Co učíte své 14 měsíční prcky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 10:08

Co učíte sve 14 měsíční prcky

Ahoj holky, chtěla bych se zeptatco vše zvládají vaší 14 měsíční prcci a co je třeba učíte? :) a jak moc mluví?

Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67441
25.1.22 10:17

Neucim nic :mrgreen: pomáhá se vším, rád kramari, honí kocoura.. jinak jo, dejme tomu, umí udelat prosím, říct dej, ukázat co chce. Rozumí, vždycky ukáže, že mám pustit kocoura do kuchyně, kdyz mu řeknu pojď, uděláme to a to, tak se sebere a jde. Ví, že musí uklízet hračky, rozumí slovu ne.. ale dělat s ním třeba paci paci, na to mě fakt neužije. Jinak sám poskládá komín že 12 kelímku, svlékne si ponožky, gatě a plinu. Otevře dveře linky a vysklada a zase nasklada obsah atd :mrgreen: :lol: samé praktické věci :mrgreen: jo a vyleze téměř kamkoliv a slézá zadkem napřed, takže už neskáče např z gauče po hlavě.. kočka je titi, chůze je tapi, jídlo je nam, ale aby řekl třeba máma, to fakt nee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19899
25.1.22 10:25

Nic, nauci se sami.

Jedine, co jsem cilene drtila, bylo lezeni z postele nohama napred misto po hlave.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
25.1.22 10:25

@martina.se tak to máte fajn, že si uklízí hračky a i věci zpátky do linky.. Ta naše, když ji otevři šuplíky, tak vyhaze co může, ale zpátky už teda ne :D z oblečení si sunda jen ponožky a zkouší si je i nasadit, ale jinak nic..
Lezení zadkem napřed jsem ji naučila hned jak to šlo, to naštěstí ovládá parádně :lol:

A jinak u nás furt frčí tata, ale i pes je tata :D nejde, ne, nechci, mňam, auto a také si ukáže co chce a když to nedostane, tak se pěkně rozčiluje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
25.1.22 10:32
@Vera62 píše:
@martina.se tak to máte fajn, že si uklízí hračky a i věci zpátky do linky.. Ta naše, když ji otevři šuplíky, tak vyhaze co může, ale zpátky už teda ne :D z oblečení si sunda jen ponožky a zkouší si je i nasadit, ale jinak nic..
Lezení zadkem napřed jsem ji naučila hned jak to šlo, to naštěstí ovládá parádně :lol:A jinak u nás furt frčí tata, ale i pes je tata :D nejde, ne, nechci, mňam, auto a také si ukáže co chce a když to nedostane, tak se pěkně rozčiluje :mrgreen:

Jo, vzteklouna mám taky. Takže teď jsme ve fázi, že sundám vrestici dítě z nohy a odlozim ho bokem a říkám, že nechci vzteklouna. Když se uklidní, beru a mazlíme se.. nejvtipnější je u nás asi jídlo.. nandam mu do misky, usadim, nic.. nandam sobě na talíř, z jedné strany dítě a z druhé kocour.. a chtějí oba :mrgreen: a to je jídlo totožné, že. Prostě komedie..a ano, ne ne umí velmi dobře :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4031
25.1.22 10:32

Dcera ve 14m nemluvila vůbec, syn už začínal tvořit sousloví. Neučíme své děti cíleně nic, učí se nápodobou. Závidím, že si děti něco samy svlečou, naše madam má teď 2,5 roku a nic. Kolem roku kramarila, pořád se někam batolila, nechodila. Ráda preskladavala kuličky, kostky a tak z místa na místo. Podávala mi kostky dupla, abych z nich stavěla komín. Syn v té době třídil korálky nebo starý CD čka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
25.1.22 10:34

@ProfZav hele, ono mít doma stále do půl těla svlečené dítě, které má desnou prcu z toho, že ten malý camflik dole, udělal loužičku, taky není výhra :mrgreen: :lol: on se mi svleče, zaleze si ať ho nevidím a pak už jen slyším chichotani :mrgreen: :lol: a je mi jasné :mrgreen: :lol: zlaté oblečené děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29340
25.1.22 10:50

Neucila sem nic, všechno jen okoukavali. Mluvit nemluvili prakticky vůbec, nějaké žvatlání a max máma, táta, ale mě děti celkově mluvili později, starší se rozmluvil až ve školce. Jinak obstojně chodili, jezdili na odrazedle, stavěli kostky, mladší se v tom věku uměl komplet sám najíst, staršího sem ještě většinou krmila. Ale hlavní zábava byla vytahovat vše na co se přišlo :D takže věčně vyhazene obsahy šuplíků, nádobí z linky, apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4031
25.1.22 10:50
@martina.se píše:
@ProfZav hele, ono mít doma stále do půl těla svlečené dítě, které má desnou prcu z toho, že ten malý camflik dole, udělal loužičku, taky není výhra :mrgreen: :lol: on se mi svleče, zaleze si ať ho nevidím a pak už jen slyším chichotani :mrgreen: :lol: a je mi jasné :mrgreen: :lol: zlaté oblečené děti
:lol: No jo, má to své pro a proti. Naše malá krásně chodí na nočník a má zase peču, že ji pořád svlikam a oblíkám, třeba 10× za hodinu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
25.1.22 14:15
@ProfZav píše: :lol: No jo, má to své pro a proti. Naše malá krásně chodí na nočník a má zase peču, že ji pořád svlikam a oblíkám, třeba 10× za hodinu.

Tak to u nás zatím nehrozí.. páč když zaleze, tak je to rychlovka :mrgreen: :lol: a posadit ho na nočník by s rovnalo boji s litou saní :mrgreen: ale jasně.. v létě to bude super :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5267
25.1.22 16:07

Říká mama, tata, ukáže si, co chce, leze i s předmětem v jedné ruce, postaví se v prostoru bez pomoci, když mu řeknu jednu z basnicek, které říká mluvící medvidek, zmackne správně tlačítko a pustí ji. Vyndava věci ze skříněk a občas i zaklizi.

Včera jsem mu dala dvě krabičky s čaji, ať ty čaje prenda do dozy, dal tam 1/4 obsahu, další zhruba 3/8 rozházel po podlaze a zbylé 3/8 v krabičkách zůstaly :lol: ale měla jsem radost, ze pochopil, co se po nem chce :*

Když ho zavolám, ze se jde jist, přijde ke stolu a chce do zidlicky ;)

Umi si sundat ponozky, oblečení naštěstí ještě ne (máme tu chladno). Ví taky, kde má ponozky a umi si jedny vytáhnout, když mu řeknu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat