Vyrážka kolem úst u pětiletého

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MissBIG
Kecalka 367 příspěvků 15.01.17 20:28
Vyrážka kolem úst u pětiletého

Ahoj holky, napadá vás někoho, co by tohle mohlo být? Synovi 5 let se v úterý u pusy udělal pupínek a takhle se mu to rozšířilo. Tak jeden dva denně navíc. Neštovice jsem vyloučila. Impetigo se mi taky nezdá. Je atopik a má i některé potravinovky. Ale alegie se projevovaly vždy spíš jako fleky a otoky. Tohle jsou malé pupínky s bílou hlavičkou, které pak prasknou a zahojí se. Úplně jako akné. Nevím zítra kvůli školce. Musím do práce. :-(

Reakce:
Karleon
Kelišová 5510 příspěvků 15.01.17 20:32

Namazala bych to něčím se zinkem, sudocrem nebo něco podobného a uvidíš ráno.

Fofrník
Závislačka 3604 příspěvků 15.01.17 20:37
@Karleon píše:
Namazala bych to něčím se zinkem, sudocrem nebo něco podobného a uvidíš ráno.

Přidal bych B komplex.

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 15.01.17 20:41

To jsme teď měli taky u syna a bylo to z mrazu. Mazali jsme konopnou mastičkou a časem to zmizelo.

murkyf
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 15.01.17 20:43

Jsem taky atopik a mam přecitlivělost na vitamin C.. Kdyz jsem si dala treba kiwi, grep nebo podobne „ostre“ ovoce, tak se mi udělala taky takhlea vyrážka u pusy.. Ted v dospělosti uz jea to lepsi, jen mam jakoby spálený rty.. Ale nesnědl neco zakazanyho?

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 15.01.17 20:44

Jo a začalo to u pusy a pár se jich udělalo i pod očima a na víčku, prý to tak bývá.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.17 20:55
@MissBIG píše:
Ahoj holky, napadá vás někoho, co by tohle mohlo být? Synovi 5 let se v úterý u pusy udělal pupínek a takhle se mu to rozšířilo. Tak jeden dva denně navíc. Neštovice jsem vyloučila. Impetigo se mi taky nezdá. Je atopik a má i některé potravinovky. Ale alegie se projevovaly vždy spíš jako fleky a otoky. Tohle jsou malé pupínky s bílou hlavičkou, které pak prasknou a zahojí se. Úplně jako akné. Nevím zítra kvůli školce. Musím do práce. :-(

namazat Locoloidem ;)

MissBIG
Kecalka 367 příspěvků 15.01.17 21:07

Taky mě napadlo, že je to z mrazu. Jak se ta pokožka oslabila. Mazala jsem to konopnou doteď, ale moc to nepomohlo. Tak dneska pudrem a začala jsem ze zoufalství framikoinem. :-( Locoid jsou kortikoidy ne? Mám ho tu teda taky. Ale nerada bych.

Trojlístek
Závislačka 3550 příspěvků 15.01.17 21:28

@MissBIG Tak především bych nemíchala mastné a nemastné složení těch mastí. Na to pozor! Pak nebudeš vědět co zabralo.

Taky myslím, že je to z těch venkovních teplot, mráz, obleva, mráz, vítr.

Ještě to může být podrážděné od šály, límce, čehokoliv kousavého, když se opotí, tak to pak klidně takové pupínky nadělá.

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 14003 příspěvků 15.01.17 21:31

@MissBIG syn to ma taky a je to dano tim ze je mraz a jeste ktomu slinta
Namazat lekarskou vazelinou ktera je pro atopiky nejlepsi a voda tam neni tak je to dobre i do mrazu

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >