Vrhla jsem se do toho po hlavě

O životě

Můj deníček bude z mého života. Vrhla jsem se do něj rychle, dokonce rychleji, než jsem měla v plánu. Vždycky jsem chtěla mít krásnou svatbu, bydlení, práci, děti, ale všechno jakoby se otočilo proti mně.

Ani nevím, jak bych začala. Asi začnu setkáním s ním. Bylo mi čerstvých 17 let, když jsem potkala Michala. Znala jsem ho už delší dobu, ale nikdy jsem po něm netoužila jako onen večer. Byl o 10 let starší a měl za sebou již několik nepovedených vztahů. Já jsem za sebou žádný vztah neměla. Vždycky jsem si říkala, že si počkám na toho pravého :-)

Bylo 31. Prosince, Silvestr. Pozval mě na Kofolu a několik minut jsme si povídali. Vyměnili jsme si čísla a on slíbil, že se mi ozve. Jak slíbil, tak udělal. Povídali jsme si po telefonu asi 2 hodiny (až před nedávnem přiznal, že provolal přes 400 Kč :-D). Jenže mému tatínkovi se vztah s o 10 let starším přítelem nezamlouval. Zkoušel snad všechno, jen abychom se rozešli. Zvedal mi telefony, když mi Michal volal, a říkal mu, že ho nechci, odepisoval na SMSky. To už jsem mu ale řekla dost!, že on je ten první, koho bych se ptala, s kým budu a nebudu. Byl to můj první vztah a chtěla jsem si ho udržet, i když bylo o Michalovi známo, že je holkař. Já jsem ale byla zamilovaná, na očích jsem měla růžové brýle a mamce se vztah zamlouval. Michal byl a je doteď ochotný, hodný, udělá první poslední, jak pro mě, tak pro mamku, dokonce i pro taťku, který ho neměl rád a myslím, že ani dodnes nemá.

V září mě čekal poslední rok střední školy, v prosinci jsem oslavila své osmnáctiny, v lednu jsme oslavili s Míšou rok našeho vztahu, on se k nám nastěhoval a v červnu jsem úspěšně dokončila střední školu s oborem pečovatelka. Práci jsem měla jistou v jednom domově pro seniory, kde jsem mívala i praxi. Pracovala tam i mamka, tak mi domluvila smlouvu na 2 roky. Když měl Michal ranní, brával nás s mamkou do práce a někdy i z práce, pomáhal s nákupy, s dobytkem, domem, prostě chlap, o kterém si může nechat kdokoliv zdát. A začala jsem brát hormonální antikoncepci, kterou mi platil :-)

V prosinci jsem oslavila 19 let a všeho na mě bylo moc. V práci, doma… prostě jsem nestíhala, mezi námi s Míšou to začalo docela skřípat, no a skončilo to tím, že jsem si zapomněla vzít antikoncepci. V lednu jsme spolu oslavili už 2 roky, v půli ledna se nedostavila menstruace. Říkala jsem si, že je to tím stresem, který byl minulý měsíc. Nevěnovala jsem tomu pozornost. Někdy v půli února jsem začala mít nevolnosti. Neustále jsem zvracela, menstruace nepřicházela. Jednou se mamka „naštvala“ a dovezla mi z lékárny těhotenský test. Byl pozitivní. Nevěděla jsem, co mám dělat a hlavně, jak to řekneme Michalovi, a co teprve táta?

Po sdělení této zprávy nebyl Michal moc nadšený a táta už vůbec ne. Oba mi navrhli potrat, ale ten jsem ihned vyloučila. Táta mi to začal vytýkat a nadal mi snad všemi sprostými slovy, od děvek, až po pí*e. Řekla jsem mu, že už jsem dospělá a mám to, co jsem chtěla, tak ať mi dá pokoj. Ale v podstatě jsem to, co jsem chtěla, neměla. Nechtěla jsem bydlet s rodiči, nechtěla jsem být těhotná, nechtěla jsem s Michalem být jen 2 roky. Chtěla jsem si užívat, pracovat, jezdit na dovolené.

No a teď? Teď jsme se dozvěděli, že čekáme holčičku, ale já ultrazvukům nevěřím. Jména jsme vybrali Michaela a Matyáš. Termín máme 1. října, i když si paní doktorka myslí, že to bude až po 10. :-) Budoucí babička s dědečkem se moc těší, strejda, můj brácha, taky a všichni nám to přejí :-) V září nastupuji na mateřskou dovolenou a chci si udělat pořádek ve věcech :-) Máme vybraný kočárek, ale ještě zbývá ho koupit, ve skříni už je několik mini soupraviček a čekáme také na postýlku :-) I když můj život není přesně takový, jaký jsem si přála, i tak je, a bude určitě krásný. Moc se všichni na malou Michalku těšíme ;-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 20.07.12 07:07

Není náhodou možné otěhotnět až po vysazení HA když dojde menstruace??? nevím takové to, zapomněla jsem párkrát si vzít prášek moc nevěřím…

 
kalomi
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 20.07.12 07:13

Jé líbí se nám stejná jména, my chceme taky Michaelku nebo Matyaška, dr. řekl že to bude holka i když já si myslím že kluk :lol: ale já mam termín až 9 prosince, tak ti přeji at se vám narodí zdravé krásné mimčo a máte spokojený vstah :srdce:

 
Oter
Závislačka 4200 příspěvků 20.07.12 08:10

Chápu jak to myslíš, já si to taky plánovala jinak a mám doma tříměsíčního broučka. Každopádně přeju, ať ten tvůj Michal je ten pravý a šťastný život. ;)

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 08:43

Je zvláštní, že jsi pozapomněla na HA v době, kdy to mezi vámi začalo skřípat…nebyla to náhodou pojistka? Ale co, může se stát. Jen nechápu, jak můžeš tak klidně napsat, že ti tvůj otec nadával do děvek a ještě horších jmen… :nevim: Takovýho „dědečka“ bych asi pro svoje dítě nechtěla :poblion:

Příspěvek upraven 20.07.12 v 08:45

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 20.07.12 08:55

@Rozárka78 Napadlo mě totéž. To jsou ale „náhodičky“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

 
_Kaczenkaa_
Závislačka 2758 příspěvků 20.07.12 09:36

Nevšímej si těch rejpalek… :hug: Kamarádka si jeden jediný den zapomněla vzít prášek a je z toho nádherný klučík… :) Držím palce, ať je vše v pořádku a ať jsi šťastná… :)
P. S.: Přesně, vím co máš na mysli, taky jsem si život plánovala trošku jinak a čekám ledňátko… :) :)

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 20.07.12 09:44

@sibi nevěříš, ale je to tak. Antikoncepce má svoje pravidla, aby fungovala, pokud je nedodržíš, tak prostě můžeš otěhotnět. Stačí mít 7mi denní pauzu, během které byl sex a pak si zapomenout vzít jeden prášek v prvním týdnu a průšvih může být na světě, protože hrozí zpětné otěhotnění. Stačí brát zároveň s HA některá antibiotika, která ovlivní účinek, mít sex a nechránit se jinak a opět je problém…v pří­balových letácích se toho dočteš víc ale to co píše zakladatelka opravdu není sci-fi…

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 20.07.12 10:00

@Verca1989 no jasné ale během té doby 7dní ale dostaneš měsíčky a pak až jsi nechráněná pokud si nevemeš prášky, a pokud nevemeš prášky tak třetí den dostáváš měsíčky.

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 10:11

Přestaňte rýpat a přejte jí to, má to šťastný konec. Já otěhotněla přes HA a vše jsem dodržovala, stačí proste stres a je to… Zkuste se v tom nenimrat a přát jí její štěstí, nebo jste snad zapšklý a závidíte jí? :nevim: :P :D

 
Říjňátko
Stálice 55 příspěvků 20.07.12 10:14

@sibi Nevím, ale mně se to tak stalo. Myslím, že když se někdo snaží o miminko a vysadí HA a udělá vše možné - nepodaří se mu otěhotnět a ten, který miminko nepotřebuje a zapomene si vzít párkrát prášek zjistí že už není sám… Je to jako zákon schválnosti x-)

@kalomi Jé, tak to je krásná náhodička x-) Já si nemyslím, že to bude kluk, ale taky nevěřím, že to bude na 100% holčička. Taky přejeme hodně štěstí pohodový zbytek těhotenství, spokojenou rodinku a hlavně zdravé a krásné miminko! x-)

@Oter, @_Kaczenkaa_ Děkujeme moc x-)

@Rozárka78 Ne, nebyla to pojistka, ale měli jsme menší problémy, jak v rodině, tak v práci a já jsem byla ráda, když jsem večer lehla do postele, proto taky hádky s Michalem a zapomínala jsem :zed:

@Verca1989 Děkuji za podporu a vysvětlení. Ano, máte pravdu, stačí malá nepozornost a už jste těhotná.

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 10:18

Závidíme jako co??? Tátu, kterej jí nazývá děvkou nebo partnera, kterej jí chtěl poslat na potrat??? 8o Jinak zakladatelce samozřejmě přeju, aby byla spokojená a hlavně měla zdravé mimčo…

 
Říjňátko
Stálice 55 příspěvků 20.07.12 10:23

@Rozárka78 Kdyby jsi věděla, jaké máme v rodině problémy a co se zrovna celkově dělo, styděla by ses za komentáře x-) A jestli se ti něco nezamlouvá, tak si to mysli a nekaž náladu ostatním!

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 20.07.12 10:26

@Říjňátko No jo, zapomenout tabletu je jako zapomenout si vyčistit zuby, že? :mrgreen: :mrgreen:
Nicméně, přeju hodně štěstí a pokud i partner přehodnotil doporučení k potratu, tak je vše skvělé :kytka:.

Příspěvek upraven 20.07.12 v 10:27

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 10:29

Nevím, za jaký komentář bych se měla stydět…že jsem ti popřála hodně štěstí a zdravé miminko? Opravdu si nedokážu představit, jaká situace a problémy v rodině by mohly omluvit nebo vysvětlit tak vulgární chování tvého otce. Ale to je můj názor a tvůj boj…

Příspěvek upraven 20.07.12 v 10:39

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.07.12 10:37

Ahoj, přesně vím co myslíš. Já mám o 17 let staršího partnera. Mě je 22 let. Moje rodina ho ale nakonec přijala. Pracujem spolu ve stejné firmě a jsme šťastný. (až na ty moje omáčky, který mi moc nejdou :D ). Jinak jsme v období těhu testů, tak snad nám to vyjde. Přeji Ti at ti vyjde, vše co si přeješ. :hug:

 
elííís  20.07.12 10:39

Mohla bych se zeptat, co je to „zpětné otěhotnění“? Dík

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 20.07.12 10:39

S tim potratem je to hnusný, já bych si asi celý vztah promyslela. Ale všichni víme, že chlapi jsou tvrdohlavci. :?

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 10:45

@Rozárka78 Ve většině případu partnera napadne potrat, a otec??? Jak by ses zachovala ty v jeho roli a v té situaci, prostě mu ulítly nervy. Apropo potrefená husa se vždycky ozve… :think: :lol: Pokud jsou teď všichni spokojení, šťastní a natěšení tak to je dobrý příběh… často se stává že takovýto příběh nekončí zrovna dobře, tak prostě asi závidíš že má kousek štěstí. Spíš mě napadá kde se tobě to štěstí vytratilo, když máš takovou reakci…

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 20.07.12 10:47

@sibi Žena je chráněná i během té 7mi denní pauzy, pokud tedy nezapomíná a bere prášky alespoň přibližně ve stejnou dobu. Problém nastává jak píšeš, pokud si prášek pak nevezme…ať už z důvodu vysazení HA nebo prostě když zapomene. Moje kamarádka takto otěhotněla. Měla 7mi denní pauzu, během které měla několikrát styk. Pokud by po pauze brala prášky správně, tak by se nic nestalo, protože v pauze je chráněná ale jelikož si po pauze prášek vzala jeden a pak jeden zapomněla o víc jak 12 hodin, otěhotněla, právě proto že měla styk v pauze…prostě stačí hrozně málo a může být žena těhotná, bohužel i v dnešní době existuje spousta holek, které mají pocit, že příbalový leták je v krabičce jen proto, aby platíčka neštěrchala, nic si o HA nepřečtou, berou ji jak lentilky a pak by málem chtěly žalovat výrobce, že otěhotněly…takže určitě není dobré spoléhat na to, že HA přestane fungovat až po vysazení, to je nesmysl..

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 10:51

„Ve většině případů partnera napadne potrat“ to je teda síla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 20.07.12 v 10:52

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 20.07.12 10:55

Elííís no zkrátka když má žena styk, spermie jsou schopny přežít uvnitř i několik dnů, takže pokud má styk právě v době 7mi denní pauzy a po pauze si zapomene vzít jeden z prvních 7mi prášků, může dojít ke zpětnému otěhonění, právě díky těm spermiím, které tam uvnitř mohou „čekat“. Proto se nesmí pauza nikdy protáhnout, pokud se to stane, účinek HA je snížen a je potřeba se ten první týden chránit jinak

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 10:59

@Verca1989
Tak jestli už jsou vevnitř, tak se pak můžu asi chránit jak o život a je mi to houby platný ;)

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 11:02

@Rozárka78 bydlí s rodiči, pisatelce je 19 tedy celkem mlada, o jejích plánech asi věděl že chce počkat… a alespoň se nad tím zamyslel, ono už jen to pitomý slovo potrat je proste jedna z možností. Pořád lepší aby navrhl potrat a potom zůstal a společně se těšili a ne se okamžitě sbalit, nic neřešit a dělat že já nic já muzikant je to její vina. Tobě se fakt něco nepovedlo, protože nějak podobně reaguje moje švagrová, hledá jak někomu zkazit a znepříjemnit radost a slovíčkaří a nezamyslí se:) tak se měj hezky a zkus být více pozitivní a nehledat to špatný… :mavam:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 11:06

@dadasik
Děkuji za psychologický rozbor  :palec:

 
daaaja
Kecalka 346 příspěvků 20.07.12 11:07

Chceš-li pobavit Boha, sděl mu své plány :mrgreen: Já si taky vždycky říkala, že dítě až po třicítce a místo toho jsem po třicítce vedla mladší dítě k zápisu :mrgreen: Vše se rozpoutalo jen díky tomu, že gynekolog měl zrovna dovču, když mi došly prášky a já si říkala, že když chlap jezdí domů jen na víkendy, tak to měsíc vydržím bez nich :mrgreen:

 
Verca1989
Echt Kelišová 9467 příspěvků 2 inzeráty 20.07.12 11:10

@Rozárka78 to je hloupost. Ano, sice jsou vevnitř ale pokud po pauze zase začneš normálně brát prášky, jsi chráněná nonstop, i během té pauzy, takže k otěhotnění nedojde. Pokud ale zapomeneš prášek a v pauze jsi měla styk, hladina hormonů klesne natolik, že už ochrana prostě taková není. Takže i proto je po zapomenutí v prvním týdnu důležitá jiná ochrana, hladina hormonů v těle je snížena a účinek už není takový, jaký být má…

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 20.07.12 11:13

Tak já bych podle vašich názorů přes HA byla těhotná už xkrát… brala jsme to jak lentilky atd

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 11:30

@sibi hele já to dlabala poctive ve stejnou hodinu a stačilo více stresu, do toho partner má silný spermie a na mimi bylo zaděláno. A to jsem tu antikoncepci brala asi 4 roky:) prostě je tam tolik faktoru… že to nejde uhlídat :nevim:

 
Irinka0210
Závislačka 4429 příspěvků 20.07.12 11:40

@Říjňátko Přeji zdravé miminko a hodně štěstí do života všem třem!!!

Jinak ty, co tady řeší otěhotnění při HA - kamarádka si nevzala dva dny po sobě prášek a mají nádhernou sedmiletou princeznu. A je jedno jak to u pisatelky bylo, je to jen a jen její věc

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 20.07.12 11:44

@Irinka0210 Právě - nevzala si prášek 2 dny po době :jazyk:. Moje známá se také rozhodla, že bude mít mimino a tak prostě „zapomněla“, no a vyšlo jí to. Myslím, že není jediná, kdo chlapa postaví před hotovou věc. :think:

 
verulenka
Generální žvanilka 21581 příspěvků 20.07.12 11:46

@dadasik Silné spermie, jo? Já mám za to, že při braní antiko nedochází k ovulaci, ale mohu se mýlit a záleží samozřejmě na typu prášků.

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 11:50

@verulenka kdyby nedocházelo k ovulaci tak neotěhotním přes HA:) mě říkala doktorka že to je kvuli zvyšení stresu a že partner má zdravý spermie, dokonce mi nabídla potrat zdarma. Já jsem měla Belaru a nikdy jsem se nepídila jak to funguje, jen jsem dodržovala pravidla :lol:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 12:00

Hormonální antikoncepce využívá tzv. negativní zpětné vazby. Tvorba pohlavních hormonů je řízena centrálně z hypotalamu pomocí gonadoliberinů a následně uvolněním folikulostimu­lačního (FSH) a luteinizačního (LH) hormonu z hypofýzy. Tyto gonadotropiny vyvolají zvýšenou tvorbu estrogenů a gestagenů ve vaječnících. Stoupající hladina pohlavních hormonů poté potlačí uvolňování FSH a LH. Při umělém přívodu pohlavních hormonů zvenčí tedy klesají oba gonadotropiny a nedochází tudíž ke zrání a uvolnění vajíčka z vaječníku ani k mohutnému růstu a přípravě děložní sliznice pro přijetí zárodku. Stejně dojde k potlačení růstu sliznice pochvy a tkáně mléčné žlázy (ne však k úplnému zastavení!). Potlačení výdeje gonadotropinů pomocí zpětné vazby trvá cca 7-10 dní a není ani tak závislé na celkové hladině, jako spíš na kontinuální, trvalé hladině hormonů v krvi (fyziologický výdej hormonů v organismu je pulsní). Proto je zvláště v případě pilulek nutná pravidelnost v užívání.

Více zde: http://www.hormonalni.cz/…ntikoncepce/

 
ilonaajirik
Kecalka 203 příspěvků 20.07.12 12:00

No to je hrozný o čem se tady bavíte… Možná byste měli požádat o odborný názor nějakého gynekologa, ne? Takhle se do sebe pouštět. Taky jsem otěhotněla přes HA a jelikož jsem zodpovědná a tenkrát jsem sice měla partnera, ale nebavili jsme se, že bychom spolu chtěli ani umřít ani mít děti;-), tak bych si nedovolila na prášek zapomenout, byla to každodenní součást mého života. První měsíc jsme měla i menstruaci a následně v 7tt jsem až zjistila, že jsem potratila. Bylo mi tehdy vysvětleno, že zádná h. antikoncepce není 100%tní a že zaleží na mnoha faktorech a hlavně na ženě samotné!!! Někdo ji může brát třeba 10 let a třeba jako lentilky a neotěhotní a pak jsou vyjímky, které ji zobou každý den a třeba i ve stejnou hodinu a holt se stane…

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 20.07.12 12:02

@dadasik
Je pravda, že účinnost může být snížená např. při silném průjmu nebo zvracení, ale to je pak obdobný princip jako u vynechání pigule - prostě se sníží potřebná hladina hormonu v krvi a může být zaděláno. Za to baba ale samozřejmě nemůže. Jen jsem tím chtěla říct, že to mohlo být tak i u tebe, mohla jsi brát pravidelně a pak mít třeba žaludeční potíže a bylo. Ale HA opravdu zabraňuje primárně ovulaci (viz předchozí příspěvek). Ale že by účinnost HA byla snížená důsledkem stresu, o tom jsem nikdy neslyšela…

Příspěvek upraven 20.07.12 v 12:13

 
bjetuschka
Závislačka 4168 příspěvků 20.07.12 12:17

Člověk míní, život mění :-) Nějak takhle se to říká, ne? ;-)
Jsi mlaďounká, až ti dítě/děti odrostou, tak si určitě cestování a zábavy ještě užiješ.
Tak hodně štěstí! :hug:

 
dadasik
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 20.07.12 12:33

@Rozárka78 hele kdybych mela prujem nebo bych zvracela tak toho bych si všimla:) :lol: snížit učinnost ti to muže i pitomá chřipka, proste když máš vysoky stres tak ti to telo ty hormony asi špatne zpracuje co já vím, já jen říkam co mi řekla doktorka… že to ovlivnuje prakticky vše a hlavne není to 100% jak už tu bylo zmíněno. Každopadne nevím jak to meli ostatní ale kvuli otěhotnení přes HA jsem chodila každych 14 dní na krev, mela jsem odběr plodové vody, vyšetření od mojí obvodní doktorky (krev, moč) a EKG nebo EEG(tydle dve blbosti se mi pletou) ale to mají všechny, lehce se mi vychylil tlak tak jsem letela na další testy já byla jak feták rozpíchany ruce, jediny pozitivní bylo že jsem mela při každý kontrole UTZ a byla fotka :dance: ale jinak žádna slast…

 
elííís  20.07.12 12:37

Díky za odpověď. Ještě mi tu ale nehraje jedna věc. Beru, že 1. týden braní antikoncepce je nejdůležitější, ale nechápu, jak v tomto 1. týdnu po menstruaci může dojít k oplodnění? Kdy mezi tím došlo k ovulaci??? Nechci do toho rýt, deníček mě nezajímá, jen z praktického hlediska…

 
Irinka0210
Závislačka 4429 příspěvků 20.07.12 12:39

@verulenka Blbě jsem to napsala, ona si ho zapomněla vzít a ne že by si ho nevzala schválně, jejich vztah fungoval a funguje v pohodě, ale to je jedno, to tady nebudu rozebírat, jen jsem chtěla napsat, že 100% antikoncepce je jedině nesexovat…

 
kata_x
Kecalka 108 příspěvků 20.07.12 12:39

Poslední skoro rok před svatbou jsem brala antikoncepci asi jako paralen, pravidelně se mi stávalo, že balení na tři měsíce mi vydželo i 4-5 měsíců a nikde ani náznak těhu :-D po vysazení jsem otěhotněla do roka přirozeně.

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 20.07.12 13:38

Jsem názoru pokud se bere HAK pravidelně, není průjem nebo zvracení, neberou se ATB, ani jiné léky, které by mohly ůčinek HAK snížit, je téměř nemožné otěhotnět. Sama jsem brala HAK několik let a nikdy neotěhotněla, po vysazení jsem vždy otěhotněla do 2 měsíců, takže opravdu funguje!

 
katja 74
Povídálka 37 příspěvků 20.07.12 13:45

Účinek HAK je hlavně v tom, že brání ovulaci, tedy zrání a uvolnění vajíčka. Pokud k tedy nedojde ke zrání a uvolnění vajíčka není možné otěhotnět at jsou spermie tkakékoliv. HAK se vstřebává v tenkém střevě, tedy proto můžou průjem a zvracení či ATB jejich účinost narušit.

 
Petra274
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 20.07.12 13:54

Zakladatelko, přeji ti hodně štěstí a hlavně zdravé miminko. A rýpalů si nevšímej… :kytka:

 
Sime  20.07.12 14:58

No, já teda nechci prudit, ale jednou jsem si zapomněla vzít prášek a letěla jsem na ambulanci k Apolinářovi (byly zrovna svátky) pro postinor a nedali mi ho…prý pokud beru HA jinak pravidelně a udělala jsem jednu jedinou chybu v užívání (byl to teda druhý týden cyklu, kdy je šance na otěhotnění malá), tak se nemůže nic stát… :nevim:. Bavila jsem se o tom i se svým gynekologem a ten říkal, že HA mimo jiné zabraňuje růstu děložní sliznice, kterou vajíčko potřebuje, aby došlo k oplodnění a za jeden den, kdy si člověk zapomene vzít prášek (a pak zase normálně pokračuje v užívání) prostě nestihne narůst. No a taky říkal, že otěhotnění přes důsledné užívání HA je nesmysl (jeho sestřička říká, že to by na člověka musela „spadnout skříň“ :mrgreen: ), takže já si o těchhletěch náhodičkách a „silných spermiích“ myslím svoje…Něco jiného by samozřejmě byly střevní potíže nebo kontraindikace s jiným lékem. Zakladatelce přeju zdravé mimčo, ale teda přítel by mě dost naštval, kdyby mě poslal na potrat…zejména teda po několikaletém vztahu a v případě, že je o tolik let starší než ty.

 
leňula2
Echt Kelišová 8944 příspěvků 20.07.12 15:06

To si děláte srandu, že si myslíte, že HA nemůže selhat??? Opravdu si myslíte, že všechny ženy, které otěhotněli přes HA si vymýšlí a ve skutečnosti HA vůbec nebraly?
Tý jo…

Edit: To neměla být reakce na Petru… Omlouvám se.

Příspěvek upraven 20.07.12 v 15:08

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 20.07.12 15:12

Měly by jste se chytnout za rypák všechny, nechápu co vás vede k takovýmle komentářům

:zed: :zed: :zed: :zed: :zed:
 
Říjňátko
Stálice 55 příspěvků 20.07.12 15:25

Já už se jen bavím těmito komentáři. Děkuji všem rýpalkám za legraci x-)

 
Sime  20.07.12 15:27

Jasně, může selhat - možné příčiny jsem uváděla - střevní potíže, kontraindikace s jiným lékem, atp. - v letáku u každé HA je těch důvodů selhání vyjmenovaných dost. Ale je rozdíl otěhotnět „přes HA“ (tedy pokud ji užívám, tak jak mám a nevyskytl se žádný výše uvedený problém, který by způsobil selhání ochrany) a otěhotnět „při chybě v užívání“ (tj. vynechávání pilulek nebo důvody opět výše).
Taky jsem ve svém příspěvku psala, že při „důsledném užívání“ se nemůže nic stát - alespoň tak mi to řekl můj Dr. a neříkám, že s tím musí každý souhlasit - ale já osobně ano.

zuzka. mamka - trochu silná slova ne? Vyjádřila jsem jen svůj názor :nevim:.

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 20.07.12 15:33

Nu ja si dokonce nezapomnela vzit zadnej:-d a mam Matyaska-ani jsem si ho nemohla zapomenout vzit-pac jsem emla krouzky Nuvaring :pankac:

 
sibi
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 20.07.12 15:50

@Sime :palec: no ale bacha budeš ukamonována… něco podobného jsem tu psala

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Z vrány čápem


Reklama