16m nechce se sám krmit lžičkou

Anonymní
6.10.20 15:52

16m nechce se sám krmit lzickou

Ahoj, mám dotaz malej se vůbec nechce sám naučit krmit no, jak jste na tom vy už jsem zoufala rikam si kdy se to asi naučí aby se krmil sám už plno kolem mě prcci jim krasne samotný papaji a malej furt nic :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
512
6.10.20 16:02

:lol: v 16 měsících? Neznám takto malé dítě, které by umělo samo jíst. Asi máš kolem sebe hodně šikovné děti.
To až tak kolem dvou let.
Dej mu čas, není kam spěchat. Nač se stresovat, vykašlala bych se na to jak to mají ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
6.10.20 16:14

A chce se krmit sam, nebo ty chces? Nas ted bude mit 17 měsíců a sam se naji v pohode, ale on vyzaduje jist sam od nějakých 8 měsíců, prostě co dokazal drzet lzici a aspon trochu ji pouzit uz nechtel krmit. Obcas je teda kolem svincik, ale krom polivky se nakrmi sam cimkoli. Ale chce no, jak ho chci krmit ja, tak se sekne a nesni nic. Starsi byl zas opak, ten se nechaval krmit pomalu do nastupu do skolky a sam dlouho odmital jist :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7016
6.10.20 16:16

Neres ostatni, nesrovnavej - to je cesta do pekel. Dcera taky nemela zajem, nenutila jsem. I ted chce nekdy krmit (jsou ji pres dva) a nevidim v tom problem. Najist se umi sama - lzici i vidlickou, nuz teda nepouziva :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 16:49

Nabizej mu moznost, ale netlac na nej, v jeho veku mi teda prijde brzo, aby se sam najedl. Davej na jidlo lzicky dve, jednu pro nej a druhou ho krm ty a casem se chytne.

• Citovat
  • Nahlásit
585
6.10.20 17:12
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz malej se vůbec nechce sám naučit krmit no, jak jste na tom vy už jsem zoufala rikam si kdy se to asi naučí aby se krmil sám už plno kolem mě prcci jim krasne samotný papaji a malej furt nic :(

A v čem je problém? Asi to nechápu. Tak ho nakrm. Neboj, nenechá se od tebe krmit do dvaceti. :mrgreen: Někdy mám pocit, že když dítě není v roce samostatné, tak je to pro mnohé matky tragédie a řeší, jestli není divné. Nerodíme přeci děti přes kopírák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 17:19

Já syna krmila až do 4 let :oops: :mrgreen: Má problémy s váhou a kdybych to jídlo do něj nenacpala sama, tak nejedl radši nic, než aby jedl sám. Sám začal jíst až nástupem do školky. V 16 měsících bych to ještě neřešila :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1446
6.10.20 17:19

Některý děti to v 16 měsících už umí, ale většina ne. Jestli nechce, stejně ho nedonutis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 18:31
@Anonymní píše:
Ahoj, mám dotaz malej se vůbec nechce sám naučit krmit no, jak jste na tom vy už jsem zoufala rikam si kdy se to asi naučí aby se krmil sám už plno kolem mě prcci jim krasne samotný papaji a malej furt nic :(

Syn začal jíst sám lžičkou cca v šesti měsících. V roce si přidal vidličku. Teď mu byly dva roky a začíná používat nůž. Když byl menší, tak nechtěl o krmení ani slyšet, teď si o něj sám kolikrát řekne, hlavně když je unavený, u babicky se necha krmit skoro vždy. Asi je to vcelku jedno, jednou ti sám jíst začne.

• Citovat
  • Nahlásit
3795
6.10.20 19:04

Tak syn má přes dva roky a sice se jaks taks naji, ale je lenivy až beda, za což teda samozřejmě muzu já. Takže ho to baví tak pět soust a už chce jít pryč, ze dojedl, protože opruz. Takže ho stejně musím dokrmit… neresim, když mu bude 18 asi nebudu za nim běhat se lzickou :oops: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
6.10.20 20:17

Buď ráda… dcera zase chtěla…a nešlo ji to, takže to bylo všude. Jednu lžičku měla dcera, druhou já a hádali jsme se kdo dá do pusy, ona dala vesměs převrátila to jídlo… bylo všude jen ne v žaludku :-). Nakrmíš, pořádně se nají, nebudeš uklízet půl kuchyně… a neboj on jednou začne. Dřív nebo pozdějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
6.10.20 20:31
@Anonymní píše:

Vůbec neřeš co dělají nebo nedělají jiné děti. Já jsem to dělala tak že jsem malé dávala jednu lžičku a jednu jsem měla já, začala jsem s tim když malé bylo něco přes rok. Ona se v jídle patlala, zkoušela něco nabrat, párkrát se i trefila do pusy, jinak jsem jí krmila já tou druhou lžičkou. Sama začala jíst skoro až ve 2 letech, z ničeho nic, teď jí jsou 2 roky a 3 měsíce a pápá sama i polévky a tekutější věci. Nespěchej na něj, až na to bude připravenej tak se sám napapá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
6.10.20 21:54

Díky zakladatelce za tohle téma. Já jsem teda asi ještě větší hysterka, malému bude co nevidět rok a lžičku tak tak veme do ruky, akorát děláme míchání v prázdné mističce, ale já už z rodiny poslouchám, jak všechny děti tetiček v roce jedli ukázkově samotné :roll: tak díky vsem maminkám za uklidňující a podporující názory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
6.10.20 22:27
@Polnik píše:
Díky zakladatelce za tohle téma. Já jsem teda asi ještě větší hysterka, malému bude co nevidět rok a lžičku tak tak veme do ruky, akorát děláme míchání v prázdné mističce, ale já už z rodiny poslouchám, jak všechny děti tetiček v roce jedli ukázkově samotné :roll: tak díky vsem maminkám za uklidňující a podporující názory :kytka:
čtyřletá dcera neumí pořádně vyškrábat jogurt… volá mě na to, a fakt ji ještě dám asi 1-2 lžičky… neřeším. Jednou si to vyškrábne pořádně sama. A roční bych teda chtěla vidět jak ukázkové umí jíst samo. Buď ráda že se nechá nakrmit.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
6.10.20 23:03

@Veru1987 děkuju, já ty řeči beru s rezervou, ale prostě někdy to začne člověku vrtat hlavou :nevim: tak jsem vždycky ráda za zkušenosti současných maminek :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat