20měsíční dítě, cukrovka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 17:04
20měsíční dítě, cukrovka?

Ahoj, možná plaším, ale chci se zeptat. Mám 20měsíční dceru a dneska mi moje mamka řekla, že má pocit, že z ní byl cítit aceton, taky teď poslední týden nechce moc jíst, ale kojení neodmítá. V rodině měla cukrovku babička a děda ji má taky. Mě to stejně nedá spát a asi s ní pro jistotu zítra ráno skočím k doktorce, ale ráda bych věděla jestli se to u někoho takhle projevilo.

Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 16222 příspěvků 07.08.19 17:07

Děda s babičko, ale mají stařeckou cukrovku ne? to je něco jiného jestli se nepletu :think:

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 07.08.19 17:09

@ka2ka Jen se dožili toho, že se ta cukrovka plně rozvinula.

Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 07.08.19 17:11

U dětí se projevuje jen diabetes 1.

Je to stála žízeň, hodně často močí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 17:16

@ka2ka ano, u dědy to bylo někde kolem 40 roku, co jí dostal a u babičky ještě déle.

ugluk
Hvězda diskuse 47609 příspěvků 07.08.19 17:19

Cukrovka prvého a druhého typu má odlišné příčiny, souvislost cukrovky u batolete s cukrovkou babičky a dědy, pokud se jim projevila „na stará kolena“, tam nebude. Ale pokud se ti něco nezdá, zajdi k dr. Ale to, že týden hůř jí a nechce se moc kojit a někdo jiný jednorázově cítil aceton - spala bych klidně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 17:21

@Netopirek s tím pitím já ani nevím, mě přijde, že pije pořád stejně. Hlavně teď jí začalo strašně bavit pít ze skleničky a když mě vidí s půllitrem vody tak chce taky, ale to si vždycky jen trochu cucne.

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 07.08.19 17:22

Za pediatrem zajdi, pro uklidnění, ale je velmi pravděpodobné, že jen plašíte.

Držím palce.

Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 07.08.19 17:38
@Anonymní píše:
@Netopirek s tím pitím já ani nevím, mě přijde, že pije pořád stejně. Hlavně teď jí začalo strašně bavit pít ze skleničky a když mě vidí s půllitrem vody tak chce taky, ale to si vždycky jen trochu cucne.

Tohle by byla velká žízeň, ve vašem případě kojení nonstop.
A hlavně by měla vyšší spotřebu plen. Z toho co popisuješ bych byla v klidu.

Ju21na
Kecalka 494 příspěvků 07.08.19 18:09

Většinou je z dětí cítit aceton tehdy, když jsou nemocné. Ze syna byl cítit kolem 1 roku. Řekla jsem to Dr. a říkala, že je velmi nepravděpodobné, že by měl cukrovku. Po několika dnech to přešlo.

misha alex
Kecalka 329 příspěvků 07.08.19 18:31

Nemohla mít teplotu třeba k zubům? Z malé ho cítím při horečce a tím pádem při hladovění.

tulipán
Závislačka 4980 příspěvků 07.08.19 18:34

Nemoc, hladoveni a u mych deti jim divne zavani treba po bananu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 18:58

@misha alex je pravda, že jí teď zase rostou nové zuby

dyňa
Kecalka 326 příspěvků 07.08.19 22:21

Ja jsem se u dcerky taky nekolikrat vyplasila, kdyz byla batole, ze je z ni citit aceton. A prisla jsem na to, ze to bylo citit jen pote, co snedla neco cesnekoveho (polivku, chipsy, topinky…).

Váš příspěvek
Reklama