Agresivní dítě - 1. třída

Anonymní
26.11.20 09:32

Agresivni dite- 1.trida

Ahoj. U dcery v 1. tride se resi takova velmi neprijemna vec. Je to mensi vesnicka skola. Prvnacku je 14 kusu. Jeden z nich je problemovy. Mlati deti. Stupnuje se to. O hodine si s nim ucitelka poradi. Ted jde hlavne o prestavky. Rozhodne nejsem typ matky, ktera by se o svou dceru prehnane bala a delala z ni sklenikovou princeznu, ktere nikdo nesmi skrivit vlasek, to rozhodne ne. Ted uz ale cise pretekla, kdyz mala knourala, ze se boji prestavek, ze ji zas Davidek neco udela… Sla jsem za ucitelkou a zjistila jsem, ze jsem treti rodic, ktery si prisel stezovat…Kluk ma pry uz v papirech ze skolky, ze je agresivni a mlati jine deti.(Do skolky chodil jinde, prestehovali se sem z Prahy) Na prestavky ho pry bude zavirat do knihovny, snad si to pry rozmysli… Pry je kluk jinak inteligentni. Vubec nevim, v jakych pomerech zije. Vim jen, ze jsou 4 sourozenci a nedavno tam probehl rozvod. ted se narodilo to nejmladsi dite. Co se da vubec s takovym ditetem udelat? Predpokladam, ze by ho asi mela ucitelka poslat na nejake psychologicke vysetreni… A co dal?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1569
26.11.20 09:43
@Anonymní píše:
Ahoj. U dcery v 1. tride se resi takova velmi neprijemna vec. Je to mensi vesnicka skola. Prvnacku je 14 kusu. Jeden z nich je problemovy. Mlati deti. Stupnuje se to. O hodine si s nim ucitelka poradi. Ted jde hlavne o prestavky. Rozhodne nejsem typ matky, ktera by se o svou dceru prehnane bala a delala z ni sklenikovou princeznu, ktere nikdo nesmi skrivit vlasek, to rozhodne ne. Ted uz ale cise pretekla, kdyz mala knourala, ze se boji prestavek, ze ji zas Davidek neco udela… Sla jsem za ucitelkou a zjistila jsem, ze jsem treti rodic, ktery si prisel stezovat…Kluk ma pry uz v papirech ze skolky, ze je agresivni a mlati jine deti.(Do skolky chodil jinde, prestehovali se sem z Prahy) Na prestavky ho pry bude zavirat do knihovny, snad si to pry rozmysli… Pry je kluk jinak inteligentni. Vubec nevim, v jakych pomerech zije. Vim jen, ze jsou 4 sourozenci a nedavno tam probehl rozvod. ted se narodilo to nejmladsi dite. Co se da vubec s takovym ditetem udelat? Predpokladam, ze by ho asi mela ucitelka poslat na nejake psychologicke vysetreni… A co dal?

Tak přesně tohle řeším už 3 roky, kluk z decaku, který mlátil mému synovi hlavou o lavici, starší dceru kopl do břicha atd. A výsledek? děti rikaji(a ne jen mé)že ho učitelky brání a já musela do poradny, jestli mám normálního kluka, když se začal bránit. Ted je ve škole takhle agresivních děti více, a to je malotridka, je to hrůza a každé dítě omlouvá něco jiného, jeden je s dětského domova, druhý měl jako učitelku svou tetu, další tragicky přišel o tatinka.Je to hrozne, děti je mi líto, ale zase to odnasi moje děti jen proto, že jsou z úplne, fungující rodiny. a každý, den mám nervy když je vyzvedávám, jestli si náhodou učitelky nebudou stěžovat, jak mám nevychovaneho syna, zajímavé, že manželovi si nikdy nestezovaly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
26.11.20 09:46

Takoveho hajzla máme ve třídě taky. Loni v první třídě to byl děs. Naštěstí jsme si stěžovali tak dlouho, až dostal asistentku a je to trochu lepší, pokud teda asistentka neodejde na chvíli pryč, pak zase stihne zmlátit pár spolužáků. Synovi jsem říkala, ať si to nenechá líbit. Nechci mít z něho otloukanka… ale u holčičky nevím no. Je to hrozné takové smrady by měli dát do specky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
26.11.20 09:53

Divný je, že jsou tam ty děti o přestávce samy, chápu, že učitelka má taky právo odbehnout si, dojít na WC atd., ale vždy musí být aspoň na chodbě dozor… Zvlášť když ví, co tam probíhá, to pak těžce nezvládá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
26.11.20 09:56
@Kaileee píše:
Takoveho hajzla máme ve třídě taky. Loni v první třídě to byl děs. Naštěstí jsme si stěžovali tak dlouho, až dostal asistentku a je to trochu lepší, pokud teda asistentka neodejde na chvíli pryč, pak zase stihne zmlátit pár spolužáků. Synovi jsem říkala, ať si to nenechá líbit. Nechci mít z něho otloukanka… ale u holčičky nevím no. Je to hrozné takové smrady by měli dát do specky…

no 8o to je ta inkluze v praxi - podle zákonodárců a sluníčkářů to prý prospívá všem :zed: a specky chtějí zrušit pomalu úplně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18506
26.11.20 09:57
@Janee19 píše:
Divný je, že jsou tam ty děti o přestávce samy, chápu, že učitelka má taky právo odbehnout si, dojít na WC atd., ale vždy musí být aspoň na chodbě dozor… Zvlášť když ví, co tam probíhá, to pak těžce nezvládá…

za mých mladých let jsme byli o přestávce vždycky sami ve třídě :nevim: teď už musí být ve třídě učitelka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.20 09:57

My meli na zakladce na prvnim stupni ve tridy taky takoveho povedeneho chlapecka. A to bylo skoro pred 30 lety :mrgreen: Stiznosti pani ucitelce nepomahaly, takze jsem mu dala parkrat na budku, kdyz nekomu zacal ublizovat, a dal pokoj. Pamatuju si, ze jednou jsem vtrhla i na klucici zachody, pac tam nekoho mlatil. Na me si nikdy netroufl, ale nekolika dalsim detem ublizoval, coz se memu nadmerne vyvinutemu smyslu pro spravedlnost pranic nelibilo. A kdyz nezasahla autorita v podobe pani ucitelky, tak jsem musela zasahnout ja. Kdyz tihleti mali sikanatori vidi, ze se jim nekdo postavi, tak se zpravidla na moc nezmuzou. Chranila jsem takto i par deti na druhem stupni zakladky, tam zase byli jini zmetci.

Kdyz jsem si pak po vysoke skole delala pedagogicke minimum, meli jsme na sikanu specialni seminare a tam se prave resilo, ze kolikrat to proste ucitele/reditele resit nechteji. A pokud to nechteji resit oni, tak je prusvih na svete a sikanovane deti jsou zpravidla nucene odejit na jinou skolu.

• Citovat
  • Nahlásit
1569
26.11.20 10:06
@Anonymní píše:
My meli na zakladce na prvnim stupni ve tridy taky takoveho povedeneho chlapecka. A to bylo skoro pred 30 lety :mrgreen: Stiznosti pani ucitelce nepomahaly, takze jsem mu dala parkrat na budku, kdyz nekomu zacal ublizovat, a dal pokoj. Pamatuju si, ze jednou jsem vtrhla i na klucici zachody, pac tam nekoho mlatil. Na me si nikdy netroufl, ale nekolika dalsim detem ublizoval, coz se memu nadmerne vyvinutemu smyslu pro spravedlnost pranic nelibilo. A kdyz nezasahla autorita v podobe pani ucitelky, tak jsem musela zasahnout ja. Kdyz tihleti mali sikanatori vidi, ze se jim nekdo postavi, tak se zpravidla na moc nezmuzou. Chranila jsem takto i par deti na druhem stupni zakladky, tam zase byli jini zmetci.Kdyz jsem si pak po vysoke skole delala pedagogicke minimum, meli jsme na sikanu specialni seminare a tam se prave resilo, ze kolikrat to proste ucitele/reditele resit nechteji. A pokud to nechteji resit oni, tak je prusvih na svete a sikanovane deti jsou zpravidla nucene odejit na jinou skolu.

Tohle taky řešíme, holka bude přecházet na druhý stupeň jinam, jestli tam dát i syna, o toho.mi jde víc, ten to ve škole fakt schytava, v poradně mi rekli ze jeho chování je úplně normální. k jeho věku, takže když ví, že je v právu a někdo mu ubližuje, brání se, bohužel asi víc než by měl, nebo se zastane spolužačky a má průser on, protože paní učitelka viděla už jen jeho, jak hází balónem po spoluzakovi, ale to, že ten spolužák tím balónem bouchal tu holčičku to už ne. Dokonce to došlo tak daleko, že mu druzinarka jednu placla, sama se mi priznala a já byla tak blbá a s nervama v pr… že jsem to ani.nijak.neresila.Blby je, že syn ve škole neřekne jak to doopravdy bylo, to se dozvím až doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
@Janee19 píše:

Dozor je na chodbě, v každé třídě nemůže být o přestávce učitelka, takže je logické, že se to nedá stihnout. Učitelky přestávku potřebují, musí se připravit na hodinu, dojít na WC.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24963
@stinga píše:
za mých mladých let jsme byli o přestávce vždycky sami ve třídě :nevim: teď už musí být ve třídě učitelka?

Já bych řekla, že i za nás byly dozory na chodbách. Když vzpomenu, jak nad námi dozorovali, že korzujeme o velké přestávce po chodbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23553
26.11.20 10:07

Učitelka by to měla spolu s rodiči řešit s výchovným poradcem. Případně dětský psycholog, PPP apod.

Nevidím moc šťastné zavírat kluka někam do knihovny. Pokud je nějak frustrovaný třeba z rodiny, dělat z nej outsidera ješt ve škole rozhodně moc nepomůže.

Syn je ve 2. třídě a prý o přestávce nejsou nikdy sami. Vždy je tam buď učitelka nebo asistentka. A to tam teda žádné agresivní dítě nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
26.11.20 10:25
@stinga píše:

Máma je učitelka na prvním stupni, má rok od.roku méně a méně děti ale od letošních si nedovolí vůbec odejít skrz výchovné problémy některých. Dřív se to tak nehrozilo, ale cokoliv se v té třídě stane, jde to na její triko, přestávka neprestavka. Letos má asistenta, takže když si potřebuje odskočit, stále je alespoň někdo v doslechu… A stejně tak dozor na chodbách by měl mít přehled i o dění ve třídě, když tam není jiný učitel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24963
26.11.20 10:28
@Janee19 píše:
Máma je učitelka na prvním stupni, má rok od.roku méně a méně děti ale od letošních si nedovolí vůbec odejít skrz výchovné problémy některých. Dřív se to tak nehrozilo, ale cokoliv se v té třídě stane, jde to na její triko, přestávka neprestavka. Letos má asistenta, takže když si potřebuje odskočit, stále je alespoň někdo v doslechu… A stejně tak dozor na chodbách by měl mít přehled i o dění ve třídě, když tam není jiný učitel

My máme na patře většinou čtyři třídy, na jednom pět. Takže když ten dozor přechází z jedné strany na druhou, pokaždé nahlédne do třídy, tak ti raubíři mají dostatek prostoru.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
26.11.20 10:28
@Majinka7 píše:
Tohle taky řešíme, holka bude přecházet na druhý stupeň jinam, jestli tam dát i syna, o toho.mi jde víc, ten to ve škole fakt schytava, v poradně mi rekli ze jeho chování je úplně normální. k jeho věku, takže když ví, že je v právu a někdo mu ubližuje, brání se, bohužel asi víc než by měl, nebo se zastane spolužačky a má průser on, protože paní učitelka viděla už jen jeho, jak hází balónem po spoluzakovi, ale to, že ten spolužák tím balónem bouchal tu holčičku to už ne. Dokonce to došlo tak daleko, že mu druzinarka jednu placla, sama se mi priznala a já byla tak blbá a s nervama v pr… že jsem to ani.nijak.neresila.Blby je, že syn ve škole neřekne jak to doopravdy bylo, to se dozvím až doma.

Neříkám že je to váš případ, ale děti si někdy doma vymyslí historky, že by se Christie mohla jít zahrabat :lol: A samozřejmě zvlaste pokud potřebují hodit vinu na jiný. Takto dostala máma jako učitelka sprda od jednoho rodiče, že kluk musí psát o přestávce úkoly a nemůže si ani sníst svačinu. No kluk chleba nechtěl, tak si našel tuhle výmluvu. Vtipný na tom je, že sušenka každý den v balíčku chyběla, ale tatínek měl stejně vztek na učitelku :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
26.11.20 10:29
@vokishka píše: **
My máme na patře většinou čtyři třídy, na jednom pět. Takže když ten dozor přechází z jedné strany na druhou, pokaždé nahlédne do třídy, tak ti raubíři mají dostatek prostoru.

Jj, to je klasika :D Ale vím že právě na té škole většina učitelů v té třídě stejně zůstává, takže reálné jde třeba o dvě třídy na patře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat