Reklama

Granule Happy Dog

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EvulkaS
Povídálka 24 příspěvků 12.05.09 19:32
Granule Happy Dog

Ahojky.
Máte někdo zkušenost s granulemi Happy Dog pro zlatého retrievra?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 12.05.09 21:02

To mě klame zrak, nebo opravdu stojí 15kg granulí pro psa 1200????????????

ne zkušenosti nemám, mi teď koupily hafanovi v globusu 10kg za 84Kč!!!!

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 12.05.09 21:31

lacenko: my kupujem First mate za skoro 2 litry :-) Nediv se, až vašemu psovi kleknou ledviny…

PájaD
Kecalka 233 příspěvků 12.05.09 21:51

Ahoj,
my tedy nekupujeme Happy Dog pro zlatého retrívra, ale pro velkého švýcarského salašnického psa.
A jsme nad míru spokojeni. Náš hafan (Happy Dog má od štěněte) rostl sice pomaleji, ale postupně a bezproblémově. Teď je ideálně osvalen, osrstěn. Navíc v krmivu není tolik kuřecího masa, po kterém má průjem. A hlavně mu chutná :lol: .
Mohu jen doporučit.

Zanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 12.05.09 22:13

Ahoj,

mám labradora a Happy dog kupujeme cca 3 roky a na to, že je mu letos 10let je ve velmi dobré kondici a srst má taky dobrou… Takže jen doporučuju!!

EvulkaS
Povídálka 24 příspěvků 12.05.09 22:20

Moc děkuji za vaše názory. Budeme mít za tři týdny štěňátko, tak sháním pro ni to nejlepší. Cena je sice vyšší, ale na jejím zdraví se to určitě ukáže, hlavně na stavbě kostry.
Jen jsem o těchto nic nevěděla, každý doporučuje K9 nebo Royal a Ukabanu.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 12.05.09 22:24

Našemu hafanovi je letos 7let, nikdy žádné takové extra granule nedostával a je dle veterináře ve skvělé kondici!!! Ale NENí to retrívr, ty jsou možná náchylnější… No za takovou cenu bych ho asi fakt nechtěla…

luca001
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 13.05.09 07:41

Evulko, značku neznám, my pro našeho hafana kupujeme Eukanubu, ale doporučuju, abys poprvé nekupovala hned velký balík. My jsme poprvé koupili ProPlan, že ho budeme používat, a našemu psisku to nevyhovovalo - měl hrozně řídký hovínka. Přešli jsme na Eukanubu a parádní - pejsek fakt prospívá a myslím, že investice se vyplatila.
Navíc ti každý veterinář řekne, že co do štěněte investuješ ze začátku, tak se ti později vrátí :wink: .
Pokud tedy můžeš zaplatit víc za granule, tak to určitě udělej. Neberte to holky osobně, ale levná krmiva z Kauflandu asi nebudou to pravý ořechový…
My máme velkýho psa (přibližně jak vlčák) a patnáctikilové balení nám vydrží tak cca 2 měsíce.

PájaD
Kecalka 233 příspěvků 13.05.09 08:58

Ještě doplním.
Souhlasím s luca001 , je lepší na začátek pořídit menší balení krmiva a zjistit tak, jestli bude pro pejska bezproblémové.
Navíc, pokud si berete štěňátko od chovatele, tak by bylo dobré, kdyby vám řekl, jaké granule pejsek dostával nebo vám, na pár dní, část krmiva dal. Je totiž vhodné, aby štěně přecházelo na nové krmivo postupně. My jsme to dělali tak, že náš hafan dostával granule od chovatele a k tomu nové krmivo a poměr jsme postupně měnili ve prospěch nového žrádla.
Jinak K9 a Eukanuba jsou také kvalitní krmiva, ale protože máme velkého švýcarského salašnického psa, které má typické černo-hnědo-bílé zbarvení, vybrali jsme si raději Happy Dog. Eukanuba má totiž ve složení poměrně velké zastoupení kukuřice, která způsobuje ztrátu typicky černého zbarvení a naopak barví srst více do hněda, což jsme, z důvodu standardu plemene, nechtěli.
Navíc je i důležité se dívat, jaké množství soli je ve složení krmiva. Obecně jsou lepší krmiva s menším zastoupením soli, protože jinak mají pejskové velké problémy s ledvinami. Což Happy Dog také plně splňuje.
Obecně toto krmivo není tolik známo, ale patří opravdu k těm lepším (také cena tomu odpovídá :wink: ).

Tak ať vám nové štěňátko dělá radost a přeji vám šťastnou ruku při výběru krmiva.

EvulkaS
Povídálka 24 příspěvků 13.05.09 09:14

PajaD…děkuji za názor.
Ještě jsem našla granule přímo pro retrývry…jmenuje se Royal Canin. Takže mám z čeho vybírat a když nebudou chutnat jedny, tak můžu zkusit druhé. Rozhodně nebudu kupovat nějaké z Kauflandu nebo Tesca.
V té chovné stanici měli v misce vařené maso, tak nevím, které granule používají, ale chovatelka mi doporučila K9. Ještě se jí pořádně zeptám, až budeme Terinku brát domů.

Jitka L.
Extra třída :D 10461 příspěvků 13.05.09 11:43

Ahoj my máme labradora a kupujeme granule K9, Tebou vybraná značka je ale výborná.
Určitě bych zavolala chovateli a zeptala se čím štěňátka krmí a pro začátek koupila stejnou značku krmiva, musí se měnit hodně pozvolna (postupné míchání a přidávání nového druhu), ale dobrý chovatel ti všechno vysvětlí :wink: .
Přeju velkou radost se štěnětem.

Mimochodem, krmivo za 84,– mi přijde jako hodně špatný vtip :? .

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 13.05.09 11:47

Omlouvám se za OT, ale bratr kdysi absolvoval u zvěrolékaře výstup nějakých „páníčků,“ co se chlubili, že u nich kilo krmiva nesmí být za víc než 10 CZK a že ty pejsci jsou veselí a v klidu. No a za pár měsíců utratili za léky a operace skoro 10 000 :roll:

Nejsem zkušená chovatelka, ale domluva s majitelkou nebo přímo u dr., ke kterýmu budete chodit, bude asi dobrá volba :wink:

PetraJ
Kelišová 6711 příspěvků 13.05.09 11:59

Ahoj,
tak my taky ze začátku krmili psa K9 a ještě jsme dávali nějaký vitamíny.
Přiznám se teda, že jsme pak taky dávali levnější granule, protože 70kilovej rotvajler měl trošku větší spotřebu. :D
Ale Evo, nevím, jestli ho budeš krmit jenom granulema, ale my jezdili do Brniště pro krmný těstoviny. Byly to asi 25kilový pytle a cenově vycházely dobře. Akorát už ani nevím, jestli tam ten sklad ještě je.
Ta naše potvora samotný těstoviny nesežrala, musel to mít smíchaný s kolínkama nebo rejží. :D

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 13.05.09 12:38

Lacenko četlas někdy složení těch granulí co kupujete? Já jen že pes je z větší části masožravec, a tyhle granule za pár kaček vedle masa ani neležely. Je to jakýsi ochucený obilný maglajz obarvený a ochucený chemikáliema…Ne­můžeš čekat, že za takový peníz koupíš „normální jídlo“. Granule zá:,–(ně kupovat ve zverimexech a ne v supermarketech.

EvulkaS
Povídálka 24 příspěvků 13.05.09 14:22

Já už mám na první prohlídku ke zvěrolékaři napsaný seznam otázek, co všechno mě zajímá. :D Ten ze mě bude asi hotový, ale od toho tam je, že jo. :wink:
Chovatelka říkala, že ze začátku mám dávat tučný tvaroh a piškoty. Ty piškoty nevím, ale ten tvaroh určitě bude dobrý na kosti, tak ho budu s těma granulema míchat. Budeme ji krmit jen granulema a občas uvaříme maso, ale kupované konzervy dávat nebudu, protože po zkušenostech se psem mých rodičů, který po nich měl pořád průjem, to nebudu riskovat. A stejně mu to extra nechutnalo. Určitě to nebude zbytková popelnice.
Petro, co králíček? Jak vám roste a co holky na něj?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >