4mesicni začali vadit navstevy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
203
26.1.22 10:03

4mesicni začali vadit navstevy

Ahoj, malá 4mesice, do 3 měsíců v pohode, každý ji choval a babičky občas na chvilku pohlídaly. Od 4 měsíce ji začali vadit navstevy jak u někoho jiného tak u nás doma. Když si ji vezme babička do náruče spustí strašný pláč, vezmu si ji já zpět a utisim ji, kouká na babičku a směje se. Nebo se na ni z mé náruče směje, babička dělá blbiny a ona zase najednou z ničeho nic spustí pláč. Vím, že začíná rozlišovat a vybírat si, trápit ji nebudu s tím, že bych ji stékala někomu ať si zvyká, ale chtěla bych ji třeba na pár hodin dát pohlídat. Myslíte, že bude v pohodě, když mě tam neuvidí? Měl jste to někdo také a kdy to vymyzelo? Na návštěvy dál chodit budeme, ale bude prostě u mě nebo u táty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8570
26.1.22 10:52

Bude v pohodě když tě neuvidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10216
26.1.22 10:52

No myslím, že to patří k sociálnímu zrání, prostě už si pozná, kdo je ten její a umí dát najevo, že někoho nechce, myslim, že je to dobré a známka dobrého vývoje. Jak dlouho to bude trvat, to ti nikdo neřekne, ale choďte dál na návštěvy a buďte u ni, zvykne si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
26.1.22 11:22
@Pavlas.1991 píše:
Ahoj, malá 4mesice, do 3 měsíců v pohode, každý ji choval a babičky občas na chvilku pohlídaly. Od 4 měsíce ji začali vadit navstevy jak u někoho jiného tak u nás doma. Když si ji vezme babička do náruče spustí strašný pláč, vezmu si ji já zpět a utisim ji, kouká na babičku a směje se. Nebo se na ni z mé náruče směje, babička dělá blbiny a ona zase najednou z ničeho nic spustí pláč. Vím, že začíná rozlišovat a vybírat si, trápit ji nebudu s tím, že bych ji stékala někomu ať si zvyká, ale chtěla bych ji třeba na pár hodin dát pohlídat. Myslíte, že bude v pohodě, když mě tam neuvidí? Měl jste to někdo také a kdy to vymyzelo? Na návštěvy dál chodit budeme, ale bude prostě u mě nebo u táty.

Vidim problem v tom vytucnenem.
Miminko potrebuje byt u mamy, citit se bezpecne, a az pak z toho bezpeci se postupne osamostatnovat.
Tys to udelala obracene a ona ted protestuje. Nema dost naplneny ten pocit bezpeci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
26.1.22 12:21
@Lucie_Sx píše:
Miminko potrebuje byt u mamy, citit se bezpecne, a az pak z toho bezpeci se postupne osamostatnovat.
Tys to udelala obracene a ona ted protestuje. Nema dost naplneny ten pocit bezpeci.

Rekla bych, ze to je hrozně individuální a nemusí na tom nutně byt nic špatného. Mě třeba občas nekdo děti pohlidal (na par hodin s flaskou odsateho mleka ) od konce šestinedělí a nikdy žádný problém nebyl :)

Zakladatelko, za mě je to jen další vývojová fáze. U takhle malých mimin se ty změny v chování dejou hrozně rychle, co je v pohodě jeden týden, další už být nemusí.
Ja bych to nedělala nijak násilně, ono se to muže brzy zase srovnat. Ale je dobře, ze si na babičky zvyka už takhle od mala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
26.1.22 13:34
@Any9 píše:
Rekla bych, ze to je hrozně individuální a nemusí na tom nutně byt nic špatného. Mě třeba občas nekdo děti pohlidal (na par hodin s flaskou odsateho mleka ) od konce šestinedělí a nikdy žádný problém nebyl :)Zakladatelko, za mě je to jen další vývojová fáze. U takhle malých mimin se ty změny v chování dejou hrozně rychle, co je v pohodě jeden týden, další už být nemusí.
Ja bych to nedělala nijak násilně, ono se to muže brzy zase srovnat. Ale je dobře, ze si na babičky zvyka už takhle od mala.

Ja razim predbeznou opatrnost :), takze mimina jsem davala hlidat idealne spici v kocaru. Prijde mi zbytecne si to kazit, pokud to neni nezbytne nutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
26.1.22 14:07

@Pavlas.1991 dávat na hlídání 4 měsíční? N nedala bych, pokud s dotyčným není v pohodě i za mé přítomnosti. Nás mladý měl separacku snad půl roku a utišila jsem ho jen já, táta nebo naši synové.. u jiných jecel jak tygr.. max spící mimco v kočáru na povozeni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6501
26.1.22 16:38
@Lucie_Sx píše:

No nevim, muj junior se culil na jazdyho, u babicky byl peceny, vareny, spal tam i jako mimco na um a zadnou ujmu nemel, ne kazde mnne je echt fixovane na mamu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
26.1.22 18:49
@lilith1 píše:
No nevim, muj junior se culil na jazdyho, u babicky byl peceny, vareny, spal tam i jako mimco na um a zadnou ujmu nemel, ne kazde mnne je echt fixovane na mamu..

Tu potrebu bezpeci maji vsichni. Nekteri holt mensi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2701
26.1.22 19:15
@Lucie_Sx píše:
Tu potrebu bezpeci maji vsichni. Nekteri holt mensi.

Nebo prijdou na to, ze jim je stejne “k nicemu” davat tu potrebu najevo. Zadna babicka nerekne - plakalo u me, tak pockame, az bude vetsi”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.22 21:53

Taky se nam to ve ctyrech mesicich zacalo dit, zatim teda jen s jednou konkretni osobou, ktera do te doby byla v pohode prijimana :nevim: takze moc neporadim, taky cekam, jestli to zmizi nebo jestli zacne vyvadeni i u dalsich lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat