8 dioptrii u čtyřleťáka

Anonymní
7.12.20 18:57

8 dioptrii u ctyrletaka

Dobrý den maminky, prosím, mate někdo zkušenost s dioptriemi +8 a +8,25 u čtyřletého dítěte? Zlepšilo se to někomu a kdyžtak o kolik? Děkuji za jakékoliv zkušenosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66727
7.12.20 19:08

Ne, ale skoro 6 leta dcera ma +3,5 dioptrie uz od 8 mesicu a zlepseni mame cekat az v puberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.12.20 19:10

Záleží, co je to za vadu. Některé se zlepšit můžou, jiné ne. Některé o víc, některé jen o trochu. Já jsem měla jen +2 dioptrie, nic dalšího k tomu. Prý je to bez na dětská vada, která se zlepšit může. A taky, že ano. Na gymplu už jen cca 1 dioptrie, od VŠ brýle nenosí vůbec. Ale začíná se mi rozvíjet seroslepost. Krom toho, že ji máme v rodině, tak prý i když se nějak A vada spraví, ty oči úplně zdravé nebudou nikdy. V pozdějším věku se může objevit vada jiná. Pokud má jen ty dioptrie, tak bych se nebala, že bude celý život mít 8, ale úplně odložení brýlí bych téměř jistě neočekávala. Krom operačního řešení tedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 19:15

Ahoj, dcera tolik dioptrií měla. Dneska je jí 10 a má 6 na jednom a 5,5 na druhém oku. Vyšší dioptrie měla i z důvodu šilhání, jakmile se jí upravilo, vystačí jí nižší korekce. Jinak manžel měl v dětství taky přes 8 dioptrií, v 18 šel na operaci a až do 40 byl úplně bez brýlí. Ještě k dceři… při každé kontrole se jí ta vada o chlup zlepšuje, ale podle doktorky bez brýlí nebude nikdy - není do budoucna ani vhodný kandidát na operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
7.12.20 20:13

Tak já jsem měla od 4 let (to se na to přišlo, vadu mám vrozenou) +6 dioptrií v podstatě až donedávna. Po 40. narozeninách se mi oči zhoršily a mám skoro + 7 dioptrií, prý mám očekávat ještě mírné zhrošení. Mám už vetchozrakost.
Párkrát jsem od okolí slyšela, že se mi to časem zlepší, ale podle dr. to je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13901
7.12.20 20:15

@SibyllaTrelawney kolik měl dioptrií, když šel na tu operaci? A to měl opravdu +? Já jen, že + dioptrie se laserem dělaly jen do +3, jinak je možná výměna čočky, ale to je hodně drahé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 20:15

@SibyllaTrelawney a muzu se zeptat, jak s tolika dioptriemi vidí? Muže si ty brýle sundat na nějaké micove hry nebo do bazenu? Nebo to nejde, protože by opravdu nic neviděla?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 20:18

@blumen tak kezby alespoň tak. Každopádně 3,5 dioptrie je alespoň tak nějak normální číslo asi. 8 je fakt síla :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 20:19

@SibyllaTrelawney moc děkuji za zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
13901
7.12.20 20:20
@Anonymní píše:
@SibyllaTrelawney a muzu se zeptat, jak s tolika dioptriemi vidí? Muže si ty brýle sundat na nějaké micove hry nebo do bazenu? Nebo to nejde, protože by opravdu nic neviděla?

Jestli můžu já, tak může být v klidu bez nich, ono dokud je oko mladé, tak má dobrou schopnost akomodace a prostě zaostří, i když za cenu dřívější únavy očí. Takže třeba plavala jsem normálně. Na míčové hry apod. jsem si je nechávala, ale já jsem tělocvik nesnášela, takže každá výmluva, proč nemůžu dělat to či ono mi byla dobrá :)
Ono při těch + dioptriích to není tak, že bys neviděla a narážela do věcí. Vidíš všechno, jen je obraz poněkud neostrý. Teda u starého oka jako mám já, tak už je to horší, protože já už prostě nezaostřím, ale můžu být i s mými dioptriemi nějakou dobu bez. Jen třeba nepřečtu ve výtahu na tlačítkách patro a tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 20:26

@Mufina :srdce: děkuji za uklidnění. Nevěděla jsem ani, ze tolik dioptrii někdo muže mít. Bála jsem se, aby třeba někde ditko neprislo o brýle a nemohlo třeba ani dojít domu nebo ja nevím :zed: přijde mi to silene ve 4 letech

• Citovat
  • Nahlásit
13901
7.12.20 20:33

To buď v klidu, určitě dojde i bez nich. Taky se to dá řešit tím, že bude v aktovce nosit náhradní. Teď je velká výhoda, že můžeš koupit odlehčené tvrzené plastové čočky a ty jsou skoro nezničitelné. A taky jsou lehoučké, nosit to ve skle bylo peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14522
7.12.20 20:52

Dcera měla jako malá tupozrakost. Jedno oko zdravé, na druhém 6 dioptrií. Cvičením se dostala na necelé dvě dioptrie (je jí 14 let). Kdybychom na vadu přišli dřív než v pěti letech, tak by to bylo ještě lepší. Ono fakt záleží na tom, o jakou konkrétní vadu se u dítěte jedná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 20:58
@Mufina píše:
@SibyllaTrelawney kolik měl dioptrií, když šel na tu operaci? A to měl opravdu +? Já jen, že + dioptrie se laserem dělaly jen do +3, jinak je možná výměna čočky, ale to je hodně drahé.

To netuším. Bylo to v 90. letech u profesora Smečky ve Zlíně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 21:00
@Anonymní píše:

Říká, že vidí všechno menší. Když si brýle loni polámala ( neměli jsme náhradní), tak chodila do školy bez nich a zvládala číst i psát. Na sport je většinou sundává - do bazénu a na lezeckou stěnu vždy, na koně jak kdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat