Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Prokázaný nemá, ale též byl bez reakce očkován na 2 letech a jsem ráda, neměl reakci na žádné očkování, dcera zatím také bez reakce (má jednu Hexu) ![]()
Dcerka neměla reakci na žádné očkování a jsem jen ráda. To jestli reakce je nebo není, podle mě žádný vliv nemá, jen to ukazuje to, jak se s tím organismus popasuje, každé děťátko na to reaguje jinak. Stejně tak jako se každý vypořádává jinak s nemocí. Např. u neštovic, některé dítě je celé osypané, jiné má třeba jen jeden dva pupínky. U některých dokonce proběhnou skrytě, bez pupínků a že je dítě prodělalo se pozná jen díky protilátkám v krvi.
Ani jedna dcera neměla reakci. A já jsem se nechala přeočkovat také a také bez reakce. Předpokládám, že protilátky jsme vytvořily.
@Anonymní píše:
Prosím o zkušenosti. Dítě nemělo po MMR očkování žádnou reakci (když nepočítám flíček v místě vpichu, který mizel několik týdnů).
Je tvorba protilátek podmíněná nějakou reakcí, např. teplotou?
Je tu někdo, jehož dítě nemělo žádnou reakci, ale protilátky má prokázány?
Děkuji.
Pokud očkujete po 2 roce života je MMR velmi často bez reakce. Jinak kromě MMR nemá většina dětí po očkování standartně žádné celkové reakce.
Připojuji zkušenost s MMR. Můj syn byl očkovaný před 18 dny v necelých 15 měsících, neměl žádnou reakci.
Prosím o zkušenosti. Dítě nemělo po MMR očkování žádnou reakci (když nepočítám flíček v místě vpichu, který mizel několik týdnů).
Je tvorba protilátek podmíněná nějakou reakcí, např. teplotou?
Je tu někdo, jehož dítě nemělo žádnou reakci, ale protilátky má prokázány?
Děkuji.