7+3tt přestalo bít srdíčko - co dál?

Anonymní
5.6.21 23:04

7+3tt přestalo bit srdíčko co dál?

Hezký večer,

Moje první těhotenství po ivf… Jsem v 7+3 tt, ivf (po Opu) jsem měla a mám syndrom. Ohss (byla jsem sním i v nemocnici.

Minulý týden jsem. Měla silné krvácení, plod byl vitální srdíčko tlouklo sice pomalu ale byla akce. Okolo dělohy jsem měla silné prokrvaceni, v pátek mě pouštěli domu ač tam byl velký hematon.
Toto úterý jsem začala spinit ale měla jsem i křeče tak jsem šla ve středu na utz žádná akce ač velikost odpovídala i hcg v krvi.
V pátek další utz (po 2 dnech) opět žádná akce a prokrvaceni dělohy…
Nyní máme čekat zda se příroda stim vypořádá sama.
Popravdě já nechci už čekat, psychicky jsem už unavená. :,(

Máte někdo stim. Zkušenosti? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17146
5.6.21 23:28

Zt zažila spousta žen, je to časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 23:31

@lachtanice86
Myslíte že by nešla Kyretaz? Mudr teď má dovolenou při silných křečech či krvácení mám. Jet do nemocnice jinak mám čekat…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 23:32

@lachtanice86
Já popravdě nechci čekat další dva týdny když se to ne rozjedete a pak čekat na termín revize.. Je to hnusně co píšu ale jsem unavená už psychicky

• Citovat
  • Nahlásit
305
5.6.21 23:33

Po zjištění ZT jsem jednou čekala snad 4 týdny. Mně ten čas pomohl se s tím vyrovnat a když konečně došlo k potratu, tak jsem byla šťastná, že to tělo zvládlo, a věřila jsem, že někdy příště se to povede. Představa, že se ve mně bude při revizi někdo rýpat mi byla hrozně nepříjemná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 23:36

@Hibou
Tak to vás obdivuji…
A je mi to líto co se vám stalo…
Popravdě já už bych to chtěla mít za sebou… Už nechci čekat… Měla jsem to hodně náročné od transferu furt nemocnice furt lezení a dělala jsem vše maximum aby to bylo ok.. Za celý květen jsem byla celkem 7 dní doma jinak furt nemocnice…
Ale mudr má dovolenou…

• Citovat
  • Nahlásit
305
5.6.21 23:50
@Anonymní píše:
@Hibou
Tak to vás obdivuji…
A je mi to líto co se vám stalo…
Popravdě já už bych to chtěla mít za sebou… Už nechci čekat… Měla jsem to hodně náročné od transferu furt nemocnice furt lezení a dělala jsem vše maximum aby to bylo ok.. Za celý květen jsem byla celkem 7 dní doma jinak furt nemocnice…
Ale mudr má dovolenou…

To mě moc mrzí, že to nevyšlo. Držím palce, ať to zvládneš co nejlépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17146
5.6.21 23:57
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Myslíte že by nešla Kyretaz? Mudr teď má dovolenou při silných křečech či krvácení mám. Jet do nemocnice jinak mám čekat…

Ja na revizi po zt šla, ale plod už byl mnohem větší a doktoři nechtěli riskovat. Pokud chcete revizi, zkuste se zeptat. Ja byla ráda, že jsem nemusela čekat, ale jak píšu, ja uz byla v jiném tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 00:05

@lachtanice86
Aj tak to mě mrzí… To je mi líto…

No mudr teď má dovolenou tak nevím co dělat… Mám. Napsanou zprávu kdyby přišli bolesti či krvácení… Stále spinim a bolesti jsou jak kdy… Popravdě nejraději bych tam jela hned Zítra a :(

• Citovat
  • Nahlásit
114
6.6.21 06:22

@Anonymní já měla 2 ZT, ale nikdy mi neřekli, abych čekala zda se s tím tělo popere.. Ještě ten den mě poslali do nemocnice a revizi udělali hned večer…
Já bych třeba ani čekat nedokázala už kvůli psychice, taky jsem to nebrala moc dobře…
Ale přeji mnoho štěstí v budoucnu. Určitě se zadari :hug: (pokud nechceš čekat, jed do nemocnice a dohodni se tam s nimi)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 06:25
@Anonymní píše:
Hezký večer,

Moje první těhotenství po ivf… Jsem v 7+3 tt, ivf (po Opu) jsem měla a mám syndrom. Ohss (byla jsem sním i v nemocnici.

Minulý týden jsem. Měla silné krvácení, plod byl vitální srdíčko tlouklo sice pomalu ale byla akce. Okolo dělohy jsem měla silné prokrvaceni, v pátek mě pouštěli domu ač tam byl velký hematon.
Toto úterý jsem začala spinit ale měla jsem i křeče tak jsem šla ve středu na utz žádná akce ač velikost odpovídala i hcg v krvi.
V pátek další utz (po 2 dnech) opět žádná akce a prokrvaceni dělohy…
Nyní máme čekat zda se příroda stim vypořádá sama.
Popravdě já nechci už čekat, psychicky jsem už unavená. :,(

Máte někdo stim. Zkušenosti? Děkuji za odpovědi

Jed do nemocnice oni tě přijmou a udělají kyretaz.ja po zjištění zt jela hned druhý den do špitálu a za 3 hodiny byla po zákroku.

• Citovat
  • Nahlásit
1852
6.6.21 07:22

Ahoj, předně, je mi to moc líto. Zažívá to opravdu hodně žen. Já 2× za sebou, než jsme se konečně dočkali :srdce: Řešení situace jsem podstoupila oboje. Při prvním kyretáž, po které jsem měla dost problémy, sraženiny v děloze, velké bolesti, hrozila hned druhá revize. Nakonec to vyhnali injekcema. Není to asi častá komplikace, ale prostě i běžný zákrok jako revize má rizika. Podruhé jsem byla také kolem 7+ když přestala srdeční činnost a dohodli jsme se s doktory, že počkáme. Pila jsem čaj z rostliny sporýš. Píchli mi několikrát injekci. Za cca 2 týdny od toho, kdy to zamlklo, jsem začala krvácet a vše odešlo. Ono v tomto případě záleží fakt na tom, co vnímáš, jako to menší zlo. Potrat doma byl náročnější psychicky (ale i fyzicky nic moc), ale vím, že jsem tělo ušetřila invazivního zákroku. Nicméně může se stát, a stává se to, že neodejde vše a musí se to stejně řešit revizí. Na druhou stranu u kyretáže to máš za sebou hned, ale jako jakákoliv invaze, není to úplně bez rizik. Chápu, že jsi hrozně unavená na čekání. Dočkat se po IVF //, kdy to neproběhlo bez problémů, a pak ZT, to musí být těžké. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1852
6.6.21 07:29
@Loloj1 píše: @Anonymní já měla 2 ZT, ale nikdy mi neřekli, abych čekala zda se s tím tělo popere.. Ještě ten den mě poslali do nemocnice a revizi udělali hned večer…
Já bych třeba ani čekat nedokázala už kvůli psychice, taky jsem to nebrala moc dobře…
Ale přeji mnoho štěstí v budoucnu. Určitě se zadari :hug: (pokud nechceš čekat, jed do nemocnice a dohodni se tam s nimi)

ahoj, ono strašně záleží na doktorech. Běžně používaný postup je hned poslat na revizi, ale trend poslední doby je (samozřejmě podle individuálního přístupu k dané ženě a pokročilosti těhotenství, když to situace dovolí) počkat, co se bude dít. Konzervativní doktor pošle na revizi i v 4+ třeba. Je to pořád invazivní zákrok, já po něm zažila velké komplikace. A zažila jsem i potrat, kdy se čekalo. A jsem za to ráda. Nicméně je to strašně individuální. Čekání zkusí většinou spíš mladší lékaři /je to trend v medicíně, který zvolna nastupuje/ a pochopitelně to nezvolí u ženy, kdy ta rizika převažují nad rizikem kyretáže. Je to hnusná situace obojí, a hrozně záleží i na nátuře té ženy. Já jsem třeba taková, že chci mít vše rychle za sebou, ale po zkušenosti z první revize a s ohledem na to, že by to byly dva pár měsíců po sobě jdou zásahy do dělohy, jsem si podruhé vybrala to čekaní… Osobně znám už více žen, co poslední cca rok dva zažily ZT a po dohodě s lékařem to nechaly odejít. a nejsou to žádné Ezo Bio žínky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64269
6.6.21 07:34
@Anonymní píše:
@lachtanice86
Já popravdě nechci čekat další dva týdny když se to ne rozjedete a pak čekat na termín revize.. Je to hnusně co píšu ale jsem unavená už psychicky

Pokud se rozjede krvácení samo, na revizi vesměs nemusíš. A pro tělo je to lepší.. Pokud čekat nechceš, tak od dr zadanku na revizi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 07:41

@Loloj1
Moc děkuji za odpověď… A je mi to líto co se vám stalo…

Já už nechci čekat a nevím co mám přesně dělat… Do nemocnice mám jet pokud budu mít silné křeče a silné krvácení…

Já spinim a mám někdy křeče…
Takze nevím co by mi řekli v nemocnici ještě když je víkend… Takže nevím jestli by bylo dobré tam dojet teď

Já už jsem unavená a nechci už čekat.. Přes měsíc nemocnice a povinné lezení a už nechci být zavřená a utapet se co bude :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat