Suché fleky na obličeji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mariprazu
Povídálka 16 příspěvků 14.01.17 14:10
Suché fleky na obličeji

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, mám problémy s obličejem. Tak 1× do měsíce se mi udělají na obličeji suché fleky, které zkouším mazat ale i když je dostatečně promažu, tak za chvíli jsou opět suché :,(
Myslela jsem, že to může být výběrem makeupu, tak jsem začala používat makeup na citlivou, suchou pokožku ale stále nic :(. Když si dám makeup tak je to ještě horší, zčervenají a jdou daleko víc vidět.. Nesvědí ale po makeupu nebo odličovací vodě trošku palí. Zmizí vždy tak po 5 dnech. V pondělí se chci objednat na kožní ale vím, že budu čekat než mě přijmou. Proto se chci zeptat, zda máte podobné zkušenosti, popřípadě co jste na to používali. Budu ráda za každou radu. Děkuju :?

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 14.01.17 14:20

Suche fleky se mi delaly po nevhodne kosmetice. Make up teda nepouzivam. Vymenila jsem kosmetiku za laveru pro citlivou plet a krem 30+. Cim se odlicujes? Jestli te to pali po odliceni, tipla bych, ze spatne odlicovani. Plet vysusujes. Pres zimu je citlivejsi.

Klopotkova
Echt Kelišová 7888 příspěvků 14.01.17 14:30
@Verun83 píše:
Suche fleky se mi delaly po nevhodne kosmetice. Make up teda nepouzivam. Vymenila jsem kosmetiku za laveru pro citlivou plet a krem 30+. Cim se odlicujes? Jestli te to pali po odliceni, tipla bych, ze spatne odlicovani. Plet vysusujes. Pres zimu je citlivejsi.

Mně taky po kosmetice. :roll:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.01.17 14:39

Mně dělá mouka fleky na obličeji, červené, časem se začnou i loupat. Může to být tedy i z potravy, ale takhle těžko říct.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 14.01.17 15:15

Asi te kozni posle i na alergologii, prestan uplne pouzivat make-up…a sucha mista zkus mazat obycejnym sadlem. Pak uvidis, co ti poradi kozni. :palec:

Lilikaspi
Závislačka 2587 příspěvků 14.01.17 18:05

Me se delaji sucha mista az supinky na cele nahore jak je prechod na vlasy a v oboci, ale jen kdyz je obdobi mrazu a vetru, asi nejaka dermatitida

dana.dv
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 14.01.17 19:02

Manzel ma alergii na chlad-supi se mu celo a oboci. Promazava Lipobasi, na noc krem z Mrtveho more. Od kozni ma kortikoidovou mast, kdyz se to zhorsi. Vyzkousel kdeco, s poklesem teploty to zacne nanovo…

Verun83
Echt Kelišová 8756 příspěvků 33 inzerátů 15.01.17 06:03

Kortikoidy jsou cesta do pekel

Mariprazu
Povídálka 16 příspěvků 17.01.17 07:20

Odličovač mám od garnier který je na citlivou pleť, i makeup mám od dermacolu na suchou pleť a nic :( zkoušela jsem to promazávat vším co mám doma, Nivea, indIlona, garnier a nic :,( budu muset zavolat na to kožní ale vím že budu dlouho čekat než mě přijmou. :( a právě u mě je jedno jestli je teplo nebo zima, dělá se mi to jak v létě, tak i v zimě. Je to hrůza to vám povím, budeme mít teď s přítelem výročí a chci vypadat hezky.. Šaty, podpatky a tak. A jediný na co budu myslet jsou moje fleky, které budou svítit na dálku :D :,( Skusím to sádlo, udělám pro to vše aby mi to zmizelo. Hlavně jak jsem psala, že to mám vždy cca 5dní, tak teď už je mám skoro 2 týdny. No výročí za týden, tak sem zvědavá. :(

Mariprazu
Povídálka 16 příspěvků 17.01.17 07:23

Jo a to jsem ještě četla, že po odličení je dobré pleť umýt studenou vodou. To mi i poradili, když jsem byla těhotná, protože sem měla obličej hrozně suchej. Ale teď to samozřejmě nepomáhá

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 07:33

@Mariprazu kup si v lékárně kosmetickou vazelínu. A pokud máš někde blízko dobrou lékárnu (takovou tu chytrou nebo třeba lancier) tak popros o nějaké vzorky. Bioderma má fantastické výrobky pro suchou až atopickou pokožku. Je to většinou bez parfémů jen k regeneraci pokožky. Opravdu doporučuji. Já třeba Garnier moc nemusím. Dceři na čištění pleti kupuji vodu taky biodermu, tu velkou s pumpičkou. Je drahá, ale vydrží a je ohromně zklidňující. A od makeupu si chvilku odpočni.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.17 07:52

Jo a ta lipobase je ohromná. Mazala jsem dětem když byl maličké a měli suché mapy na pokožce a tvářičkách. A snad nebude ani tak drhá.

Mariprazu
Povídálka 16 příspěvků 17.01.17 08:26

@kdochcekam děkuju za radu, hned si tam dneska dojdu :palec:

zdena albin
Nováček 3 příspěvky 08.03.18 20:50

Co ti pomaha ja jsem natom stejne ani mejkap nemužu nic jenom mastit :think: :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >