Reklama

Alergie-petechie u 20měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 20.01.17 16:39
Alergie-petechie u 20 mesicniho ditete

Dobrý den maminky, zajimalo by mě, jestli naahodou některá nemáte zkusenost..synovi se začaly delat petechie, ale ne nejak moc, vzdycky par cervenych tupek na brise, nebo jedna na krku apod..do tří dnů zmizí, ale mezitím se udělá zase někde jinde..ma do toho ekzem. Ty petechie se mu delaji i na uších. Poprvé se mu to udelalo po dobrani atb sumetrolim v obliceji, vzali mu krev a srazlivost, desticky, bile krvinky v pořádku jen zvysene leukocyty 22,4 to mi lékař řekl, ze to muze byt po te nemoci, nebo z duvodu ekzemu. To bylo pred Vánoci. Dneska rano měl tech petechii víc i na lopatkach, uplne jsem se vydesila a letela zase k doktorovi. Vzal mu znovu krev (vysledky budou v pondělí, do te doby se snad zblaznim) a rikal, ze mam zkusit fenistil, nebo zyrtec jestli to neni alergické..nemate nekdo zkusenost? Jsem ted ve stavu pred psychickych zhroucenim, protoze jsem si přečetla, ze to muze byt priznak leukemie a nevim vubec, co mam delat :(

Reklama

Reakce:

lulu84
Kecalka 186 příspěvků 20.01.17 17:50
@Michaela501 píše:
Dobrý den maminky, zajimalo by mě, jestli naahodou některá nemáte zkusenost..synovi se začaly delat petechie, ale ne nejak moc, vzdycky par cervenych tupek na brise, nebo jedna na krku apod..do tří dnů zmizí, ale mezitím se udělá zase někde jinde..ma do toho ekzem. Ty petechie se mu delaji i na uších. Poprvé se mu to udelalo po dobrani atb sumetrolim v obliceji, vzali mu krev a srazlivost, desticky, bile krvinky v pořádku jen zvysene leukocyty 22,4 to mi lékař řekl, ze to muze byt po te nemoci, nebo z duvodu ekzemu. To bylo pred Vánoci. Dneska rano měl tech petechii víc i na lopatkach, uplne jsem se vydesila a letela zase k doktorovi. Vzal mu znovu krev (vysledky budou v pondělí, do te doby se snad zblaznim) a rikal, ze mam zkusit fenistil, nebo zyrtec jestli to neni alergické..nemate nekdo zkusenost? Jsem ted ve stavu pred psychickych zhroucenim, protoze jsem si přečetla, ze to muze byt priznak leukemie a nevim vubec, co mam delat :(

Ahoj, tak s tímto máme své zkušenosti. Petechie po celém tělíčku a strach z toho o co se jedná :,( Tento problém jsme řešili i na hematologii, různé odběry atd. Vždy se to velmi zhoršilo když byl malý nemocný. Bylo nám vysvětleno, že syn při nemoci vytváří protilátky i proti svým krevním destičkám a proto se začnou vytvářet petechie hlavně při nemoci. Syn má teď 28 měsíců a jediné co, tak se kvuli tomu odkládá očkování MMR, ale na posledních odběrech měl destičky krásně v normě. Je to prý tzv. idiopatická trombocytopenická purpura bez příčiny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 17:57

Jedno dítě to má, prostě se mu to jednou za čas udělá. U nás to je většinou v kombinaci s tím, že se to udělá na místech kde leží (kolikrát zcela kopíruje „dekor“, jenže v krvavých tečkách).
Kdysi jsem debatovala jinde, kde to maminka řešila a byla se synem u lékaře(poho­tovosti), kde také zjistili stejný podtext jako u mého dítěte a doporučili při opakování nějaké vyšetření na křehké „něco“-cévy, kapiláry? - no nevím co to přesně bylo.

A většinou se to udělá několikrát po sobě a pak je zase dlouho klid.

Jednou jsem to ukazovala lékaři v době, kdy to mizelo a neříkal nic.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 17:58
@lulu84 píše:
Ahoj, tak s tímto máme své zkušenosti. Petechie po celém tělíčku a strach z toho o co se jedná :,( Tento problém jsme řešili i na hematologii, různé odběry atd. Vždy se to velmi zhoršilo když byl malý nemocný. Bylo nám vysvětleno, že syn při nemoci vytváří protilátky i proti svým krevním destičkám a proto se začnou vytvářet petechie hlavně při nemoci. Syn má teď 28 měsíců a jediné co, tak se kvuli tomu odkládá očkování MMR, ale na posledních odběrech měl destičky krásně v normě. Je to prý tzv. idiopatická trombocytopenická purpura bez příčiny.

Taky mám dojem, že je to u nás spojené s nemocí. Anonym výše - kvůli dítěti, už je velké.

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 20.01.17 18:09

Dekuji Vám za odpověď, jemu se to driv nedelalo, potom byl nemocny dobral ty atb a od te doby pořád. Obcas je den dva, kdy je klid a pak dny jako dneska, kdy je to hrozné..jsem z toho úplně zničená, mam hrozny strach. Jinak zadne jine krvacive projevy nemá, modriny na nohach jako normalni dite to ma snad od te doby co zacal chodit. Porad se snazim hledat pricinu, uz si i pisu, co jedl, co delal jsem z toho fakt téměř blázen..nic jineho mu není, žádná únava, bolesti, nechutenství..To si porad rikam a trošku mne to nabiji naději, ze bude vse v pořádku.

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 20.01.17 18:41

A taky nechapu, ze jeste v cekarne u dr to mel jen na jednom raminku a kdyz jsme prisli domu tak i na druhém a zazadu na krku..tak jestli se to muze delat i ze stresu? Od te doby mu zadne nepribyly

Bibi30
Extra třída :D 10450 příspěvků 13 inzerátů 20.01.17 20:37

@Michaela501 příčinu nevím, ale syn na to také hodně trpěl a s věkem se to lepší. Nejhorší to bylo asi od roka a půl do 2 let, byl vyšetřený i na dětské hematologii a na žádnou příčinu se nepřišlo, jen že má trochu citlivější kapiláry. Teď mu bude brzy 5 a už se mu netvoří z ničeho nic, jen když po něm něco vandruje nebo je nemocný

lulu84
Kecalka 186 příspěvků 20.01.17 21:45

Ano vyšetření na křehkost krevních kapilár :) Lékařka nám doporučila zvýšit příjem vitamínů C, který se na to doporučuje. :mavam:

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 21.01.17 08:43

Dekuju, jste zlaté, trošku jste mne uklidnily. A nevite jak je to s tema petechiema u te leukemie? Mizí, nemizi?

Bibi30
Extra třída :D 10450 příspěvků 13 inzerátů 21.01.17 09:19

@Michaela501 u leukemie se to hlavně strašně rychle zhoršuje, to není jedna tam a jedna tam, to jsou třeba na nohách až „ponožky“ a také se tvoří modřiny ve velkém. Já měla také tenkrát hrozný strach, ale doktorka na hematologii mě uklidnila, že těch příčin je strašně moc a někdo k tomu má třeba jen dispozice a nic jiného mu není.

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 23.01.17 11:44

Holky, tak jsem se pres vikend malem zblaznila a to doslova..vysledky krve naprosto v pořádku, leukocyty klesly na normu..tak mi spadnul takovy kamen ze srdce..mame zkusit kozni a dyztak alergologii, ma k tomu tomu strasny ekzem

Bibi30
Extra třída :D 10450 příspěvků 13 inzerátů 23.01.17 13:00

@Michaela501 tak to je super :dance: :dance: :dance:

lulu84
Kecalka 186 příspěvků 23.01.17 15:33

@Michaela501 tak to je super :palec: u nás byl též zaroven problém z ekzémem, ale díky super paní doktorce se nám ho podařilo dostat pod kontrolu a není po něm ani památky :D a doufám, že už to tak zůstane :mavam:

Michaela501
Nováček 8 příspěvků 23.01.17 16:31

@lulu84
A muzu se zeptat jak? Ja peru jen v orechach nebo slizu, nosi bavlnu, meju ho obden v ovesnych vlockach, nedavam mu zbytecne sladky apod..mazu teda biodermou, tam to drzi jakz takz v normalu, na nohach uz nic nemá ale bricho a zada porad osypane :( snazim se bez kortikoidu, ale když je fakt zle jednou mu to maznu a na chvili je klid, pak to samozrejme znovu vyleze. Na jare pujdeme na alergo

lulu84
Kecalka 186 příspěvků 23.01.17 20:15

@Michaela501 Kortikoidy máme doma v lednici též. Je to taková míchaná modrá mastička, která obsahuje opravdu minimální množství kortikoidu. Ale i přesto jsme ji téměř nepoužili. Lékařka nám píše olejové koupele od Linoli, dají se sice i koupit, ale jsou poměrně dost drahé. Je to opravdu olej a velmi pomáhá. Ráno se promazává krémem též od Linoli a střídá se s Lipobasi. Prostě vše má jen od té Linoli i šampon a sprchový gel. Zádná jiná kosmetika prostě nic. Tu Linolu pokud lékař napíše máme s minimálním nebo žádným doplatkem. Jinak lahvička stojí cca 200 Kč a vydrží cca 1 měsíc. Malému je 28 měsíců a z počátku byl chuděra celý červený hlavně na bříšku, teď je krásně čistý a už ani nemažeme každý den. Snad jsem Vám alespoň trošku pomohla. Krásný večer :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama