1. screening a špatné výsledky

15.2.20 09:02

1.screening - špatné výsledky

Ahoj, máte zkušenosti se špatnými výsledky z 1.screeningu a nakonec bylo vše v pořádku? Postupovali jste odběr plodové vody nebo jste se spolehly pouze na Harmony test (případně jiný test?).
Výsledky z UTZ - šíjové projasnění - 2,9 mm, FhCG = 1,09 Mom, Papp-A - 0,4 MoM, nosní kůstka přítomna. Riziko DS 1:700. Děkuji za vaše zkušenosti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1207
15.2.20 09:10

1:700 není špatný výsledek, nebo se něco změnilo?  :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20944
15.2.20 09:11

Co ti vyšlo špatně? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 09:16

Nastys - dle doktory vysoké šíjové projasnění, dle ní je hranice 2,5 (ideál do 2 mm). Dala mi na zváženou odběr plodové vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13443
15.2.20 09:19

Výsledek není nic moc. Pokud ti genetik doporučuje další vyšetření tak jdi. Já jsem proti testům typu Harmony apod, pokud víš, že by sis postižené dítě nenechala. Není to diagnostika, jen další screeningový test, který není 100%. Je to jen drahá skorojistota a při pozitivním výsledku musíš stejně na odběr plodovky a při negativním si nemůžeš být jistá, že je díte skutečně zdravé. Při odběru plodové vody jsou rizika v řádu promile a výsledky na Downa máš druhý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
15.2.20 09:21

@andreabak to je seda zona, ne? Ja mela v sede zone Edwardse a radeji jsem sla na plodovku. Nepotvrdil se. Kde jsi byla na screeningu (u sve dr nebo na specializovanem pracovisti)? Co jit jeste jinam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 09:38

@luci.no byla jsem na specializovanem, a prave nevim, pro co se rozhodnout, vím ze riziko mi nevychází extremni, jen me tam děsí to vysoké sijove projasneni, vše ostatní v pořádku… kdybych měla pod 1:300 tak nevaham s odběrem ani minutu…k tomu odběru plodové vody mi bylo řečeno, ze záleží na me, ze pokud chci mít jistotu tak ať jdu, ale ze na druhou stranu riziko odběru převyšuje riziko DS

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
15.2.20 09:44

@andreabak jasne, ze te nikdo nemuze nutit. Vzdy je to na tobe. Zvaz, zda bys byla schopna se o postizene dite postarat a zda ti ten stres z nejistoty az do porodu za to stoji. Ja vedela, ze ne. Takze jsem amnio podstoupila. Bylo to uplne v pohode, doktor vtipkoval, mimino pred jehlou utikalo. Pak jsem si dala 3 dny klidovy rezim a nasledne jsem se postupne zacala vic a vic starat o batole. Pokud nemas opakovane operace na deloze, riziko je fakt minimalni. Jen si vyber dobre pracoviste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.20 09:46

@luci.a v čem tobě vycházely špatne výsledky, ze jsi nakonec podstoupila odběr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
15.2.20 09:51

Měla jsem riziko 1:85, podstoupila jsem odběr chloriovych klků a vše v pořádku. Nebolelo, 3 dny klid a výsledky do tří dnů základ, kompletní profil za 14 dní. Neváhala jsem, věděla jsem, že bych si postižené dítě nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511
15.2.20 10:21

@andreabak mela jsem asi 1:577 na Edwardse (tusim T 17). Pockala jsem si par tydnu a sla na plodovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama