5.měsíc a žádné pohyby

1.2.08 10:04

5.měsíc a žádné pohyby

Omlouvám se za založení nového tématu.
Jsem 21+1tt a necítím pohyby. Cítila jsem je už od 19tt, naposledy výrazněji v pondělí. Na UTZ bylo vše v pořádku, ale od pondělka necítím mimi se hýbat. V noci na dnešek po dlouhé době dvakrát ťuklo do bříška, ale do té doby nic, a tím ťuknutím to taky skončilo.
Prý má nastat panika kvůli chybějícím pohybům až 28tt, ale stejně se hrozně bojím, a nechci s tím za Mudr.když mi v pondělí řekl že je vše ok.
Poradíte???
Moc děkuju…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
1.2.08 10:12

Ahoj,

tak to já bych zase k mudr. zajela aby se kouknul. Když mu řekneš, že necítíš vůbec žádné pohyby tak on tě nevyhodí a vše zkontroluje.

Dojeď tam a uvidíš. Takhle přes net ti těžko někdo řekne jestli je to v pořádku či nikoliv.

Přeju hodně štěstíčka.

Šárka

PS: dej vědět jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
1.2.08 10:17

Kontrolou nic nezkazíš. Ale je fakt, že některý miminka nejsou moc akční. Moje obě děti se v břiše moc neprojevovaly, alespoň kolem toho 20 tt nic moc, občas ťuknutí, pak dva dny nic, atd. A ani později se nikdy nemlely tak, že bych třeba kvůli tomu nemohla spát. Teď čekám dvojčata, pohyby cítím už tak týden, ale taky je to slabota. Ale jak říkám, pokud Ti to připadá divné, radši zajeď k dr., aby se podíval. Aspoň budeš mít klid.

Ulrika (19+5)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.2.08 11:44

k Dr bych pro klid duse zajela prece jen je pred Tebou vikend tak at ak nemusis buhvikam ale jinak ja jsem Madlenku necitila skoro vubec-nebyla akcni a navic jsem mela placentu mezi ni a brisni stenou tudiz to bylo hooodne tlumene-co ji slo vyborne to bylo ryti patickou pod zebra to jedine… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
1.2.08 12:02

Ahoj,

mám čerstvou zkušenost. Při banální kontrole ve 21. týdnu se mě doktor zeptal, jestli cítím pohyby, Řekla jsem, že posledních 24 hodin moc ne. Okamžitě začal panikařit, poslechnul srdíčko (tlouklo normálně) a místo, aby mě zkontroloval na UTZ, hnal mě rovnou do špitálu!!!
Tam mi udělali UTZ - a všechno bylo OK. A jasně mi řekli (pan primář při vizitě), že mimi v tomhle věku hodně odpočívá a nemusí být cítit pořád stejně, navíc je v tomhle „věku“ ještě moc malé. Přesto jsme tam 3 dny musela ležet „na pozorování“, když už mě tam můj pan doktor nanominoval:(

Tím to nechci bagatelizovat, určitě si pro klid duše na kontrolu zajdi - a snad budeš mít míň akčního doktora než já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.08 12:06

Já myslím, že nemusíš strestovat. Když jsem čekala první dceru, měla jsem placentu na přední stěně, takže tlumila pohyby a dokonce i pár týdnů před porodem jsem občas měla třeba celý den pocit, že necítím pohyby a strašně jsem z toho byla vystreslá. Co týdnů! Myslím, že ještě dva dny před porodem jsem seděla soustředěně asi hodinu a strašně jsem si přála cítit pohyby a nic moc jsem necítila. Prostě byla dcerka méně akční, zato teď mi to vynahrazuje :D Ve 21tt bych to vůbec neřešila! Je možné, že pohyby neucítíš i několik dní. Dítko je ještě maličké, sice se hýbe, ale nemá takovou sílu, aby si to cítila často.

Já jsem teď v 19tt. Chytré knížky píšou, že při druhém těhoteství žena cítí pohyby od 16-18tt. No, tak možné to je, ale spíš je to takové tušení pohybů, které jsem měla tak třikrát, čtyřikrát… Divím se, že jsem to při tom prvním těhoteství vůbec byla schopná poznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.08 12:45

Děkuju za rady, placentu mám vepředu a nahoře, a včera večer malá „ťukla“, ale stejně - člověk má strach…
Dnes můj Mudr. stejně neordinuje, počkám přes víkend a v nejhorším tam zajdu v pondělí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
1.2.08 15:55

Zelenoocko ja si myslim ze pokud se rozhodnes pro navstevu u dr tak tim nic nezkazis.Ja malou taky jeden den necitila a uz jsem k dr upalovala.Za to nic nedas a aspon potom budes klidna.Dr mi rekl ze mimi je malinke a ma jeste v brisku pno mista na pohyby takze ty sve miminko jeste nemusis tak moc citit.
Jinak pokud mas placentu mezi mimi a briskem tak se mimi musi vice snazit abys to ucitila.Ja mam placentu na predni strane brisni a taky obcas malou vubec necitim..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
1.2.08 21:44
baghira píše:
Ahoj,mám čerstvou zkušenost. Při banální kontrole ve 21. týdnu se mě doktor zeptal, jestli cítím pohyby, Řekla jsem, že posledních 24 hodin moc ne. hnal mě rovnou do špitálu!!!
Tím to nechci bagatelizovat, určitě si pro klid duše na kontrolu zajdi - a snad budeš mít míň akčního doktora než já.

Já myslím, že přístup lékaře byl naprosto v souladu s mým pohledem na věc, radši prošetřit, než něco zanedbat. Již mnohokrát jsem četla příběh se smutným koncem. A proto raději k lékaři hned uháním.Já jsem také ležela 14dní „zbytečně“ v nemocici. Myšleno ironicky.

Zelenoočko, pokud si opravdu nejsi jistá zajeď k lékaři, on tě pošle na UTZ a budeš vědět, co se děje. Navíc se jistě potěšíš pohledem na své děťátko. Věřím, že bude vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama