9 měsíční mimi se nedívá do očí

Anonymní
14.5.21 20:49

9 měsíční mimi se nedívá do očí

Zdravím maminky, mám 9 měsíční holčičku, která má opožděný vývoj v jemné i hrubé motorice. Teď už nějaké snahy o plazení jsou, ale jde ji to z těžka a asymetricky…no cvičíme, chodíme po doktorech…ale mimo to mě trápí, že nemá moc sociální kontakt. Do očí se prakticky nedívá. Z dálky jako osobu celou sleduje, z blízky spíše kouká na vlasy..ale třeba jí udělám letadélko, ale ona se usmívá, ale do očí se mi nepodívá, ale tak bokem, jakby na ucho nebo tak…nemáte někdo zkušenost? Může se to ještě zlomit? Nebo to s ní trénovat nějak? Nebo se smířit že ten oční kontakt tam moc není? U dětí jsem to ještě nikdy neviděla, ale doufám že jsou i takové a časem z toho vyrostou, třeba jak se jí rozjede trochu i motorika…Zkoušely jsme i kraniosakrální terapii, ta ji trochu uvolnila, ale oční kotnakt nezlepšila. Děkuji všem :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2639
14.5.21 21:23

Těžko soudit, ale třeba syn se musel naučit dívat se do očí. Trénováním se to naučil kolem nástupu do školy, dodneška s tím má trochu problém. Já se taky musím kontrolovat, jestli se při komunikaci dívám lidem do očí, nemám to ráda a musím na to myslet, zvlášť u cizích :nevim: Takže ne vždy to značí problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
14.5.21 21:42

Cvičte vojtovku. Rozleze se, posili svaly, vsechno půjde. S očním kontaktem neporadim, chce to podle mě trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.5.21 08:49

Moje máma taky říkala, že když jsem byla malá, tak jsem s ní vůbec nenavazovala kontakt. Měli hrůzu, že budu autistka. Pak se to srovnalo a byla jsem relativně normální dítě. Nemusí to nic znamenat, jen sdílím zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.6.21 21:32

@Žižkovská žena Moc děkuji :kytka:. Ono s tím asi stejně moc víc než cvičením a nonstop péče nenadělám. Ale je moc povzbuzující slyšet, že naděje je, že to nic neznamená. Autismus se mi honí v hlavě stále 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat