5kg za měsíc v těhotenství?

160
8.2.20 11:42

5kg za měsíc v těhotenství?

Ahojky, je normální, že jsem teď za měsíc pribrala 5kg? Jim víceméně pořád stejně jako před otehotnenim ani nemám chutě apod., predesly měsíc jsem pribrala jen 1,5kg. Jsem ve 20tt. Docela se desim toho abych teď takhle nepribirala porad :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5957
8.2.20 12:12

A nejsi oteklá? Já to měla podobné, přibírala jsem tak kilo za měsíc a to jsem musela ležet a pak zničehonic to letělo nahoru a to jsem jedla stejně a začala se zase hýbat. Asi se to fakt nedá ovlivnit, pokud opravdu nejíš prasárny. Já přibrala 24kilo :roll: no jsem rok po porodu a deset mi zůstalo, ten zbytek šel dolů ani nevím jak. Teď se to snažím aspoň trochu dát dolů. Předtím mi to nešlo, mám doma nespavce a prostě na hlídání jídla nebyla energie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:19

@dement231 Ahoj, podle mě to je u každého individuální, já sama jsem první kilo přibrala teprve na začátku 5. měsíce a pak v 7. měsíci asi 5 kg snad během 2 týdnů a všechno bylo v pořádku. Hlavně by se člověk neměl „přežírat“, to nedělá dobře mamince ani miminku. Ale jestli se Ti něco nezdá, tak to konzultuj s lékařem. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:21

@dement231 to celkově od začátku těhotenství? Norma je cca 12 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2934
8.2.20 12:26

@dement231 já myslím že je to v pořádku já svoji váhu už řešila se dvěma doktorka. Sem v 15+1 TT a mam 15kg navíc. Bylo mi řečeno že je to v pořádku že to moje tělo prostě potřebovalo. Před otěhotněním sem měla 46 kg. Ale já byla i na hormonech. Zapisuje se to při kontrole do průkazky tak i uvidíš na další kontrole jestli se o tom paní doktorka zmíní :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 12:53

Já přibrala asi 24kg, sice jsem jedla dost sladkého, ale to i před těhotenstvím, kdy jsem měla 49kg, takže tělo bylo zvyklé. Pak poslednich asi 10t jsem držela dietu kvuli cukrovce, a stejně jsem nabírala. Je to normální, někdo žere za 4 a nabere 10 kg, jiný jí zdravě a nabere 30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
8.2.20 12:53

V sestem mesici u kazdeho tehotenstvi jsem pribrala skokove 6 kg. A byla to voda. Pak uz jen 1, 2 kg mesicne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
8.2.20 13:07
@xjuklickova píše:
@dement231 to celkově od začátku těhotenství? Norma je cca 12 kg.

Na začátku jsem měla 60kg, před měsícem na prohlídce 61,8kg a dneska ráno 65,8kg, ale ono kdybych to nabirala postupně tak neřeknu, ale že mi to teď za měsíc tak naskocilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 13:14

@dement231 Nojoo, ono to tak je :lol: Já nejvíc přibrala první půlku těhotenství, pak se to upravilo, ale stejně sem nabrala hrozně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
8.2.20 13:26

Ja zezacatku nepribrala skoro nic, az do 8 mesice jsem mela navic asi 3,5 kg. Ted pribiram tydne 1,5-2kg. Takze mi to leti skokove, mam prisny klidovy rezim a taky se desim kolik dam jeste nahoru pac se nehybu - nesmim. A to neotekam, jim normalne, predtim jsem stravu vubec nedrzela a slo to pomalu, jen co jsem zacla jist pravidelneji tak to leti a nechápu proc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.20 13:45

Já jsem taky nejvíc nabrala v druhem trimestru. Do jistě míry to neovlivnis. Muzes jist zdrave, to neuškodí nikdy ničemu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
8.2.20 15:58

Ahoj :) tím se netrap. Já jsem 31tt a přibrala jsem 20kg, doktorka říkala, že to tak někdo prostě má. Před otěhotněním jsem měla 50kg, ale je pravda, že jsem dost oteklá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama