Afta - jídlo

24
18.7.21 17:22

Afta - jídlo

Zdravím všechny, včera se mi udělala zboku na jazyku příšerná afta, dnes nemůžu bolestí nic jíst ani pít, polykání bolí strašně a místo mluvení raději píšu. Máte nějakou radu, jak do sebe aspoň něco dostat, co pomáhá nebo setkali jste se někdo s tím, že jste fakt nemohli ani mluvit a polykat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1155
18.7.21 17:49

S takovou aftou zkušenosti nemám, ale když jsem trpěla silnýma anginama, dostala jsem do sebe ledově vychlazenej kefír brčkem.. na afty jsem používala Mundisal a Orofar pastilky. Nebo prostě brát Brufen od bolesti a v případě zhoršení/nezlepšení radši skočit k Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9404
18.7.21 18:22

Strhnout bílí povlak, a vydesinfikovat. Třeba ústní vodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15916
18.7.21 18:26
@Ema_Emi píše:
Zdravím všechny, včera se mi udělala zboku na jazyku příšerná afta, dnes nemůžu bolestí nic jíst ani pít, polykání bolí strašně a místo mluvení raději píšu. Máte nějakou radu, jak do sebe aspoň něco dostat, co pomáhá nebo setkali jste se někdo s tím, že jste fakt nemohli ani mluvit a polykat?

Afty potirat znecitlivujicim gelem. Treba Mundisal. V Polsku prodavaji dobry Dezaftan
Usta vylachovat ustni vodou Corsodyl, Paradontax nebo Curaprox. Koupis v lekarne.
Fyzicky do toho nestourat, ustni voda pomuze, aby se to zatahlo. A vydrzet :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2630
18.7.21 18:45

Já dělám to, že vydezinfikuju alkoholem (ústní voda, alpa, slivovice…), chvíli to pálí jak čert, ale znecitliví se a pak se dá i najíst. Zkoušela jsem všeliké znecitlivující a hojící gely a vodičky a nefungovalo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3143
18.7.21 18:47

Mě pomohla tekutá, nedráždívá strava. Nejlépe brčkem rovnou do zadní části úst, aby se jídlo s jazykem nepotkalo. Takže mixované polévky, mléčné výrobky, koktejly. Na hojení mi pomohl Lips roztok, je určený na poraněnou sliznici úst, na poranění dásní atd. První dva dny jsem i lehce chladila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
18.7.21 21:01

Děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu