200g jí nestačí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 12:48
200g jí nestačí

Ahoj maminky. Dnes je to přesně 14 dní co malé dávám zeleninu, ale poslední dobou chce víc. Kelímek vydlabaný (dělám doma v páře - už jí 200g) a otvírá pusu, že chce další. Když kelímek odnáším, tak řve. Pak ji teda ještě dokojím…mám dělat té zeleniny víc? Mám pocit, že jí to vůbec nestačí. Na to, že příkrmy jí tak krátce má nějak velký apetit. Příští týden chci už přidat maso…myslíte, že ji to víc zasytí? A kdy najet na ovocné svačiny? Díky :kytka:

Nejnovější recenze z kategorie Příkrmy

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 24.09.14 12:55

Pokud chce víc zeleniny, tak ji klidně dej víc, lepší než aby řvala :) stejně mě dnes a denně fascinuje, jak je každý dítko jiný, jedno v půlroce nejí nic, a další zblajzne pomalu dospělou porci :mrgreen:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 24.09.14 12:56

Jinak s ovocem bych začala tak měsíc po zelenině

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 24.09.14 12:59

Přidala bych maso, hned, nemyslím, že je potřeba čekat, pokud nemícháš do zeleniny přílohu, tak i tu (drobné těstoviny, rýži, brambor, jáhly…). Nejdřív bych to celé trochu přiředila vodou a orientovala se dle toho, pokud by dítě mělo hlad dřív jak za 2h, přestala bych ředit a dala větší porci.
Další možnost je, že dáš dítěti po dojedení běžné porce ještě kus zeleniny v kuse do ruky, ať si žižlá a hlodá.

kamiŠ
Generální žvanilka 23843 příspěvků 24.09.14 13:00

Zeleniny se neboj a dej víc když chce, to vůbec nevadí. Maso zasytí víc, ale taky ztvrdne hovňous :D
ovoce jsem myslím zařadila až měsíc-2 po mase.

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 24.09.14 13:00

Klidně ji dej více, pokud je to jen zelenina, ničím nepřislazená nebo tak, tak se neboj ;)

mimochodem jak je velká? je drobounká nebo naopka na horní hranici tabulek? doporučená dávka gramů jídla je doporučena pro tabulkově průměrné dítě, takže pokud je větší, tak se vykašli na tabulky a dej kolik chce

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:02
@Bibi239 píše:
Přidala bych maso, hned, nemyslím, že je potřeba čekat, pokud nemícháš do zeleniny přílohu, tak i tu (drobné těstoviny, rýži, brambor, jáhly…). Nejdřív bych to celé trochu přiředila vodou a orientovala se dle toho, pokud by dítě mělo hlad dřív jak za 2h, přestala bych ředit a dala větší porci.
Další možnost je, že dáš dítěti po dojedení běžné porce ještě kus zeleniny v kuse do ruky, ať si žižlá a hlodá.

no má za sebou mrkev, brambor, cuketu, brambor+petržel a dýni. Nemixuju, vše jen ručně na struhadle nebo pomačkané. ředila jsem jen tu bramboru. zuby ještě nemá, tak nevím, jak by si s tím poradila. V neděli mám dostat králíka, tak začnu už v pondělí maso.

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:04
@kamiŠ píše:
Zeleniny se neboj a dej víc když chce, to vůbec nevadí. Maso zasytí víc, ale taky ztvrdne hovňous :D
ovoce jsem myslím zařadila až měsíc-2 po mase.

díky, no kadění nevadí, beztak ji dávám na nočník (reps. držím nad miskou), zatím se drží pravidla 2× denně - po snídani a po obědě. Tak v plíně nemám zatím nic. :nevim:

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:05
@subsomi píše:
Klidně ji dej více, pokud je to jen zelenina, ničím nepřislazená nebo tak, tak se neboj ;)mimochodem jak je velká? je drobounká nebo naopka na horní hranici tabulek? doporučená dávka gramů jídla je doporučena pro tabulkově průměrné dítě, takže pokud je větší, tak se vykašli na tabulky a dej kolik chce

je to drobek. Má 6,5 kg (67cm) - proporce při narození ve 40tt byly 2800/48cm takže je drobnější konstituce. :mrgreen: proto mě fascinuje, jakou má spotřebu :-D

subsomi
Kelišová 6743 příspěvků 12 inzerátů 24.09.14 13:07

@verulicek
hmmm malinká a taková chuť k jídlu :think: tak třeba chce přibrat

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:10

@subsomi no klidně ať si přibírá :-D mě je to jedno…lepší jak kdyby nejedla. Ale torchu mě to u tak malého člověka překvapuje. Přitom kojení bylo normální jako u většiny děti 5-6× denně + 1× v noci (vždy cca 10 minut a spokojenost) A teď se toho „dospěláckého“ jídla nějak nemůže nabažit :jazyk: si kolikrát říkám, aby jí nebylo špatně z toho…jí to i docela rychle a s chutí.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 24.09.14 13:15
@verulicek píše:
no má za sebou mrkev, brambor, cuketu, brambor+petržel a dýni. Nemixuju, vše jen ručně na struhadle nebo pomačkané. ředila jsem jen tu bramboru. zuby ještě nemá, tak nevím, jak by si s tím poradila. V neděli mám dostat králíka, tak začnu už v pondělí maso.

Můj druhý syn měl první zuby až někdy v 11 měsících, což mu nebránilo v té době už jíst kousky, pečivo, ovoce v kuse… Zubama to není, čím dřív se dítě naučí ohlodávat větší kusy, tím líp. U prvního jsem se taky bála a mixovala jsem přes 15 měsíců. Druhého jsem nechala klidně trochu zakuckat, počkala, jestli to zvládne sám a jedl kousky mnohem dřív.
Jen nesmí být to jídlo příliš měkké, aby nemělo dítě možnost ukousnout moc velký kus

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:23
@Bibi239 píše:
Můj druhý syn měl první zuby až někdy v 11 měsících, což mu nebránilo v té době už jíst kousky, pečivo, ovoce v kuse… Zubama to není, čím dřív se dítě naučí ohlodávat větší kusy, tím líp. U prvního jsem se taky bála a mixovala jsem přes 15 měsíců. Druhého jsem nechala klidně trochu zakuckat, počkala, jestli to zvládne sám a jedl kousky mnohem dřív.
Jen nesmí být to jídlo příliš měkké, aby nemělo dítě možnost ukousnout moc velký kus

ale zas ani moc tvrdé, aby se ím nezadusilo…chce to cvik…ona kousky jí (mačkáním se nedá udělat pyré) ale do ruky jsem ještě nic nezkoušela…

myslela jsem, že v tomhle věku mají jíst jídlo jen teplé… :nevim:

verulicek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.14 13:25
@subsomi
@verulicek píše:
je to drobek. Má 6,5 kg (67cm) - proporce při narození ve 40tt byly 2800/48cm takže je drobnější konstituce. :mrgreen: proto mě fascinuje, jakou má spotřebu :-D

jo nepřipsala jsem, že má 6,5 měsíce :-)

Makikki
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 24.09.14 13:35

Moje mrňavá je také od mala hroznej žroutík, mlíko má ve 13 měsících 6× denně, k tomu snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, prostě jí chutná, tak jí dám, ale je v normě, váhá 10kg a 75 cm. :) Už běhá, takže potřebuje pořádný příjem, takže bych tvé maličké dala klidně i víc, nebála bych se toho, soudím dle své dcerky, která mi dnes jí opravdu VŠE a POŘÁD. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >