Zlé sny

O životě

Zase jsem jednou měla ošklivý sen a bohužel ne poprvé. O snu jsem se dočetla, že je to jen zážitek iluzorních obrazů, hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spáče. Vycházejí z vnějších i vnitřních podnětů a vzpomínek a představ spícího. Sen je tudíž významná psychologická událost.

V lednu tohoto roku, se mi oběsil kamarád. Když jsem se to dověděla, nedokázala jsem to pochopit, proč to udělal, proč, všem ublížil. Vzpomínala jsem na dobu, kdy mi byl velkou oporou a držel mě nad vodou (v době, kdy moje maminka, měla mrtvici a leže v umělém spánku). Nejspíš jsem čekala, že oporu najdu u táty, ale bohužel dopadlo to, tak jak jsem si to myslela. Táta na mě sere (omlouvám se za vulgární slovíčko) už 15let a když jsem potřebovala nejvíc podporu, neslyšel a neviděl. Jediný můj kamarád, celou tu dobu se mi snažil být oporou. Nedokázala jsem, pochopit, proč si vzal život.
No a pak se mi zdálo o něm ve snu:
Zdálo se mi, že jdu strašně dlouhou chodbou, kde v řadách za sebou byli nemocniční postele a já je musela přelézat. Připadalo mi, že to trvá strašně moc dlouho. Pak jsem zahlédla otevřené dveře a tak jsem nakoukla a uviděla 3 postavy a tak jsem vešla do vnitř. Na křesle seděla osoba a já v něm poznala kamaráda a ještě tam na posteli (byla u zdi) seděl nějaký kluk s holkou (ve snu jsem měla pocit, že je znám). Pak, jsem se otočila zpět na křeslo, kde jsem viděla při příchodu sedět kamaráda.
Najednou se kamarád na mě podíval, usmál se a řekl: Nebuď smutná, mě už je teď moc dobře.
Ani, nevím, co bylo pak, protože jsem vylítla z pelechu, jak jsem se lekla.

No nebyl to jediný divný sen! Asi tak před 7 roky v srpnu se mi zdálo o tchýni, ta mě pro změnu zvala na ples. Zdálo se mi, že stojíme v dlouhé chodbě u nástěnky. Na nástěnku jsem neviděla, jen jsem u ní viděla stát tchýni. Ta mi povídá: Nejezdi na chatu (v té době se tam slavili narozeniny švagra, kterému jsem upekla dort), pojď se mnou raději na ples, já bych si chtěla ještě zatančit.
Sen jsem vypustila z hlavy a jela na chatu slavit. Jenže se tam udála dost nepříjemná událost (ale tu zatím nechci řešit). Po čase jsem o snu řekla kamarádce a ta mi řekla, že mě tchýně přišla varovat.
Pak se mi tchýně ve snu zjevila znova, ale to už stála na cestě a kolem ní chodilo hodně lidí. Ona jen tak stála a usmívala se.

Pak mě strašně vyděsila moje mamka, když už byla po operaci a ležela na JIP, tak jsem za ní přijela, na návštěvu. Po chvilce co jsem byla u mamky tak mi říká: Teď tu byl tatínek s maminkou. To mě zarazilo a civěla jsem na ní jak puk (mami maminka umřela, když mamce bylo, 6let a její tatínek když bylo mne 5let). Pak mi zase říkala, že jí k sobě volají mrtví lidé a že si s nimi povídá. No, já jsem z toho byla úplně mimo, nevěděla jsem co jí říct. Strašně mne vyděsila a mne ovládal strach (že jednou zazvoní mobil a řeknou mi špatnou zprávu). Teď, už jsem v klidu, protože vím, že maminka je v pořádku (teda na to že je na vozíku a potřebuje celodenní péči.

Sny jsou někdy, krásné, hřejivé a někdy zase nesmyslné nebo strašidelné, tak to chodí.

Hodnotilo 6 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 13.02.13 01:21

Ahoj, mám plno vzpomínek na sny, které si nedokážu vysvětlit a proto budu zakldat skupinu, kde si o našich snech budeme moci popovídat..

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 13.02.13 08:01

Nechci rýpat, ale nešlo by u deníčků nějak lépe kontrolovat gramatiku? Když je pomalu v každé větě špatně čárka, strašně špatně se mi to čte :think:

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 13.02.13 14:22

@kissi Taky bych se ráda vypovídala i početla o snech. Kde najdu takovou skupinu??

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 13.02.13 17:22

Mam podobný sen se svým mrtvým kamarádem…Já si nemyslím že sny si mozek jen vymýšli…Já snům hodně věřím

 
karamelalisia
Stálice 68 příspěvků 13.02.13 18:09

Misicka38 Já taky na sny věřím, ale jen by mě zajímalo zda to něco znamená. Jsou sny, které se čas od času i stanou skustečností.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 13.02.13 21:08

@juchinka založila jsem jí diskuze se jmenuje " Naše sny"

 
Ťutina
Závislačka 4853 příspěvků 13.02.13 21:16

@janees já bych ty čárky tak neřešila :jazyk: :D…sny jsou někdy pěkný prevíti, mě se kolikrát zdá o milovaným tchánovi, kterej umřel a je to tak živej sen, že pak v první chvíli nevim, jestli je to pravda(kéž by to pravda byla a on žil)

 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 13.02.13 22:42

Sestrenka ma podobne sny. Hodne si povida s mrtvymi pribuznymi. Myslim tim ve snech :-). Vzdycky ji neco poradi nebo ji pred necim varuji. Zatim se to vzdy vyplnilo. To dobre i to spatne, vzdycky mam z jejiho povidani husi kuzi.

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 14.02.13 11:26

@kissi ráda bych se k vám přidala

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 14.02.13 13:15

@consi :kytka: určitě :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Život s kocourem

Proč se to stalo?


Reklama