Strach o synovce

O životě

Není to sice deníček o mém vlastním dítěti, protože sama ještě žádné nemám, ale bude o tom, jak velký strach jsme měli o našeho Domču. Začalo to ve čtvrtek, kdy byla švagrová s naším Dominikem u paní doktorky Bačové s tím, že má malý nějaké projevy snad běžného nachlazení.

Odpoledne už malému začala stoupat teplota, byl čím dál víc unavený, v pátek už ani nešel do školky. V sobotu kolem půl čtvrté ráno odjížděl můj taťka do pálenice (shodou okolností jsme ten den pálili slivovici), a zatím bylo všechno v pořádku, pak bylo osm ráno a bratr přijel s tím, že má mamka jet pohlídat malou Nelinku, že se pojede s Domčou na pohotovost. Tam to celé začalo, den strachu s podezřením na spálu. Dominik dostal nějaký čípek a taky nějaké léky na zklidnění (nesmím zapomenout, že Domča měl vyrážku po celém těle a teplotu kolem 38). Kvůli tomu tam vlastně vůbec jeli. No a tam jim řekli, že je to již jednou zmiňované podezření na spálu.

Odpoledne měli přijet v pět hodin na kontrolu s tím, že se spála buď potvrdí, nebo vyvrátí. Když přijeli ráno z pohotovosti, vrátil se bratr za taťkou do pálenice, kde mu pomáhal a švagrová byla s malým Dominikem a Nelinkou doma.

Dominik usnul v jednu odpoledne a bratr ho budil až tehdy, když jeli na kontrolu na pohotovost. To bylo půl 5 odpoledne. Na kontrole se naštěstí spála vyvrátila a všechno dobře dopadlo. Doufám, že jsem vás moc nenudila, i když vím, že to bylo hodně zmatené, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat. Přiznám se, že jsem měla trochu strach i o sebe, protože mám vadu srdce a opravdu se mi nechtělo absolvovat všechno to, co je spojeno s preventivní kontrolou kardiaka, který přišel do kontaktu s člověkem, který má podezření na spálu.

No nic, mějte se hezky, budu už radši končit.

Hodnotilo 22 lidí. Score 1.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
myšanda26  26.01.12 11:13

Nevím jak při vadě srdce, ale spálu už prodělali obě moje děti. Tehdy jim bylo 2,5 a 5. Syn měl vyrážku dva dny teplot a to že má spálu se zjistilo až díky tomu že dceři prokázali spálovou angínu (prý je to stejný bacil). Mimo toho že jim nasadili atb, dělali stěry kvůli potvrzení a pak kvůli kontrole nebylo to nic horšího než angína (i když angína 2,5ti letého dítěte to je taky lahůdka). Jen se to hlásilo do školky a museli jsme být v karanténě. Později jsme se dozvěděli i kde jsme k tomu přišli, a protože to bylo mezi vánocemi nikoho jsme nenakazili.

 
marra  26.01.12 12:04

Napises nam priste,jak tvuj synovec si poprve sam obul boty? :lol:

 
me2dova
Závislačka 3140 příspěvků 26.01.12 13:54

Ale no tak, marro, nač ta jízlivost? Také mi to přijde jako popis poměrně banální příhody,…ale autorka zatím děti nemá, tak jí zatím zkušenost s různými dětskými chorobami chybí a o svého synovce se bála, co je na tom divného?

Njn, děti a nemoci…já až díky těm svým zjistila, že existuje něco jako pátá a šestá nemoc, HFMD, apod. A dále už bych si ani znalosti rozšiřovat nepotřebuji, takhle by mi to postačovalo, pokud bych si mohla vybrat:-)

 
Smetankaalenka
Nováček 2 příspěvky 26.01.12 13:55

marra : :)))))))))))))))))

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 26.01.12 14:21

Já čekala nějaký hororový příběh a vylezla z toho „jen“ spála :roll:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 26.01.12 14:22

Milá autorko, tenhle svůj deníček si vytiskni, ulož a za pár let, až budeš mít vlastní děti v příslušném věku, znovu si ho přečti… Pobavíš se nad ním stejně, jako většina z nás teď… :kytka:

 
Espe
Závislačka 3261 příspěvků 26.01.12 16:05

obsah me taky prekvapil, ale zase je fajn videt, ze se nekdo zajima a ma strach i o nekoho jineho nez jen o sebe. Takze :palec:

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 26.01.12 17:43

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na druhou stranu lepší taková banalita než nějaká hororová nemoc, že… Autorka to určitě nemyslela zle a holt nemá zkušenosti, no…Kéž by nejhorší nemoc, kterou kdy dítě bude mít byla spála :P

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 26.01.12 18:02

Je to celé psané strašně zmateně :nevim: nějak jsem furt čekala rozuzlení nebo prostě NĚCO … a nakonec nic. Je to strašný, nepopírám … moje malá měla ještě před 1.rokem neštovice-taky děsný, ale dalo se to. snad už je víckrát mít nebudeme!
Autorka ještě nemá dětičky, na tom deníčku je to krásně vidět … protože až budeš mít svoje vlastní, tak věř, že pohotovost také navštívíte a možná ne jednou-i když tohle samozřejmě nikomu nepřeju :*
Takže se hoď do klidu a buďte rádi, že se mu nic nestalo…

 
Zdeňka92
Kecalka 288 příspěvků 17.02.15 18:30

Ja nevim, ale asi bych mebyla nadsena, ze nekdo psal o zdravotnim stavu apod. meho ditete ikdyz treba rodina… :nevim: jinak denicek psan zmatene…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama