Jaké další potraviny vadí při ABKM?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1451
24.1.22 20:38

Jaké další potraviny vadí při ABKM?

Ahoj, mám dceru od 5.týdne diagnóza ABKM. Dáváme nutrilon digestive alergy už osm měsíců. Mate vypozorované “další vadící” potraviny? Třeba jestli vadí jablko, nebo jiné ovoce, nebo která zelenina, případně cokoli jineho? Jen chci vědět, na co se mám připravit. Dceři je 9 měsíců a cca před třemi týdny se oprudila, švagrová mi přivedla na myšlenku, že by jí mohlo začít vadit jablko (měsíc ho jedla a najednou, že by vadilo?🤷🏻‍♀️). Kdyby to byla jen vyrážka, tak zkouším, ale opruzenin se bojím, jak čert kříže, po tom čím jsem si s dcerou přišla v sestinedelí. Tak jsem chtěla případné rady, tipy. Dekuju.

Příspěvek upraven 24.01.22 v 21:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1033
24.1.22 20:53

Já při této dietě nesměla ještě citrusy, ořechy, jahody a vejce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
24.1.22 20:53

@Ifka81 zkus prostě na týden vysadit a pak vrátit a uvidíš. Ono je to dost metoda pokus omyl.. můj nejstarší nemohl ani stopové množství mléka a čehokoliv z mléka, musela jsem doma dělat téměř všechno :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
24.1.22 21:18
@martina.se píše:
@Ifka81 zkus prostě na týden vysadit a pak vrátit a uvidíš. Ono je to dost metoda pokus omyl.. můj nejstarší nemohl ani stopové množství mléka a čehokoliv z mléka, musela jsem doma dělat téměř všechno :think:

Zatím nemáme problémy, jen jsem chtěla znát zkušenosti ostatních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
24.1.22 21:22
@Micilin píše:
Já při této dietě nesměla ještě citrusy, ořechy, jahody a vejce.

Díky za info. A dělalo ti to kopřivku nekde po těle nebo jakou reakci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2872
24.1.22 21:26

ABKM je reakce na bílkovinu kravského mléka, k tomu můžeš mít úplně cokoliv :nevim: mne dělají problém ještě kvasnice, jeden známý nemůže v období jarních pylu některé druhy ovoce a zeleniny, kamarádce zase vadi krom mléka i vejce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
24.1.22 21:27

U nás vadí soja. U prostředního dítěte se z ABKM v kojeneckém věku stala alergie na ořechy. Projevuje se nejprve osypáním kolem pusy a pak ekzémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
24.1.22 21:52

Naší malé vadí sója a má abkm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
24.1.22 21:57
@Ifka81 píše:
Díky za info. A dělalo ti to kopřivku nekde po těle nebo jakou reakci?

Já jsem měla tuto dietu při ABKM dítěte, když jsem ho kojila. Měl hlen a krev ve stolici. Po roce z toho vyrostl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
24.1.22 21:58
@epsice píše:
Naší malé vadí sója a má abkm

Jo a sóju mi také zakázali, pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
24.1.22 23:08

Děkuji moc za Vaše příspěvky. Tak uvidíme, snad to bude jednodušší než se zdá 🙏 😊.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
25.1.22 07:08

Jestli jsi na facebooku koukni do skupinky :Alergie/intolerance na laktózu, kravskou bílkovinu (ABKM), lepek (celiakie). Spoustu rad, tipu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
25.1.22 21:04
@Veru1987 píše:
Jestli jsi na facebooku koukni do skupinky :Alergie/intolerance na laktózu, kravskou bílkovinu (ABKM), lepek (celiakie). Spoustu rad, tipu.

Dekuju moc 👍 :wink:. Kouknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
26.1.22 04:15

Všem moc děkuji za informace, za příspěvky 😊 👍.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat