Můžu odmítnout testovat děti?

Anonymní
7.12.20 14:07

Můžu odmitnout testovat děti?

Dobrý den, můžete mi někdo poradit?
Mam covid, teď je to několik dní od poz. testu a teď mi volali z hygieny, že se má syn dojít otestovat. Má 4.5 roku. Kamarádky děti se testovat nemusely ani v rodině děti, kde covid měli rodiče.
Mám ještě dvouletého syna a toho Teda testovat nebudu v zadnem případě. Hrozí něco? Nedovedu si představit ho testovat, nikam nechodi, do žádné školky, máme karanténu všichni. Jsem z toho hotová. Navíc děcka mají mít karanténu 15 dní od mého pozit. testu a já jen 10. Absurdita silena!!! Kdyby byly pozitivní, karantenu mají mít 10 dní :roll:. Hygiena mi to nedokázala vysvětlit proč, že to tak je narizené!!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
153
7.12.20 14:10

Syn měl taky nařízen test, nikam jsem nešla. Ještě nikdo nevolal a nic neřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 14:11

Aha no jsem blbá, že jsem syna už objednala., jde za 2 dny. K čemu ale to je, když i tak má mít karanténa 15 dní, :nevim: Mladšího tedy objednávat nebudu. @Tamara83

• Citovat
  • Nahlásit
153
7.12.20 14:16
@Anonymní píše:
Aha no jsem blbá, že jsem syna už objednala., jde za 2 dny. K čemu ale to je, když i tak má mít karanténa 15 dní, :nevim: Mladšího tedy objednávat nebudu. @Tamara83

My byli v systému taky zavedení a nic se nestalo. Nám netestovat doporučil i pediatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.12.20 14:16

No na stane se mu něco, když ho otestujou? Strčí mu tyčku do nosu a jdete domů. Je to nepříjemný, ale to dítě to určitě přežije. I to dvoulety by to prezilo. Víc v nervech bude asi z tvého přístupu. Kdyz tam pujdete, budete mít o 5 dní kratší karanténu. To by mi za to asi stalo. Ať s nemůžete jít podívat aspoň na betlém nebo tak něco. Nechtela bych trávit vánoce v karanténě, nebo aby dítě přišlo o celou tu vánoční atmosféru ve školce atp. Jen kvůli blbymu testu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
7.12.20 14:17

Nenechala bych testovat, ale budou muset dodrzet tu karantenu no. Ono celkove ta karantena nema moc logiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 14:19

@chaela karanténu bude mít tak či tak.

Díky všem za reakce, zruším ten termín, není ještě potvrzený, protože pediatr ještě nevolal

• Citovat
  • Nahlásit
347
7.12.20 14:20

Máš na výběr, zda test plus 10 dní karanténa či bez testu 15 dní…

Já dětmi na test šla z toho důvodu, že starší chodí do školky a když by byla pozitivní (a byla), nevztahuje se pak na ni 3 měsíce další karanténa při styku s covid pozitivním človekem. Tudíž může chodit do školky i když se tam covid vyskytne. A upřímně, po těch 10ti dnech jsme se těšili ven!

Děti 4 a 2,5 roku. Testy v pohodě, žádné trauma z toho nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
7.12.20 14:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, můžete mi někdo poradit?
Mam covid, teď je to několik dní od poz. testu a teď mi volali z hygieny, že se má syn dojít otestovat. Má 4.5 roku. Kamarádky děti se testovat nemusely ani v rodině děti, kde covid měli rodiče.
Mám ještě dvouletého syna a toho Teda testovat nebudu v zadnem případě. Hrozí něco? Nedovedu si představit ho testovat, nikam nechodi, do žádné školky, máme karanténu všichni. Jsem z toho hotová. Navíc děcka mají mít karanténu 15 dní od mého pozit. testu a já jen 10. Absurdita silena!!! Kdyby byly pozitivní, karantenu mají mít 10 dní :roll:. Hygiena mi to nedokázala vysvětlit proč, že to tak je narizené!!

Nevím, zda můžeš nebo nemůžeš odmítnout, ale ta karanténa je logická. Protože ty už jsi pozitivně testovaná, ale nejspíš stejným dnem nakažený nebyl, ale s časovým posunem. Nevím, jak bych postupovala, pokud by nikam nechodil, asi bych se na to vybodla. Když je jen doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
7.12.20 14:27
@Anonymní píše:
@chaela karanténu bude mít tak či tak.

Ano bude, ale pokud půjde na test, tak ji bude mít o 5 dní kratší a nevim, jestli jeste porad plati to, ze pokud bude pozitivni, tak 3 mesice se na nej nevztahuje další karanténa. Mně by to za to určitě stalo. Pokud by šlo o nějaké inovativní vyšetření, tak asi ne, tohle za invazivni nepovazuju. Ja mam orl problemy a v nose se mi nekdo stoura od raného dětství vcelku pravidelne a zadne trauma z toho nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
7.12.20 14:31

Byla jsem na testu s tříletým, trvá to cca dvě sekubdy, nepříjemností bych to srovnala s injekcí. Radši test než o pět dní karantény víc, ale je to na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
7.12.20 14:41

Na test podle mě nemusíš, stačí, když budete 15 dní doma. Jistá si nejsem. Sama řeším covid teď. Ale mužu se zeptat, proč tady ta hysterie kolem testu u dětí? Nejsi zdaleka jediná, zaregistrovala jsem to všude možně. Toto je nějak mimo mé chápání. Dělat kovbojku ze stěru špejlí z nosu. Pak nemají být ta děcka hysterická, když jsou hysteričtí rodiče (vesměs matky). To není útok na zakladatelku. Jen mi to prosim Vás někdo vysvětlete. Třeba je něco co nevím a poté co mi to někdo vysvětlí a podá nějaké info, které se ke mně doteď nedostalo, nebudu chtít dát testovat dceru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19390
7.12.20 14:47
@luca241 píše:
Na test podle mě nemusíš, stačí, když budete 15 dní doma. Jistá si nejsem. Sama řeším covid teď. Ale mužu se zeptat, proč tady ta hysterie kolem testu u dětí?Nejsi zdaleka jediná, zaregistrovala jsem to všude možně. Toto je nějak mimo mé chápání. Dělat kovbojku ze stěru špejlí z nosu. Pak nemají být ta děcka hysterická, když jsou hysteričtí rodiče (vesměs matky). To není útok na zakladatelku. Jen mi to prosim Vás někdo vysvětlete. Třeba je něco co nevím a poté co mi to někdo vysvětlí a podá nějaké info, které se ke mně doteď nedostalo, nebudu chtít dát testovat dceru.

Tak pro někoho je přijatelnější být s dítkem v klidu doma 15 dní, než ho tahat někam na vyšetření, které není extra příjemné a pak mít stejně karanténu 10 dní. Takže proč to podstupovat, když těch 5 dní karantény pro tebe není žádný problém? :think:
Já to řešila jeden den s hygienou, druhý den jsem jela s dětma 40 min na testování, aby mi tam sdělili, že žádanku hygiena špatně vyplnila a ať si to vyřídím s pediatrem a přijedu jindy. Takže dva hovory s pediatrem, jak nemá čas to zrovna řešit, ať jedu domů a přijedu jindy, pak s hygienou a následně zpět do nemocnice. Kdybych nepotřebovala výsledky kvůli starší dceři, co chodí do školy, tak se jim na tu byrokracii taky vyprdnu a jsme v klidu doma :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19459
7.12.20 14:48

Známá teď byla se 4letým na testu, vyskytl se covid u dítěte ve třídě MS, brečel, prošel testem a je negativní, má karanténu 10 dní a školka je zavřená 15 dní - smysl a logika? Šla celá třída na test a všichni byli negativní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
7.12.20 14:53
@stinga píše:
Známá teď byla se 4letým na testu, vyskytl se covid u dítěte ve třídě MS, brečel, prošel testem a je negativní, má karanténu 10 dní a školka je zavřená 15 dní - smysl a logika? Šla celá třída na test a všichni byli negativní

Proč má karanténu? Játo celé asi nějak nechápu. Já jsem jak kdybych spadla z marsu, doteď jsem nezjišťovala informace, jelikož jsme si říkala, že budu toto řešit, až se mě to bude týkat. A ted když to přišlo, tak se v tom celém vůbec nevyznám. Kdo má karanténu, dy, proč, kdo tam spadá, kdy kdo má jit na test, pokud je někdo z rodiny pozitivní. Jka dlouho musí být ten zbytek doma, proč se vůbec musí teda testovat, když stejně trčí v karatnténě,…? Nic, budu si muset něco přečíst. Každopádně tento případ tvou popsaný mi přijde také mimo mé chápání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat