Rozmazlená v 10i měsících?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 20:18

Rozmazlená v 10i měsících?

Holky, samotné mi ten nadpis přijde absurdní, ale už nevím co si počít s tou mojí malou ďáblicí.
Například.. přebalujeme, to že do mě celou dobu kope přehlížím - nemá z toho ještě rozum, když nemá nic v ruce, celé přebalování provzteká, snaží se otočit na břiško v tu nejméně vhodnou chvili, takze ji přetočím hned zpátky a to je teprve zle. Mluvim na ni, že ted musí počkat, zpívám, dělám blbosti, kolikrát ani to nepomáhá a celé to provzteká na celé kolo.
Další příklad.. začla se stavět a začla si ve stoje cumlat prstíky, takže ji vždycky říkám, že prstíky do pusinky nepatří. Rozbrečí se na celé kolo a brečí v kuse třeba 5 minut. Nebo si vzala ovladač, zesílila na plno televizi, že jsem se lekla, přesto jsem v klidu řekla, Haničko NE. Brek. Vždycky když se ji něco ‘zakáže’ vzteká se, brečí a nejde utišit.
Když oblékáme, je to ještě horší než u přebalování. Zvlášť když ji dám do kočárku, dokud neusne, řve a to nepomáhá už vubec nic, takže nikam nechodíme :lol:.
Když meju nádobí/ vařím/ věším prádlo atd. v 90% stojí vedle mě a vzteká se, že se ji nevšímám.
To, že mě škrábe a mlátí přehlížím a taky doufám, že z toho nemá rozum. :nevim:

Nechci to nějak hrotit, potřebovala jsem se hlavně vypsat a byla bych ráda, kdyby jste mi některá napsana Váš pohled a jestli to někdy skončí, protože jinak mi asi odvezou :).
A prosim ponechat anonym, je tu tchýně a nikdo tohle nechce řešit s rýpavou tchýní :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19298
25.1.22 20:26
@Anonymní píše:
Holky, samotné mi ten nadpis přijde absurdní, ale už nevím co si počít s tou mojí malou ďáblicí.
Například.. přebalujeme, to že do mě celou dobu kopepřehlížím - nemá z toho ještě rozum, když nemá nic v ruce, celé přebalování provzteká, snaží se otočit na břiško v tu nejméně vhodnou chvili, takze ji přetočím hned zpátky a to je teprve zle. Mluvim na ni, že ted musí počkat, zpívám, dělám blbosti, kolikrát ani to nepomáhá a celé to provzteká na celé kolo.
Další příklad.. začla se stavět a začla si ve stoje cumlat prstíky, takže ji vždycky říkám, že prstíky do pusinky nepatří. Rozbrečí se na celé kolo a brečí v kuse třeba 5 minut. Nebo si vzala ovladač, zesílila na plno televizi, že jsem se lekla, přesto jsem v klidu řekla, Haničko NE. Brek. Vždycky když se ji něco ‘zakáže’ vzteká se, brečí a nejde utišit.
Když oblékáme, je to ještě horší než u přebalování. Zvlášť když ji dám do kočárku, dokud neusne, řve a to nepomáhá už vubec nic, takže nikam nechodíme :lol:.
Když meju nádobí/ vařím/ věším prádlo atd. v 90% stojí vedle mě a vzteká se, že se ji nevšímám.
To, že mě škrábe a mlátípřehlížím a taky doufám, že z toho nemá rozum. :nevim:Nechci to nějak hrotit, potřebovala jsem se hlavně vypsat a byla bych ráda, kdyby jste mi některá napsana Váš pohled a jestli to někdy skončí, protože jinak mi asi odvezou :).
A prosim ponechat anonym, je tu tchýně a nikdo tohle nechce řešit s rýpavou tchýní :mrgreen:

Tyhle věci by jsi neměla přehlížet. Ale pokaždé říct NE. Ale nechápu proč jí nedovolíš cumlat prsty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
25.1.22 20:31

Tak zrovna cumlani prstů je noc důležité i pro pozdější vývoj řeči a kousání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4429
25.1.22 20:35

Je to normalni. Do ruky vzdy neco dej, kdyz vis, ze se bude vztekat, kdyz nic nema. Nejlepe si tam priprav rovnou zajimave veci, at ji mas vzdy co dat. Nebo rovnou prebaluj ve stoje. Skrabani a mlaceni naopak neprehlizej. Normalne tomu zabran a rekni ne. Deti chapou dost. Televizi nemej zapnutou, kdyz je dite vzhuru. Neni to nic zdraveho a na pohadky ma casu dost. Ovladac dej nahoru. U vareni ji dej nejake nadobi a varecky, at taky vari. U pradla kolicky. Nebo uz by mohla stat v ucici vezi a koukat treba na to myti nadobi. Jestli to nekdy skonci? Ne :lol:, zase prijde neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3712
25.1.22 20:45

Se vsim se da nejak poprat…kup natahovaci plenky, ne lepici, nerikej na vsechno NE, spis ukaz, co ma delat..treba s tim ovladacem, ukaz ji zase cudlik, kde se tv zeslabuje, nebo nejlip, kde se vypina, dej stary ovladac nefunkcni, se kterym si muze hrat, pri vareni ji dej na linku, at si prebira testoviny, u pradla vysyp kolicky apod…, bije te a skrabe, protoze na sebe pouta pozornost, jinak to neumi, vem ji ruku a rekni ji, ze misto bouchani te ma pohlasit a ukaz ji to a porad dokola a dokola az do zblbnuti, ona to pochopi..ze prsty do pusy nepatrej..no v tomhle veku docela jo :nevim:..moji dceri je pres dva roky a porad to dela, ale s ni uz si vyjmenovavame, co do pusy patri a jak to rika, nema cas tam mit ty prsty :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
25.1.22 20:47

Mam ted 9 mesicniho syna a oproti starsim dvema kouskum je to poradny kramar, zvedavec. Prebalovani je u nas vzdy katastrofa. Pak uz me boli ruce, jak ho nemuzu udrzet. Casem to prejde. Oskubal mi vsechny kytky, musela jsem vsechny odstehovat z jeho dosahu, i tak mi aspon jednou denne vyhrabe hlinu z tech velkych na chodbe. Tisickrat denne ho sundavam od tv stolku, naucil se vypinat tv, kdyz se starsi divaji na pohadku. To je rev :mrgreen: Vleze do kazde skrinky, vsude si stoupa, dosahne. Normalni zkoumavy prcek, ale ja jsem vecer uplne vyrizena. Jeste, ze existuje nositko, hodim ho na zada a aspon neco udelam, vysaju, vytru. Jinak mi vyleva kybl, vypina vysavac.
Chce to jen prezit a povznest se nad to, i kdyz chapu, nekdy je to ocistec.

Byt on jako prvni, dalsi uz asi nemam :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14860
25.1.22 20:55

Asi tě nepotěším, ale syn má za měsíc 2 roky a dělá to stejný. Jak není po jeho tak děs. Ale já se nedám, neustupuju. Ale je to teda něco na moje nervy a to byl úplně zlatý miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
25.1.22 21:13

Na přebalování doporučuju plenkové kalhotky, jsou sice trochu dražší, ale za ty ušetřené nervy to stojí. Natáhneš je snadno i na vzpouzející se dítě. Prstíky v pusince bych opravdu neřešila, v tomhle období je to úplně přirozené, děti si posilují imunitu, vyroste z toho. Snaž se zakazovat co nejméně, pro ni je všechno nové, potřebuje zkoumat svět a učit se a bere to tak, že jí v tom bráníš. Např. u ovladače bych jí řekla: „ták a teď to spolu pěkně ztlumíme…“ a dala bych ho příště z dosahu, ať těmto situacím předcházíš. Když meješ nádobí, vraz jí do ruky nějaké nerozbitné nádobí v misce, houbičku, ať „meje“ taky. Jediné, co bych zrovna nepřehlížela, je to škrábání a mlácení. To bych pevně chytla ručku a jasně řekla ne, že ji nenecháš ti ubližovat (zrovna jeden z případů, kdy je zakazování potřeba). Pak odvést pozornost. Jinak ti posílám hodně sil, drž se, vím, že tohle období je hrozně náročné, ale opravdu z toho vyroste a bude líp a líp, uvidíš. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1535
25.1.22 21:39

Nemáš nijak rozmazlené dítě, vztekání a snaha upoutat pozornost za každou cenu k tomuhle věku patří. Holt to chce vždycky něčím zabavit, klidně obyčejnými věcmi z domácnosti. Kolikrát mají větší úspěch než hračky.

Zakazovat cucání prstů v 10 měsících je podle mě zbytečnost, stejně z toho nemá rozum.

Co bych ovšem netolerovala v žádném věku, je bouchání, kousání a jiné projevy násilí. Ano, mimino to nemyslí zle, ale dělat to prostě nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
25.1.22 21:53

Máš úplně normální dítě. Mám doma úplně stejný exemplář. Jenom pri tom kopání apod ubližování druhým bych zasáhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
25.1.22 21:54

A proč jí nedáš dudlík? Prsty si cucat bude a nepomůže v tomto věku nic, jen ten dudlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20313
25.1.22 22:06

Máš úplně normální dítě, ale dost nerealistická očekávání od kojence.

zakazovat něco kojenci je naprostý nesmysl - pokud chceš aby něco nedělala, tak takové činnosti musíš předcházet, neumí moc svojechování regulovat anebude umět ještě minimálně 2 roky.

A ano -samozřejmně že když se kojenci děje něco nepříjemného, tak brečí - nemá zatím jiný nástroj jaks tebou komunukovat, ještě nedozrál mozek ani k základům řeči.

hele zkus někde načíst něco vývoji dětí, potřebuješ najít nějaký soulad s tím, co zvládneš a tím co tvoje dítě potřebuje.

Teď bohužel to moc nečteš a jdeš docela šejdrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
25.1.22 22:09

Rozmazlená není. Ale asi bych nepřehlížela to kopání, mlácení atd. Neber ji tak že nemá rozum, ale vysvětli ji že se to nedělá.
Jinak pokud víš že bude řvát když nemá u přebalování něco v ruce, tak ji něco dej.
Když seberes ovladač, dej jí něco jinýho (případně zpátky ovladač bez baterky).
Prsty se cumlat nemají? :think: Tak ji strč kousátko.
Sama si hrát neumí? Když něco děláš a stojí u tebe, tak ji do té činnosti nějak zapoj.
Nerostou ji zuby? To je u nás taky všechno náročnější…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 14:30

Odpovím ve zkratce na všechno, ovladač svuj už má. Když meju nádobí, dávám ji houbičku a nádobi, ale kolikrát ani to napomáhá. :pocitac: Dudlik nemá od narození, takže ho teď na nej nebudu učit, ty prsty byl jen příklad, necucá si je, jen opravdu zřídka.
U toho přebalování něco v ruce má, ale když ji pak potřebuju obléct přes hlavu něco a přes ručičky, tak ji to dávám z jedné ruky do druhý a to je taky zle :cert: :lol:.
Zuby možná rostou, ale ty ještě dlouho rust budou, máme jich 8. Sama si vydrží hrát, ale musím u ni sedět a minimálne na ni koukat, když odejdu, utíká za mnou :D.
Děkuju Vám za odpovědi, samozřejmě že se to dá zvládnout, jen toho mám někdy nad hlavu, tak jsem se jen chtěla podělit a vypsat :mrgreen:.
Hlavně teda začnu ‘zasahovat’ u toho škrabání, kopání apod. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 14:32
@Anonymní píše:
Odpovím ve zkratce na všechno, ovladač svuj už má. Když meju nádobí, dávám ji houbičku a nádobi, ale kolikrát ani to napomáhá. :pocitac: Dudlik nemá od narození, takže ho teď na nej nebudu učit, ty prsty byl jen příklad, necucá si je, jen opravdu zřídka.
U toho přebalování něco v ruce má, ale když ji pak potřebuju obléct přes hlavu něco a přes ručičky, tak ji to dávám z jedné ruky do druhý a to je taky zle :cert: :lol:.
Zuby možná rostou, ale ty ještě dlouho rust budou, máme jich 8. Sama si vydrží hrát, ale musím u ni sedět a minimálne na ni koukat, když odejdu, utíká za mnou :D.
Děkuju Vám za odpovědi, samozřejmě že se to dá zvládnout, jen toho mám někdy nad hlavu, tak jsem se jen chtěla podělit a vypsat :mrgreen:.
Hlavně teda začnu ‘zasahovat’ u toho škrabání, kopání apod. :think:

Jo a plenkové kalhotky máme už od 4 měsícu. :mrgreen: když do mě kope tak i ty kalhotky se blbě nasazujou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat