6+0tt prázdný gestační váček

34
16.3.20 10:35

6+0tt prázdný gestační váček

Ahoj holky,
moc vás prosím o radu, povzbuzení, jsem totálně na dně :,(
V sobotu jsem měla být v 6. týdnu (6+0tt), ale už ve čtvrtek jsem malilinko špinila, asi 20 minut, ale jenom když jsem šla na malou a utřela se. V pátek dobrý a v sobotu znova špinění, zase jenom trošičku. Měla jsem ale strach, takže jsem jela na pohotovost asi v osm večer. Paní doktorka mě tam seřvala na dvě doby, proč si nepočkám na svýho gynekologa do pondělí, on má teď ale 14 dnů dovolenou :nevim: No, tak mi ta,,příjemná” paní udělala kontrolu čípku, zeptala se znova, proč tam lezu, když je to jenom narůžovělý výtok a šla dělat ultrazvuk.
Poprvé, co mě ultrazvuk fakt bolel, říkala jsem jí to a ona nic, no ale k věci… Našla prázdný gestační váček a ještě šišatý, byl jak fazole :,( Řekla mi, že to není normální a jestli chcu jít hned na revizi, tak jsem jí odpověděla, že jsme se o mimčo snažili dva roky a že bych chtěla počkat… Tak mám příští úterý jít na kontrolu ke svýmu gynekologovi, ale nadělala mi slušný guláš v hlavě, už dva dny noční můry o potratu, pořád něco čtu a nemůžu na to přestat myslet 8o
Holky, máte s tím některá zkušenost? Ovulaci jsem měla přesně a jindy se to stát nemohlo, protože přítel je cizinec a teď se vídáme jednou za 14 dní. Menzes mám teď od prosince trochu rozházený (9.12., 6.1. a poslední byl 1.2.), byla jsem na laparoskopii vejcovodů, jinak předtím vždycky přesně 28 dní, skoro na hodinu mi to přišlo.
Moc všem děkuji předem za odpovědi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

362
16.3.20 10:40

@Janina52 ahoj, můžu ti napsat svoji zkušenost, ale bohužel povzbuzující není. Měla jsem to stejné loni, první kontrola u dr, jen prázdný gestační váček, ani se mu nezdál velikostí. Objednal mě na revizi po týdnu s tím, že ještě před tím udělá kontrolní UTZ. Bohužel za ten týden žádná změna, nic, takže revize. Přitom mi bylo normálně špatně, nekrvácela jsem nic. Ale prostě to nevyšlo.
Snad budeš mít víc štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16114
16.3.20 10:41

Hele jestli je neco blbe, tak ti nikdo nepomuze a jezdit v tehle dobe na pohotovost se spinenim je blbej napad, chytnes neco dalsiho a bude to v haji uplne. Ted ti stejne nezbyva nez cekat co bude, doktoři celkově toho maj plny kecky a nikdo se s tebou nebude mazat. Proste to ber, ze ten zacatek je bud a nebo, srdicko muze jeste naskocit, nebo taky nemusi a za par dni to odejde samo no. Chapu je to tezke, ale fakt nejde nic delat jen čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
16.3.20 10:48
@Lynnka píše:
@Janina52 ahoj, můžu ti napsat svoji zkušenost, ale bohužel povzbuzující není. Měla jsem to stejné loni, první kontrola u dr, jen prázdný gestační váček, ani se mu nezdál velikostí. Objednal mě na revizi po týdnu s tím, že ještě před tím udělá kontrolní UTZ. Bohužel za ten týden žádná změna, nic, takže revize. Přitom mi bylo normálně špatně, nekrvácela jsem nic. Ale prostě to nevyšlo.
Snad budeš mít víc štěstí.

Děkuji :srdce: Já právě mám velikost běžnou, jak má být, pořád si říkám, že jestli to má být a nebo nemá, tak to stejně nijak neovlivním… Na druhou stranu si ale zase říkám, jak je hrozně nefér, že ženský, který dítě nechcou, chlastají atd.,nemají problém :zed: Třeba ségra, je jí 27, má odebrané oba vejcovody, 3krát IVF a 3krát neúspěšně, psychika v háji :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
16.3.20 10:53
@Kriss Tina píše:
Hele jestli je neco blbe, tak ti nikdo nepomuze a jezdit v tehle dobe na pohotovost se spinenim je blbej napad, chytnes neco dalsiho a bude to v haji uplne. Ted ti stejne nezbyva nez cekat co bude, doktoři celkově toho maj plny kecky a nikdo se s tebou nebude mazat. Proste to ber, ze ten zacatek je bud a nebo, srdicko muze jeste naskocit, nebo taky nemusi a za par dni to odejde samo no. Chapu je to tezke, ale fakt nejde nic delat jen čekat.

Chápu, ale pořád se nemusím chovat jak hulvát. Já dělám taky v nemocnici a nejsem na nikoho zlá nebo protivná, jsme v tom všichni. Je to pro mě poprvé a už při první kontrole mě vyschízoval můj gynekolog, když mi řekl, že se uvidí, jestli to bude mimoděložně nebo ne a kdybych našla krev, že mu mám hned volat. Jenže kam se dovolat v osm večer? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
16.3.20 10:55

Ahojky, tez jsme mela v 6+3tt jen gestacni a v nem zloutkovy vacek. V 7+3tt porad stejne a tak v 9+0tt revize… tehotenstvi bylo po 2 letech snahy… v prvnim tehotenstvi (nyni petileta dcera) jsem mela v 6+3tt videt srdicko… mno a v dalsim tehotentsi po IVF v 5+6tt nic-jen gestacni vacek a v 7+6tt uz krasne embryo se srdickem… nyni ctyrmesicni dcerka… ale-co tim chci rict-zacatek je fakt bud a nebo…z hlediska gynekologu je myslim gestacni vacek velikosti 25mm a vice bez embrya uz jasna indikace k pripadne revizi… snadnsi tu hodnotu pamatuju dobre… v tom nevydarenem tehu, co revizi skoncilo, jsem ten gestacni vacek mela prave 26mm a v nem nic…
Tak drzim palce, at kdyz ne ted, tak at to brzo zase klapne… vim, ze to ted vypada, jako neskutecne vzdalena a nehmatatelna budoucnost, ale. naproste minimum paru nakonec zustane vazne nicene bezdetnych…my si na druhorozenou pockali 4 roky a nyni zpetne vubec nemam dojem, ze by diky tomu byl zivot nejak spatne ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
16.3.20 10:58

@Janina52 takto jsem to měla já:
17.10. - kontrola u gyn, malý prázdný váček (5+3tt)
20.10. - kontrola na pohotovosti, váček s embryonalnim polem, CRL 6mm, odpovídající 6+0 (5+6tt)
23.10. - kontrola, embryo se :srdce: (6+2tt)

Jen ti chci ukázat, že embryo se může objevit ze dne na den, takže není nic ztraceno. Spíš je asi horší zpráva, že má šišatý tvar..měl by být pravidelný. Každopádně držím palce a pevné nervy, vím, jaké to jsou nervy! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
16.3.20 11:01
@Freya10 píše:
Ahojky, tez jsme mela v 6+3tt jen gestacni a v nem zloutkovy vacek. V 7+3tt porad stejne a tak v 9+0tt revize… tehotenstvi bylo po 2 letech snahy… v prvnim tehotenstvi (nyni petileta dcera) jsem mela v 6+3tt videt srdicko… mno a v dalsim tehotentsi po IVF v 5+6tt nic-jen gestacni vacek a v 7+6tt uz krasne embryo se srdickem… nyni ctyrmesicni dcerka… ale-co tim chci rict-zacatek je fakt bud a nebo…z hlediska gynekologu je myslim gestacni vacek velikosti 25mm a vice bez embrya uz jasna indikace k pripadne revizi… snadnsi tu hodnotu pamatuju dobre… v tom nevydarenem tehu, co revizi skoncilo, jsem ten gestacni vacek mela prave 26mm a v nem nic…
Tak drzim palce, at kdyz ne ted, tak at to brzo zase klapne… vim, ze to ted vypada, jako neskutecne vzdalena a nehmatatelna budoucnost, ale. naproste minimum paru nakonec zustane vazne nicene bezdetnych…my si na druhorozenou pockali 4 roky a nyni zpetne vubec nemam dojem, ze by diky tomu byl zivot nejak spatne ;) :kytka:

Děkuju :srdce: Já vím, že to nijak neovlivním, můžu jenom doufat. Pokud mi v úterý řekne, že nic, tak revizi podstoupím hned. Nějak si nedokážu představit, jak musí být těžký,,to” nosit ještě v sobě několik týdnů :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
16.3.20 11:03
@Andrejka13 píše:
@Janina52 takto jsem to měla já:
17.10. - kontrola u gyn, malý prázdný váček (5+3tt)
20.10. - kontrola na pohotovosti, váček s embryonalnim polem, CRL 6mm, odpovídající 6+0 (5+6tt)
23.10. - kontrola, embryo se :srdce: (6+2tt)Jen ti chci ukázat, že embryo se může objevit ze dne na den, takže není nic ztraceno. Spíš je asi horší zpráva, že má šišatý tvar..měl by být pravidelný. Každopádně držím palce a pevné nervy, vím, jaké to jsou nervy! :hug:

Děkuji :hug: Uvidíme na další kontrole a pak se rozhodnu, co dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 11:11

S tímto mám bohužel špatnou zkušenost. Prázdný váček divného tvaru znamenal neprosperujici těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.20 11:12

@Janina52 Ahoj, bohužel tě asi moc nepovzbudím, já jsem měla minulé těhotenství taky prázdný gestační váček nepravidelného tvaru, jednalo se o afetální vejce. Čekali jsme do 8tt jestli se něco neobjeví a pak to ukončili potratovou pilulkou. Můžu tě jen trochu povzbudit že se nám podařilo znovu otěhotnět hned první cyklus po potratu a zatím je vše v pořádku. Moc bych ti přála aby se embryo ještě objevilo. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
34
16.3.20 11:21
@Anonymní píše:
@Janina52 Ahoj, bohužel tě asi moc nepovzbudím, já jsem měla minulé těhotenství taky prázdný gestační váček nepravidelného tvaru, jednalo se o afetální vejce. Čekali jsme do 8tt jestli se něco neobjeví a pak to ukončili potratovou pilulkou. Můžu tě jen trochu povzbudit že se nám podařilo znovu otěhotnět hned první cyklus po potratu a zatím je vše v pořádku. Moc bych ti přála aby se embryo ještě objevilo. Drž se :hug:

Děkuju :srdce: Ještě se teda zeptám, ta revize není nutná, to jde i takhle? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
540
16.3.20 11:40

@Janina52 Mno ja taky nechtela cekat, ale driv nebyl volny termin zakroku :?.
Jinak mne dali rovnou v tom 7+3tt Ergotaminove tablety a injekci, aby se to rozbehlo samo… nicmene nic se nerozbehlo, ani zaspineni, nic… tak proto revize.. ale ta samotna nebyla vubec narocnej ani nicim blbej zakrok-po nem jen spineni, zadna bolest, nic… vsichni ohromne chapavi, mili… byla jsem vlastne opravdu nakonec rada, ze to probehlo „beze me“ a ze jsem se naopak v bolestech nemusela koukat na odchazejici krev… pro me bylo tohle psychicky mnohem lepsi-ale to bylo tim, ze jak se embryo ani neobjevilo, tak jsem vlastne za celou dobu nemela dojem, ze by mi nekdo zemrel, mela jsem jen dojem, ze to nevyslo-ze se proste nic nevyvinulo… protoze to by clovek pak mohl oplakat kazdou menstruaci jako „ztratu ditete“ -ve velkem procentu pripadu se vajicko oplodni, embryo se zacne vyvijet a s menstruaci odejde… u me se ani neobjevilo natolik velke, aby bylo videt… mozna tam nebylo vubec… urcite „lepsi“, nez mit bijici srdicko a o par tydnu pozdeji nic…vim vsak, ze to zni ohromne bezcitne… proste ta dusicka nekde ceka a sem tam se vice rozmysli, nez prijde skutecne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.20 11:49
@Janina52 píše:
Děkuju :srdce: Ještě se teda zeptám, ta revize není nutná, to jde i takhle? :think:

Dostala jsem na výběr jestli pilulku nebo revizi, doktor mi doporučoval pilulku že je šetrnější především ke sliznici, tak jsem si vybrala tuto možnost. Nevýhodou je že se to platí (já platila 3500,–) a navíc se to někdy nepovede, někdo na to nadává, u mě byl průběh v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
6086
16.3.20 12:02

@Janina52 Paní doktorka se chovala jako ho…o! Takové jednání si nemůže dovolit!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama