ADHD a epilept. záchvat

Anonymní
14.7.20 14:19

ADHD a epilept. záchvat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat maminek, které mají dítě s ADHD, jestli se setkali s epileptickým záchvatem? Díky za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.7.20 14:33

Ahoj, syn 6let, ADHD, PAS a dnes na neurologii potvrzena i epilepsie.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 14:39

A můžu se zeptat, jak to začalo, jak často má záchvaty?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 14:43

EEG je atypické od 4let, v únoru narkoza, která byla rizikem a až začátkem června jsem začala pozorovat záchvaty v noci během spánku. Jen malé zaskuby, které ho nevzbudi… Zatím 3 o kterých vím

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 14:50

Jak to zvládáš? Syn měl dnes brzy ráno první záchvat, křeče, oči vsloup, sliny u pusy, nevnímal. Trvalo to jen pár vteřin. Teď jsme na pozorování v nemocnici, vypadá, jako by mu nic nebylo…ale já se hrozně bojím, mám o něj strach. Uvidíme, co vyšetření. Zajímalo mě, jestli to je spojené s ADHD, jestli se to děje často…?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 15:44

No, nevím, ale dneska říkal ten neurolog, že děti s PAS mají epi velmi často. Jestli to platí i o ADHD nevím. Ale asi jo, mozek jim funguje jinak, a ta ložiska tam asi často mívají. Syn toho má víc, v podstatě co půl roku, to nová diagnóza a už to upřímně moc nedávám…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 15:58

My PAS máme pravděpodobně taky, bojím se, co může ještě přijít, bojím se, že se mu sníží intelekt, že nebude žít normální život :(. Nedivím se, že to nedáváš, já teď budu spát jako na trní, kdyby měl další záchvat :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 16:11

A kolik je synovi? Jak že se mu sníží intelekt?

• Nahlásit
  • Citovat
21124
14.7.20 16:12
@Anonymní píše:
No, nevím, ale dneska říkal ten neurolog, že děti s PAS mají epi velmi často. Jestli to platí i o ADHD nevím. Ale asi jo, mozek jim funguje jinak, a ta ložiska tam asi často mívají. Syn toho má víc, v podstatě co půl roku, to nová diagnóza a už to upřímně moc nedávám…

Fakt? To slyším poprvé. Znám víc dětí s PAS a žádný nemá epi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
119
14.7.20 16:16
:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 16:19

Je mu 6let. Tak při každém záchvatu odumře hodně mozkových buněk a pokud jsou časté, intelekt to bohužel zasáhne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 16:45

@vokishka já znám právě i hodně děti s PAS i epi. A už dlouho mě na to připravuje nejen neurolog, ale i psychiatr a psycholog z Rané péče

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 17:01

A mívá ty záchvaty v noci?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.7.20 17:23

Syn měl jen 3 malé, vždy v noci a ani jeden ho nevzbudil

• Nahlásit
  • Citovat