2. dávka Priorixu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 09.07.19 23:01
2. dávka Priorixu

Prosím dotaz ohledně Priorixu (MMR). Dcera má 1.dávku ve 2 letech, druhou dávku jsem odkládala. Naočkovat ji nechám, ale měla jsem za to, že horní hranice není určena, na Slovensku že je to snad v 7 letech. Dcera bude mít v červenci 6 let. Doktorka na mě strašně tlačí, že musíme dát druhou dávku, že se to očkuje v 5 letech. Měly jsme tam být v polovině června, ale dcera měla virózu, pak ji bolelo v krku, takže na to nedošlo. Teď bychom jít mohly, ale zase má jet na týden k babi a pak k druhé, po první dávce měla několik dní vysoké horečky. Tak bych nerada, aby babičky musely řešit případné reakce. Stane se něco, pokud naočkujeme těsně po 6. narozeninách?? Nebo to risknout, jít hned a doufat, že nebudou žádné reakce? Proč doktorka tak tlačí? Děkuju.

Reakce:
Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 09.07.19 23:16

Hlavně si zjisti, do jaké doby druhou dávku hradí pojišťovna. Nevím, jak je to v ČR omezené, ale slyšela jsem, že když nenecháš naočkovat do určitého věku, musíš pak vakcínu uhradit sama. Možná proto doktorka tlačí, protože spousta rodičů by se na to mohla pak vykašlat, popřípadě nesehnala tolik peněz. To jsou ale jen moje domněnky, může to být jinak.

Lucie_Sx
Závislačka 3863 příspěvků 09.07.19 23:42

Očkuje se oficiálně „do dovršených 6 let věku“. V každé zemi je to jiné, nemá to nic společného s účinností. Doktorka na to tlačí proto, aby si vás přehodila do kolonky „naočkováno“. Jen papír.
Když to odložíš, nic ti nemůže. Maximálně podepíšeš odklad.

monique1112
Stálice 57 příspěvků 10.07.19 07:35

Mne dr. rekla, ze 1 davka pro zakladni ockovani staci a ze 2. ockovat nemusim a ani nechci

Marcelka146
Kelišová 5354 příspěvků 10.07.19 08:55

Dcera dostala 1.davku v necelých 2,5 letech a 2.davku až teď v 7,5 letech. Doktorka mě taky upozornila, že když už je to po 7. roce, že to pojišťovna nemusí chtít proplatit, ale že důvodem tak velkého odkladu byly předešlé febrilie. Už je to měsíc a zatím jsem nic neplatila, tak to asi prošlo. Bylo mi to ale jedno, klidně bych si to i zaplatila jen abych nemusela očkovat dřív. Jinak dcera po 2.davce vůbec žádnou reakci neměla, tak jsem ráda, že jsem dala „až tak pozdě“.

Lucie_Sx
Závislačka 3863 příspěvků 10.07.19 10:13
@monique1112 píše:
Mne dr. rekla, ze 1 davka pro zakladni ockovani staci a ze 2. ockovat nemusim a ani nechci

Toje pravda, za „očkované dítě“ třeba pro školku se považuje dítě s jednou dávkou.

Reflex
Závislačka 3908 příspěvků 11.07.19 23:38
@monique1112 píše:
Mne dr. rekla, ze 1 davka pro zakladni ockovani staci a ze 2. ockovat nemusim a ani nechci

Očkovat „musíš“, ale máš čas do šesti let. To už školka neřeší, pak už je dítě minimálně v předškolním ročníku.
edit: Nevím ale, jak to je třeba u soukromé školky, která očkování mít musí a nemá oficiální předškolní ročník. Tam by očkování (nebo doložené protilátky, popř. kontraindikace) asi být mělo.

Váš příspěvek
Reklama