Aktovka Herlitz - objem aktovky

donaga
22.11.15 11:04

Aktovka Herlitz - objem aktovky

Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti. Dceři bych k Vánocům chtěla pořídit aktovku do školy (po prázdninách by měla jít do první třídy). Zaujala mě značka Herlitz (konkrétně Sporti), ale zjistila jsem, že oproti ostatním aktovkám má celkem malý objem (13,5 l). Je tento objem aktovky problém? Sama nevím, kil věcí musí prvňáček nosit do školy. A chtěla bych, aby aktovka dceři vydržela aspoň do třetí třídy, nebude tento relativně malý objem aktovky problém?
Maminky školáčků, prosím podělte se o své zkušenosti. Děkuji

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

29386
22.11.15 11:14

@donaga máme Herlitz Smart, objem má 13 litrů… dcera ji nosí nyní do druhé třídy a na všechno učení jí to bohatě stačí… a myslím, že i do třetí třídy to bude stačit, ono se do ní vejde dost věcí… myslím, že kdyby se do ní mělo vejít ještě víc, tak by to dítě snad ani neuneslo… když ji srovnám s jinými aktovkami jejích spolužáků, tak se mi nezdá nějak výrazně menší…

http://www.detskyeshop.cz/…1280294.html

Jo a koukla jsem se na tu tvou Sporti… ty boční kapsy má na zip, jestli to dobře vidím a jsou to boční kapsy… to není moc praktické… jsou úzké… dcera v těch bočních nosí láhev na pití, do těch zipových (co jsme zkoušeli před těmi dvěma lety) se láhev nevešla… proto máme ty rozkládací kapsy na suchý zip… bylo to praktičtější…

Příspěvek upraven 22.11.15 v 11:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53763
22.11.15 11:16

@donaga ono až tak nezáleží na objemu, ale na rozměrech aktovky. Objem je menší, ale pro prvňáka a možná i pro druháka dostačující, do dalších tříd už spíš ne.
Mám zkušenost s 2 značkami a do té větší (objemově) byl ve 3. třídě problém dát všechny potřebné věci a museli jsme kupovat novou aktovku, do té menší se vše vešlo naprosto bez problémů :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.11.15 11:23

@tezi A to teď mluvíš o zkušenosti konkrétně se značkou Herlitz? Já si právě uvědomuji, že objem se dá nahnat třeba i do výšky aktovky, ale že pak ten objem není pořádně využitelný. Právě proto bych chtěla slyšet zkušenosti. Mě se ten Herzlitz líbí zpracováním, i když své mouchy má. Já jsem uvažovala i o Emipu, které je větší, myslím že také praktické, něco má lepšího než ten Herlitz, ale celkové zpracování mi přijde trochu horší.

• Citovat
  • Upravit
2988
22.11.15 11:29

@donaga my máme Herlitz sporti v první třidě a objemově plně vyhovuje. Boční kapsy na zip jsou sice mirně nepraktické, nevejde se do nich zdravá lahev, ale jiné typy lahví ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.11.15 11:39

@janpes děkuji za info, to je pro mě dobrá zpráva s tou lahví, dcera nemá zdravou lahev, používá jinou, trochu užší, takže to je šance, že se tam ta lahev i vejde (ty kapsy tam považuji právě za jedno negativum). Myslíš, že ve druhé a třetí třídě bude stačit také? Jestli to tedy dokážeš odhadnout.

• Citovat
  • Upravit
29386
22.11.15 11:43

@donaga tak vemte láhev a běžte si to do obchodu zkusit… a ještě - každému dítěti bude asi sedět líp jiná aktovka, já jsem před nákupem obešla všechna papírnictví a dcera si vyzkoušela i jiné favority… Emipo a Topgal jí nějak neseděla dobře na zádech, Herlitz to vyhrál nejen tím, že jí nejlépe pasoval, ale i provedením…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.11.15 11:47

@Regina Hero Také mě to napadlo :mrgreen:, ale u nás to nemá cenu. Nijak netrvám na jednom typu lahve, takže to co používáme dnes, nemusí být zítra. Já z reakcí na tuto aktovku pochopila, že je problém nacpat do těch postranních kapes jakoukoli lahev.

• Citovat
  • Upravit
29386
22.11.15 11:55

@donaga no u toho typu, co byl dřív, to problém byl, ty kapsy byly ještě menší a nižší… teď vypadají o něco větší…
http://skolni-batohy.heureka.cz/…specifikace/#…

my jsme se dívali i na tuhle a tam se teda nevešla žádná z těch lahví, co jsme měli sebou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.11.15 12:06

@Regina Hero U nás „vyhrála“ tato , tu jste také zkoušeli? Já si říkám, jestli vůbec budeme dávat lahev do postranní kapsy, přece jen to je nějaká zátěž, aby to zbytečně natáhlo aktovku do strany. Ale jak píšu, netuším, jaká zátěž tam celkově bude a jak se to celkově bude projevovat.

• Citovat
  • Upravit
29386
22.11.15 12:10

@donaga ne, takovou tenkrát myslím ani neměli… nebo jsme na ni nikde nenarazili… ale láhev bych jinam než bokem od sešitů a učebnic nedala, známe děti, co dovedou udělat a raději mít vylité pití v boční kapse než namočené všechno v hlavní kapse… na druhé straně v boční kapse má takové to válcové pouzdro s fixama, takže to má vyrovnané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
22.11.15 12:28

Tak já už potřetí kupuji od Hama.

Prví dvě byli Hama Lego Ninjago a friends a teď nejmladší si vybrala jednorožce.
http://sady-skolnich-pomucek.heureka.cz/…-jednorozec/

Kluk, co má tu ninjago, tak teď je ve 4 třídě a pořád slouží, je prostorná zvenčí jako nová
Holka je ve 2 třídě a ta ji má jako novou i zevnitř, ale zase není prasátko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
22.11.15 12:52

@ka-tka No jo, ale to už je zas v trochu jiné cenové relaci, než kterou jsem zamýšlela.

• Citovat
  • Upravit
22315
22.11.15 12:59
@donaga píše:
@ka-tka No jo, ale to už je zas v trochu jiné cenové relaci, než kterou jsem zamýšlela.

Tak já na cenu herlitz nekoukala.. to se omlouvám, tohle co bude malá mít je set, je možné že samotný batoh lze taky koupit.

Já vybírala hlavně podle váhy a toho jak lze nastavovat záda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42721
22.11.15 13:11

@donaga nečetla jsem diskusi, Herlitz znám, prohlížela jsem si po dost podrobně v krámu plus ho má ještě kamarádka (asi starší typ), já jsem ho ale vyřadila z výběru :think: Jednak mi přišel opravdu dost malý vevnitř a na mě dost neprakticky řešený. Hlavně mi vadilo, že není kam dát láhev s pitím do venkovní kapsy. Emipo má na aktovkách vnější síťovanou kapsu akorát na lahev a uvnitř ještě členěný prostor - na krabičku na svačinu penál a desky na sešity, kapsička na peníze a tak.
Jinak ale ta Herlitz držela na zádech hezky, když jsme ji zkoušeli. Jinak tyhle aktovky většinou vydrží první dvě třídy, co jsem tak vyčetla. Ve třetí třídě už asi mají knížek víc :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama