Trpělivost se vyplácí

Snažení

Pročítala jsem vaše deníčky a opět prožívala všechny pocity, naděje a dojmy ze snažení o miminko, kde někdo z úspěchem a někdo bohužel s neúspěchem jdete za svým cílem. První příspěvky jsem četla někdy před rokem a přiznám, že některé mi opravdu pomohly jít dál a já bych ráda přispěla a chtěla podpořit a dodat naději dalším, tak doufám, že se mi to povede.

Před třemi lety jsme se s manželem dohodli, že bychom chtěli miminko. Bylo nám v té době 24 let, takže nás vůbec nenapadlo, že bychom mohli narazit na potíže. Po vysazení antikoncepce v lednu 2008 mě začal trápit interval menstruace, až v dubnu nepřišla vůbec, ani po 50 dnech. Podle testu jsem těhotná nebyla, a tak jsem vyhledala lékaře.

Byla to doktroka, kterou mi doporučila kamarádka, měla s ní dobrou zkušenost. Udělala mi vyšetření, hormonální profil a nasadila prášky na upravení cyklu menstruace. Ta se sice spravila, ale mimísek nikde. Přidala mi další prášky na podpoření ovulace a musela jsem docházet na ultrazvuk, zda folikuly dozrávají. Bohužel největší byl pouhých 12 mm. Paní doktorka odešla na mateřskou a nastoupila místo ní nová mlaďoučká doktorka. Tak to pokračovalo asi tři měsíce, myslím, že v listopadu 2008 jsem přišla na kontrolu a ta mladá MUDr. si povzdechla nad výsledky vyšetření a dodala: „tak co s vámi?“ Nato zašramotila v šuplíku stolu a vytáhla nějaké hormony se slovy: „berte je od dalšího cyklu“. Tohle byla poslední kapka důvěry k tomuto ústavu.

Přečetla jsme si recenze na lékaře a navštívila jednu soukromou malinkou kliniku s perfektní paní doktorkou. Ta okamžitě stopla všechny léky, udělala znovu hormonální profil a zjistila, že mám opět vysokou hladinu prolaktinu a zbytek hormonů rozhozených. Dala mi prášky na snížení hladiny a tři měsíce jsem nebrala jiné léky. Byla to pro mě nová naděje, kdykoli jsem k této doktorcke přišla, tak mě nabila takovou energií a pořád mě ujišťovala, že nevidí důvod, abychom neotěhotněli přirozenou cestou. Bohužel ani úprava hladiny prolaktinu nenastartovala moje reproduktivní orgány, tudíž mi doktorka nasadila Utrogestan a později Clostilbegid. Menstruace pak chodila pravidelně, ale mimísek prostě nikde.

V létě roku 2009 manžel podstoupil spermiogram, který mu vyšel až nad očekávání dobře. Což, ale to zase nepřidalo mě, jelikož bylo jasno, že je problém na mé straně. V říjnu 2009 jsem šla na laparoskopické vyšetření, kde zjistili, že jsem naprosto v pořádku, pouze mám neprůchozí jeden vejcovod, ale jinak vše funguje. Ovšem při vstupním vyšetření mi primář řekl, že všechny symptomy jsou typické pro syndrom polycistických ovarií. S touto diagnózou mě nejednou oslovila doktorka, ale oficiálně to nikdo nepotvrdil. Po tomto vyšetření následoval klid od prášků, ale prohloubilo se zoufalství a beznaděj. Někdy v této době jsem začala pročítat příběhy na webu eMimino a čerpala, jak probíhají léčby jiných lékařů. Většinou se to shodovalo s tou mou. Nejhorší bylo, že kamarádky kolem rodily a měly ty mrňousky a ve mně to probuzovalo zoufalství.

Moje sestra měla podobný problém a zavolala mi v lednu 2010, že je těhotná. To mě dostalo, ale nepoložilo. Pořád jsem se držela a bráníla se inseminaci nebo IVF, protože to představovalo poslední možnost, jak mít s manželem vlastní dítě. Přišly moje 27 narozeniny a dalších několik kamarádek a sestřenic bylo těhotných. Navštěvy sestry a jejich sviště byly čím dál bolestivější. Na eMiminu jsem v jednom příběhu vyčetla něco o Pregnylu. Dotyčná psala, že ji tato injekce byla píchnuta a hned ten měsíc otěhotněla, ale četla jsem i takové, které tuto injeci dostaly povícekrát, ale bezúspěchu. Tuto injekci zpravidla aplikuje lékař a podává se v době, kdy folikuly dosahují určité velikost a podporuje jejich prasknutí a uvolnění vajíčka. Injekce mi byla podána v prosinci a pak nezbývalo než čekat.

První měsích se menstruace opozdila o pár dní, bylo to zoufalé. Další měsíc menstruace přišla zase. Byl březen a po vyšetření u doktorky jsem odešla poprvé nenabitá, ale zdrcená. Doporučila mi už jenom centrum asistované reprodukce. Dohodly jsme se, že tu injeci ještě jednou zkusíme a předepsala mi recept. Léky jsem si vyzvedla v lékárně a čekala, až přijde menstruace. Ta pořád nešla. Udělala jsem si test asi dva dny po předpokládanem termínu menstruace a byl negativní. Ovšem u mně byl termín menstruace problém, jednou byl cyklus 28 dní, ale jindy klidně i 33 dní. Za poslední tři měsíce od aplikování Pregnilu se mi značně změnil průběh menstruace. Měla jsem příliš napjatá a citlivá prsa, bolely mě bradavky, častěji jsem chodila na záchod.

Všechno každý měsíc nasvědčovalo tomu, že bych mohla být těhotná, ale nikdy tomu tak nebylo. Byl duben tohoto roku a já se v práci necítila dobře a nastal problém, který nešel řešit podle očekávání, což mě citově vyčerpalo, až jsem se v ústraní rozbrečela. Přišla jsem domů a udělala si test a předpokládala, že obět bude negativní. Nedokážu popsat pocity, které mnou procházely, ale najednou se tam objevyly dvě čárky a druhý den nám to potvrdila i doktorka. Byla jsem těhotná teprve čtyři týdny, ale byla a normální cestou. Teď jsme ve 25. týdnu a už se moc těšíme na sviště. Doktorka říkala, že prostě Pregnyl zabral později.

Proto se nevzdávejte, udržujte se v naději a to, že o tom mluvíte, je správné, já o tom mluvila, potřebovala jsem svoje pocity dostat ven a za to mi každý jenom říkal, že je to v hlavě a že na to nesmím myslet, ale mě to zraňovalo, já to neměla v hlavě, jenom jsem to potřebovala ventilovat. Držím palečky všem snažilkám, ať to vyjde!

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 18.08.11 08:29

Krásný deníček,tay patřím mezi snažilky a tvůj příběh mi dodal sílu,děkuji ti :palec:

 
konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 18.08.11 08:51

Gratuluju a doufám, že jednou budu moci napsat taky takový deníček :palec:

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19525 příspěvků 2 inzeráty 18.08.11 09:03

Krásné, moc gratuluji. To čekání muselo být děsný. A hlavně je super, že jste vydrželi a hned se nehnali do IVF.
Přeji zdravé miminko … :)

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 18.08.11 09:54

Hezky napsán deníček, hodně štěstí v dalších týdnech… - my jsme ve stejném jako vy… :mavam: a už se rovněž nemůžeme dočkat…

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 18.08.11 12:18

Krásný deníček, až mi vyhrkly slzy…držím palečky aby bylo nadále všechno v pořádku a svišť Vám dělal jen a jen radost!!! :palec:

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 18.08.11 13:06

Tvůj deníček mě dojal a naplnil energií a sílou…Věřím, že i já se jednou dočkám!
Hodně štěstí!!!

 
marillynka
Ukecaná baba ;) 1488 příspěvků 18.08.11 13:16

Krásný deníček,takový jsme si právě potřebovala přečíst,aby mi dodal sílu.

 
Daajik
Závislačka 4500 příspěvků 18.08.11 13:43

krasny denicek, moc gratuluju a preju zdrave miminko :kytka: Taky me to dostalo a rozbrecelo na konci a zaroven dodalo trosku sily na dalsi boj, snad taky brzo objevim dve carecky…

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 18.08.11 17:54

Moc děkuji za přání a gratulace :-) Jsem ráda, že alespoň příběhem můžu podpořit ty, co čekají. Přeji všem mnoho trpělivosti a nepropadat tomu, aby to pak opravdu nebylo na psychice… VYDRŽTE :wink:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 18.08.11 20:28

Krásné zakončení příběhu.Hezky napsané a povzbuzující :-)
Moje sestra otěhotněla právě díky pregnylu,který jí doktorka napsala ihned po clostíku,právě,aby podpořila uzrání vajíček :wink: a v prosinci bude mít děťátko.
Moc gratuluji :potlesk:

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 18.08.11 21:10

Moc hezký deníček a díky za něj :-) Taky občas propadám smutkům, ale zatím ještě doufáme v otěhotnění přirozenou cestou. Čeká nás teď Clostík a Pregnyl, tak snad oba zaberou a ty vytoužené // se na testu brzo objeví :-)

 
beruska03
Kelišová 5480 příspěvků 19.08.11 13:06

moc díky za dodání odvahy :palec: :palec: já jsem na clostíku a pregnilu již 6-tý měsíc a taky stále doufám . . .

 
Veronik61
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 19.08.11 19:59

Držím Vám moc palce!

 
Marti30
Závislačka 3565 příspěvků 20.08.11 10:56

Ahojky.Krásný deníček.Moc gratuluji.
Já také patřím mezi snažilky(už 5let) a mám také PCOS,do centra asistované reprodukce chodím už přes půl roku.V dubnu jsem podstoupila inseminaci,ale bezúspěchu.Ted už jsem čekatelka na IVM s ET.
Přeji ti hodně štěstí a zdravé miminko. :-)

Příspěvek upraven 20.08.11 v 10:57

 
dandysek
Závislačka 3830 příspěvků 1 inzerát 23.04.12 18:10

gratuluju :potlesk: jsi moc statečná :)

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 28.05.12 22:32

dandysek: díky moc, uteklo to a už má dcera půl roku ;)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod mé úžasné dcery


Reklama