18 měsíců chování, podezření na autismus

20
17.10.20 21:33

18 měsíců chování

Dobrý večer. Nejprve bych ráda řekla, že dotazník na autismus dopadl dobře. Každopádně stejně mi to nedá a musím se zeptat: Náš syn mi vůbec nedá pusinku, obcas mucka plyšáky, ode me se nechává akorát chovat nebo si i položí hlavu na rameno. Když na něj zavolám jménem otočí se az tak na pátý pokus. Říká mami, tata, haf haf, pití, mňam mňam. Věci mi nosí. Sám moc neukazuje, akorat venku treba letadlo nebo autobus, bagr. Když neco ukážu doma, spíš kouká zmateně, ze moc neví kam ukazuju… slyší dobře, miluje televizi a rád si hraje s hračkami… vydrží u toho mega dlouho a sám… když si hraju vedle něj, nijak mě nebere..obcas mi neco podá… když má radost tak mává ručičkami jak kdyby někam letěl. A to je to co mě trápí…ale v dotazníku to nebylo…jakekoliv otázky z dotazniku krom 2 nám vysly dobře a Mudr řekla, ze to je v pohodě. Nezeptala jsem se, protože jsem tomu nedavala váhu… když jsem ale začala googlit začala jsem nacházet znaky autismu, některé padnoucí na naše dítě… děkuji za váš názor a prosím citlivě. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9142
17.10.20 21:39

Mně osobně přijde, že popisuješ úplně normální dítě. Starší syn neukazoval, hrál si v tomhle věku sám i dvě hodiny v kuse. Dceři je 15 měsíců, sice ukazuje, ale když ukážu já, jde úplně jinam. Říká možná 3 slova, máma, papa (to je pápá, papat a Papa-tata německy). Jinak u syna ta samostatnost vydržela do 3 let, teď naopak pořád chce, aby si maminka hrála s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2090
17.10.20 21:40

@ivetagut Podle mě popisuješ úplně normální, zdravé dítě. Podle doktorky je taky v pořádku. Tak mi řekni, co tě vede k tomu, že googlíš a hledáš dítěti diagnózu :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
17.10.20 21:41
@Aduš8 píše:
Mně osobně přijde, že popisuješ úplně normální dítě. Starší syn neukazoval, hrál si v tomhle věku sám i dvě hodiny v kuse. Dceři je 15 měsíců, sice ukazuje, ale když ukážu já, jde úplně jinam. Říká možná 3 slova, máma, papa (to je pápá, papat a Papa-tata německy). Jinak u syna ta samostatnost vydržela do 3 let, teď naopak pořád chce, aby si maminka hrála s ním.

Moc děkuji, on je hrozně šikovnej. Všechno mu jde. Motoricky je opravdu zdatný..puzzle, vkladacky, vaření, krmeni… papá udělá na autobus, když už je ale za krizovatkou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1429
17.10.20 21:41

Skoro kazde dite dela v tomto nizkem veku neco autistickeho, stavi do rad, macha rukama, otvira a zavira dvere dokola. 2 otazky spatne jsou v pohode. Nejake tyto znaky maji i deti, ktere pozdeji maji jine poruchy. Ted je stejne jeste brzy. Neresily bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
17.10.20 21:42
@Berry77 píše:
@ivetagut Podle mě popisuješ úplně normální, zdravé dítě. Podle doktorky je taky v pořádku. Tak mi řekni, co tě vede k tomu, že googlíš a hledáš dítěti diagnózu :nevim:?

Rozumím a máš pravdu…asi to že mává těmi ručičkami a to že neslyší nebo spíš nereaguje na jméno… :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
17.10.20 21:44
@Oriseka píše:
Skoro kazde dite dela v tomto nizkem veku neco autistickeho, stavi do rad, macha rukama, otvira a zavira dvere dokola. 2 otazky spatne jsou v pohode. Nejake tyto znaky maji i deti, ktere pozdeji maji jine poruchy. Ted je stejne jeste brzy. Neresily bych to.

Děkuju mockrát asi máte pravdu. Je moc brzy…asi jsem psycho. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
17.10.20 22:16

@ivetagut ale on tě slyší ale nemá čas :lol: a některé děti holt máchají rukama když mají radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
17.10.20 22:19
@ludmilaadamkova píše:
@ivetagut ale on tě slyší ale nemá čas :lol: a některé děti holt máchají rukama když mají radost

Ja se totiž cítím, jako že me nepotřebuje…je mně to líto :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
18.10.20 11:12

Moje holcicka 16 a pul m..kdyz ma radost macha rukama, na jmeno slysi kdyz se ji chce, ne, ze nevi, ze mluvim na ni, proste na me prdi… :lol: a mazleni a pusinky neexistuje…a teda vubec by me nenapadlo, ze by to mela byt naka diagnoza..je to normalni dite..joo taky me trapi, ze je tak hrozne nekontaktni, ale proste takova je a neni divna, ona je spokojena, to vadi me, protoze bych se s ni chtela furt muchlat :-D na druhou stranu mam kamardky, co maj stejne stare deti a jsou na ne nalepeny porad…trochu zavidim, ale pak si rikam, ze to samostatne dite je mozna lepsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
18.10.20 11:36
@Melodie91 píše:
Moje holcicka 16 a pul m..kdyz ma radost macha rukama, na jmeno slysi kdyz se ji chce, ne, ze nevi, ze mluvim na ni, proste na me prdi… :lol: a mazleni a pusinky neexistuje…a teda vubec by me nenapadlo, ze by to mela byt naka diagnoza..je to normalni dite..joo taky me trapi, ze je tak hrozne nekontaktni, ale proste takova je a neni divna, ona je spokojena, to vadi me, protoze bych se s ni chtela furt muchlat :-D na druhou stranu mam kamardky, co maj stejne stare deti a jsou na ne nalepeny porad…trochu zavidim, ale pak si rikam, ze to samostatne dite je mozna lepsi

Děkuji za milou odpověď. Cítím to stejně :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17851
18.10.20 11:48

Nech synka žít a přestaň googlit nesmysly. Popisuješ úplně normální batole. Autismus se dá stejně diagnostikovat až mnohem později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31828
18.10.20 12:22

@ivetagut nic negoogli a buď ráda, že máš zdravé dítě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
18.10.20 12:27
@ivetagut píše:
Děkuji za milou odpověď. Cítím to stejně :srdce:

Jeste vlastne, kdyz ma radost, tak mava rucickama, ne jak kridlama, ale v loktech a dela u toho tako ve polodrepy a hrozne se smeje :-D ja prave tenhle spontani projev miluju, uplne vidim, jak je v tu chvili nadsena..dospely clovek podle me by ve chvili nejake radosti chtel delat to same, ale uz mu to ego nedovoli :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
18.10.20 12:43
@divine woman píše:
Nech synka žít a přestaň googlit nesmysly. Popisuješ úplně normální batole. Autismus se dá stejně diagnostikovat až mnohem později.

Ano, dekuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama