Dlouhé večerní uspávaní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20
25.1.22 20:52

Dlouhé večerní uspavani

Prosím o rady, typy, protože začínám být zoufalá. Mám 4 měsíčního chlapečka, kterého jsem si (já chytrá) naučila uspávat u kojení. Problém je, že večer mu trvá klidně 2-3h než usne. Mezi 6-7 koupeme, a v 7 to začíná. Nakojim, usne u prsa. Chci ho předat do postýlky, je vzhůru. Chovám, houpu, zpívám… Řev. Tak znovu na prso, usne. Spí třeba 10 min, vzbudí se, řev… A takhle klidně ty 2,3h. Samozřejmě přizpůsobuji dobu chození spát tomu, kdy se vzbudí po odpolední procházce. Jinak potom spí klidně 5-7h v kuse, jen to usinani :zed: máte někdo typ, jak na to, aby líp zabral?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2339
25.1.22 20:57

Co dudlík?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14860
25.1.22 20:57

To chce čas, je ještě malinkej. Změní se to ještě několikrát. A na usínání u prsa není nic spatnyho, taky jsem tak dlouho uspavala a pak sme přešli na dudlik a mazlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4092
25.1.22 20:58

Koj v leze ve vaší posteli. Jak usne, počkej, až vytuhne natolik, že mu prso z pusy vypadne, případně rychle vyměň za dudel. Pak se opatrně z postele zvedni a odejdi. Nebo počkej, až úplně vytuhne, a teprve potom ho prendavej do postýlky. Anebo odnauc usínání u prsa. Podle mě čím dříve tím líp. Ale snadný to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
25.1.22 21:00

Nám na tohle dlouhé uspávání a věcné buzení pomohlo naučit dceru usínat v postýlce, ale nebudu lhát. Byl to očistec. Chvíli mi trvalo než jsem byla způsob, jak ji uspat v postýlce. Ale od té doby to byla fakt pohoda. Když se pak vzbudila, byla schopná hned znovu usnout, protože neměla ten šok ze změny prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
25.1.22 21:09

Dudlík měl pár dní po příchodu z porodnice, ale pak ho začal plivat. vyzkoušela jsem jich i několik… Kojím vleže v posteli, postýlku mám hned vedle. Právě že většinou čekám až bude tuhej, kolikrát ho ale přendám, a vzbudí se až za 10 min a hned řev. Ráda bych to „uprsovávání“ utla, ale zatim se nedaří :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28763
25.1.22 21:18
@Míšan-ek píše:
Dudlík měl pár dní po příchodu z porodnice, ale pak ho začal plivat. vyzkoušela jsem jich i několik… Kojím vleže v posteli, postýlku mám hned vedle. Právě že většinou čekám až bude tuhej, kolikrát ho ale přendám, a vzbudí se až za 10 min a hned řev. Ráda bych to „uprsovávání“ utla, ale zatim se nedaří :D

Já to samé měla, než sem ukončila kojení. Dokud sem kojila, tak syn jinak neusnul. Prostě vždy prso, musela sem ležet vedle něj a jak sem chvíli odešla, byl hned vzhůru. Já to teda neresila, holt sem šla spát s ním a nějaký režim nedržela, dokud sem nesla spát, tak byl prostě vzhůru se mnou, max vždy spal třeba půl hodinky. Ale jak sem přestala kojit, tak dostal flašku a spal už sám, akorát byl už starší no, ve 4 mesicich je to ještě prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5421
25.1.22 21:27

Tohle dělal jeden ze synů. A trvalo mi opravdu dlouho, než mi došlo, že on prostě nechce jít spát tak brzo, že ten jeho režim dne je trochu jiný, než je moje představa o něm. Prso ho vždycky upokojilo, ale nebyl ještě naladěný na noční spánek, tak se po odpadnutí zase probudil. Tak prostě byl do té desáté s námi na gauči na ruce, bdělý (ale podotýkám, že nejevil známky ospalosti nebo přetažení), ale už jsme si nehráli, mluvili jsme tlumeně, ztlumili světla. On pak zívnul, já ho nakojila a on konečně zabral tvrdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1034
25.1.22 22:04

Kojení u prsa je pro mě nejjednodušší uspávání, jinak musíme hopsat na balónu 😃 myslím, že tě nebo někoho jiného ještě potřebuje cítit vedle sebe a vzbudí se, protože je sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
26.1.22 07:28

@Míšan-ek nauč se kojit v leze, pokud to jde.. pak se jen zvedneš a odejdeš :think: on se ten spánek změní ještě mockrát.. jinak bych ho prostě nepředávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
26.1.22 19:14

@martina.se já právě kojím v leže, ale strašně dlouho mu trvá než zabere. Třeba hodinu si dumla prso, a když to vypadá že spí a chci odejít, probere se a brečí. Většinou to vyjde až tak na počtvrté :D někdy se i nechá přendat do postýlky, spí 20min a zase je vzhůru…musim holt vydržet :D já si to i většinou užívám, protože vím že to nebude furt, ale pak jsou dny, kdy jsem po celém dnu hotová, chci si sama lehnout a on jak když to ví mi ještě nandává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat