Reklama

Alergie asi na všechno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 19:10
alergie asi na všchno

Ahojte holky.
Prosím Vás o pomoc již 9 let se snažíme o miminko. a pořád ni.
Navic jsem docela téžký astmatik a alergie na prach, roztoče, zvířata, kvetení rostlin a stromu atd. navic mi byla nove zjištena alergie na lepek.mleko.so­ju.brambor. čokoladu. ořechy. mrkev. celer. jablko. veškere ovoce s vysokým obsahem vitaminu C.
Nojo moc sem se rodičům nepovedla :roll:
Ale muj dotaz je na lidi s potravinovou alergii. Prosim poradte co jite a nejake recepty nebo případné kuchařky a stranky s receptama. Hlavne na bezlepkove a bezmlečne potraviny.
Já vim ze si na to musím zvyknout ale skoro vše je hnusne přece musi existovat dobre jidle i kdyz nebudou obsahovat lepek a mleko :think: budu rada za rady

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lachtanice86
Kelišová 5731 příspěvků 22.04.18 19:16

Doporučim stránky paleosnadno.cz

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 19:19

Děkuji

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 22.04.18 19:31
@lulinka999 píše:
Ahojte holky.
Prosím Vás o pomoc již 9 let se snažíme o miminko. a pořád ni.
Navic jsem docela téžký astmatik a alergie na prach, roztoče, zvířata, kvetení rostlin a stromu atd. navic mi byla nove zjištena alergie na lepek.mleko.so­ju.brambor. čokoladu. ořechy. mrkev. celer. jablko. veškere ovoce s vysokým obsahem vitaminu C.
Nojo moc sem se rodičům nepovedla :roll:
Ale muj dotaz je na lidi s potravinovou alergii. Prosim poradte co jite a nejake recepty nebo případné kuchařky a stranky s receptama. Hlavne na bezlepkove a bezmlečne potraviny.
Já vim ze si na to musím zvyknout ale skoro vše je hnusne přece musi existovat dobre jidle i kdyz nebudou obsahovat lepek a mleko :think: budu rada za rady

urcite je to alergie, rekl ti to imunolog? Nezaplatila sis jen takovy ten komercni test na intolerance, kde prisijou kazdymu vsechno, aby si za svoje prachy uzil?

jinak je to teda zoufale, nevidim tam nesnasenlivost vajec, tak to je super, pecivo by mohlo byt jakstaks jedle. recepty normalne vygooglis. zalezi na jake mlsy jsi zvykla. mliko do kafe a jidla je treba ryzovy nebo ovesny Zajic, neda se ale varit, zpruhledni (je to mouka). lidi teda delaji mixerem mleka temer ze vseho, googli, treba z máku :-)
varit beznou kuchyni z bezlepku jde celkem v pohode, problem je bila omacka bez mleka a knedliky. Bramborove jeste celkem jdou, tam je mouky malo, nahradis. trojobal na rizek je kukuricna mouka/vejce/drcene kukuricne lupinky nebo instantni kukuricna kase (dela se i kukuricna storuhanka, ale tu jinak nevyuzijes).
zajdi do Country life, tam maji milion druhu bezlepkovych materialu. bezlepkove listove testo, maji v tescu. Z uzenin lepek valem mizi, je spotrebitelsky tlak. Bacha na prasky do peciva (ok je tesco), mouckovy cukr, pudinky (ok je lidl).
bezlepkovou vinnou klobasu maji pouze v tescu

Margery
Echt Kelišová 7846 příspěvků 22.04.18 19:42

Ahoj, co se týče mléka, dobře se to nahrazuje alternativou sojovou, rýžovou a pod. U lepku mám zkušenosti s bezlepkovými bramborovými vločkami, peču z pohankové bezlepkové mouky. S drobnými úpravami se dá guláš, kuře na paprice, kulajda a spol. Bohužel u kupovaných produktů sleduji pouze mléko a droždí, tam neporadím :think: Ale zkus se na fb přidat do skupiny Bez lepku, mléka, vajec. Potravinové alergie a intolerance.

Pěkný den. :kytka:

Taciras
Extra třída :D 10819 příspěvků 22.04.18 20:00

Hele, měla jsem celkem dlouhý rozhovor s doktorkou na toto téma a říkala, že alergii z krve zjistí nějakou skoro každému. Já sama mám údajnou alergii na tresku a mořské plody, přičemž tresku normálně jím a nic mi nedělá a mořské plody jsem snad nikdy neměla, ty jsou mi protivné už od pohledu. Prý jediná správná cesta je si to odzkoušet, to co skutečně vadí vyřadit (a případně zkusit v malém množství po nějakém čase) a to co nevadí, tak neřešit a normálně jíst. Toto mi říkala doktorka dcery, která má (zjevně) alergii na mandarinku a chtěli jsme vědět, zda ještě na něco, ale prý to nemá cenu zjišťovat z krve, leda napíchat kožní testy a ty prý fungují stejně, jako když si to doma postupně vyzkoušíme.

Co se týče mléka, je to určitě alergie? Lidi zaměňují alergii a intoleranci, ve druhém případě existují prášky, které problém řeší.

vokishka
Extra třída :D 12316 příspěvků 22.04.18 20:19

A je vám po těch alergenech opravdu špatně? Často to vyjde z krve, přitom to potíže nedělá.

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 20:24

Tak trpim prujmy. Doktor mi dal leky nalcrom a i kdyz se to snazim hodně omezit prujmy se nijak nezlepšily. A vysledky mam z kožních testu

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 20:27

@Taciras
Tak pravě nevim jestli alergie nebo ne?
Měla jsem kožni testy kde mi napíchly mléko. máslo i margarin ktery obsahoval maslo a vyšlo mi pozitvně. Naopak na hermelín mi alergie nevyšla

Novak2
Stálice 64 příspěvků 22.04.18 20:44

Mám neceliakalni přecitlivělost na lepek, takže bohatou zkušenost s průjmy a diagnostikou. Zkusila bych eliminační dietou zjistit, které potraviny dělají největší problém, tj. vysadit na tři týdny lepek, pak na chvíli vrátit. To samé následně udělat z laktozou atd. Pokud ti bude nejlépe bez všech zmíněných alergenů, tak inspiraci najdeš v paleo a veganské stravě, kterou obohatis o maso. Zajímavé stránky jsou www.histaminovakasulka.cz. Jinak kromě výše zmíněných rad, ve spoustě receptu se dá nahradit kravské mléko mandlovým, omáčky a polévky zahušťují rýžovou nebo jahlovou instantní kaší - jsou bez příchutě, jako příloha mi střeva sklidni vařené brambory nebo quinoa.

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 22.04.18 21:11

Jediná cesta je již zmíněná eliminační dieta, ideálně najít jedlý základ po kterém vám nebude špatně, třeba rýže, maso a dušená mrkev nebo zelí (návrh, nečetla jsem přesné alergeny, máte to smutnější než já) a pokud po takové dietě nebudou problémy, tak postupně zařazovat jednotlivé potraviny a zapisovat si reakce a pozor na zdroj potravin, já mám třeba problém s některým mlékem, můžu jenom mléko od volně pasených krav a v zimě krmených travní siláží, mléko z obchoďáku je plné sójových stop z krmiva a dělá mi potíže.

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 21:18

@Novak2 jenomže ja mam alergii i na brambory. Takze nevim čim to nahradit a hlavne mi nechutná jist pořad kuře s rýží nebo bezlepkove těstoviny. Potřebuji nějake inspirace aby to nebylo z výše vypsaných alergenu

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 21:19

@Heivka a vy teda mate alergii na mleko nebo jen na laktozu

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 21:20

@vokishka trpim silnymi prujmy a bolest břicha a bolest žaludku po margarinu

lulinka999
Kecalka 103 příspěvků 22.04.18 21:22

@Pudloslava na vejce sem zapommela tam jsem měla bílek i žloutek hranični. Byly to testy kdy jsem si donesla potraviny a napichala mi sestra vzorky do ruky a pak po nejake době se odečitaly vysledky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama