Abstinenční příznaky u miminka

Anonymní
30.8.20 00:23

Abstinenční příznaky u mimi

Ahojky, všeobecný dotaz. Kolik cigaret denně v těhotenství může už způsobit abstinencni příznaky po narození u miminka? Když těhotná přestane v tehu kourit ma miminko abs. priznaky i v brisku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2298
30.8.20 07:03
@Anonymní píše:
Ahojky, všeobecný dotaz. Kolik cigaret denně v těhotenství může už způsobit abstinencni příznaky po narození u miminka? Když těhotná přestane v tehu kourit ma miminko abs. priznaky i v brisku?

Nejsem kuracka, ale mam informaci, ze je vhodne pocet cigaret za den omezit, ale neprestavat uplne. Zalezi tedy na poctu cigaret pred otehotnenim. Co je na tom pravdy netusim :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27667
30.8.20 07:07
@luci.no píše:
Nejsem kuracka, ale mam informaci, ze je vhodne pocet cigaret za den omezit, ale neprestavat uplne. Zalezi tedy na poctu cigaret pred otehotnenim. Co je na tom pravdy netusim :think:

V těhotenství je snad lepší přestat hned, ne? Už nemá zodpovědnost jen za sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13684
30.8.20 07:07

Každá normální snad přestane kouřit hned co se dozví ze je těhotná ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
30.8.20 07:11
@Russet píše:
V těhotenství je snad lepší přestat hned, ne? Už nemá zodpovědnost jen za sebe.

Uz je to dlouho, co jsem tuhle informaci ziskala. Nepamatuji si uplne detaily, ale je to o tom, ze kdyz ma abstinencni priznaky matka (kdyz s tim sekne ze dne na den), tak se to prenasi na plod a neni to pro nej vhodne. Proto snizit pocet cigaret. Take jsem si myslela, ze je lepsi prestat uplne a tohle me prekvapilo. Ale nejsem odbornik…lepsi je ptat se jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3367
30.8.20 07:12

Se synem jsem přestala ze dne na den a žádné abstinencni příznaky jsem neměla, proste jsem to brala jako fakt, jelikož zdrave dítě bylo pro mě prioritou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
30.8.20 07:38

Tema kecama „neprestavej úplně, ale sniž jen počet“ se chlacholi navzájem matky, které mají slabou vůli a ani vlastní dítě je nedonutí přestat. Což je smutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12663
30.8.20 07:44
@luci.no píše:
Nejsem kuracka, ale mam informaci, ze je vhodne pocet cigaret za den omezit, ale neprestavat uplne. Zalezi tedy na poctu cigaret pred otehotnenim. Co je na tom pravdy netusim :think:

Zeptej ze te pani, co se tim ridila a pak ji zemrelo mimino na SIDS…nevim, jestli tady jeste chodi. Pamatuji si ji z jedne diskuse a mela tady denicek (v nem ale o koureni myslim nebyli, napsala to pak v jedne diskusi). Samozrejme, ono to mohlo mit jine priciny, ale je to tak vyznamny faktor, ze bych to fakt nepodcenovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29277
30.8.20 07:51

Jaké abstinenční příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
30.8.20 07:55
@luci.no píše:

Nešiř tady škodlivé bludy!!! Přestat okamžitě je samozřejmě nejlepší! Pokud někdy nějaký doktor řekl, že je lepší nepřestat úplně, tak nejspíše věděl, že má před sebou totální závislou trosku, která bude v takovém stresu, že je pak lepší pár cigaret nechat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
30.8.20 07:57
@Anonymní píše:

Dítě matky kuřačky cítí nedostatek kyslíku. Žádná soudná matka tomu své malé miminko, které je na ni totálně závislé, nevystaví. Píšu to jako bývalá kuřačka, která v těhotenství také přestala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
30.8.20 08:14

Já teda nevím, ale když vidím matky s břichem, které hulí jednu za druhou, tak se mi svírá kudla v kapse a že takových znám dost, kecy, že to omezí a nedokázaly ani to:cert: dle mě je to prostě nezodpovědnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
30.8.20 08:35
@lafelay píše:
Tema kecama „neprestavej úplně, ale sniž jen počet“ se chlacholi navzájem matky, které mají slabou vůli a ani vlastní dítě je nedonutí přestat. Což je smutné.

Jenže u nás platí, že žena si může dělat se svým tělem, co chce, bez ohledu na to, zda je nebo není těhotná. Zákon vždy nekoresponduje s tím, co je nebo není správné. Přesto mi tu vždy každý říká, když tvrdím, že jsem proti potratům, opakovanému potratu, protože se první nepovedl, že vše je v mezích zákona, tak co, že? Takže tu je mnoho diskuzí o tom, že vše je v mezích zákona a tak je to v pořádku. A pak tu je najednou diskuze, kdy to, co je zákonné, je vlastně špatně. Teoreticky, žena má podle zákona právo v těhotenství kouřit, opíjet se i fetovat. Je to hrozné, ale je to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5977
30.8.20 08:39
@Kipa22 píše:
Jenže u nás platí, že žena si může dělat se svým tělem, co chce, bez ohledu na to, zda je nebo není těhotná. Zákon vždy nekoresponduje s tím, co je nebo není správné. Přesto mi tu vždy každý říká, když tvrdím, že jsem proti potratům, opakovanému potratu, protože se první nepovedl, že vše je v mezích zákona, tak co, že? Takže tu je mnoho diskuzí o tom, že vše je v mezích zákona a tak je to v pořádku. A pak tu je najednou diskuze, kdy to, co je zákonné, je vlastně špatně. Teoreticky, žena má podle zákona právo v těhotenství kouřit, opíjet se i fetovat. Je to hrozné, ale je to tak.

To přece nikdo nezpochybňuje, že zákonem to zakázáno není. Ale, že většina společnosti matku, co kouří, pije, fetuje, odsoudí, to tak ale je. Potrat je taky povolen, takže nikomu přece zakázat nejde. Je to na každém. Je dobře, že máme svobodu, v nesvobodném státě bych žít nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17021
30.8.20 08:44

Je to jednoduchý. Nikotin je nervový jed a abstinenční příznaky po porodu vyvolá i jedna cigareta denně. Je potřeba skončit kouřit hned v prvním trimestru, protože dítě nemá vyvinutou nervovou soustavu, nic necítí a zároveň není spojeno úzce s tělem matky, aby na něj měl vliv stres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama