Reklama

4letá varianta rodičáku - prosím sem!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 11.01.11 21:29
4letá varianta rodičáku - prosím SEM!!!

ahoj maminky…jsem jedna z těch, co je na 4 letý variantě, prý si rodičák nemůžu změnit (před těhu jsem byla na pracáku a nedaly mě dny na to, mít 3 letou variantu), navic přítel je podnikatel a tudíž máme prý dostatek financí - aby se to na něj mohlo převíst, musí si platit větší socko či co…(což neplati)
no ale zpět k tématu…
V těchto dnech nám budou doručovány dopisy o změně rodičáku.
Ikdyž tím nic asi nezískám, s tímto prostě nesouhlasím…dávky mě nesmějí pozastavit, nemůžou mi dát pokutu, takže svůj protest dávám jako odvolání.
A co vy???

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 11.01.11 21:39

Tak chápu, že to člověka naštve, ale to je tak jediné co s tím může dělat…

Karnatt
Kecalka 203 příspěvků 11.01.11 21:44

já mám také na 4 roky rodičák a nechtěla jsem ho,bohužel mi ho dali,protože jsem nebyla zaměstnaná.Tak ted už mě čeká těch 3800hrůza.Ale nic s tím neuděláme.

asha
Nadpozemská drbna 29585 příspěvků 11.01.11 22:13
Zuzza0 píše:
ahoj maminky…jsem jedna z těch, co je na 4 letý variantě, prý si rodičák nemůžu změnit (před těhu jsem byla na pracáku a nedaly mě dny na to, mít 3 letou variantu), navic přítel je podnikatel a tudíž máme prý dostatek financí - aby se to na něj mohlo převíst, musí si platit větší socko či co…(což neplati)
no ale zpět k tématu…
V těchto dnech nám budou doručovány dopisy o změně rodičáku.
Ikdyž tím nic asi nezískám, s tímto prostě nesouhlasím…dávky mě nesmějí pozastavit, nemůžou mi dát pokutu, takže svůj protest dávám jako odvolání.
A co vy???

A co od toho ocekavas? Jsem na tom podobne, ale tohle mne nenapadlo.

farska
Vesmírná mluvilka 30096 příspěvků 11.01.11 22:14

Mne taky ne :huban:

Blanulina
Kecalka 187 příspěvků 11.01.11 22:22

jo já jsem taky na čtyřleté variantě,slyšela jsem,že se bude snižovat,ale,že se to bude týkat i nás to jsem teda vůbec netušila :-( že bych teda napsala taky odvolání,jejda a jak se to dělá :zed: na tydle věci teda moc nejsem,moc nerozumím tomu :zed:

petrag2
Stálice 77 příspěvků 11.01.11 22:24

Ahoj Zuzi.Zrovna dneska mě přišlo oznámení,že mě rodičovskou dovolenou stahují na 3800kč. :-( myslela jsem že mě omejou.Hned jsem volala té paní co tam byla uvedená že to vyřizuje,no naštěstí se to vyřešilo.Ale kdybych tam nezavolala,tak mě automaticky převádějí na čtyřletou MD.Že jsou prej upravené zákony.Malá ještě nemá ani rok a půl a šupli mě do té čtyřletky.Řekla mě že ještě když podám do konce února papír na tu tříletou variantu tak mě zůstane ještě těch 7600 kč .Tento měsíc už mě napsali že ted dostanu 3800 kč.A když si to stihnu ještě podat,tak mě to pak doplatí.To mě ale fakt spadl kámen ze srdce jak mě to řekla,doufám že to tak i bude.Hned zítra to jedu vyřídit.Hlavně hned volat když se ti nebude něco zdát a ptát se. :-) :mavam: Sama z toho mám guláš :cry: :think: v hlavě.

asha
Nadpozemská drbna 29585 příspěvků 11.01.11 22:31
petrag2 píše:
Ahoj Zuzi.Zrovna dneska mě přišlo oznámení,že mě rodičovskou dovolenou stahují na 3800kč. :-( myslela jsem že mě omejou.Hned jsem volala té paní co tam byla uvedená že to vyřizuje,no naštěstí se to vyřešilo.Ale kdybych tam nezavolala,tak mě automaticky převádějí na čtyřletou MD.Že jsou prej upravené zákony.Malá ještě nemá ani rok a půl a šupli mě do té čtyřletky.Řekla mě že ještě když podám do konce února papír na tu tříletou variantu tak mě zůstane ještě těch 7600 kč .Tento měsíc už mě napsali že ted dostanu 3800 kč.A když si to stihnu ještě podat,tak mě to pak doplatí.To mě ale fakt spadl kámen ze srdce jak mě to řekla,doufám že to tak i bude.Hned zítra to jedu vyřídit.Hlavně hned volat když se ti nebude něco zdát a ptát se. :-) :mavam: Sama z toho mám guláš :cry: :think: v hlavě.

Jasne, o tom ta zmena byla. Kazdy, kdo ma narok na volbu varianty, muze znovu volit do konce unora. Probiralo se to snad vsude ;)

Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 12.01.11 09:25

prý není možná změna těm, kdo byly před těhu na pracáku..dnes se tam jdu zeptat..

nevím, zda od toho něco čekám, když to řeknu naplno, můj ex manžel mi nadělal dluhy..mám smlouvu, že mi má platit, nicméně na to blbeček kašle..jsem opravdu ve špatné zživotní situaci a nehodlám s tim tiše souhlasit..každý papír od úřadu - 15 dnů na odvolání..Prostě napíšu, že s tim nesouhlasim a budu doufat, že si mě pozvou na schůzku…ikdybych se tam měla rozbrečet..takhle to přece nejde.ty prachy nejsou na kalení maminek, ale pro děti.
prostě nesouhlasím…jasně, nedoufám, že mi řeknou, tak tady máte 7600 zpět a hotovo, ale jak říkám, nebudu nečinně přihlížet. aspoň něco zkusím udělat. :think:

Staninka30
Extra třída :D 10145 příspěvků 12.01.11 09:57

Zuzko-Jsi v těžké situaci to je ale síla když jsem se tohle dozvěděla.
Třeba stím něco uděláš pozvou si tě na uřad a hned bych jím to tam taky hlásila.
Udělám to taky odvolám se.
nedostávám nic chlap si vydělává více penez dluhy máme taky a dosti velké.

Včera mně došel dopis že mně to znižují.
A v pondělí jsem byla navštívit sociálku a hned se optala že jsem nedělala zda by to šlo změnit na tříletou variantu prej to nejde nedělala jsem tak mně to docela rozhodilo a chci něco pro to udělat abych měla tu tříletou ale asi ne. :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 12.01.11 10:19
asha píše:
petrag2 píše:
Jasne, o tom ta zmena byla. Kazdy, kdo ma narok na volbu varianty, muze znovu volit do konce unora. Probiralo se to snad vsude ;)

Upřesním to: Ten kdo již volil znovu volit nemůže, do konce února mohou volit ti, kdo mají děti mezi 10 a 23 měsíci, mají nárok na volbu a ještě nevolili.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 12.01.11 10:23
Staninka30 píše:
Zuzko-Jsi v těžké situaci to je ale síla když jsem se tohle dozvěděla.
Třeba stím něco uděláš pozvou si tě na uřad a hned bych jím to tam taky hlásila.
Udělám to taky odvolám se.
nedostávám nic chlap si vydělává více penez dluhy máme taky a dosti velké.Včera mně došel dopis že mně to znižují.
A v pondělí jsem byla navštívit sociálku a hned se optala že jsem nedělala zda by to šlo změnit na tříletou variantu prej to nejde nedělala jsem tak mně to docela rozhodilo a chci něco pro to udělat abych měla tu tříletou ale asi ne. :oops:

Co tak koukám na metřík, tak s tím už bohužel nic neuděláš, protože jediná šance by byla, aby otec dítka nastoupil na PPM a pak by mohl volit, ale na to už je pozdě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62901 příspěvků 3 inzeráty 12.01.11 10:25
Zuzza0 píše:
prý není možná změna těm, kdo byly před těhu na pracáku..dnes se tam jdu zeptat..nevím, zda od toho něco čekám, když to řeknu naplno, můj ex manžel mi nadělal dluhy..mám smlouvu, že mi má platit, nicméně na to blbeček kašle..jsem opravdu ve špatné zživotní situaci a nehodlám s tim tiše souhlasit..každý papír od úřadu - 15 dnů na odvolání..Prostě napíšu, že s tim nesouhlasim a budu doufat, že si mě pozvou na schůzku…ikdybych se tam měla rozbrečet..takhle to přece nejde.ty prachy nejsou na kalení maminek, ale pro děti.
prostě nesouhlasím…jasně, nedoufám, že mi řeknou, tak tady máte 7600 zpět a hotovo, ale jak říkám, nebudu nečinně přihlížet. aspoň něco zkusím udělat. :think:

Tak napsat odvolání můžeš, ale úředníci s tím nic neudělají i kdyby třeba chtěli, neb je to jasně dané zákonem a nic s tím nevymyslí.
Maximálně bys mohla mít nárok na nějaké sociální dávky, tím že budeš mít menší příjem.

petrag2
Stálice 77 příspěvků 12.01.11 10:33
j.a.n.i1 píše:
asha píše:
petrag2 píše:
Jasne, o tom ta zmena byla. Kazdy, kdo ma narok na volbu varianty, muze znovu volit do konce unora. Probiralo se to snad vsude ;)
Upřesním to: Ten kdo již volil znovu volit nemůže, do konce února mohou volit ti, kdo mají děti mezi 10 a 23 měsíci, mají nárok na volbu a ještě nevolili.

No právě já jsem ještě si nic nezvolila,bylo mě ale divné že mě hned bez ničeho šoupli do té čtyřletky. :-( Dnes to valím hned vyřídit. :-)

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 12.01.11 10:58

Holky, stejně s tím nic nenaděláme… Já protestovat nebudu. Můžu být ráda aspoň za něco, ale to už se tu řešilo 1000*… Byli jsme na ÚP, takže nás posporoval stát, a je to dané zákonem. Takže za mně - protest je ztráta času :cry:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >