Zázrak narození

Porod

O tom krátkém a zároveň nekonečném okamžiku, kdy se miminko narodí a celý život se nám, maminkám, mění. Skoro v každém deníčku o porodu se o tomhle okamžiku pisatelka zmiňuje, tedy o chvíli, kdy se miminko prodere konečně na svět a je položeno (dříve či později) mamince na bříško či do náruče.

Hodně z vás píše o záplavě nekonečné lásky, některé naopak o jakési „lhostejnosti“ či neúčasti. A v neposlední řadě je tu hodně maminek „čekatelek“, které si ten okamžik nedokáží představit a bojí se, že když nepocítí k tomu špinavému uzlíčku okamžitě lásku jako trám, budou špatné matky. A asi hlavně pro ty, které se toho okamžiku obávají, píši tento krátký deníček.

Mojí princezně je už půl roku, ale na porod vzpomínám stále často a ráda. Byl to pro mě úžasný zážitek a nejvíc emotivní okamžik byl právě ten, kdy miminko konečně opustilo moje dutiny :o) V první řadě to byla nepopsatelná fyzická úleva. A okamžitě po tom slastném zjištění, kdy si tělo uvědomilo, že už je ten obrovský tlak pryč, nastal nekonečný úžas. Úžas nad tím, že to tělíčko, které lékaři berou na otření a zvážení (v mém případě na odsátí nalokané plodovky), je opravdu dokonalý malý človíček.

Přestože jsem si celé těhotenství nesmírně užívala a radovala se z každého čutance, nějak jsem si nedokázala přebrat, že ten vetřeleček v mém břiše je opravdový člověk, malé miminko. A co přišlo dál? Veliká hrdost mě samotné na sebe, na své tělo, že dokázalo stvořit a porodit něco tak úžasného. Takže vzato kolem a kolem - nekonal se žádný překvapivý příval lásky (vždyť vztah se svým miminkem si budujeme opravdu celých 9 měsíců), bylo to mnohem barvitější.

Myslím, že opravdovou sílu té pravé mateřské lásky jsem pochopila až posléze, kdy jsem si miminko přinesla domů a den ode dne ho víc a víc milovala. Každá to možná máme jinak, jen chci říci, že ať už budete cítit cokoli, věřte, že to bude síla a bude to krásné. A nemusí to nutně být všeobjímající láska k právě narozenému dítěti :o)

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slunicko200
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 10.11.11 08:45

Moc hezké. V tomto deníčku je téměř sděleno nesdělitelné. Téměř, protože zkušenost je to fakt nepřenosná.

U obou dětí jsem to měla stejně jako zakladatelka. Díky za deníček! :-)

 
VrtulkaG
Povídálka 13 příspěvků 10.11.11 20:05

Krásný deníček,hřeje mě u srdíčka :-P

 
questXY
Závislačka 4295 příspěvků 10.11.11 23:17
:andel:
 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 15.12.11 13:24
Úžasné

Přesně jsi vystihla moje pocity.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jsem asociál?


Reklama