Jak se Terezka těší na Davídka

Rodičovství

Tohle je můj první deníček a to už má naše Terezka 6 let. Davídek se ještě nenarodil a tak bych chtěla popsat jak se naše Terezka připravuje na příchod brášky.

Terezce bylo v květnu 6 let a já jsem nyní v 5 měsíci těhoteství. Na miminko se moc těšíme. Terezka pořá chtěla sestřičku a manžel chtěl také ještě jedno dítě. I když mě myšlenka dalšího porodu děsila, nakonec jsem souhlasila. Dva roky jsme se marně snažili poté jsme to vzdali. Smířili jsme se s myšlenou, že další dítě mít nebudeme a že máme skvělou holčičku a ta nám stačí. A v únoru to přišlo, test byl pozitivní. Manžel tomu nemohl uvěřit a Terezka byla nadšená. S první návštěvou gynekoložky (dále jen lékařky) a fotografií, jsme mé těhotenství začali brát vážně. Terezka začala vybírat jména, oblečky, hračky. Brala to ještě nadšeněji než já a manžel mi radostí nedokáže nic odepřít.

Když jsem viděla poprvé své miminko a monitoru, úplně mě to dojalo, srdíčko bilo, no nádhera. Hned jsem se do něj naprosto zamilovala. Všechny výsledky mám v pořádku a všechno pokračuje tak jak má. Jen u Terezky jsem kromě přibývající váhy a rostoucího bříška nepoznala, že jsem těhotná. Nyní je vše jinak. Nevolnosti, bolesti hlavy, mdloby, křeče, únava … úplně něco jiného. Ale za toho drobečka to stojí ne?
Termín máme 27.10.2010, nyní končím 20. tt.

Minulý týden jsem byla na UTZ. Byla to nádhera. Pan Doktor byl dokonalý. Ukázal mi každý prstíček, očička, úplně všechno. Terezka i manžel si to naprosto vychutnávali a mě stále tekly slzičky dojetím (já vím, jsem hysterka).

Terezka už ale potom nemohla vydržet a zeptala se doktora, co to teda bude holčička? Nebo chlapeček. No je to kluk. Čekala jsem její zklamání, tolik chtlěla sestřičku i manžel chtěl ještě dceru. Ale Terezka byla úžasná a úpně mě překvapila. Bráchu????? Budu mít brášku???? Šťastně ze sebe vyhrkla a to mě ještě víc dojalo. Jen manžel se stále ubezpečoval, jestli se pan doktor nespetl. Prý ne. Tak budeme mít Davídka - jméno nám taky vybrala Terezka, společně se mnou.

Ale Terezka vybírá všechno co se kupuje. I to co se vybírá. Brouzdáme spolu na internetu a obhlížíme co by se nám mohlo hodit. Na všechno má argumenty, pro TOHLE ano a TO zase ne. Je skvělá a na miminko se strašně těší… Snad jí to vydrží i něž se miminko narodí.

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 16.06.10 16:35

Moc hezký deníček! Myslím, že se těšíš stejně jako Terezka a manžel. :lol: Přeji pohodový zbytek těhotenství, rychlý a bezbolestný porod a hlavně krásného a zdravého cipíska (nebo cipísku? :-)).

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 16.06.10 17:05

Moc hezký deníček…momentálně prožíváme to samé jako vy…
Náš skoro 5letý Davídek se těší na brášku (Alexeje) kterého nosím již 25tt.pod srdíčkem.

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 16.06.10 21:08

Moc děkuji, bude to Davídek :DDD nyní končím 20. tt a po UTZ se opravdu neuvěřitelně těším.

 
Rarach
Kecalka 412 příspěvků 17.06.10 09:18

Nejenom že gratuluji, :potlesk: ale brečím jako želva. :oops: Příběh mě připomíná můj vlastní. Na světě máme taky Terezku - 3 roky,a teď se těšíme na příchod brášky - jsem v pátém měsíci . končím 20 tt. :mavam: Jen ještě nevíme, jak se bude jmenovat, v tom máte náskok. Přeju krásný zbytek těhotenství a velmi dobře probíhající porod, který přivede na svět zlatíčko. :kytka:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 17.06.10 12:04

Tak to jsme na to opravdu hodně podobně :D Mám termín 7.10. dneska jsem nově načala 21. týden a příštý týden ukončím 5 měsíc. Já mám jen Terezku o 3 roky starší. Chtěli jsme jí pořídit sourozence dřív, ale bylo hodně práce a stresu, tak se nedařilo.
Já ti taky moc moc přeji krásné těhotenství, dobrý porod a hlavně krásňoučkého a zdravoučkého chlapečka.

 
Rarach
Kecalka 412 příspěvků 17.06.10 13:38

Krásně se to čte, tak ať nám to vyjde bez komplikací. :-D Já dnes končím 20. týden a 21. začínám zítra. Termín mám ale až záčátkem listopadu. :potlesk:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 17.06.10 16:25

to je jen chvilka ode mně.

 
dada1511  18.06.10 07:13

Jsem ve 29tt,a velmi jsem se bála jak dcera /6let/ přijme fakt,že bude mít sourozence.Strašně mě dojalo,když mi začala lechtat pupek,a ptala se,jestli se miminko směje :-D .Taky to bere bezvadně.No,snad to těm našim dětem vydrží,předci jen,když bude miminko na světě,tak teprve pocítí ti naši dočasní „jedináčci“ změnu. :mavam:

Příspěvek upraven 18.06.10 v 09:27

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 18.06.10 10:24

To je krásný, úplně si to představuju. Terka bříšku zpívá a vykládá mu pohádky. Ale taky nevím jaké to bue, až opravdu příjde na Davídek na svět. Myslím, že to vidí jinak, že si s miminkem bude hrát apod., asi jí zasočí, že miminko nejprve jen spinká a papá. snažíme se jí to vysvětlit, ale jaká bude realita.
Každopádně strašně mi dělá Terezka radost, jak se těší, celé těhotenství mi tím zkrásňuje o to víc :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama