8m, 4příkrmy, kolikrát kojit?

10797
7.9.10 12:45

8m, 4příkrmy, kolikrát kojit?

Ahoj,
klukům je 7.5 měsíce, teď mají nově jogurt jako 4. příkrm, takže mají ráno kojení, dopoledne jogurt, v poledne masozelenina, odpoledne první svačina kojení, druhá svačina ovoce, večer kaše, před spaním kojení. Vychází mi to teda na 3 kojení denně… nikde jsem nenašla, jestli to stačí?? Před tím měli ještě jedno kojení navíc místo toho jogurtu… Tak nějak mi ty 3 kojení připadají málo, ale jaksi nevím, kam bych další vecpala, když v noci kojit nechci :)
Tekutiny mají, pijí ředěný džus, takže jde asi hlavně o to, jestli takhle mají dost vápníku z mlíka.
Kolikrát denně kojíte podobně stará dítka vy?
Díky za všechny názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
7.9.10 12:50

Ja tez kojila v te dobe cca 3×, rano k snidani, pak pres poledne spal, tak pred spanim a po spani byl obed, vecer pred spanim. no a asi 10× v noci :zed: Podle me, pokud se poradne napijou, tak tu mlecnou davku mit splnenou budou je to minimalne 0,5l mleka na den, takze kdyz odectes jogurt, tak je to nejakych 350ml a tak ti vyjde, ze na jedno kojo musi vytahnou 120ml, coz urcite v pohode daji, spis mnohem vic :wink:
Nejakou dobu fungovalo i to, ze dostal v 6 vecer kasi, pak koupani a pak jeste kojeni, tak v te kasi tez bylo mliko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
7.9.10 12:52

Ahoj. Já mám cca o dva týdny mladší holčičku, ale kojím, jak si řekne - což je většinou i po příkrmu. Ráno po probuzení kojení, po dopoledním spaní ovoce (a pak většinou i kojení), po dalším spaní, což vychází kolem 14.h masozelenina nebo jen zelenina (pak kojím jen někdy), odpoledne zatím jen kojení a večer kaše z lahvičky, to už nekojím. Dneska po dlouhé době jen jedno kojení v noci.

Ale my jsme na příkrmech zatím jen měsíc, včera jsme začali s ovocem, jogurt ještě nedávám, maso ne denně. Četla jsem, že do cca 8 měsíců by se kojení moc omezovat nemělo, že se má kojit, jak si dítě řekne. Ono taky záleží, kolik toho vypijí, ale to se u kojení těžko měří, že? Asi od roka by měly děti vypít cca půl litru mlíka nebo odpovídající množství mléčných výrobků. Prý jeden jogurt odpovídá čtvrtlitru mlíka 8-o .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neczuz
7.9.10 22:16

V 7,5 m jsem kojila cca 5×. 4× ve dne 1× v noci. příkrmy měl v té době ale jen 2 a před 8. měsícem jsem začínala se třetím. jeden čas jsem v té době i jen kojila bez příkrmů, když rostly zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
260
7.9.10 22:37

U tak malych bych kojila kdykoliv, jak si reknou. Do 10m dite nepotrebuje jinou tekutinu nez kojeni. V 7,5m bych urcite nedavala dzus. Ja bych kojila nehlede na jidelnicek. Jak uz tu bylo receno, klidne po jidle, podle pocitu a podle potreb

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama