Alergie nabo spalničky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 11:48
Alergie nabo spalničky

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti jak probíhají spalničky? Brala jsem antibiotika a během braní jsem se včera večer osypala, celkem dost po celym těle. Kromě dlaní a od kolen dolu celá. Dnes jsem s tim šla k doktorovi, že asi alergie na antibiotika. Doktor ale zaváhal jestli to nejsou spalničky. Úplně mě tim vyděsil. Pak teda řekl, že ne že to neodpovídá, že nemám horečku (měla jsem v neděli večer a v pondělí) a taky že jsem mladá a očkovaná. Píchnul mi něco na alergii a dal mi zodac 2× denně. A mělo by to prý zmizet do 4 dnů. Ale já teď googlim a váhám co když to jsou spalničky. Mohl se doktor zmýlit? Jednak mám strach z možných kompikací a taky bych nerada někoho nakazila. Mám doma dceru, která je sice očkovaná ale stejně se bojim.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 11:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, máte někdo zkušenosti jak probíhají spalničky? Brala jsem antibiotika a během braní jsem se včera večer osypala, celkem dost po celym těle. Kromě dlaní a od kolen dolu celá. Dnes jsem s tim šla k doktorovi, že asi alergie na antibiotika. Doktor ale zaváhal jestli to nejsou spalničky. Úplně mě tim vyděsil. Pak teda řekl, že ne že to neodpovídá, že nemám horečku (měla jsem v neděli večer a v pondělí) a taky že jsem mladá a očkovaná. Píchnul mi něco na alergii a dal mi zodac 2× denně. A mělo by to prý zmizet do 4 dnů. Ale já teď googlim a váhám co když to jsou spalničky. Mohl se doktor zmýlit? Jednak mám strach z možných kompikací a taky bych nerada někoho nakazila. Mám doma dceru, která je sice očkovaná ale stejně se bojim.

Myslím, že doktor zaváhal kvůli probíhající spalničkové epidemii ;) Já jsem alergická na penicilín a zjistila jsem to loni poté, co jsem se přesně takhle osypala. U spalniček bys měla určitě horečku a dost často bývá rýma a kašel. Mimochodem ty nejsi očkovaná (ano, vím, že to může člověk chytit i přes očkování, ale je to spíš nepravděpodobné)?

Annnit
Kecalka 238 příspěvků 27.02.19 11:57

Ahoj, jen k tomu ockovani - Ja jsem sice ockovana take, ale priusnice jsem chytila (jsou ve vakcine se spalnickami) a doktor me rekl, ze ale to moje ockovani uz davno nefunguje a divil se, ze to jako nevim. Pry po 20letech to ockovani ztraci silu a nefunguje jak by melo (samozrejme je to individualni) a mela bych se nechat preockovat. Takze spalnicky klidne chytit muzes.

Annnit
Kecalka 238 příspěvků 27.02.19 12:00
@unuděná píše:
Myslím, že doktor zaváhal kvůli probíhající spalničkové epidemii ;) Já jsem alergická na penicilín a zjistila jsem to loni poté, co jsem se přesně takhle osypala. U spalniček bys měla určitě horečku a dost často bývá rýma a kašel. Mimochodem ty nejsi očkovaná (ano, vím, že to může člověk chytit i přes očkování, ale je to spíš nepravděpodobné)?

Naopak jento prave velmi pravdepodobne - jsem zarny priklad. Ockovana jsem byla jako jeden z prvnich rocniku. Po zkusenosti s priusnicemi jsem se nechala testovat na protilatky na spalnicky a take jsem je jiz nemela, tudiz jsem se pak nechavala znovu ockovat. A tam mi take rekli, ze po 20-30 letech ta vakcnina jiz neni vetsinou funkcni. Proto se take ted u deti menil ockovaci kalendar a ta posledni davka se dava pozdeji. Ja byla tenkrat ockovana pouze jednou davkou v roce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 12:02

@unuděná no ta vyrážka vypadá fakt hrozně, ale taky si říkám, že by to snad doktor poznal. Rýmu ani kašel nemám. A od pondělí odpoledne už jsem bez horečky. Říkal, že očkování je stále aktivní, je mi 26 let. Vůbec nevim, kdy se v dospělosti přeočkovává.
 Zakl.

unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 12:03

@Annnit No, popravdě, ona není funkční už podstatně dřív, některé zdroje uvádějí, že většina naočkovaných už po 10ti letech protilátky nemá. Také proto se v současné době posunulo přeočkování vakcínou MMR až tuším na 5.rok věku dítěte, aby se pokryl mladší školní věk ;)

unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 12:06
@Anonymní píše:
@unuděná no ta vyrážka vypadá fakt hrozně, ale taky si říkám, že by to snad doktor poznal. Rýmu ani kašel nemám. A od pondělí odpoledne už jsem bez horečky. Říkal, že očkování je stále aktivní, je mi 26 let. Vůbec nevim, kdy se v dospělosti přeočkovává.
Zakl.

Hele neboj, ono stejně o nic nejde. Spalničky se nijak neléčí, pouze se tlumí příznaky onemocnění a měla bys tedy být v karanténě. Ale pokud jsi stejně doma (což asi jsi, když bereš atb), tak si s tím hlavu nedělej. Já tehdy chodila denně na injekci kortikoidů, jak jsem to měla hrozné. A z původní červené to pomalu přešlo až do fialova, vypadala jsem jako mrtvola :roll:

hanyketty
Kecalka 180 příspěvků 27.02.19 12:10

my se osypáváme po ATB…nikdy jsme to se ségrou neměly (navíc moc jsme jich za život nebraly) a teď jsme obě skončily opupínkovaný. A můj synek taky…poprvý ATB a hned celej opupínkovanej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 12:10

@unuděná jo jo vim, že se to nijak neléčí. Jen jsem si početla a možných komplikacích a to jsem asi neměla dělat :mrgreen: . Mně vlastně nic jiného neni jen ta vyrážka.

Annnit
Kecalka 238 příspěvků 27.02.19 12:16

@unuděná ano, tusim ze v 5.letech je dalsi davka a i tak mi detska rekla, ze si to pak mam hlidat a vzit kluky na protilatky kolem 15.roku. A ze se pry na to prislo az ted, ze ty vakciny vlastne nefunguji a ze by se tedy vsichni nad 15let v podstate meli nechat preockovat 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 12:26

Díky za příspěvky. Nikdy jsem žádnou alergii neměla ani na jídlo. Tak mě ta vyrážka po celym těle znejistila. Ale koukám, že je to častý jev. Tak snad to bude jen ta alergie a brzy to zmizí.
 Zakl.

unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 12:32
@Anonymní píše:
Díky za příspěvky. Nikdy jsem žádnou alergii neměla ani na jídlo. Tak mě ta vyrážka po celym těle znejistila. Ale koukám, že je to častý jev. Tak snad to bude jen ta alergie a brzy to zmizí.
Zakl.

Hlavně si pohlídej, ať ti to lékař napíše do karty a měla bys alergii nahlásit i jinde (zubař, gynda, práce…). Takhle si řekneš vyrážka, ale mě to třeba hrozně rychle začalo přecházet do anafylaktického šoku, nemohla jsem pořádně dýchat, to už není prča. Takže určitě hlásit podle účinné látky v těch ATB. Aby ti příště napsal jiná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.19 12:39

@unuděná a to jsi měla hned po užití? Mně právě doktor řekl, že ty antibiotika jsou celkem silná a budou v těle ještě tak 4 dny. Tak jestli ještě může přijít nějaké zhoršení. Jinak jsem si vystřihla z krabičky název a mám ho v peněžence abych to mohla všude hlásit.

unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 12:41
@Anonymní píše:
@unuděná a to jsi měla hned po užití? Mně právě doktor řekl, že ty antibiotika jsou celkem silná a budou v těle ještě tak 4 dny. Tak jestli ještě může přijít nějaké zhoršení. Jinak jsem si vystřihla z krabičky název a mám ho v peněžence abych to mohla všude hlásit.

Právěže vůbec. Měla jsem je na 7 dní a osypala se najednou až 6tý den. Pak mi nasadila ty kortikoidy a ATB hned změnila, ale trvalo ještě asi týden, než to zmizelo, přičemž ze začátku se to ještě zhoršilo…

unuděná
Kelišová 6960 příspěvků 27.02.19 12:42

Co to je za atb, jestli se můžu zeptat?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama