Abdukční kalhotky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 08.04.11 17:06
Abdukční kalhotky

Tak jsme absolvovali druhou kontrolu kyčlí, vše v normě, přesto nám doporučili široké balení. Nechci ani tak diskuttovat o tom, jestli balit naširoko nebo ne, ale ráda bych se tentokrát vyhla těm šíleným plenám mezi nožkama a probrala jiné možnosti. Máte někdo vyzkoušené abdukční kalhotky? A je to tedy lepší než 2-3 pleny? Mně to vadí - prcek má bouli i na zadku, blbš se jí leží, pokaždý než to přebalím, narvu do bodíčka, občas je malá i počurá, takže abych furt prala a žehlila :pocitac: Koukala jsem, že na netu se dá sehnat pouze zn. Marwel. Je dobrá, nebo znáte i nějakou jinou zn.?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Špageta
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 08.04.11 18:09

Ahoj,
my máme s abdukčními kalhotkami jen dobrou zkušenost. Na kyčlích na doktor přímo řekl, že můžeme dávat buď široké balení nebo abdukční kalhotky. Koupili jsme právě Marwell (myslím, že jsou k dostání jen 2 velikosti - podle věku - a my jsme měli ty menší). Jsou to takový tužší kalhotky, zapínají se na suchý zip stejným způsobem jako jednodrázový plenky. Je to raz dva hotový, nikde se nic neboulí. Dcera v tom i spala a vůbec jí to nevadilo. Museli jsme jen vytáhnout dupačky a tepláčky na větší děti. Za nás spokojenost.

kristynab
Echt Kelišová 9130 příspěvků 08.04.11 18:18

Ahoj,
taky je malá měla a byla jsem s spokojená i kvůli tomu, že to bylo v létě tolik se těch kalhotkách nepotila.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 08.04.11 19:18

Já jsem měla preventivně koupené abdukční kalhotky ze zdravotnických potřeb - novorozenecké, pro dcerku. Byly certifikované, ale značku si už nevzpomenu. Nepoužili jsem, prodala jsem je, tak nemůžu říct, jak by se v nich dcera cítila. Já jen, že se můžeš poptat ve zdravotnických potřebách.

kacik1
Závislačka 2929 příspěvků 08.04.11 19:58

Ahoj, taky jsme koupili marwel.mela je tak 3 tydny.Prislo mi ze je to tvrdy jak prkno a hlavne nam zaclo boleni briska . Tak jsme davali takovy ty kalhotky jak se do nich necha strcit plenka… vic se sice potila ale prislo my to mekci.

Jiřina H.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.11 19:11

Mohu jen doporučit. My jsme používali Marwel. Pomohlo nám to.

Kvikos
Povídálka 44 příspěvků 09.08.11 11:16

Ahoj, moje malá měla jednu kyčli taky ne 100%. Občas mi přijdou někteří doktoři trošku na hlavu. V porodnici jsme měli kyčle OK, v 6týdnech byla jedna 2A - což je na tento věk normální, nedalo mi to a taky jsem koupila Marwell. Měla jsem stejný problém, malá brutálně trpěla na opruzeniny a marwellky větraly, dávali jsme na tenké tepláčky. Drží ale do té doby než začne mimi kopat nožkama, malá vždy tak dlouho kopala až si je posunula níž a už to pak nemělo moc význam.
Je tedy fakt, je marwellky jsou tvrdé jak prkno, ale neměla jsem pocit, že by to malou bolelo, jen dát pozor na tepláčky ať neni shrnutá látky. Jo a měli jsme ty menší 52 stačí vpoho do 3měs. Zkus mrknout na Aukro, já tam koupila nové za 150kč i s poštovným, jinak stojí asi 350kč a vůbec je problém je sehnat.
Ale pokud můžu doporučit, nám pak ve 3měs dali Frejkovu peřinku, měla jsem paniku, protože už předtím jsem viděla pekelné obrázky na netu, ale dostali jsme fakt úžasnou. Navíc máš každého půl roku máš nárok na předpis na 1ks - !! dostaneš je zadarmo !!.
Plnily stejný účel, naopak byly fakt lepší než marwellky, nemusely se tak utahovat jak marw, malá je neskopala a peřinka je měkoučká. Je i moc dobře prodyšná. Přišlo mi, že seděla o moc lépe než „prkenné“ marwely. Předepsat může ortoped nebo dětská.
Mrkni na odkaz, kde jsem našla obrázek kalhotek. Jinak se jmenují: Peřinka abdukční anatomická vzor Malinex (kód VZP 23638) , na cedulce je výrobce: David Hanáček, Novotného 32, 61300 Brno, ale nech si je předepsat.
Mrkni na ten odkaz - na obrázek jak vypadají.Jo a mimochodem po 1-2měs co jsme je nosili už jsme BEZ :-))))

http://www.mojetehotenstvi.cz/…va-perinka-3

http://zena-in.cz/…gorie/zdravi

Miruu
Stálice 88 příspěvků 22.09.11 20:29

chtěla bych oživit tuto diskuzi.. včera jsme byli po 3 měsících na kontrole s kyčlema a od 6ti týdnů se nic nezlepšilo jedna kyčle A a druhá B dostali sme tedy Abdukční dečku ale nechápu jestli to máme nosit pořád nebo jenom na noc.. nedovedu si představit jak to budeme mosit v zimě jestli se to nosí furt pač ty kšandičky sou krátký a přes kombinézu to nenarvu a ta dečka je zas tak široká že dovnitř to taky nedám, tak vůbec nevím.. na kontrolu se máme dostavit až za 4 měsíce… od těch 6ti tejdnu sme balili naširoko i cvičili s nožkama a nepomohlo..

MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 22.09.11 21:31
Miruu píše:
chtěla bych oživit tuto diskuzi.. včera jsme byli po 3 měsících na kontrole s kyčlema a od 6ti týdnů se nic nezlepšilo jedna kyčle A a druhá B dostali sme tedy Abdukční dečku ale nechápu jestli to máme nosit pořád nebo jenom na noc.. nedovedu si představit jak to budeme mosit v zimě jestli se to nosí furt pač ty kšandičky sou krátký a přes kombinézu to nenarvu a ta dečka je zas tak široká že dovnitř to taky nedám, tak vůbec nevím.. na kontrolu se máme dostavit až za 4 měsíce… od těch 6ti tejdnu sme balili naširoko i cvičili s nožkama a nepomohlo..

já bych řekla, že nosit pořád :-( , ale nepíšeš důležitou informaci jestli je to IB nebo IIB.
 http://www.lekari-online.cz/…ycli-kojencu

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 22.09.11 22:44

ahoj, měli jsme peřinku také, dcera jí nosila celý den i noc, nevím sice jestli vy by jste ji měli nosit jen tak nebo tak, ale reaguji především kvůli té kontrole za 4 měsíce a to: dcera si dík tomu, že jsme nevyměnili včas velikost dečky za větší, protáhla její nošení o další měsíc, takže bych na to koukala a otravovala je, aby jste ji měli ve správné velikosti po nějaké době.

Jinak samozřejmně přeju aby jste se jí honem zbavili + tip na nošení přes kombinézu - nastavila bych pásky sucháčema :mavam:

Miruu
Stálice 88 příspěvků 23.09.11 04:46

rybkabezvody : jee tak to moc děkuji, nenapadlo by mě že se musí hlídat velikost..
MMartina1:
máme IB
tak podle té internetové stránky to nebude asi nic tak hrozného…

MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 23.09.11 08:54

IB měl malej taky, nosil ale abdukční kalhotky Marwel. Ale on je nosil poctivě 24 hod. od narození do cca 3 měsíců.

mikanek
Povídálka 31 příspěvků 16.02.12 17:17

Potřebovala bych poradit od chytřejších ;)

Dnes jsme byli s malým na kontrole na kyčle (jsou mu 3.měsíce) a dr. nám řekla, že ještě nemá dorostlá nebo srostlá (nevím, jak to přesně říkala) jadérka, takže se zatím ještě abdukčních 2 plen na noc nezbavíme :,(

Ale oproti této diskuzi, kdy jste měli horší hodnocení, tak mi máme Ia j- bilat., tak netuším, co to znamená a jestli se nebojím zbytečně…

Neměli jste to s vaším mimčem taky tak??

Kontrolu máme až za 3m, což malýmu bude půl roku…

alisee
Extra třída :D 11879 příspěvků 16.02.12 17:43

ahoj, neco podobneho jsem nedavno resila taky a docela mi pomohly tyto odkazy : http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

http://www.lekari-online.cz/…ycli-kojencu

MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 16.02.12 18:16
mikanek píše:
Potřebovala bych poradit od chytřejších ;)

Dnes jsme byli s malým na kontrole na kyčle (jsou mu 3.měsíce) a dr. nám řekla, že ještě nemá dorostlá nebo srostlá (nevím, jak to přesně říkala) jadérka, takže se zatím ještě abdukčních 2 plen na noc nezbavíme :,(

Ale oproti této diskuzi, kdy jste měli horší hodnocení, tak mi máme Ia j- bilat., tak netuším, co to znamená a jestli se nebojím zbytečně…

Neměli jste to s vaším mimčem taky tak??

Kontrolu máme až za 3m, což malýmu bude půl roku…

no ale na jadýrka se široké balení nedává. Malej je neměl vyvinutý - založený ani v 1 roce, respektive neměl jadýrko na levé nožičce. Široké balení se dává u dysplazie kyčelního kloubu v různé fázi.

Nález IA je ten nejlepší co může být, nic lepší není :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >