7 měsíční miminko a vztek

Anonymní
12.3.20 13:40

7 mesicni a vztek?

Ahoj holky, jdu si pro radu zkusenych matek, pred par dny jsme byli na cviceni se synem (cvicime vojtovku) a maly po cviceni hrozne plakal a ja dostala brutalni prednasku, ze dite nevychovavam, ze se vzteka, jak tur a ze z kluka budu mit sikanatora. Byla jsem uplne hotova a ze cviceni jsem sla s brecenim. Synovi je 9 mesicu, je pravda, ze je dost hlasity, nema dudlik, coz bych rekla, ze spolu souvisi, nechtel ho. Je pravda, ze treba u oblikani se hrozne vzteka, obcas v kocarku, je to samozrejme neprijemny, ale tak nejak jsem si rikala, ze to je normalni. Ale fyzio mi rekla, ze az se mi decko ve trech letech bude valet v obchode na zemi, tak je to jen moje vina, protoze ma temperamentni povahu a ja ho neumim ukocirovat. A ze me a me okoli bude sikanovat. Kdyby mu byli treba 2, tak to chapu, ale kdyz jsem ji rekla, ze 9 mesicnimu diteti nedokazu vysvetlit, ze jo oblikam a ze mu nepomuze vztek, rekla mi, ze uz neni maly a mam ho nechat pobrecet, nemam za nim hned chodit, mam ho nechat, at se vzteka a ze ho nemam hned konejsit a nosit, at se uci se uklidnovat sam. Prisla jsem domu s uplne plnou hlavou myslenek. Neni to tak, ze by se jen vztekal, umi si hrat na dece i sam. Hodne to taky souvisi se zuby, jak mu rostou. To treba fyzio nebrala v potaz. Neni to tak, ze by se jen vztekal, nekdy si i sam bez asistence hraje, v kocarku kouka, nekdy usne hned, nekdy to trva, prislo mi to vse normalni. Taky nemam kazdy den stejnou naladu. Ale samozrejme nechci, aby z meho syna vyrostl naky tyran. Ale nezvladnu ho nechat vztekat se a odejit nebo nereagovat, dokud se sam neuklidni. Jenze tim, jak mam prvni dite a v okoli nikoho s ditetem, tak me to dostalo. A porad na to musim myslet…co si o jejich nazorech myslite? Jak resite, kdyz se dite vztek? Jak rozlisujete, jestli je to treba vztek z bolesti zubu a nebo jen tak z nudy? Je to vubec jen tak? Co deti, ktere se vam jako hodne male dost vztekaly? Vyrostly z toho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.3.20 13:41

V nadpisu ma byt 9mesicni prepsal jsem se :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
469
12.3.20 13:49

Podle mne se Ty i chlapeček chovate dobre a normálně, na kecy od fyzio se vyprdni. Po cvičení nebreci jen minimum dětí. Ja mám celkem pohodare a na cvičení ječí taky. Přijde mi, jako by ta fyzio byla nějaká stará baba se zastaralými názory, nebo se pletu? Hlavně ona Tvého synka nezná, není s ním celé dny a noci, tak ho nemůže takhle hodnotit. Úplně me nastvala!!! :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14366
12.3.20 14:11

Bože co je to za kreténa, co ti tu přednášku dával?

Ano, vojtovka je těžká pro to dítě a děti z toho nejsou šŤastní a pro rodiče je náročné vydržet a cvičit i přes to, že dítě protestuje.

Ale to fakt není rozmazlování.

A kojence nejde rozmazlit - kojenec má buď nasycené potřeby a pak je spokojení a nebo mu něoc chybí a pak pláče a nebo to dává jinak na jevo. Cílem není ho zlomit a nechat rezignovat na to, že prostě jeho potřeby nebudou uspokojené - z toho vzniká porucha připoutání, který dost komplikuje vztahy v dospělosti.

Pokud pláče po vojtovce a ty docvičíš a pak ho konejšíš, tak to děláš tak nejlíp jak můžeš.

Na výchovu - tedy zvykání si na to, že existují i jiné potřeby, než jeho a pomalé učení se zvládat frustraci a vztek přijde čas až mu vůbec dozraje mozek a bude to schopný pochopit - bývá to mezi 2 -4 rokoem poznáte to snadno - začíná to obdobím vzteku.

Takže pitomce co tě školí, aniž ví základy o tom, jak fungují mimina pošli do knihovny, ať se dovzdělá.

Pokud je to čirou náhodou tvůj muž a otec dítěte, tak pořiďte tohle https://www.melvil.cz/…a-ahoj-tati/

Pokud je to kdokoliv jiný, tak ho pošli do háje, ať se stará o sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.20 14:11

@Micilin je to zenska ve strednim veku, hrozne me znejistila… :,( doma to je nekdy narocne, u oblikani se zapotime oba, prebalovani je taky narocny, ale to jsem si vysvetlovala, ze je to kvuli tomu, ze leze a nevydrzi drzet, nekdy si nevydrzi ani chvilku hrat, ale nekdy si zase krasne hraje sam… jak kdy. Prislo mi, ze to proste souvisi s tim, jak mu rostou zuby, jaka byla noc, jak je vyspany, hodne je treba protivny k veceru, kdyz uz je hodne unaveny, ale zase je brzy jit spat… Vzdycky mi prislo, ze to ma naky duvod, ale ona mi na to rekla, ze s nim jednam moc v rukavickach, ze uz neni novorozenec, ze hledam vymluvy a ze mi jednou ucitelky ve skolce podekuji… chci pro neho to nejlepsi a chci, aby z nej byl dobry clovek :,( jsem z toho takova rozhozena a uz tak jsem si v roli mamy moc neverila…

• Citovat
  • Nahlásit
469
12.3.20 14:15
@Anonymní píše:
@Micilin je to zenska ve strednim veku, hrozne me znejistila… :,( doma to je nekdy narocne, u oblikani se zapotime oba, prebalovani je taky narocny, ale to jsem si vysvetlovala, ze je to kvuli tomu, ze leze a nevydrzi drzet, nekdy si nevydrzi ani chvilku hrat, ale nekdy si zase krasne hraje sam… jak kdy. Prislo mi, ze to proste souvisi s tim, jak mu rostou zuby, jaka byla noc, jak je vyspany, hodne je treba protivny k veceru, kdyz uz je hodne unaveny, ale zase je brzy jit spat… Vzdycky mi prislo, ze to ma naky duvod, ale ona mi na to rekla, ze s nim jednam moc v rukavickach, ze uz neni novorozenec, ze hledam vymluvy a ze mi jednou ucitelky ve skolce podekuji… chci pro neho to nejlepsi a chci, aby z nej byl dobry clovek :,( jsem z toho takova rozhozena a uz tak jsem si v roli mamy moc neverila…

To ze si jako máma neveris, to není dobre. Vim, je to těžké, každá asi někdy pochybujeme, ale neboj, jen Ty malého nejlépe znáš a taky vis, proč se kdy jak chová. Ono to opravdu může byt kvůli zubům, nevyspání atd. To co pises dává smysl, rozhodne mi to nepřijde, ze bys ho nějak omlouvala. Nemáš možnost chodit na fyzio jinam? Ne k ty babě protivný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
12.3.20 14:19

Ta fyzioterapeutka je padlá na hlavu. Co si takhle malé dítě odnese z toho, že ho s jeho vztekem necháš samotného? Mazli ho a utěšuj. Nebude z něj tyran, neboj. Naopak - rozvíjíš ho tím kontaktem po citové stránce, dáváš mu oporu, když si zoufá. Pokud máš jinou možnost - najdi si jinou fyzioterapeutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.20 14:21

@Ou je to fyzioterapeutka, ke ktere chodime cvicit… ja s jejima nazorama rozhodne nesouznim, ale ona cely zivot pracuje s detma a tak jako mame prvniho ditete nasadila brouka do hlavy, moc dekuju za reakci.

• Citovat
  • Nahlásit
1419
12.3.20 15:04

Sla bych cvicit k nekomu jinemu. Chodila jsem s detmi cvicit vojtovku a vzdy strasne mile fyzioterapeutky. Dovoluje si na vas moc a to co rika jsou nesmysly. Ja mela takove hodne miminko. Nebrecel pri vojtovce, nepotreboval chovat, nemel separacni uzkost, usinal sam, ani pri ockovani neplakal, v kocarku vydrzel hodiny. A vse to bylo spatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14366
12.3.20 15:40
@Anonymní píše:
@Ou je to fyzioterapeutka, ke ktere chodime cvicit… ja s jejima nazorama rozhodne nesouznim, ale ona cely zivot pracuje s detma a tak jako mame prvniho ditete nasadila brouka do hlavy, moc dekuju za reakci.

No ale pracuje s motorikou a evidetněn si nevšmila, že teda i ten Matějček už cosi říkal o vývojovi psychiky před 50 lety. A teda to že se chová takhle neurvale a znejisťuje klienty trošku ukazuje na tanec kolem vyhoření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LD1
195
12.3.20 15:57

Tyyyyjo. Já mám teda pulrocniho prcka, ale fyzio bych poslala do míst, kde slunce nesvítí :roll: to je nějaká blbka vyhořelá. Myslím, že to děláš báječně, dej na svou intuici. Za mě je kontaktní rodičovství nejvíc :srdce: Taky mi rikali, že nemám uspávat kojenim, že nemám mít prcka v posteli, že si zvykne, že ho rozmazlim… bla bla bla. Dělám to dal, náramně mi to vyhovuje, doma mám spokojený dítě, co skoro nebreci, a když brečí, tak vim, že má duvod, i když třeba není na první dobrou zjevný. Našla jsem způsob, který vyhovuje nám oboum a rvala bych se za něj do krve. Nikdo mi nebude kecat do výchovy myho dítěte, to je věc moje a manžela, nikoho jinýho… Víc si věř, nenech se rozhodit a nedeprivuj svoje dítě kvůli blbým řečem ještě blbejsi ženský. :srdce:
Edit, opravy preklepu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
12.3.20 17:45

Nechodíme náhodou k té samé? :) Já jsem kvůli tomu nedávno ukončila rehabilitace a budu hledat jinde. Syn od narození stále jen pláče a ano, vzteká se a to opravdu hodně, u oblékání, u krmení, v kočárku… Teď je mu 10 měsíců a přidala se do toho separační úzkost, takže se od něj nemůžu na krok vzdálit. Když vařím, sedím na wc, ve vaně, on mi klečí u nohou a řve. S přítelem mu taky říkáme malý tyran, ale protože náš první syn takový vůbec nebyl, víme, že s tím přístupem a výchovou stejně nic neuděláme. Naopak je to mnohem lepší, když holt oželím, že dnes neuvařím, neuklidím a raději si ho závažu do šátku a jdeme se do lesa projít. Teď ale k věci - pediatr nám dal žádanku na rehabilitace právě z toho důvodu, ze byl malý hodně neklidný a plačtivý. Byl motoricky trochu pozadu, protože je hodně velký, takže doktor říkal, že ho zkusíme cvičením trochu rozpohybovat a tím by se mohl zklidnit. Fyzio mě hned na úvod zdupala, proč tam jdu až teď (v 7mi měs), když už má zafixované špatné pohybové vzorce, že teď těžko něco napravíme. V tomto duchu se odehrávaly další tři “cvičení”. Malý už jak ji viděl, začal řvát, takže místo cvičení jsem si akorat vyslechla přednášku o špatných matkách a rozmazlenych dětech :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama