Severomoraváček č. 1 - Úrazy

Rodičovství

Hezký den všem:) Začínám téma, které je pro mě v poslední době více než aktuální. A to téma jsou úrazy. Tedy úrazy našich miláčků a v mém případě bohužel ne jenom dítěte ale i jeho otce:(

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, nebo spíš, když jsem začala myslet, že bych mohla být těhotná, už jsem z hrůzou konstatovala, že budu muset zase vydržet těch pár dní v porodnici, ale vůbec by mě nenapadlo, že nemocnici budeme tak často.

Začalo to tedy, když si Kuba hodil na palec u ruky kámen a my mysleli, že to má zlomené. Takže jsem fičeli na úrazovku. Na rentgen s ním šel Kája, protože jsem ještě nevěděla, jestli náhodou nebudu těhulka a udělala jsem dobře, že jsem tam nešla. To bylo asi před měsícem. Naštěstí byl palec jenom naražený, takže jsem jeli domů s obvazem.

Za dalších čtrnáct dní se stal úraz Kájovi a místo původní zlomené klíční kosti, což jsem si mysleli, že to bude, to nakonec byla operace přetrhaných vazů na pravém rameni:( Takže zase jsem letěla do nemocnice. Od té doby chodíme průběžně na převazy, jelikož mu rána neustále hnisá a dokonce dostal i atb. Naposledy jsme byli na převazu v úterý. Má v rameni dráty na vytahovat je půjde až za 4 týdny, takže se máme ještě na co těšit.

Nedávno jsme byli na úrazovce znova s Kubou. Rozseknutá brada a 2 stehy. Naštěstí pro mě, jelikož jsem byla na zhroucení mu to šili bez nás, i když ten řev byl úděsný. Pro mě byl nejhorší zážitek, když Kubovi rvali na pohotovosti tu stoličku a já ho měla na klíně a musela jsem ho držet. Takže to šití bylo vlastně procházka růžovým :,-(em.

A bohužel aby to ho nebylo málo, tak jsem do finále šla do nemocnice i já:(( A to přímo na revizi po samovolném potratu. Tím ovšem doufám, že se nám všechna smůlu už bude vyhýbat obloukem a že teď to už bude jenom lepší a lepší :))))

Teda, musím přidat zatím poslední úraz, který se stal Kubovi dneska, když jsme byli venku. Spal z kolotoče, né z točícího, ale ze stojícího a předal na hlavu, protože přelízal zábradlí na druhou stranu a bouchl se do hlavy do železné tyčky, takže má na čele úžasnou fialovou bouli:(( A můžu mu tisíckrát říkal nechoď tam, spadneš !!!!!!!!! Ach jo.

Takže, nějak se nás ty úrazy drží. Samozřejmě jsem ráda, že není Kuba nijak vážně nemocný nebo něco podobného, ale je třeba se obrnit železnými nervy. První krev, která Kubovi tekla v 9 měsících, když spadl na hranu talíře a měl malinku ránu na čele jsem ořvala. Samozřejmě se to už snažím brát s rezervou, ale nějak to nejde.

A jaké jsou vaše zážitky s dětičkami? Měli jste už nějaké úrazy, které vyžadovaly ošetření v nemocnici? Samozřejmě vám všem přeji, ať se to nestane, ale kdyby náhodou, tak nebojte. Určitě to všichni zvládnete na výbornou:)))))))))

Zuzka a Kuba 3 roky

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 12.10.05 21:36

Jejda jsem první:) ?? Tak doufám, že jsem se trefila do správného deníčku:)

No jo úrazy, to je věc. Když měl Kuba svůj první úraz asi v 8 měsících spadl z postele rovnou na hlavu, byla jsem hrozně vyplašená a hned jsme fičeli na pohotovost. Nic mu naštěstí nebylo,ale pro jistotu jsme zůstali na pozorování celý víkend a to Kuba na JIP. Fakticky jsem byla na mrtvici a v nemocnici se nám vůbec nelíbilo:( Takže od té doby, si to vždycky 3× rozmyslím, než bych tam jela raději se naučím zašívat rány:):)) No jo, kecám, ale naštěstí už nás nic takového nepotkalo,aspoň prozatím. Zuzko, myslím, že máte smůlu vybranou minimálně na rok dopředu, takže jasnačka to bude lepší:))

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 12.10.05 21:39

Ahojky :-)))))))

Hlásím se do Severomoraváčku, protože jsem Oloumočačko-Ostravačka :-))))

A hned přidám náš příspěvek do galerie úrazů…

Je to asi rok zpátky, byly jsme na návštěvě u mého taťky, a když jsme odcházeli z bytu tak já myslela, že Hanilu hlídá můj táta a on myslel, že hlídám já. A než jsme se nadáli, Hanila letěla ze schodů. Taťka ji v půlce zachytil, ale i tak měla na hlavě úplně příšerné boule… Vypadalo to dost děsně, tak jsme valili na pohotovost. Tam nám dr. zavolala sanitku a postrašila, že zůstaneme v nemocnici určitě na pozorování… V nemocnici malé zrentgenovali hlavu a po asi tří hodinovém čekání nám řekli, že je vše v pořádku, jen ji hlídat…
No nemusím asi maminkám popisovat jak hrozně mi v ty chvíle bylo :-(( A co jsem si potom vyslechla od manžílka, achich ouvej..
Ale vše dopadlo dobře ťuk ťuk ťuk doufám, že do nemocnice dlouho nepojedeme.

Ale jo, pojedeme, ale až v únoru pro to naše maličký a slaďoučký překvapeníčko :-)))

Pa pa M.

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 12.10.05 21:43

Zuzi a ještě jsem zapoměla ti popřát, ať na vás kouká už jen a jen štěstíčko a vy se nemocnicím obloukem vyhýbáte !!!!!
 M.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 12.10.05 21:50

Jé, deníček už vyšel, to byla rychlovka :)))

Petro, super, že si mezi nás přišla a doufám, že budeš psát častěji :))) Ten pád vypadal teda vážně děsivě:( Tak doufám, že se už nic takového nikdy nestane…

Moni: tak to je teda síla:((( to musely být vážně nervy… A doma bych to slízla i já:( Já dneska slízla i ten pád z kolotoče…

Tak holky piště, pište, ať se nám to rozjede :))))))

Zuzka a Kuba

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 12.10.05 22:12

Ahojky mamky,
tak já bych mohla o úrazech taky vyprávět story ,jak by ne tři kluci jsou tři kluci.Nejstarší si rozbil hlavu když měl 3,5 roku za 6.týdnů prostřední a za rok se to ve stejném pořadí opakovalo. Když měl náš nejml. sedm let ,tak vjel pod auto na kole-dvě noci v nemocnici ,rty jak kubánec ,otřes mozku a naštípnutý malíček (křivý ho má dodnes) - všichni svatí měli asi pohotovost a stáli při něm.Letos v dubnu u večeře nejml. + prostřední tahají se o nožík -prostřední skončil s 1. stehem. Prostředního specialita jsou podvrtnuté kotníky, jo a vloni v létě ho kousl před barákem potkan. Našeho nejstaršího před třemi lety pes, nejml. asi když mu bylo 6 taky. Letos v květnu našeho nejstaršího v Pardubicích sejmulo auto. Úraz jako u malého „fagana“ vlítl pro balón -je mu 18 let :-).Dopadlo to naštěstí dobře, týden na úpozorování -posunuté obratle krční páteře ,prý jeho let by mu mohl závidět Aleš Valenta:-)). V první třídě přišel náš nejstarší s rozbitým obličejem pod okem -1 steh.
Tak matky klid -já se tomu už dnes směju a říkám -taková normální rodinka :-)). Nyní už doufám ,že to máme za sebou a naše Eli bude pravým opakem.
Tak krásné podzimní dny a minimum úrazů přeje Anna+Eli

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 12.10.05 22:58

Ahojte všechny známé i neznámé,

tak jsem si šla přečíst něco pozitivního, protože jsem se nervla nad matikou synátora a chtěla se odreagovat a koukám, tady se jenom hýří úrazama. No, já bych mohla vyprávět…Míša měl svou kartu na pohotovosti (te´d už se to trochu zlepšilo) a Maťa ta sice nemívá takové vážné úrazy, ale po každém tréninku ji poctivě mažeme Heparoidem všechny modřiny a obvazujeme všechny výrony - těch je totiž tolik, že už s nima ani nechodíme do nemocnice. S Adélkou jsme byli v nemocnici zatím jenom jednou a to si možná matně vzpomenete. Najednou se jí začala dělat na hlavě hrča a my si nebyli vědomi toho, že by někde spadla, naštěstí to byla opravdu jenom boule. Taky mi spadla už i z přebalováku (asi když jí bylo 8 měsíců) a tekla jí tehdy z pusinky krev. No pohled to byl šílený, ale pak jsme zjistili, že se „jenom“ kousla svýma 2 zoubkama.

Dneska tady byl na návštěvě Milanův taťka se svojí ženou (jeho rodiče se kdysi rozvedli). Viděli Adélku poprvé od jejího narození. Přinesli jí hračku od Chicca (můj odhad asi 700 Kč). Chlapi něco řešili a my jsme si hráli s Adélkou. Když jsem Adélce řekla, že má jít za tetou, tak mě opravila, že je babi a Milanův taťka děda. To já sice vím, ale bylo to pro mně hrozně nepřirozené. Vidí ji jednou za čas (kdo ví kdy to bude příště) a předpokládají, že tím nenadělají zmatek v té dětské hlavičce ???Raději jsem se pak oslovení vyhýbala.

Všem přejeme zdravíčko, mějte se krásně a pište.

Lenka + Adélka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 13.10.05 08:48

Ahojky,

k tématu zatím moc nepovím…ale myslím že nás to teprve čeká.Pády na hlavu a tak…nicméně snad to přežijem ve zdraví.Jedna kámoška z Jarňulek nechala chvíli 6m prcka v postýlce a mírně se bouchl o šprušli…naskočila modřina a vyklubala se z toho prasklá lebka…Nebudu raději malovat čerta na zeď ale budu radši opatrná.

Hezký den G.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.10.05 09:47

Dobré ránko,

jsem ráda, že píšete :))))

Anulko: to je teda síla… mít 3 kluky tak mě snad odvezou do blázince, jelikož jsem už teď celá nešťastný z Kuby a to mám jenom jednoho. Jsi prostě dobrá :)))) a neboj, malá vám to určitě vynahradí…

Dovolila jsem si vytvořit seznámek pro střídání v psaní deníčků. Interval jsem dala 14 dní takže tady je seznámek:

Lůca....... 23.10., Monča.....6.11, Lenka.....20.11­.,Žanda…04.12­., Nat.....18.12., Žureček.....01­.01.06, Anulka.....15­.01.06., Pipiauto.....­.29.01.06, Dede.....12.02.06

Pokud někdo psát nechce, tak to opravím…

Hezký den bez úrazů :))))

Zuzka a Kuba

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 13.10.05 09:50

Včera před půlnocí byl na čt2 pořad o dětských úrazech,bylo to něco šíleného.Takové věci by měli vysílat v hlavních časech.
U těch větších dětí už toho moc nenaděláme,tam už nezbývá než doufat,že se každý večer všichni ve zdraví sejdem,ale ty těžké úrazy a popáleniny miminek jsou jen vinou rodičů.
Hodně mě to vzalo,procházím byt a přemýšlím co by se dalo zlepšit…
 Dáša

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.10.05 10:26

Ahoj, tak se vítám zpět :-DDD, teď valím pryč, ozvu se, jak dorazím :-)
 L.

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 13.10.05 13:25

Zuzko, sice jsem ještě nikdy žádný deníček nepsala,ale všechno je jednou poprvé:) tak zatím ahoj Petra a Kubík

PS: jestli jsem to správně pochopila, tento deníček nějak navazuje na Ostravský ve kterém se něco semlelo. Takže jsem tu pro Vás nejspíš nová, vy už se holky asi znáte z dřívějška, že? No kdybych se měla nějak představit tak Petra 29 z Havířova, kočárkový maniak:), syn Kubík 14.09.02 a jedno nepovedené těhu konec 07/05 :( zatím není co dodat…pa P+K

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.10.05 13:43

Peťko neboj, určitě to zvládneš :)))

Na psaní deníčku není nic složitého a právě proto jsem tě napsala až později, ať se máš čas seznámit… Holky jsou fajn a určitě nebudeš mít problém sem zapadnout…

Lůco: vítej mezi zpět námi :))))

Zuzka

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.10.05 20:08

Takže vše polítáno, povyřizováno, návštěva odešla, Vilouš chrní… Jura u sebe doma s chřipkou, takže mám konečně trochu klidu. :-)

Úrazy. Já, jako děcko, byla neustále v sádře nebo v dlaze a jsem taky celá zaštepovaná. Doufala jsem, že V nebude po mě, ale čím dál tím víc si uvědomuju, že se tomu nevyhnu. Začíná být neohrožený divočák a do všeho se vrhá po hlavě stejně jako já. :-)
Zrovna dneska sebou sekl u jakéhosi křepčení a o futra si rozsek ret. Není zvyklý se litovat, nikdy ho nechlácholím, tak mě celkem zarazilo, že pláče. Jaké bylo mé překvapení, když jsem viděla, že má po obličeji rozmazanou krev. Teda překvapení… spíš zděšení, že si vybil zoubky a hned jsem si vzpoměla na Moninu, jak vyprávěla o těch zubních problémech u Hanily. Naštěstí to byl jen ret a měl rtík jak havajský bubeník. No kořínek :-D
Mrzí mě, že jsem neviděla ten dokument, jak psala Dáša. Tak buď si ho vyhledám někde na netu nebo si ho nechám Dášou důkladně popsat. Je to fakt. Nebezpečí číhá na každém kroku!

Leni, s tou babi- tetou je to fakt blbé. A nemyslela to třeba tak, že se začnou angažovat? Já myslím, že Adélka to pochopí. My to máme podobně. Mbabi měla vždy takové záchvaty babičkovské lásky. Klidně měsíc i dva se neozvala a pak 2, 3 týdny si chodila pro Vildu každý den.

Anulko, vaše vzrůša mám většinou v přímém přenose, ale když je tak pročítám sesumírované… tý jo…nemáš to, holka, jednoduché s pubošema. :-D

Vítám mezi náma Petru s Kubíčkem! :-)

Zítra jdeme trochu pošmatlat po venku s Nat a Žurďou, kéž by bylo hezky, zaskočila bych na desítku do Stodoly do Hrabové, kde jsme měly včera srazík z rodiny. Je to tam fakt dost dobré. Mají tam ochočené ovce, kozy, které vypadají jak mufloni, he he, veverky, kačeny, houpačku, pískoviště, klouzačku. No skvělé.

Takže jdu využít toho, že jsem sama doma a jdu žehlit. To je hrozné, v poslední době vůbec nic nestíhám :-)

Holky, co s galerkou?

L+V

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.10.05 20:12

Jo, Zuzko, dík za sepsání deníčku! Je skvělý! Díky díky. :-)
 L.

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 13.10.05 21:00

Ahoj holky!!!!

Obzlast vitam zpet nasi Lucu s Vildou,taky Dasu a nesmim zapomenout na novou maminku Petu s Kubikem:)

Urazy,u nas nikdy nic moc..teda ja si cely zivot vazne prala mit alespon tu nohu v :,-(re,pripadalo mi to uuuzasne(segra ji mela nekolikrat),ale uraz v nedohlednu..no a pak jsem si to vybrala poradne v 18ti,kdyz jsem spechala do prace,utikala na cervenou po prechodu a srazilo me v plne rychlosti auto(nesla jsem videt,vybehla jsem zpoza stojiciho nakladaku)..auto me odhodilo nekolik metru daleko..a zabrzilo az na druhem konci vodarny.Je naprosto silene jak moc si to vse pamatuju..jak jsem se probrala(snad minuta),tak jsem zjistila,ze mam jedno prso venku(jsem mela takove to tricko pres jedno rameno),tak jsem ho strcila zpatky:DDDD.zas­tavil i nejaky mlady kluk a mluvil na me,ja jsem byla v soku a porad jsem mluvila o tom,at nekdo najde moji botu,ktera odletela kdovi kam(hihi,boty jsem mela asi tyden stare) a taky jsem nosila takove ty hrube stribrne retizky,ty byly vsude mozne po ceste,tak mi je ten kluk posbiral..pak tam jeste byl ten chudak,co me srazil s manzelkou..a za chvili uz tam byla rychla..a ja jim porad rikala,ze nemuzu nikam jet,protoze nemam tu botu:DDDDDDD..no psychous.:)
A;e ten pravy zazrak nastal v nemocnici,kdy byli vsichni presvedceni,ze jsem zprelamana po celem tele a NIC..podrena jsem byla poradne,ale zlomenina zadna..si dodnes pamatuju,jak tam vsichni nade mnou stali a kyvali hlavami,ze to tam jeste nemeli..ze mam kosti ze zeleza…ze tohle se vazne nestava.
Doma jsem se ale slozila,zase pro me prijela rychla a nakonec jsem skoncila s nohou v :,-(re:))to bylo radosti..haha.jo a pro tu botu se postupne vydali jak tatka,tak Johnny,ale bota se nenasla.hihihi

Sammy ten je odmalicka opatrny…jak zacal chodit,skoro vubec nepadal…vazne opatrny..spis se bojim,at si to nevybere necim vetsim:(jednou se vice triskl do hrany stolu na zahrade a mel velikou bouli,tot vse co me napada.hrozne bylo propichovani usi u zanetu…brrrr:(

A sari,ta nase lenivka sari…je zatim taky v pohode.

ted jsme vsichni tri nachlazeni,nejvic mi je lito sari,chudinka,jak s tou rymou nemuze spat..a ja mam kasel jako tuberak.

konecne mam vymalovanou halu,komplet preklizenou,ted jeste ta okna:( a bude to:)
No a v sobotu nebo nedeli mi jeste zbyva dodelat nasi loznici:)
takze z puvodne planovaneho malovani sammikova pokoje jsem skoncila u malovani celeho baraku:)Ale ten vysledek!!No krasa:)
Samotne malovani je docela brnkacka,ale tady bylo hrozne moc zdeni a latovani sten,ale zvladla jsem to:)

jo a ten statek tady v Hrabove je opravdu uuuuuzasny:)

Zuzi:a tobe preju ted jen same stesti!!!!!!

Anulko:no a jak to je se trema klukama,to si radsi ani nepredstavuju:)

holky pa!
zaneta a spol

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 13.10.05 22:17

AHoj jen v rychlosti at vite ze jsme :-)

Ja taky zadny velky uraz nikdy nemela,poprve v nemocni jsem lezela az letos kdyz jsem porodila maleho :-)

nikdy zlomenina nic..za to jsem strcila nohu do spic u kola, zapomnela palec ve dvercih od auta, prekousla si ret kdyz me honil pes :-)jinak nic.

Rio zatim nic tuk tuk…

snad se nam to vsem vyhne. ZAnet nehodu jsme meli taky,taky se nam diky nekomu nic nestalo..jen modrak na kycli a spalenina od pasu…ale psychika spatna dalsi mesic .-(

jinak lehce nestiham ale na zitrejsi prochaazku se tesim..sice na me ted trochu neco leze ale snad se to nerozvine.

priste sand vic.papa nat+rio uplakany

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.10.05 23:24

Ahojky:))))

Ta vidím, že úrazy je věčné téma, co? Tad doufám, že jsem si to už všichni vybrali a už to bude jenom lepší ´:))))

Žando: teda, s tou nehodou, to je vážně síla :( ale máš vážně štěstí, že se ti nic nestalo… a ještě štěstí máš, že je Sammy tak opatrný… to Kuba jde do všeho pohlavě a skáče a lítá jak šílený a proto ty všechny úrazy.

Lůco: jak to tak čtu, tak Vilda je stejný ďábel jak Kuba, ale on to nemá po mě, ale po Kájovi, takže když se dívám, jak je celý pošitý a co všechno měl zlomené, tak se mám teda na co těšit :(

Nat: to je dobře, že si se ozvala a že jste v pořádku :))) Piš častěji ať máme přehled.

Leni: s tou teto-babičkou si vůbec nedělej hlavu… Adélka si to sama utřídí, až bude chtít. Nechej ji, ať je oslovuje jak chce a ona to pak změní. My to máme taky hodně složité, moji oba rodiče jsou podruhé rozvedení a já se stýkám i s jejich bývalými partnery. Takže Kuba má spoustu babiček a pár dědečků, ale vůbec to neřeší. Říká jim tak prostě sám a je to…

Dneska večer jsem byla se ségrou na bazéně plavat. Šly jsme až na 8, ať už Kuba spí a nevidí, jak odcházím a pak jsem byly ještě v Tescu. Plavání bylo úžasné. Daly jsme 44 bazénů a vůbec nejsem unavená. Pro záda to byla lahoda :)))) Budeme chodit 3× týdně, tak jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží :))))

Dobrou noc všem :)))

Z+K

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 14.10.05 11:13

Ahojky všichni,

Tak se nám zase zkazilo počasí, co ? Já se pustila do čištění oken a ještě mi chybí v kuchyni, kde jsou 2 balkónovky a už to budu muset dělat v tom humusu. Dneska nám připojili net přes Karneval a rušíme pevnou linku, po několikerém přepočítání jsme zjistili, že nás to takhle vyjde levněji a ještě máme vyšší rychlost a net na 2 počítačích, což je super, protože už nebudu muset bojovat o počítač s dětma hurááááá.
Včera jsem lítala odpoledne po obchodech a kupovala dárky pro děcka, oba jsou v říjnu v rozmezí týdne a tak samozřejmě slavíme jejich narozeniny dohromady. Byla jsem utahaná jako kotě. Adélka byla s taťkou a večer se nemohla domazlit.
Chtěla jsem se zeptat, jak často čistíte prďolům zoubky ? Adélka si je čistí 1 ráno, večer totiž po kaši má ještě kojo, tak by to čištění asi nemělo význam, ale nevím, jestli to stačí.
Jinak díky za podporu ohledně „babi a dědy". Já to ani nepotřebovala, spíš jsem tím chtěla říct, že odmítám říkat babi a děda někomu, koho vidí Adélka za 1 za 5 let. Já sama jsem je viděla teď a předtím před 3 lety. A to bydlí v Ostravě. Tak buď ať na nás prdí nebo ať se angažujou, ale nic mezi tím. Na to jsem háklivá.

ZUZKA - koukám, že jsi přebrala organizaci :o))) A gratuluju k 44 bazénům, hrozně ráda plavu, ale to by mně asi zmohlo, ale na druhou stranu se těším, až si zase pořádně zaplavu. S Adélkou to žádné velké plavání není.

SHIRIN - teda ten tvůj úraz teda byl. Brrr. Co Sárinka, psala jsi že je lenivka, tak už dělá ? Točit se už určitě začala, ne ?
Jo a holky, kde je ten statek v Hrabové o kterém pořád mluvíte ?
Nic, Adélka se probudila, tak končím. Mějte se krásně a zatím ahoj.

Lenka + Adélka

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 14.10.05 17:08

Ahoj holky:)

Shirin, ten tvůj úraz:) no samo,že ti nepřeju nic zlého,ale celkem jsi mě tím vyprávěním pobavila:) Navíc mi to připomíná jeden můj podobný. Taky jsem hrozně spěchala abych stihla na otočku autobus a vběhla jsem rovnou pod auto. Naštěstí se mi nic nestalo, jen jsem měla na noze modřinu jak brno. Chudák řidič, byl tenkrát víc vyklepaný než já. No já jsem se posbírala a spěchala domů sdělit, že zůstanu ještě na diskotéce a vrátím se až ráno. To ještě neexistovaly mobily:) Je to fakt už moc dávno tehdy mi bylo asi 17:)

Leni, neboj ony ty okna neutečou:( bohužel:) taky jsem si dala tenhle týden okenní brigádu, ale už jsem to stihla všechno tak příště zas asi až na jaře:))

Zuzko, Lůco já mám naštěstí trošku klidnější dítě a taky někdy nestíhám:)

Holky jsem hrozná, ale když jsem byla dneska s Kubou venku chytla mě taková mlsná, že jsme si spolu koupili velkou čokoládu a celou jsme ji snědli. Skoro na půl (já víc). Kuba byl šťastný prý mamko mlsáme spolu, a já mám teď trošku výčitky.
Jinak jsem vás okukovala v galerce:) a možná se začnu časem orientovat, kdo je kdo..
tak a všechno se mi vykouřilo z hlavy…asi tou čokoládou:) …P+K

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 14.10.05 21:19

Ahoj holky,

jak se zakládá nová fotogalerka? Chtěla jsem založit Severomoraváček a ňák mi to nende.
Chtěla jsem poslat fotky z dnešního dopoledne. Sešly jsme se s nat, žurďou a potomkama a potkaly jsme se i se Slysil s Románkem, tak jsme šly pak k nám a ta naše 3 batolátka (Románek, Emily a Vilda) udělala v dětském takový brajgl, že to svět neviděl :-D

Žando, taky jsme se chlamala jak blázen, když jsem četla tvůj příspěvek. Mimochodem, já s těma sádrama a hlavně berlema machrovala jak byk :-D. Moji havárku tu raději popisovat nebudu :-)

Lenko, Stodola je vlastně na Šídlovci. Škoda, že už je venku kosa, jinak to tam stojí zato s těma našima prckama tam zajít.

Jo, ještě mě napadlo. Co Bobis nebo Gabka77? Ví o Severomoraváčku? Třeba by chtěly mezi nás.

Holkyyy, já to neumím, založte někdo tu novou galerkuuuu, já jsem retarda :-)))

L+V

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 15.10.05 19:44

Ahojky,

Včera jsem se sem už nedostala, malý šel sice spát už v 19.15, ale já jsme douklízela, pověsila prádlo, dokonce jsem i večer vytřela a pak jsme si dali s manžou vínko a mi se už k PC nechtělo :))))

Myslím, že už Kuba chodí konečně ve svých 3 letech spát tak jak by měl a ještě k tomu bez protestů… Prostě v 7 hod jde do postele, pustím mu pohádku a do 15 min spí… Naprostá lahoda :))) Ráno sice vstává brzo, ale to mi zas tak nevadí, protože nás nechá spát :)

Tak jsme začli intenzivně vychovávat :( je to dřina a chce to pevné nervy, protože začíná spratkovatět, odmlouvá a vzteká se… ale po tom, co když neposlechne dostane se už zklidňuje… Ví, že mu to nepomůže a že ho nikdo nezachrání.. Jsme z toho sice všichni vyčerpaní, ale funguje to… Dokonce už se mnou venku chodí hezky za ruku, což je u něho téměř zázrak…

Dneska jsem byla v obchodě odpoledne a bez Kuby a příjdu domů a on spí, grrrrr. Myslela jsem, že chlapa zaškrtím :( Prý tak řval, že sám usnul..... spal asi hodinku, pak se najedl a teď už zase usíná. Ještě, že tak, bála jsem se, že bude bantovat až do půlnoci.....

Leni: to mi taky Kuba dělá, když s ním nejsem, tak se pak nemůže domazlit, miláček můj :))))) Já jsem Kubovi čistila zoubky ráno i večer, protože první zoubky měl až po kojo… ale myslím, že to zatím ráno stačí, spíš jde o to, aby si navykla, že je to rituál.

Peťko: za tu čokoládu nemusíš mít výčitky svědomí, já ji taky miluju a Kuba se se mnou taky rád rozdělí… a alespň se mu nekazí zoubky, když ji nesní celou :))))

Lůco: gelerku jsem taky zkoušela a nic :(((( psala jsem e-mail i Šárce, ale bohužel se mi vrátil zpět. Určitě nám někdo poradí, ne?

Zuzka a Kuba

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 15.10.05 21:46

O úrazech už radši nic nechci psát,zatím nás žádné vážné nepotkaly,jen jedna pořezaná ruka u Davida,jizvu má pěknou,dr byl nějaký špatně vystudovaný:))

Přemýšlím,co budeme dělat v zimě,malá se doma nudí,věčně stojí u dveří a tlačí se ven,jenže v mrazu a větru toho moc nenaprocházku­jem.Chci chodit mezi děti,ke známým s prcky,semtam do dětského koutku,ale jak tak všichni vyšilujou s ptačí chřipkou,těžko nás někdo pozve.
Jak budete zimu trávit vy,majitelé batolátek?
Dáša a Sára skoro 16 měsíců

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 15.10.05 22:37

Ahoj holky,
ocitla jsem se tu nějak omylem, ale moc se mi tu líbí :o) … jen kdyby to téma bylo veselejší, to je fakt. Ale hned jsem zbystřila - Hrabová statek, Stodola, no konečně něco známého, furt je to tu samá Praha…Tak bych se docela ráda zapojila, i když po pravdě řečeno, taky zatím moc netuším, jak a kým se deníčky tvoří…Tak by bylo asi vhodné se taky představit, ehm…Markéta 24, MD (Tomík 16měs.) + pro povyražení učím kurzy aj…
Tak ahoj Severomaoravačky!!!

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 15.10.05 22:44

Ahojky vecer!!!!

DASO;hahahhaha..ty teda bavis:DDDDDDDD­DD..toz ja te teda pozvu..rovnou do doupete ptacat a chripek..do Ciny:DDDDDDD

Leni:jo.sarda je lenivka..tocit se zacla v 6ti mesicich..ted zase neleze a ma uz mesicu 10:)..ale pohybuje se hodne..ruckuje,vali sudy,couva..trosku se plazi(hi,jeden plaz bych to nazvala,kdyz chce na neco dosahnout)..ale hrozne rada stoji…moje dr. si mysli,ze zacne rovnou chodit:)
Co ta PARIZ..kdy jedete??

ja mam u sammika problem..nemuzu ho v tom [pokoji nechat kricet,protoze mame sari,ktera spinka vedle..takze je to DOOST limitujici:(proto jsem 100% pro to,aby to ditk0o umelo drive,nez se ti narudi druhe..a nejlepe bez kriku:)

jeste neco jsem chtela…a uz nevim co..jo,vlasnte VIIIIM

opet,zase a pro zmenu MALUJU,MALUJU a MALUJU:)..a pak umyvam,vysavam,pre­biram hracky..no je tu bordeeeel:DDD..ale hlavne,ze jsou pokoje barevne,no neee??:)))

holky pa,mejte se..zitra zase maluju:DD

zaneta,sammy a sarinka

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 16.10.05 08:51

Ahoj Market!!!!!

MOc tebe i Tomika moooc vitam:)Kazda nova dusicka vrele vitana!!!
Taky je mi 24..uz nebudu sama nejmladsi:)
A odkud presne jsi?Ja z Hrabove:)

mej se hezky a tesim se,az napises neco vice:)

zaneta sammy a sarinka pralinka

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 16.10.05 10:40

Ahooj holky!
Já jsem ze Zábřehu, ale pohybujem se všude možně, v Hrabůvce třeba máme babi a tetu, takže do Hrabové hop a skok :o) Nevím, jestli to je někde výš, ale jak je malá pralinka malá (nebo velká)? Tak to jsem ráda, že je na emiminu někdo od nás :o)))

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 16.10.05 11:06

Ach jo, tak jsem to pěkně napsala a Tomajs mi to jedním zmáčknutím kdoví čeho všechno smazal :o( Psala jsem, že k úrazům toho naštěstí moc nemáme co napsat, kromě pár boulí od stolu a jedné nehody, kdy i trochu tekla krev z pusinky…Nějak nezvládl práh, v každé ruce držel něco a přistál rvnou na úsměv…No nic přepočítala jsem jeho 6 zubů, trochu jsme si pobrečeli a dobrý…jenom pak měl asi den pusu jak kačer Donald, ale toť naštěstí vše…Ale s těmi nehodami je to fakt síla…Ten dokument jsem si ce neviděla, ale dívala jsem se nedávno taky na Diagnózu a tam byly děti s popáleninama - no asi něco podobného. Je docela smutné, že za to fakt můžou rodiče :o( Na druhou stranu ale vím, že je to často jen vteřina a něco se semele…Asi před týdnem jsem něco pekla v troubě, byla u nás kámoška, takže jsme na malého byly dvě a přesto se prcek nějak záhadně protáhl k troubě…Byla už vypnutá, nicméně pořád horká…Naštěstí je Tomík naučený šahat na kolečka, kterými se pouští plyn, ví moc dobře, že se to nesmí, 100× jsem mu to říkala, ale tentokrát jsem byla ráda, že se místo o dvířka od trouby opřel o ty knoflíky…To bych si teda fakt vyčítala :o( A to byl opravdu pod dohledem…No naštěstí to dobře dopadlo. Četla jsem x článků, jak se děti opařily polívkou, kafem, takže nějak automaticky dávám všechno na lince až ke stěně, Tomík na ni sice sotva došáhne, ale někdy mám pocit, že má ty ručičky snad teleskopické…Navíc co neuměl včera, může klidně zvládnout dneska, že jo… Takže doufám, že se těm úrazům budem nadále vyhýbat!
Co se týče té chřipky, tak to je fakt dobrá panika…no my ven rozhodně chodit nepřestanem, děti se musí otužovat, no ne? Byla jsem na nějakém fóru a tam holky vyšilujou s nákupem vakcín a léků přes internet…no já nevím…
Takže zdravé dtičky a zatím ahoooj

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 16.10.05 13:47

Hezkou neděli vespolek,

vítám mezi nám Fifíky, my jsme z Hrabůvky a naopak v Zábřehu mám rodiče a můj Vilík oslavil před 14-ti dny rok.

Co se týče davového šílenství ohledně ptačí chřipky, nejdřív jsem se k tomu stavěla skepticky, ale teď už se mi párkrát do hlavy vnutila myšlenky, že by bylo dobré mít vakcínu pro Vildu nachystanou v lednici, kdyby se fakt stalo něco, čemuž nevěřím, že se stane :-)

Jsem nějaká bez nálady, za chvíli přijede žampión, ani na něj nemám náladu, máme se jít projít. Komu se ale do toho hnusného nečasu má chtít jít?! Navíc mám dnes půst, takže se začíná ozývat hlad a slabota. Chjoo, nejraději bych se jen tak válela u telky.

Zítra nastupujem do nové školičky, tak pak poreferujem.

Mějte se veseleji jak já.

L+V

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 16.10.05 13:49

Fifiku,odkud ze Zábřehu jsi?My bydlíme na Pískových dolech.
Dáša a vztekloun obecný,teď zrovna spící

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 16.10.05 19:39

Ahojky v novém deníčku,

my zatím taky žádné úrazy nemáme (v papírech z neurolky máme „zabraňte úrazům hlavy“). Myslím že všechny lidičky své zlatíčka hlídají jako oko v hlavě.

Já jsem byla v nemocnici poprvé vyzvednout si drobečka ale drahá polovička je tam jako doma operace, zlomeniny pořád něco. Doufám že malý nebude po tatinkovi a po dědečkách to by taky stálo za to.

Mějte se krásně L. a F.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 16.10.05 19:49

Letecky jsem přeletěla příspěvky tak už o vás vím a posílám do galerky pár foteček Filipa. Je to super deníček i galerka. Jdu čučet na Vyvolené pro Emila si přijel Chocholoušk (neber úplatky neber úplatky nebo se z toho zblázníš).
Mějte se pa L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 16.10.05 19:54

Tak jsme se nakonec s Missorkou dohodly, že jen přejmenujeme původní ostravskou galerku. Beztak už je kaput.
Pokoušela jsem se vkládat fotky, ale jaksi to blbne. Dovoluji si upozornit, ať si všimnete, jak nat strašně sluší její nové vlasy! He, doufám, že mě nepřizdí :-D
 L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 16.10.05 20:34

CUs vespolek!

tak sraz byl super :-) akorat jsem nejaky marod..tri dny soplim a jsem jakasi bezchutuazápachu :-)
v sobotu do prace se mi fakt strasne chtelo,no a zitra zas…nejde o praci ale ze se mi tak max. chce lezet doma..jenze jak ze s Riosme :-)

asi mu rostou ty uzby..ma teplotu a jinak je v poho.potrela jsem mu dasne gelem a stejne to cele slizal mantacek…

nam nastesti usina v pohode .v 19 jde a do 20 usne vzdy. jenze v noci se probudi asi tak 4-6 x,podle nalady a posledni dobou se probouzi pokazde s palcem.. zacina se td probouzet okolo 5,30 ale to si tak vyska sam pro sebe,takze jeste muzu do 8.30 drimat…jinak bycyh ho dala asi do sitky za okno.

hehe Luco ted si ctu jak mi pry slusi nove vlasy :) Diky :-)))) sice si ovcas pripadam jak Majka z Gurunu..pama­tujete ten koprodukcni serial za komancu? jak si vzdycky pripla pasek a chodila po vode?

no tak to jeste neumim.hehe

jdu si varit cajisko.

cus bus natus+Rio

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 16.10.05 22:39

ahoj,
hlásím se, že žiju, ale nějak se mi nechce psát.

Nebudu reagovat jednotlivě, nečetla jsme totiž celý deníček, ale zdravím nové holčiny.

Luco ty jsi nebezpečná..koukala jsme do galérky a nechápu kde jsi vzala čas fotit na tom našem pidisrazíku.

My máme taťku od čtvrtka na 14 dní v lázních(ozdravný pobyt) z práce a mají to na Štrpském plese, psal, že tam prý sněží.

Emily se nastěhovala z pokojíčku do ložnice, takže se obávám až se M. vrátí, že bude spát v dětském, protože ho do jeho postele nepustí.

Na víkend jsme byli u mých rodičů, dneska po cestě zpět mi na dálnici vyjel z vedlejší chlápek s formanem, což by nevadilo, byl daleko ode mě, ale jel jak blázen, navíc začalo poprchávat, takže dostal hodiny jak prase(se omlouvám) za ten výraz, ale točil se jak káča, já dupla na brzdy, vyhodila výstažné, jela jsme něco kolem stovky takže jsme to v poho ubrzdila, ale za mnou už to pískalo, naštěstí jsme to všichni ubzdili, takže nebyl žádný ťukanec, ale klepala se mi až domů kolena. Pak jsem to psala Lucy, že si musím dát panáka a taky jsme si ho dala.
Takže to byl fičák…
mějte se papa Žurda+Em zítra 26 měs

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 16.10.05 22:41

Ahojky,

internet jako obvykle stávkuje a já tady trnu :((((((((

Vítám mezi námi nové tváře :))) Já jsme z FM, je mi 24 a mám 3-letého syna Jakuba.

Bobis: jsem ráda, že si mezi nás konečně přišla :)))))

Žando: díky za rady s uspáváním… Musím to dotáhnout až do konce ještě než budu těhu, protože Kuba sice usíná v pokojíku a sám, ale v noci vždycky přileze a to já nechci :(((( Takže mám ještě co dělat…

Dneska bylo opět hnusně, ve FM téměř celý den jenom prší a prší, blééééé. Z vánočního úklidu nebylo zatím nic :(( v to dešti se mi na okna nechce a asi ještě vyčistíme koberce a pak s vrhnu na ty okna…

Včera jsem se byla podívat Kubovi na kombinézu, ale ve FM toho moc není… teda, líbí se mi v Cocodrillu, ale je to jenom loňská kolekce a jsou samé světlé.. a bundu s oteplovačkama mají taky, ale vyjde to už na 2000 a to se mi teda dávat nechce, takže budu ještě vyhlížet.

Dobrou noc

Zuzka a Kuba

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 16.10.05 22:45

Žurdo: to je teda síla...... Naštěstí se nic nestalo, ale takové blbce bych vraždila :(((( A panáka bych si dala taky, musely to být teda nervy…

Užijte si volna bez taťky :)))))))

Z+K

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 17.10.05 09:46

Ahoj Dášo,
my bydlíme u kina Luna, takže naše kroky směřují nejčastěji do Běláku-procházky, pískoviště a tak.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 17.10.05 09:47

Ahooj,
tak to bych si tipla, že se někdy určitě míjíme v Běláku, ne ? :o)))

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 17.10.05 10:10

Jéé, jsem si prohlížela galerku, tak mám ve vás pěkný chaos :o) Vilík má stejné iglú jak Tomík - ať žije IKEA!!! Všimla jsem si, že máte to skákací zvířátko - zebru, koně či co to je…je to dobré? Už přemýšlím nad Vánocema, ale nevím, jestli by Tomajs chápal, na co to je…

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1957 příspěvků 17.10.05 11:02

Ahoj holky,
dala jsem do galerky 2 obrázky, ať víte, s kým máte tu čest :o)))

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 17.10.05 14:05

No jeste ze jste v poradku holky…jsou to na silnicich sami volove ! frtana bych brala taky :-) nat

p.s .posli tu Emiliny data narozeni a misto a hodinu :-)

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.10.05 16:40

ahoj holky,

to je venku fialovej hnus, že? Co tak děláváte s prďolkama v takovém počasí. Já beru školku,ale můžu jenom těch 5 dnů v měsíci:( Chjoo… Dneska tu máme bratrance,jsou kluci stejně staří,tak to jde páč si spolu hrajou. Horší je když se nedá ven a doma je nuda. Nevím co mám pořád vymýšlet, nehledě, že pohádky jedou nonstop:(
Vítám další nováčky, nejsem sama:) Holky vy jste všechny tak mladé,asi si budu muset založit deníček pro starší a pokročilé:) zatím se mějte krásně… P+K

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 17.10.05 18:38

He he,pipi buď si jistá,že v tomhle deníčku je plno starších.mi je už 36 a to zde nejsem nejstarší.
A co děláme doma,válíme se po zemi,čtem knížky,koulíme balonky,muchláme plyšáky,navštěvujem bráchy v jejich pokoji atd atd.
Dáša a kol.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 17.10.05 19:47

Ahoj všem,
je fakt, že počasí není úplně nejlepší, ale já mám dnes radost, protože jsem strašně dobře nahrabošila v hrabošském seku :-). Za prvé mám sekáče ráda, miluju to hrabání a nalézání originálních kousků… A za druhé, dnes mám z nákupů skvělý a euforický pocit! Fakt super. mikina esprit, vesta beneton, zimní bunda , kombinéza, vesta s kapuckou L.O.G.G. těhu rifle (he he he he) a frajerské tepláky pro mě… :-)
No a dnes jsme dnes taky začli v nové školičce a docela dobrý.
Holky, je tam ale jeden roční chlapeček, má hodně nemocnou, takovou hrbolatou kůži, je bez vlásků, vypadá jak po chemoterapii a maminka, moc sympatická, milá a usměvavá, říkala, že se včera dozvěděli, že je to hodně špatné, že tam má nádorové buňky :-((( Šmankote, jen ať jsou ty naše děti zdravé!!!

Vilibald tam byl mimochodem úplně na zabití. Je hodně společenský, ale „bohužel“ strašně samostatný. A nebude a nebude dělat kolo kolo mlýnský… :-( Kvičel a pištěl a vzpouzel se a utíkal mi za hračkama a sabotoval celou školičku. Jsem se za ňho fakt styděla. Byl tam bezkonkurečně nejhorší :-(

Pak jsme dnes byli navštívit žurďovky, mají to tam fajn, Zuzka navařila oběd, ale já ji byla nucená odmítnout, neb dietuju :-((( :-)

Jo, pipiauto… petra? (nepletu se, že ne? :-), Dáša byla rychlejší a přiznala, že nás, co už dost pamatujem, je nás tady víc než dost. Mi bude v prosinci 34. Bléééééééé. Tomu se až nechce věřit, jak to letí :-(. To ty jsi vedle nás ještě cucák, he he he he :-) (sorry)

No nic, končím. Jura mi začumuje přes rameno.
Papa
 L+V

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 17.10.05 19:54

Ahojky,
tak jak jsem to správně od Dáše pochopila narážka na věk byla na mě. Anna 37 let-bydlím v Zábřehu mezi Kaufem a Delvitou (dnes již bývalou) a mám kluky 18,5 ,17 a 15 let a „cílovou prémii“ Elišku Annu 3 roky a 3.měs. Tak to bylo seznámení pro nováčky. U nás propukla rýma kucky kucky a Eli je protivka protivná,protože nemůže ven a nudí se .Snad zítra půjdem na keramiku a uvidím jestli ji ve čtvrtek pokud bude lepší dám do školky ,ale z pátečního plavka a natáčení tím pádem nebude nic :-(. Tak přeji všem ať se nemoci vyhýbají a ať se nám počasí ještě vylepší
anna+Eli

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 17.10.05 19:58

Pokud se někdo z nových nemohl dětí dle věku a jmen dopočítat jsou 4. Tři kluci (puboši) a jedna „princezna“.
 Anulka

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 17.10.05 20:05

Jo, ta vaše zrušená Delvita mě pěkně dnes naštvala. Řítila jsem se tam pro ovocné šťávy a nic :-((. Teď budu muset hledat novou a štrachat se tam :-)
 L.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.10.05 20:05
 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.10.05 20:15

Ahojky,

hlásím se že jsme taky dneska dopolko vegetili u Žurečků a bylo nám tam moc pěkně.

Já vyrazila taky na nákupy sice né do hrabavých obchůdku ale do obyč sekače potřebovali jsme nějaké teplejší oblečení na doma tak jsem malému koupila teplákovku a pak v levném obchodě sale teplákovku a overálek na spinkání.

Cesty jsou poslední dobou masakr zase namáme ta´tku a to ještě není sníh. Snažila jsem se být v klidu a nekoukat na zprávy ale dneska jsem už 3× volala Mišovi jestli žije a jak se jede (vrací se z Jihlavy).

Jinak mi je 25 a bydlím v Zábřehu u hřbitova kousek od bývalé Delvity v 11 patře takže rozhledna úžasná.

Zítra jdeme na poradnu tak jsem zvědavá kolik bude ten náš drobeček vážit.

Fotečky v galerce jsou bomba dětičky všech jsou krásné.

Mějte se krásně pa Lucka a Fifa

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.10.05 20:24

ahoj:)

Dášo, to je nápadů co dělat, jenže mě se nechce:( Jsem hrozná matka,ale mě to moc nebaví celý dny skládat hrady z kostek,koulet míčky atd. Já bych furt seděla na emimi:)
No není to tak hrozné,prckovi se věnuju dost,ale neba mě to pořád celý den:) Mám za to, že nám chybí sourozenci..

..Anulko, tys to vyhrála, kluci se musí péčí o princeznu přetrhnout, ne?

Lucko, Vilda je borec, je přece super, že se umí pro:,–(it:):) a nestyď se, teď se stydím já za Kubíka, je v nějaké předpubertě nebo co to je, a začíná se chovat jako spratek rozmazlený:( To je celkem fuška dávat ho furt do rychtyku:)
Já sekáče moc nemiluju, jo na mimi věci to se tam dalo najít parádních věciček,ale teď toho už tolik není a navíc já nemám ten přehrabovací talent:)
No jestli se počas nezlepší,tak si nejspíš uděláme s Kubíkem výlet do shopingu, pohraje si aspoň v koutku:) a já konečně koupím to povlečko s Bořkem:):)
tak se holky zatím mějte, P+K

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama