7-měsíční mimi a 4-letý jorkšír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nesibka
Nováček 6 příspěvků 16.06.09 14:12
7-měsíční mimi a 4-letý jorkšír

Prosím o radu, co s naším Beníček, 4 letým jorkšírem, který byl od malinka pořád se mnou, jezdil se mnou do práce. Dělala jsem účetní v kanceláři úplně sama, takže psí společnost mi byla z vedení společnosti dovolena :D a teď najednou máme doma mimi, který se začíná pohybovat po bytě, leze a prská si po podleze a náš Beníček je z toho trochu nervozní. Začalo to až tento týden, kdy se náš malej rozlezl z deky. Tak kolem něj tak přikrčeně chodí a někdy po něj vyjede, nekousne ani nevrčí, neštěká, jen číhá co udělá.
Nevím co s tím mám dělat, přemýšlela jsem o koupi druhého psíka - fenky, jestli se třeba necítí odstrčený vůči mimi, tak takhle by si mohl aspoň vyhrát se psí kámoškou.
Poraďte mi prosím jestli máte někdo podobnou situaci.
Přemýšlím, jestli se to třeba zlepší, když už bude malej chodit a nebude se plazit po zemi, kde je stejně velkej jako Beník.
Díky za rady Markéta

Reakce:
dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47203 příspěvků 16.06.09 15:03

Na každého psa platí něco jiného a já z jokšírákem nemám moc dobrou zkušenost.Mami má jokšíra Bertíka a ten prostě po všech dětech vždycky šel a i když jsme zkoušeli vše prostě je takovej :lol: .Hlídáme tam děti víc a psa také.Občas někoho kousne,ale nikdy ani děti nebrečí jen to konstatujou že bert HAM.¨
Doma mm kokřici.Je jí 14 let.Vždy byla na 1 místě,tet už to tak není,ale tam jsme museli zavédst tvrdší výchovu a to že když ho jednou kousla tak prostě dostala proto že nic jiného na ní neplatilo.Tet už si to vyříkaly a je klid

Novire
Neúnavná pisatelka 19851 příspěvků 16.06.09 15:13

Ahoj Markéto,
naše Dolfina měla rok, když se nám narodil Tobík…
Od mala si od něj udržovala takový spíš odstup, než že by z něho byla unešená- např. fenka (beagle) od mojí mamky ho od mala úplně milovala, olizovala ho jak vlastního, doteď je nadšená, když tam jsme…
Dolfina si s ním ani moc nehraje, občas na něj zavrčí, když ji hodně (ale fakt hodně) tahá za chlupy - zatím se nám nepodařilo mu vysvětlit, že se to nedělá, i když on samo ví, že to nesmí…
Ale - Dolfina za to vrčení taky dostane vynadané, to si prostě nesmí dovolit. Je to pes a jeho místo ve smečce je úplně nejníž. Takže záměrně posilujeme Tobíkovu pozici - z venku chodí pes domů poslední, čeká na chodbě, dokud všichni nevejdou do bytu, žrádlo jí dává taky malej (já granule naberu do misky, ale misku jí dává Tobík), když přijde manžel z práce, tak se vítá nejdřív se mnou, pak s Tobíkem a pak se psem…
Ale Tobík už třeba ví, že když je Dolfina v pelíšku, že jí musí dát pokoj, že je to její místo, kde spí a odpočívá.
Váš klučík je ještě malej, ale moc se mi nepozdává, že po něm Ben bez varování (vrčení) vyjíždí… To by si prostě dovolit neměl. Myslím, že druhý pes by to nevyřešil, jen by ti přibyla další starost.
Moc nepočítej s tím, že se to zlepší, až bude malej chodit, spíš to bude ještě horší - bude rychlejší a pes nebude kam se mít schovat, bude z toho ještě víc nervózní.
Tak jsem asi moc neporadila, co? Ale zkus třeba napsat na tyhle stránky:
http://www.chovani.info/index.php … nevím odkud jsi, ale třeba po mailu taky něco poradí.

Jo, náš pes je Lhasa apso, takže žádný trhač nebo tak :)

malika
Kecalka 394 příspěvků 16.06.09 15:40

Máme taky teriérku (teda Parsona), ale povahově jsou hodně stejný. Neboj, to přejde. Někde jsem četla, když prcek začne lézt, tak pes se cítí ohrožený, že mu někdo nový leze v jeho teritoriu, které bylo doteď jen jeho. Přesně to samý jsme měli my, když malá začala lézt, ta naše ale na malou vyjela, zavrčela a pak ňafla, jen jí škrábla…
Přejde to neboj, za pár dní. Jestli je pejsek nervozní, tak si k němu sedni a mluv na něj klidným hlas a a hlaď ho, ať cítí, že je všechno v pořádku, že se nic neděje.
Dneska jsou to velký kámošky a ani se neptej, co všechno jí malá vyvádí 8O

resa
Kelišová 6361 příspěvků 16.06.09 15:42

Ahojky Markét.
Malému je přes šest měsíců a podobný problém řešíme s rozmazlenou šestiletou toy-pudlinkou. A zatím to řešíme trochu tvrdším přístupem-nesmí na prcka vrčet, pokud jí nic nedělá, pokud ji zatahá, musí ona odejít, vyjela po něm jen jednou a od manžela dostala. Prostě jí ukazujeme, že její místo je ve smečce až za prckem. Zároveň učíme malého na „malá“ a že jí má hladit a neee tahat. Večer, když prcek spí, se snažíme si s ní hrát a mazlit, aby si zase nepřipadala totálně odstrčená. Někdy je to boj, ale náš názor je, že malý neodejde a jí se zbavovat v žádném případě nechceme, takže se bude muset s malým sžít. Ale je pravda, že pudlové jsou mnohem víc přátelské plemeno a více k dětem než třeba zrovna yorshirové. Držím palečky, aby se u Vás situace uklidnila.

Nesibka
Nováček 6 příspěvků 16.06.09 19:46

Ahojky, děkuji moc za odpovědi :wink: S manželem jsme to řešili a nového psíka jsme zavrhli, měla bych akorát starost navíc a možná by to vedlo ještě k něčemu horšímu, když by do rodiny přibyl někdo další, :? takže jsme začali s Beníčkem metodu hrou. Uvidíme jaký to bude mít úspěch. Zatím byl nadšenej, domlouvání na něj zkouším, granulky už má taky jen na příděl, tak uvidíme jestli budou kámoši. :) Snad se nám ho podaří trochu převychovat. :roll: Udělala jsem si z něj moc velkého závisláčka a teď je holt na druhém místě a ještě se za ním někdo pokouší plazit :?

Pisklatko
Kelišová 6679 příspěvků 17.06.09 14:19

Ahoj,

tak moje kamarádka teď řeší stejný problém, resp. vyřešila. Má jorkšírku, 3l prcka a právě narozené mimi. Jorkšírka malou nepřijala, převychovat se nepovedlo, několikrát na malou vyjela a je z ní šíleně nervní. Tak šla jorkšírka na čas k rodičům a až děti odrostou do věku, kdy jí nebudou „mordovat“, tak se vrátí… Nevím nakolik se věnovali „převýchově“ a tréninku malé, ale řekla bych, že hodně, páč jorkšírku milují. Prostě to nešlo.

Tak ať vám se to povede! Hodně štěstí.

P.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >