice bolestivý „zákrok“ tak, že mi trošku pomohl, aby se začalo už něco dít, a když by nic, v pátek mám přijít a budeme vyvolávat. A co náš drobeček nechtěl… Cca od 14:00 jsem měla slabší bolesti, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Dala jsem si teplou vanu a bolesti byly pořád stejné, uvařila jsem večeři a šla spát.

Ve 22:30 jsem se probudila s hroznými bolestmi a v duchu si říkala, že snad nebudu ještě rodit. Bolesti byly stále stejné a při počítání jsem zjistila, že jsou každých 5 až 6 minut. Zavolala jsem mamce a jela si lehnout k ní. Přišla za mnou babička (porodní asistentka), a když naměřila bolesti každých 5 minut, rozhodla, že JEDEME! Vyjeli jsme v půl jedné a do porodnice jsme to měli 30 km. Bolesti byly pořád stejné, ale už po 4 až 3 minutách. Když jsme dojeli do porodnice, tak mě porodní asistentka šoupla na ozvy a vypisovaly jsme papíry. Hrůza! Bolesti jsem měla, že jsem se u nich kroutila a musela jsem ležet v klidu a ještě odpovídat na otázky, a to nejhorší bylo podepisovat ty papíry :D No nic, nález jsem měla krásný a bolesti stále po 4 až 3 minutách.

Ve 2:10 jsme píchly vodu a už to jelo. Sestra mě odeslala na pokoj zvaný hekárna a že budeme vyčkávat, ale prý to nebude dlouho trvat :) Na hekárně jsem si ulevovala na míči, ale nic moc mi to nepomohlo. Vedle mě seděl přítel, tomu jsem při každé kontrakci drtila nohu a své nově udělané nehty jsem zarývala do zdi :D Ani jsem nevěděla, kolik je hodin, po každé kontrakci jsem usínala :D a myslela jsem si, že ten porod zaspím, bohužel se tak nestalo :D Přišla sestra a já jí řekla, že už mám hroznou potřebu tlačit, a tak jsem tlačila cestou na porodní box, hupsla jsem na kozu, sestra mě prohlédla a zavolala doktora a dětskou sestru. Ty přišli snad během dvou minut. A já každou chvíli tlačila.

Doktor přišel, vycévkoval mě a něco mi tam dolů píchli, ani nevím co, bylo mi to jedno. Přítele od porodu vyhodili, jelikož vypadal hůř než já :D, byl úplně bílý :D, takže koukal jen mezi dveřmi. Maličká měla už špatné ozvy, takže mi dali infuzi s nějakým oblbovákem a na zesílení kontrakcí. Od té chvíle už nic nevím. Jen si pamatuji, že jsem párkrát zatlačila, cítila malé štípnutí, a pak už jen pláč. Maličká se narodila ve 2:55. Placenta šla raz dva po mimču. Nejhorší bylo šití. Trvalo asi 45 minut a pekelně bolelo.

Ale to, co mě čekalo pak… nádhera! Viděla jsem svou malou, maličkou, slaďoučkou. Čert vem nějakou bolest. Mám to nejkrásnější na světě, svou malou Natálku, která teď spinká vedle mě. Od porodu uběhlo už 14 dní a já si doopravdy nemůžu vzpomenout na to, jaká bolest mě provázela. Jsem prvorodička a můj porod trval 4 hodiny a 25 minut. Jediné, co si pamatuji je, že ty opravdové bolesti, u kterých se mi chtělo brečet, začaly až po píchnutí vody a trvaly 45 minut. Jsem opravdu šťastná a pro toho drobečka bych vydržela všechno.

Přeji všem tak rychlý porod, jako jsem měla já :)

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 06.03.12 09:34

To je krásný porod:)!Gratuluji ke krásnému miminku :srdce:

 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 06.03.12 09:52

Gratuluji k Natálce!!!!Hodně štěstíčka a zdravíčka! :kytka:

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 06.03.12 10:09

Chtěla bych jednou až se zadaří taky takový porod! Bez větších komplikací, bolesti, které se dají vydržet a hlavně zdravé, krásné mimčo. Doufám, že ti dělá jen samou radost! :kytka:

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 06.03.12 13:05

gratuluju k mimínku a přeji hodně zdravíčka,kéž by takových deníčků bylo víc :potlesk: a ještě jedna velká gratulace k tak rychlému porodu :potlesk:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 06.03.12 14:07

Hezky napsáno :-) Malá je krásná. Snad takový porod budu mít taky :-) Já to měla obráceně, cca ve 20.týdnu lékař řekl, že budeme mít holčičku. No na další kontrole jsem si to nechala potvrdit. Už mám krásné bodýčka i šatičky na léto pro malou, tak snad to chlapeček nebude :lol:

 
Ella0273
Povídálka 31 příspěvků 06.03.12 19:23

Moc krásný! :) přesně takovýhle deníčky čtu nejraději a dávají mi naději že i taková brambora jako já to jednou zvládne :) Gratuluju! :kytka:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 07.03.12 00:18

KRÁSNÉÉ GRATULUJI K NATÁLCE …TAKY JSEM SI UŽ NIKDY NEVZPOMĚLA NA TU BOLEST TI DROBEČCI TO VYNAHRADÍ :kytka: :kytka: :kytka:

 
NJustyna
Kecalka 227 příspěvků 07.03.12 02:10

Gratuluju k miminku , takovy porod by se mi taky libil.Hodne stesti :mavam:

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 07.03.12 13:57

Je to moc hezky napsaný :kytka: a pěkná rychlovka na první miminko :palec:

 
Rida  07.03.12 19:39

Gratuluji ke krásného holčičce. Vím, že porod není žádný závod, ale zaujal mě nadpis, tak mi to nedá a musím se „pochlubit“ taky. Jako prvorodičce mi to trvalo, když to přeženu 30min. Byla jsem na rizikovém, ležela v nemocnici, otevřela se téměř bez bolestí, takže jsem nic nepoznala a pak už to šlo tak rychle že ani tatínek neměl šanci to stihnout. Naštěstí máme teď doma zdravého raráška. :D

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 08.03.12 19:23

Gratuluji k maličké :kytka:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 09.03.12 10:39

Závidím ti, že ti plodovku píchnuli, mě praskla doma v jenu ráno…Bolesti začaly ve 3 ráno a malá byla na světě v 6:17…Na to že jsem byla prvorodička tak to šlo rychle…Ale ten přístup personálu…Jste prvorodička, budete rodit nejdříve za 12 hodin, tak pošlete manžela domů…Ještě že jsem to neudělala, jinak by porod nestihl… Vše budoucím maminkám přeju co nejrychlejší porod a co nejmenší boleti :)

 
Iuliana  06.04.12 13:38

Gratuluji k Natálce ♥ :)))) Hlavně hodně štěstí do života

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Udělala jsem dobře?

Mladá maminka


Reklama