Ako naucit dieta smrkat?

1436
27.12.05 11:11

Ako naucit dieta smrkat?

Dufam, ze sa nebudem opakovat, priznam sa ze som nehladala v historii, mam otazku od akeho veku, sa asi da dieta naucit smrkat? Syn ma 13,5m, a strasne sopliky steka mu to von, do odsavacky sa mi moc nechce :( pocula som, ze to ma nejaky suvis s tym ked vie dieta piskat na fletnu. maly fuka do pistalky uz od 8m ale smrkat ne a ne. :-( ukazovali sme mu to, ale nechape. Tak aby som ho neterorizovala zbytocne, ked na to este nema vek 8O
Dakujem vopred za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
27.12.05 11:20

Přidávám se k dotazu, docela bych uvítala radu, jak to dítě naučit…Poslední dobou mi malá chrčí, chodí a otírá si o mě nos, dokud jí „nudle“ neodpadne, takže nosánek utírám, ale myslím, že by se už možná mohla naučit smrkat…odsávačku už nemam sílu přeprat jí:))

Díky za tipy

Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
27.12.05 11:29

Ahojky
Alánek se naučil smrka už dlouho před prvníma narozeninama…velmi jednoduše…stačí přiložit jemný kapesníček a mačkat dvěma prsty nosík…samozřejmě jemně a to to dítko instinktivně začne foukat nosíkem ven…a teče to samo…a pochvala a ovace následují. Takto jsme se tedy naučili smrkat my. A odsávačka nám leží nepoužitá doma už od kaufu.
Tak zkuste a pak informujte, zda se zadařilo či nikoli.
S pozdravem a všem smrkálkům zdar přeje Alča a Alánek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 11:30

Gabinka, tak to je presne ako u nas :D my mu akurat vzdy stlacime nos a akokeby to posunieme tie sopliky a oni vydu von, ale pocujem ako mu to tam bubloce, fuj je to des, hlavne v noci :( tiez utierame nudle pri nose. Teraz som mu striekala morsku vodu, to vzdy place tak aj sople vyjdu von. S tym bojom to je hrozne, tiez len mu to nastriekat do nosa, je nadludsky vykon :-(
Tak snad nam niekto poradi. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 11:36

Alenka tak kym som dopisala, tak pribudol tvoj prispevok. dakujem vyskusam :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
27.12.05 11:41

Ahojte, poradte aj nam…nas maly ma uz 2.5 roka a este stale nevie smrkat :(((( Nebyva chory, ani sopliky nemava, takze v podstate sme nemali kedy sa naucit … a teraz som bezradna, lebo mal tento mesiac trochu soplikov a nie a nie sa vysmrkat…museli sme pouzivat odsavacku na vysavac…hrozny boj uz s tak velkym dietatom…
prosim, dajte tip......stlacanie nosika kategoricky odmieta, iba si necha poutierat sviecky…:( Vdaka za kazdy napad, radu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 11:42

Alenka tak som to skusala a on zacne hned plakat len ked sa mu toho nosu dotknem :-( mam mu naraz stlacit obe dierky, alebo jednu a potom druhu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
27.12.05 11:51

Gothic, pokud se nepletu, i u dospělého se má smrkat tak, že stlačíš pouze jednu nosní dírku, takže bych řekla asi to dělat u dítka stejně, aby mělo správný návyk…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 12:03

Gabinka asi mas pravdu, ked ale slacim jednu tak nic :( ked stlacim obe tak spusti rev a sice sa nevysmrka, ale tie sopliky nejak vyjdu von :-( Chapem, ze asi nic moc sposob, ale co s nim?? odsavacku tu teraz nemam a dycha hrozne tak zatial improvizujem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
27.12.05 12:11

Jo jo…gothic…on už má tvůj synáček takovu malou paniku…tak zkoušej jednu dírku…a taky bylo doporučeno vytírat nosánek vincentkou…tak zkuste - to by mu nemělo ublížit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
27.12.05 12:20

tak mě napadlo- a co zkusit kapky do nosu? ty mají blahodárný vliv na nosní sliznici, způsobí oplasknutí zduřelé sliznice a tak může mimi dýchat. A pak se tvoří i míň soplíky a líp se spolupracuje na smrkání. Teda alespoň u nás. Pro Anetku používáme kapky Otrivin, mám s nimi dobrou zkušenost a pro Verunku mám koupený Nasivin pro novorozence.

Snad jsem alespoň trochu pomohla. Peggi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 13:09

Dakujem za rady, skusame vselico, ono to nie je asi klasicka ryma, skor pravy opak tecie mu to ako s kohutika :-( striekame mar a euphorbiu a to mu to vyplavuje, mne skor vadi, ze mu to tam bubloce, uplne mi to prekaza, najradsej by som mu tie sople vytiahla, ale odsavacku nemam(muz dnes asi kupi) no a nejak sa mi do toho nechce, asi na to nemam nervy. :-( ale potom ma zase chyta panika a predstavujem si ako bakterie putuju do eustachovej trubice a sposobuju zapal stredneho ucha :( No snad to nic nebude. Prosim prosim, ja velmi chcem aby sa to naucil :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Missorka
27.12.05 13:12

Gothic,

myslíš, že to bude fungovat, když tady poprosíme? Tak já taky CHCI, ABY SE VOJTA NAUČIL SMRKAT!!! :-)

Myslím, že už to uměl, ale zase to zapomněl… A ted si nenechá na nos skoro šáhnout… Ale Sterimar (STŘÍKY STŘÍK :-)) má rád. :-)

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
120
27.12.05 14:04

Ahoj holky,

tento problém zatím neřeším, je čas :D Ovšem kamarádka naučila smrkat dítě: bez rýmy zkoušeli „jak dělá ježek“ uff uff nosem. No a pak když byla rýma, tak se řeklo: „jak dělá ježek?“, no a malý funěl nosem a rýma šla ven :D Tak třeba vás to inspiruje.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
27.12.05 14:20

Missorka, Jitka :D
no neviem ci to pomoze, ale tak nejak som mala potrebu poprosit :D
Nas prcek nerobi ziadne zvieratka :cry: len teraz sa naucil paci-paci a tak tak vselijak, tancuje, toci sa do kruhu, musime sa s nim nahanat, ale vobec nic neopakuje ked sa mu necche a zvieratka uz vobec nie :cry: utesujem sa tym, ze vyrasta v bilingvalnom prostredi, tak dufam, ze je to tym. Tymto rozsirujem diskusiu, koho dieta este v 13,5 mesiaci nenapodobnuje zvieratka?? :D
jitka typ s jezkom je dobry, skusim to aj ked moc nedufam, ale nieco zabrat musi dofrasa!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama