Solutio jarisch

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Spojka2
Kecalka 179 příspěvků 08.01.17 12:27
Solutio jarisch

Maminky prosím poraďte. Dcera 7 týdnu má šílenou vyrážku na tvářích. Dr. doporučil černý čaj a jarisch. Můžu ten jarisch ohřát? Když malé přiložím studený obklad začne plakat a obklad si na tvářích nechce nechat. Děkuji :hug:

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 08.01.17 12:28

@Spojka2
Prikladala jsem v pokojové teplotě

Spojka2
Kecalka 179 příspěvků 08.01.17 12:44

@sisk mám ho v misce v pokoji ale i to je na ní asi studené. Při překládání vlazneho čaje nepláče. A pomohlo ti vašemu dítku? Jen už zoufalá, má to už přes týden bez zlepšení.

milatka77
Stálice 91 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 12:46

Sol. jarisch se nesmí používat u dětí do 10 let věku pro obsah kyseliny borité.

Spojka2
Kecalka 179 příspěvků 08.01.17 12:51

@milatka77 doporučil mi ho pediatr, v lékárně i na netu se píše že se používá nejčastěji u kojenych děti

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 08.01.17 12:51

@Spojka2 ano, neboj. Kluk měl cca v 5 týdnech novorozenecké akné, vyrážka příšerná, jeden pupinek vedle druhého, vypadal jak pubertak. Otirala jsem mu to namocenym vatovym tamponkem, neplakal. Ale hele tu chvilku to vydrží, po chvilce se to samo ohreje o kůži.
Nevím, co ma tvoje malá, ale na různý ty pupínky a krupicky to zabira :hug:

Maja1984
Stálice 87 příspěvků 08.01.17 12:52

Na malé plochy a né dlouhodobě se dá použít i u velmi malých dětí. Dělá se to tak dlouhé roky. Klidně můžeš maličko ohřát.

Spojka2
Kecalka 179 příspěvků 08.01.17 13:21

@sisk taky nevím co má:-( začalo to malými pupínky a čele (myslela jsem že jsou to potničky) ale po 3 dnech se jí to přesunulo na líčka a slilo v jeden rudý flek ze vypadá jak marfuska z mazika :,( a začíná se to posouvat na krk a dekolt. Podle pediatra to můžeš být z čehokoli.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 08.01.17 14:01

Zkuste si ohlídat váš jídelníček, neteři takhle začal exem. Nakonec přišli vylučovacím způsobem, že malé vadí jablka, bílky, mléčné výrobky, citrusy, a spousta dalšího, ale jak sestra tak její muž jsou silní alergici, tak se to dalo bohužel čekat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >