6leté dítě - mentální opoždění?

Anonymní
26.8.19 14:24

6lete dítě - mentalni opoždění?

Co umi vase 6lete dite? Mam synovce v tomto veku a on si nic nepamatuje - nenapocita do 10, nepojmenuje barvy, neumi se tiskacim podepsat (TOM), je takovy „jiny“. Rodiče spoléhají na odklad, že za rok vše dožene, ale já nevím, podle mě by se měli poradit s psychologem…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

799
26.8.19 14:27

Tak pokud má odklad, tak už v pedagogicko - psychologické poradně byli a měli by mít otamtud nějaký výstup pro indiv. studijní plán do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23726
26.8.19 14:27

Umí tohle všechno. Ale za rok se může hodně změnit. Rodiče se mu věnují? Chodí do školky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.19 14:28

@vedma007 Aha. A jak to funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
16885
@Anonymní píše:
Co umi vase 6lete dite? Mam synovce v tomto veku a on si nic nepamatuje - nenapocita do 10, nepojmenuje barvy, neumi se tiskacim podepsat (TOM), je takovy „jiny“. Rodiče spoléhají na odklad, že za rok vše dožene, ale já nevím, podle mě by se měli poradit s psychologem…

Nejak mi unika co je ti do toho :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@pikola Chodí. Matka se snaží neustále opakovat, ale ne a ne se to v mozku uchytit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.8.19 14:30

@jahuhudka Je to můj synovec a dělá mi starosti. :( Co tobě je do toho?

• Nahlásit
  • Citovat
799
26.8.19 14:30
@Anonymní píše:
@vedma007 Aha. A jak to funguje?

Jestli už mu je teď 6, tak předpokládám má odklad. A aby odklad dostali, potřebují mít doporučení z PPP. Takže už tam nejspíš někdy na jaře byli. V PPP dítě tedy viděl speciální pedagog a psycholog a poslali otamtud rodičům nebo do školky zprávu. Školka pak dítěti na ten odkladový rok připravuje indiv. studijní plán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23726
26.8.19 14:31
@Anonymní píše:
@jahuhudka Je to můj synovec a dělá mi starosti. :( Co tobě je do toho?

Tak se zeptej matky jestli někde byli :nevim: nejhorší jsou tyhle nevyžádané rady od rodiny, víš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70782
26.8.19 14:33
@Anonymní píše:

No, asi tolik co tobe :mrgreen: alespon vidis, jak je prijemne, kdyz se michas do neceho, po cem ti nic neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.8.19 14:35

@pikola Byli v PPP, ale jestli má IVP, nerikala. Pry je nesoustředěný, nemá předpoklady pro bezproblemovy nástup na ZŠ. Jen že u zápisu byla cela skupina odkladova, takze sice zkoušeli taky, ale nijak moc se neřešilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.8.19 14:36

@j.a.n.i1 Jedná se o jedine vnouce prarodičů, meho jedineho synovce. Záleží ma na něm. To se nesmí?

• Nahlásit
  • Citovat
Verun83
26.8.19 14:40
@Anonymní píše:

Matka si s nim poradi.

• Nahlásit
  • Citovat
23160
26.8.19 14:41
@Anonymní píše:

Tohle neumět v 6 letech běžné není. To běžně ovládají i děti kolem 5 let. Zeptej se matky jestli už byli v poradně a pokud ne, tak ať tam dojdou a oni ať jim poradí co a jak zlepšit, aby se to naučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
26.8.19 14:42

A jinak, kluci jsou jini. Treba se mu proste nechce delat opici na povel.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama